PDA

View Full Version : nalog App storea - promena iz jedne u drugu zemlju bez novog accounta



Petar
12-10-2010, 20:38
Pre mesec dana sam napravio prvi iTunes account i prilikom registracije sam bez razmisljanja prijavio Vietnam kao zemlju u kojoj registrujem nalog. Sve radi besprekorno, sve sto sam hteo da skinem sam bez problema ubacio u iPhone. Aktiviranje naloga sam uradio preko Iphonea a ne iz Itunesa, za placanje mi ponudio None i naravno to i stikliram i downloadujem sve na ler.

Sad nastaje problem. Hocu da se prebacim na neki drugi App Store npr. Austrijski, ali mi ni na koji nacin ne nudi opciju None kada je nacin placanja u pitanju. Pokusao sam i sa varijantom da prvo skinem aplikaciju pa da me on sam navede na moj account gde bih ja uneo te izmene ali ne radi ta caka. Malo sam trazio po netu i svi imaju objasnjenje za prvu aktivaciju ali niko nema za slucaj gde imate vec registrovan account pa da promenite zemlju i da i dalje ne dajete podatke sa kreditne kartice.

Sve u svemu, kontam da je resenje da napravim novi email nalog u gmailu ili bilo vec gde drugde ali to mi je skroz bangavo da radim samo zbog ovoga.

Ko pomogne, Jobs ga blagoslovio.

OzzY
12-10-2010, 20:57
Kao sto si sam rekao, prilikom promene zemlje iTunes ne nudi none kao nacin placanja tako da promena zemlje nije moguca. Nisam sigurad ni da li postoji opcija da obrises account. Ja sam morao da pravim novi jer sam bio u istoj situaciji (samo sa razlicitim zemljama ;)).

studioton
12-10-2010, 23:15
Ne moze tako, mora novi account po sistemu koji si vec naveo ..

Inace, ovo je jos jedna od apple-ovih glupih security opcija, ne znam zasto je tako ali je tako :wc:

Glassman
12-10-2012, 22:00
Ja sam bez problema prebacio nalog iz Engleske u Hrvatsku, imalo je dugme "none"... Medjutim, sad ne mogu da apdejtujem aplikacije u itunes-u :( dok mi na telefonu dozvoljava.. Da li je neko imao slican slucaj? Kad kliknem na kupljene app, nema ni jedne, ni na telefonu ni u itunes-u :(

bbrks
12-10-2012, 22:23
Ista prica, druga zemlja, nov nalog, nema nista iz starog.....genijalni Apple :crash:

Glassman
12-10-2012, 23:30
Ali meni nije nov nalog, samo sam promenio zemlju...

iSpirit
14-10-2012, 11:39
da li mi mozete pomoci da napravim nov nalog na USA?stalno pravim na Croatia...

Byakuya
14-10-2012, 11:53
Imas u tutorialima kako da napravis...


http://www.isrbija.net/showthread.php/2391-Tutorial-Kako-napraviti-iTunes-account

Mirche
15-10-2012, 00:08
Ne razumem u cemu je sustinski problem?

Nov nalog za novu drzavu se pravi preko iTunes-a, na kompu, nakon sto se izlogujete sa starog naloga.
Potom odete na change country i izaberete drzavu za koju ste se odlucili.

E sada je bitno da ne odete odmah na pravljenje naloga, jer ako to uradite necete dobiti opciju bez verifikacije kartice ili gift carda.

Umesto toga odete na store i nadjete neku besplatnu aplikaciju koju kao pokusate da skinete. Tek tada ce vam se otvoriti prozor za sign in ili pravljenje novog naloga i tek tada pocnete da ubacujete podatke.
Kada se ovim putem pravi nalog pojavi se i opcija "none" za placanje i dalje sve ide kao i kada ste pravili prvi nalog.

Naravno, za update aplikacija mora da se ode na onaj nalog sa kojeg su aplikacije skidane...

Glassman
17-10-2012, 01:16
Ovde komentarisemo o prebacivanju naloga iz jedne zemlje u drugu. U mom slucaju vec postojeci nalog (UK) sam prebacio u Hrvatsku (promena adrese u nalogu). I imao sam dugme "none", tako da to nije problem vec sto sad u kupljenim app nemam nista...


Sent from my iPhone using Tapatalk

milosh1986
03-06-2017, 12:45
Jedno pitanje, mislim da je adekvatna tema.
Promenio sam nalog iz US na HR, ali adresa, drzava grad su mi ostali iz US, da li to moram da promenim sa nekim gradom i adresom iz HR da ne bi imao problema prilikom restora ili da li bi uopste imao bilo kakav problem zbog toga?

dejan.kv
04-06-2017, 14:24
Ne moras!