PDA

View Full Version : "Free Up Memory" ne radi



OzzY
16-10-2010, 22:14
iOS 4.1. Kada pritisnem FREE UP MEMORY u SBSettings-u, nista se ne desi. Do sada (na iPod-u) je dugme za oslobadjanje memorije postajalo belo i kad se isprazni memorija u status baru bi se povecao broj slobodnih megabajta (pod uslovom da je ukljucen).
Sada samo zatvori prozorcic i nista se ne desi.

Je l' ima neko ovaj problem?

polut
19-10-2010, 12:20
ni meni se nista ne desi pritiskom na dugme "free up memory", ali zato mozes rucno da pozatvaras programe koji crpe memoriju, i onda se broj MB slobodne memorije povecava. Mozda je to problem kompatibilnosti sb settingsa sa iOS 4.0, 4.0.1, ..... Cini mi se da mi je na 3GS-u na 3.1.3 to dugme radilo funkciju. mozda treba da sacekamo update programa

Exileus
21-10-2010, 02:26
Koja je svrha gashenja programa inace, je l zbog duzeg trajanja baterije ?

Sta se desi ako se popuni memorija, ne moze vise da se otvaraju nove aplikacije ili... ?

1024
21-10-2010, 11:04
U teoriji, kad se popuni memorija neki od programa se sami ugase da oslobode memoriju za druge. Jednom kad se jailbreak ubaci u pricu moze da se desi da to nije uvek 100% glatko, pa ponekad treba i da se radi rucno. Ali u sustini to se radi zbog oslobadjanja memorije, trajanje baterije nema mnogo veze sa time.

komsa
21-10-2010, 11:48
...da li ste pokusali reinstall Sbsettings-a?kod mene sve radi bez problema na 4.1 doduse nije na i4 nego na 3GS-u.......
....radilo je i na 4.0.1......:)

1024
21-10-2010, 13:18
Sto se "free up memory" dugmeta tice, znam da sam negde video da ono ima ogranicenje: Ne mozes da ga koristis mnogo cesto i nece da radi ako vec ima odredjena kolicina slobodne memorije. Tako, kazu, mora iz nekih razloga. Mozda je nesto od toga u pitanju?

OzzY
21-10-2010, 13:35
Pa, logicno da ne mozes da ga koristis "mnogo cesto" jer kad jednom ispraznis memoriju, ne mozes to ponovo da uradis ukoliko nisi napravio neku izmenu u istoj a.k.a. otvorio neki program. :D
To dugme mi jedino treba jer oslobodi vise memorije nego kad pogasis sam aplikacije (iz multitasking menija ili SBSettings menija).

1024
21-10-2010, 13:48
Da, ali mislio sam da u takvoj situaciji ne samo da ne mozes da oslobodis memoriju, nego on ni ne pokusava to da uradi.