PDA

View Full Version : MMS i druga podesenja na ip4 iz USA



Hora
12-10-2010, 23:30
Pozdrav društvo,
predpostavljam da nisam jedini koji imam ip4 kupljen u drugoj regiji od one u kojoj živim.
Obzirom da u settings>general>network>nema vise opcije za ubacivanjem APN, MMS i drugih parametara ručno nego su oni postavljeni u mom slučaju od AT&T nisam bio u mogućnosti imati internet preko VIP-a
Uspio sam koristeći www.unlockit.co.nz ubaciti APN postavke i sad imam internet, ali i dalje neznam ubaciti parametre za MMS i nacin kako pokrenuti face time
Ako ima ko kakva saznanja plizz help
pozz

CiCaK
14-10-2010, 23:32
U Cydiji dodaj Source http://cydia.pushfix.info/ a zatim instaliraj Carrier Reset fix nakon restarta trebao bi imati opet vidljivu opciju u setingsima za ručni unos internet i MMS podešenja. Kod mene je bio isti problem. Face time jos uvijek nisam uspio aktivirati. Pozdrav

stefaneli
15-10-2010, 01:41
Na kojim mrezama niste uspeli aktivirati Face time?

CiCaK
15-10-2010, 01:51
BH mobile, ako je neko uspio volio bi znati kako?

boko
15-10-2010, 04:02
jedno od resenja,koje je bar iz mog iskustva uvek upalilo,je da stavis karticu koja je sa mreze na kojoj se prodaje iphone.dakle ubacis karticu npr o2 dobijes cellular data podesavanja,pa stavis nasu karticu i podesis parametre.

Hora
15-10-2010, 14:44
U Cydiji dodaj Source http://cydia.pushfix.info/ a zatim instaliraj Carrier Reset fix nakon restarta trebao bi imati opet vidljivu opciju u setingsima za ručni unos internet i MMS podešenja. Kod mene je bio isti problem. Face time jos uvijek nisam uspio aktivirati. Pozdrav

Sve sam napravio kako si napisao, ali nisam dobio u settingsima postavke
Neznam dali je možda razlog to što imam instaliranu aplikaciju od strane www.unlockit.nz (http://www.unlockit.nz)...

CiCaK
16-10-2010, 16:10
Pokusaj nakon sto sve napravis izvaditi karticu van i ponovo je staviti u telefon. Ako u setingsima imas u podacima o telefonu pod Općenito/Opis info pod Operater podatak Carrier 8 a ne AT&T trebao bi u setingsima dobiti vidljivu opciju. Opcija bi se trebala pojaviti u podmeniju Općenito/Mreža odmah ispod opcije za ukljucivanje mobilnih podataka. Možda su kod tebe nazivi menija i podmenija malo drukčiji ali mislim da ćeš se snaći. Ja sam danas nešto podešavao po telefonu pa mi je takodjer bila nestala opcija za unos internet i MMs podešenja. Resetirao sa network data, zatim restartao telefon, izvadio i vratio karticu i opet sam ih nakon restarta imao. Kod mene je problem sto MMS poruke kad sve podesim nekad primam a nekad ne bez da ista mijenjam u podesenjima. Slanje MMS poruka je dosad radilo samo jednom i nakon toga vise ne iako nisam dirao podesenja. Po raznim forumima sam vidio da i drugi imaju slicne probleme na raznim mrezama tako da se nadam da ce to valjda u buducnosti sa nakom novom verzijom firmwarea proraditi kako treba. Internet prijenos podataka mi radi bez problema i kad ukljucim3G.
Pozdrav

Hora
16-10-2010, 20:19
Upravo sam htio zahvaliti na uputstvima, ali nisam čitao pažljivo, a piše prilikom instalacije da treba izvaditi karticu i ponovo umetnutai
To sam napravio i pojavila mi se rubrika cellular network
Jupi
Još jednom hvala:)