PDA

View Full Version : Punjenje iPada



iDarth
20-10-2010, 05:02
Koliko vam traje punjenje iPada preko iPdovog zidnog punjaca i kabla?

http://www.pdasmart.com/gimages/ipod/ipodwallfw.jpg

A koliko, i da li uopste preko racunra?

I da li moze da se puni preko iPhonovog zidnog punjca?

http://artoftheiphone.com/wp-content/uploads/2009/07/iphone-wall-plug-charger1.jpg

vlajco2510
20-10-2010, 07:22
Punjenje iPad-a za moj ukus traje predugo, nikada nisam tacno merio, ali cini mi se 5-6 sati...
Preko racunara se ne puni uopste.
Probao sam punjenje i sa iPhone4 punjacem, nema razlike.

igne
20-10-2010, 08:03
Koliko ja znam nije isti napon na punjacu za iPhone i za iPad. Na iPad je za nijansu jaci napon.

Juga
20-10-2010, 10:34
Xxxxxxxxxxxxx

vikhiiz
12-12-2010, 14:23
Ljudi nije tačno da se iPad ne puni preko kompa...
Evo stoji mi na itunes-u, već sat,dva, i ne pada mi procenat...
Tako da... Izgleda da se ne puni na 100% ali ni ne troši se baterija...

djalf
12-12-2010, 15:31
Koliko ja znam nije isti napon na punjacu za iPhone i za iPad. Na iPad je za nijansu jaci napon.
Isti je napon (5 Volti) ali je amperaza drugacija, iPhone/iPod punjac ima 1A (5W), iPad 2A (10W). I jedan i drugi mogu da pune iPad, razlika je u brzini.


Ljudi nije tačno da se iPad ne puni preko kompa...
Evo stoji mi na itunes-u, već sat,dva, i ne pada mi procenat...
Tako da... Izgleda da se ne puni na 100% ali ni ne troši se baterija...
Puni se samo kada je ekran ugasen.

iKnez_95
12-12-2010, 15:37
Ima neki program, msm da Acer-ov. Uglavnom taj program prepozna kad je na racunar prikopcan iPad i poveca napon, tako da se on moze puniti.

Mirche
12-12-2010, 15:39
Mac Mini ga puni sporo ali uredno :-)

vikhiiz
12-12-2010, 15:45
Ajde kad smo već kod toga, s obzirom da je Apple osmislio korišćenje njegovih uređaja preko iTunesa, to znači da malo, malo, kad hoćeš neki sync, a imaš prilično baterije (80%, 90%, 70%, 60%, itd.) moraš da ga prikopčaš na komp.
Da li to po vama (laicima ili pro), utiče negativno na bateriju, i da li bi to trebalo izbegavati, odnosno, sačekati da se iPad (iPhone) isprazni na recimo 10%, pa onda prikopčati uređaj na komp, uraditi sync, i ostaviti ga tako da se puni do 100%, ili mu ništa neće faliti to nonstop cimanje (ON punjenje, OFF punjenje)...
Ili da ka prikačimo na iTunes, syncujemo, skinemo ga i stavimo na zidni punjač?

Zašto ovo pitam?
Jako se tripujem u vezi sa baterijom, jer ne želim da jednog dana (a Bogami prošlo je već 6 meseci, iPad se koristi, da ne kažem "haba"), dođem u sličnu situaciju kao ljudi koji koriste laptopove, pa da mi se smanji autonomija baterije sa 12+ sati na 3,4... :s


@DjAlf: iskoristiću ovu priliku da ovde napišem da sam napravio novi topic u sekciji iPAD, a tiče se ubacivanje USAGE i STANBY timera na iPAD... veoma korisna stvar... pa te molim da skoneš/ete tamo i pomogneš mi sa malim problemom, na koji sam naišao...


EDIT: Evo sad baš posmatram... Ekran je ugašen, priključen je na komp, ali na iTunesu ne stoji grom na bateriji, koji ukazuje na to da se puni... :s

dario-ri
12-12-2010, 16:01
iako apple kaze da mu to ne smeta anatomija baterije je takva da to negatino utjece na istu...
kao kod laptopa preporucuju da ispaznis ful pa napunis a kad koristis napajanje da skines bateriju...
imam acer mini netbook jedan traje 2 godine da se ful prazni pa opet puni, a drugi je stalno kacen pa skidan i elrazlika je evidentna...
tako da mislim i kod ipada i svih i uredaja nije dobro stalno nadopunjavanje, ali tih minutu ba syncu ne bi trebalo puno pogodit bateriju...
a imas i programe koji gase punjenje preko usb porta i koristi samo "info" kontakt...
ne znam da li je moguce ali citao sam o tome