PDA

View Full Version : iz jailbreak u sim free



ipujdo
19-10-2010, 14:45
Pozdrav
imam Iphone 4 SIM Free 4.1, i hteo bi da jailbreak-ujem iphone jer ne zelim da ga koristim kao prosecne USA housewifes, najvise me nervira sto nemogu da kupim nista iz appstore, za drugo da ne nabrajam

Pitanje je da li bi posle jailbreak-a mogao da vratim telefon u stanje kao sto je sada , ukoliko bi telefon poceo da baguje, ili slabi signal, vise trosi bateriju etc.

Hvala

mallena
19-10-2010, 14:49
Da .mogao bi

Serious_Virus
19-10-2010, 14:52
Da, nakon svakog restora gubi se jb tako da uvek mozes vratit telefon u "fabricko" stanje i niko nece primetiti da si radio jb na njemu, ali ne verujem da ces hteti izgubit jb kad vidis sta sve sa njim dobijas.
I ne verujem da ce ti laggat iphone 4 zbog jb, ja imam 3gs koji je jb i na njemu je preko 150 app koje stalno brisem i nove dodajem + dosta tweekova ca cydie i sve radi kao i prvog dana kad sam dobio iphone.

ipujdo
19-10-2010, 15:20
pa mislim da je odluceno, cekam neku potvrdu stabilnog JB i to je to

btw, da li i ja trebam/mogu da sachuvam SHSH file? i sta li sve jos

mallena
19-10-2010, 15:22
limera1n poslednja vezija je dosta stabilna :)

Serious_Virus
19-10-2010, 15:31
Mozes i ti da sacuvas shsh, svi koji se oslanjaju na jb i unlock bi trebali da sacuvaju shsh nebitno da li je simfree ili ne.

mallena
19-10-2010, 15:33
A mozes da koristis tinyumrella i dignes fw ali ne i bb

igne
19-10-2010, 15:55
Da li ce ti bagovati zavisi sta ces staviti od 3rd party aplikacija, ako stavis one "osnovne" neces imati problema, ali ako pocnes trpati bas sve i svasta moze vrlo lako da ti se desi da pukne.. Baterija ti nece bitno manje drzati ali i to naravno zavisi sta ces dodatno staviti u telefon i da li ce raditi aplikacija u pozadini. Slab signal nema veze sa JB :)

iAlfa
19-10-2010, 23:45
Mozda glupo pitanje, ali od nekog ko tvrdi da Jb nije potreban, kako nemozes nista da kupis sa Appstore, sve sto treba je da otvoris account npr. Croatia/Macedonia account i uneses podatke svoje kartice ( bilo srbijanske, crnogorske, makedonske ili hrvatske kartice) i kupujes sta ti srce zeli.

.stefan
20-10-2010, 02:00
ili da lepo na jailbreakovan telefon instaliras Installous i skines dzabe sve sto si planirao tom karticom da kupis...:)

stefaneli
20-10-2010, 05:59
Mozes i ti da sacuvas shsh, svi koji se oslanjaju na jb i unlock bi trebali da sacuvaju shsh nebitno da li je simfree ili ne.
Jel moze da se sacuva SHSH ako nije JB-ovan telefon??? Dakle pre jailbreak-a??

Serious_Virus
20-10-2010, 06:12
Da, preko tinyumbrelle.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ipujdo
20-10-2010, 18:33
ok zadnje pitanje, kada uradim jailbreak s limera1n, i kad sve odradi do momenta kad trebaa pokrenuti ikoniculimerai1n u mom slucaju preko WiFi-ija da li telefon pamti moj access point koji je btw wep2 zakljucan ili moram wifi AP staviti u open mode kako bi se cydia uspesno downloadovala?

Serious_Virus
20-10-2010, 18:50
Ako ti preko tog routera i sa tim wifi postavkama radi safari na iphonu i ako mozes surfat preko njega radit ce ti i skidanje cydie preko limera1na.

Normalno pre downloada cydie moras se konektovat na tu svoju wifi mrezu.

ipujdo
20-10-2010, 19:41
Pretpostavljam da kontati i call log se gubi?

ipujdo
20-10-2010, 19:53
Ljudi!!!! Ja ponovo vidim !!!!!!!!!!!
:)
jailbreak is done
mislio sam da je komplikovano ali je prilicno jednostavno
uhh, sta je sada sledece, sta instalirati prvo

PS nisam izgubio kontakte a ni call log, applikacije koje su bile i dalje su tooo