PDA

View Full Version : Carrier settings



shusha
12-10-2010, 13:59
U zadnjih par dana kad otvorim iTunes uvek mi ponudi update carrier settings, interesuje me da li to treba pruhvatiti posto sam negde procitao da su ljudi tako zakljucali svoj sim free telefon? Sta dobijam sa tim?
Inace imama iP4 simfree sa 4.1fw!

Poz

polut
12-10-2010, 14:10
I meni to iTunes nudi vec mesecima, i to sa dva telefona i sa 3gs i sa iPhone4, ali sto je sigurno sigurno je, odbijes i gotova stvar. Verujem, ali to je samo moje skromno misljenje, da ne moze stim da se zakljuca simfree telefon, ali ni ja nemam hrabrosti da uradim taj update, iako imam simfree telefon

iAlfa
12-10-2010, 14:55
Nudi Vam update carrier settingsa u 8.0 i vjerovatno ce vam taj update ukinuti iz menija Face Time opciju, bolje ne instalirati, ukoliko greskom instalirate, simfree slobodno mogu uraditi restore i ponistit ce vam taj zadnji update, naravno opet ce posle restora iTunes i nuditi update. Uglavno to ne zakljucava ni simfree ni druge unlocked iphone.

shusha
12-10-2010, 14:59
Pa meni je vec 8.0!!!

Imam FT i radi bez problema!

polut
12-10-2010, 16:02
a da taj update carrier settings ne donosi mozda neka poboljsanja u pogledu formata telefonskih brojeva? onda bi se mozda isplatilo instalirati ga

iAlfa
12-10-2010, 17:11
Nazalost ne donosi nista po pitanju formata brojeva, jer svi koji koristite iphone na mrezama koje nisu zvanicne iphone mreze carrier settings update donosi neke minorne prilagodbe softwareu.
@ shusha na koju si ti mrezu pa ti nudi update visi od 8.0? Custom carrier settings je za sada aktualni 8.0, dok su svi podrzani operateri nedavno podignuli na 8.1. Poenta koja je da zadnji carrier settings ukida opciju FT, kada prepozna da se radi o kartici operatora zemlje koja nema oficijalno iphone ( provjrene info od Apple, zbog greske sa T-mobile CG carrier settings)

shusha
12-10-2010, 19:03
Na Telenoru!

iAlfa
12-10-2010, 19:14
Onda mi je ovo novo, u svakom slucaju ako nemas simfree, bolje ne instalirati...