PDA

View Full Version : VPN Konekcija!



Boxter7
21-10-2010, 03:25
Pozdrav drustvo, posle nekiliko dana patnje uspeo sam da instaliram mac os 10.5.5 Imam problem zato sto koristim vpn konekciju i ne mogu da je podesim, nesto sam pokusavao ali nije uspelo. Da li je neko imao prilike da podesava tu vrstu konekcije?:vb_type:

Nesha
21-10-2010, 03:54
Jel koristis neki vpn klijent, ja sam koristio cisco i juniper, na meku ali tesko da ti iko moze pomoci ako detaljno ne kazes sta zelis da postignes, kakvu vpn mrezu zelis?

Boxter7
21-10-2010, 12:58
Evo detaljno, koristim wireles internet i imam svoj Ap koji sam konfigurisao da se kaci na izabranog provajdera, znaci treba mi Vpn konekcija kako bi se kacio na njega, Username, Password, ip adresa, pokusavao sam da podesim po uputstvima koje sam izgooglao ali nece da se kaci, odma izbaci da su losi parametri. To se desava kad ap nije konfigurisan ili ako mreza ne radi.
Ja bez problema pristupam Ap-u sto znaci da mreza radi.
Nadam se da sam dovoljno objasnio problem. :)

Kapetan
21-10-2010, 13:13
Znaci nemas internet na racunaru?

Na koji nacin ti taj wireless net dolazi u kucu? Koji je krajnji uredjaj koji imas a da nije ap? Ili ako imas korisnicku opremu (antenu) onda bi trebalo da zavrsava sa nekim kablom?

Aj jos malo bolje pojasni, jer ne shvatam kakave veze ima vpn sa access point-om?

Boxter7
21-10-2010, 13:50
Pa ovako, da ne duzim mnogo, provajder na kojeg se kacim daje signal bezicnim putem! Da bi se konektovao na internet moram da napravim VPN konekciju u koju kucam svoj Username i Password i u podesavanjim potrebnu ip adresu! Mislim da sam sada dovoljno jasan! :)

A preko AP se kacim na provajdera i naravno iz AP mi ide mrezni kabl u comp.

Nesha
21-10-2010, 14:15
Da li si siguran da je vpn tip mreze?
Koji vpn klijent na windowsu si koristio?

Boxter7
21-10-2010, 14:26
Siguran sam jer ga koristim 10 godina, a u win-u kreiram vpn konekciju standardnim putem, mislm da ne duzim sada odes na new conenction or netvor i napravis VPN konekciju, nista koplikovano, u linuxu jos jednostavnije, ni u mac os nije komlikovano ali nece da se konektuje pa kontam da ima neka cak, nesto treba cekirati ili ne znam ni ja sta vec uraditi, pa zato sam postavio pitanje mozda se neko susreo sa tim!

Kapetan
21-10-2010, 15:12
Hm...jesi probao da chekiras "send all traffic over VPN connection" ?

Kliknes na konekciju pa na Advanced...


Evo gledam neku papirologiju...kazes imas mrezu ali nema neta? Da li imas neki firewall na top AP-u mozda?

Aj da pomenem i ono najosnovnije, da li si provjerio sve kablove jesu li dobro povezani i krimpovani? Desava se jbg... :facepalm:

Izvini sto pitam,i nemoj se naci uvrijedjen, ali da nisi mozda pomijesao VPN sa PPoE? Jer i u Win-u imas mogucnost kreiranja PPoE konekcije

Boxter7
21-10-2010, 15:44
Net radi posto se vratim u win da koristim net. Radi se bas o vpn konekciji Probao sam i to da cekiram al rezultata nema. A koliko znam nema firewall, na linuxu i winu radi bez problema. Mislm da neko tu pravi neku blokadu posto jako brzo prekine konektovanje, kako klikne na konekt on tako prekine, to mi je cudno, u winu bi to znacilo ili da nisi stavio kabll ili da nemas komunikaciju sa AP-om, a za ovde ne znam sta da mislim juce sam tek instalirao sistem! :)

Kapetan
21-10-2010, 16:26
Koji AP imas? Jesi pokusao da potrazis na google-u da li taj AP ima mozda problema kad se kacis sa OSX-a....

Boxter7
22-10-2010, 14:14
Pozdrav, hvala na ulozenom trudu! Resio sam problem kada sam uradio update sistem sa bratovog net! Namestio sam vpn konekciju, tako da je problem resen! Jos jednom hvala!