PDA

View Full Version : MacBook Air, pomoc!



pedja!
17-10-2010, 00:26
Molim Vas, da li neko moze da mi pomogne oko povezivanja MacBook Pro i Mac Air-a. Pokusavam da bratu instaliram OS X Snow Leopard na Mac Air ali nikako ne mogu da ih povezem, poludeo sam! Da li neko ako je raspolozen sada da mi pusti svoj broj na PM da ga pozovem i da mi pomogne? Jako mi je bitno sada to da namestim. Gledao sam i po forumima raznim i po You Tube-u kako da to uradim i nista. Unapred hvala.

Kapetan
17-10-2010, 00:51
Nisam siguran da MBP moze da 'share'-uje svoj superdrive sa Air-om...Cini mi se da je to rezervisano za iMac. Ako pod Application/Utilities na svom MBP-u imas ikonicu 'Remote Install MAC OSX' onda moze...

pedja!
17-10-2010, 01:00
Imam "Remote Install MAC OSX" i na MBP i na AIR-u ali posle instrukcija nece da ih konektuje nemam pojma sta da radim dalje, probao sam vise puta i nista??? Da li treba kada se uradi restart da se drzi option dugme i na jednom i na drugom ili samo na jednom racunaru???

Kapetan
17-10-2010, 01:20
Hm, da li si gledao nesto ovdje?


http://support.apple.com/kb/index?page=search&src=support_site.kbase.search&locale=en_US&q=Remote%20Install

noname
17-10-2010, 11:49
Ne znam da li si uspeo ali definitivno držiš option dugme na MacBook Air-u. Takođe obavezno uključi cd/dvd sharing na MacBook Pro-u, ako slučajno nisi, jer postoji i ono file sharing. I obavezno isključi firewall na oba.

pedja!
18-10-2010, 03:44
Resio sam problem, hvala Kapetane, hvala Noname. Problem je bio prilikom restarta. Ja sam uvek restartovao i jedan i drugi Mac i drzao option dugme, medutim treba samo da se restartuje Mac Air i drzi option dugme dok Mac Pro ostaje upaljen naravno sa ubacenim diskom unutra. Jos jedna od zackoljica je bila i firewall koji je bio upaljen. Posle toga mi je sve proslo OK. Hvala jos jednom.Pozz.