PDA

View Full Version : Iphone 4 mms ne radi na ios 4.1



hejsloveni
23-10-2010, 18:21
Telefon je bio u verziji 4.01 pa je dignut na ios 4.1 od tada ne mogu da saljem mms a opcija Face Time ne postoji. Moze li neko da pomomge.
U napred hvala

djipi72
23-10-2010, 18:32
ja za facetime neznam,jer nisam ni probao nemam sa kime:)) a mms mi takodje ne radi!!

polut
24-10-2010, 06:09
Telefon je bio u verziji 4.01 pa je dignut na ios 4.1 od tada ne mogu da saljem mms a opcija Face Time ne postoji. Moze li neko da pomomge.
U napred hvala

za Facetime, prvo proveri da li je ukljucen (ON) u Settings>Phone>Facetime, ako nemas uopste opciju, verovatno si uradio update carrier settings koji ti je ponudio iTunes prilikom podizanja. Ako si to uradio, pomoci ce ti novi restore. Facetime ne radi i ako imas non simfree telefon i ako nisi aktivirao prilikom restorea telefon originalnom karticom. Moras izvrsiti aktivaciju sa karticom mreze sa koje je skinut telefon

za mms proveri settings>general>network>3G(na ON), cellular data (na ON), proveri da li si dobro uneo parametre, ako je sve ok tu , probaj sa opcijom Reset network settings (settings>general>reset>reset network settings), pa ponovo unesi parametre, ako ni tako ne uspes probaj sledeci postupak:
U cydiu ubaci slijedeci repo: http://beta.leimobile.com/repo/
sa njega instaliraj T-mobile 4.0 MMS Fix
izadji iz Cydie bez respringa i resta - Udji u Setting -General - Network - Cellular Data Network i izbrisi parametre koje je fix automatski napravio za T-mobile i ubaci svoje parametre i onda reset!!!

studioton
24-10-2010, 12:38
Za mms sam vec pisao temu i dao nazive applikacija koje vam trebaju da bi vam radilo, svima ce da radi mms

Neka neko od modova potrazi temu da vas usmeri nisam pri kompu

Problem je sto nece da salje slike velike rezolucije, inace na bilo kom telefonu

Postoji vrhunska aplikacija besplatna iz appstore zove se IMAGECROP iz koje treba da smanjite sliku na 800x600 i onda posaljete i sve ce da radi..ili mozete direktno iz nje da slikate i sacuvate , i to je to. PROVERENO RADI SLANJE MMS-a

EDIT: evo ga link (http://www.isrbija.net/showthread.php?t=11020&highlight=image+crop)

hejsloveni
24-10-2010, 17:54
Ljudi probao sam i lei mobile i push fix i j**** li ga sta sve nisam i te parametre sam brisao pa kucao sve je ukljuceno jedino mi je proradio internet preko 3g mms i dalje mrtav kao i face time nisam pametan sta da uradim da posalje mms.

Byakuya
24-10-2010, 17:56
1.psovke nisu dozvoljene...
2.nemoj otvarati istu temu na 100 mesta...

hejsloveni
24-10-2010, 17:59
Moram da napomenem da je iphone 4 bio u verziji 4.01 i radio je mms ali poceo je da baguje nenormalno se ponasao, lik koji ga je upgrejdovao na verziju 4.1 nije mogao da sacuva shs fajl jednostavno kaze da mu program u kome je to radio nije nudio tu opciju od tada mms nema sanse da posalje.

antun
24-10-2010, 18:04
Ja imam isti problem sa mms-om iP4(4.1),prvi put kad sam ga podesio radio je,ovo sa rezolucijom slike nema veze jer sam slao normalno sve iz Photo Library...i odjednom je prestao da radi,sve sam probao ali nece,Facetime mi isto nije mogao da se aktivira ali je jedino resenje za njega da se uradi restore pa da se aktivira pa tek onda jb!
Da nije nesto do mreze i iPhona,ja sam na Telenoru...?

hejsloveni
24-10-2010, 18:14
Moj IP4 je Version 4.1(8b117), Carrier nije imao pa sam ga skinuo preko Cydie i sada je 8.0 a model je MC603FD to je oznaka sa koje mreze je skinut to mi nije poznato u glavnom mms i face time nema sanse da prorade.

A to sa smanjenjem rezolucije nema ni veze jer IP4 dok je bio u verziji 4.01 slao je mms direktno iz poruka





EDIT:Nemoj pisati postove jedan ispod drugog, koristi opciju http://www.isrbija.net/images/beattitude/buttons/edit.gif

priest77
24-10-2010, 21:16
Ja isto imam unlockovan iP4 na 4.1, FaceTime radi a MMS ne radi.
Ja ga ni ne koristim ali mislim da mi nije radio ni na 4.0.1
Imam mt:s neprijatelja :)

P.S. Pozdrav za "yooyo" ! :) (prenesi dalje, ovo je jako bitno) :D

stefaneli
25-10-2010, 23:36
Ja imam isti problem sa mms-om iP4(4.1),prvi put kad sam ga podesio radio je,ovo sa rezolucijom slike nema veze jer sam slao normalno sve iz Photo Library...i odjednom je prestao da radi,sve sam probao ali nece,Facetime mi isto nije mogao da se aktivira ali je jedino resenje za njega da se uradi restore pa da se aktivira pa tek onda jb!
Da nije nesto do mreze i iPhona,ja sam na Telenoru...?

I ja sam isto na telenoru i radio mi je MMS na 4.0.1 ali sam morao da smanjujem sliku? Kako si uspeo da posaljes direktno iz photo library? Ja kada posaljem direktno vrati mi poruku kako je slika prevelika...!! Jel si u podesavanjima stavljao nesto u ono MMS mas message size?? Inace sada na 4.1 mogu da primim MMS ali ne mogu da ga posaljem...

studioton
26-10-2010, 00:11
MMSC: http://mms.telenor.rs/servlets/mms
Proxy: 217.065.192.033:8080

APN: mms
Username: ostaviti prazno
Password: ostaviti prazno

Smanjio na 800x600 iz IMAGECROP aplikacije i sve radi .. telenor mreza

upravo sam poslao Stefaneliju mms i uredno je dobio ..

antun
26-10-2010, 00:38
Stavi 307200,meni radi normalno,saljem i slike i video iz Photo library,
Inace mi nije radio mms jer nisam video da nema upisan port za proxy!

studioton
26-10-2010, 00:55
ja sam sad ubacio u max size 307200 i sad i meni salje a da ne moram da resize-ujem .. bravo za ovo

stefaneli
26-10-2010, 15:51
Zneci ne verujem... Ovo moram da podelim i sa vama... Moj problem oko MMS-a je bio u tome sto sam kod MMSC, u podesavanjima gde se pise ona adresa, iza jedne tacke sam stavio rezmak, i samim tim to nije valjalo... Sreca pa sam danas slucajno pogledao to i video... :D Dakle, i moj problem oko MMS-a je resen... :D

bigas13
18-11-2010, 15:34
imam iphone 4 4.02 ,1.59
sve sam uradio kako si rekao,ukucao sve parametre tacno . sa 307200 velicina mms-a ,instalirao imagecrop probao preko njega da psaljem,i opet nece,kao krene da salje i pred kraj se zakuca i vrati onaj znak uzvika na message kao da poruka nije poslata.. zna li iko u cemu je problem i moze li mi pomoci?