PDA

View Full Version : iPhone 4 zvuchnik pitanje



Exileus
09-10-2010, 18:06
Imam jedno pitanje, mozda je malo glupo,


ovo mi je prvi iphone i ne znam kakav je zvuk ranije bio na prethodnim iphone-ovima, ali kao da mi se cini da je dosta slab ? Mislim ne znam ni sam sta sam ocekivao od telefona, ali relatinvno je slabiji u odnosu na neke telefone koje sam ranije imao po tom pitanju (Nokia recimo)


Odnosi se naravno na onaj dole zvucnik na dnu, ne slushalica


Nervira me ovo posto se odmah istripujem da je fon falichan ili nesto slicno, da sam ga slucajno udario negde dok mi je u dzepu pa da se tu nesto poremetilo, zato pitam :D

studioton
09-10-2010, 18:12
Pa ne znam kako da ti objasnim koliko jak treba da bude.. normalno jak zvucnik, ali slabiji od recimo nokie n95 :) .. znaci kada telefon zazvoni ne uplasis se od jacine :)

Exileus
09-10-2010, 18:14
Je l' ti se mozda cini da onako kao probija zvucnik na onoj Xylophone melodiji sto ima ? :)

Ti verujem da ces da razumesh na sta mislim pod "probijanjem" posto vidim da se bavis zvukom :D

iAlfa
09-10-2010, 18:16
Koliko sam ja primjetio, za ringtone je solidno jak, a vec za muziku i sl. Nije nesto, sto rece mozda i slabiji od ocekivanog, ali mislim da nisu ni namjenili ga za te stvari, ocekujuci da u te svrhe koristimo slusalice ili drugu audio opremu.

studioton
09-10-2010, 18:27
pa da oseca se blago distorziranje zvuka ali mislim da to nije do zvucnika vec je takvo zvono, ksilofon je inace instrument koji ima jako prodoran i metalan zvuk .. Dobro je da nije metalofon, to bi bilo jos gore.. jer ksilofon ima plocice od drveta pa je zvuk samim tim i meksi, a metalofon od metala, jako prodoran zvuk :) cas muzike :)

Exileus
09-10-2010, 18:30
Eto, lepo kazem da ces znati na sta mislim :D


hvala obojici, sad sam miran po tom pitanju, da ne tripujem da je falicno nesto ili sl. :)

Definitivno sam najvise stvari skontao o telefonu iz postova i jednog i drugog u ostalim temama, tako da ristekpa :)

wwrcw
06-12-2010, 20:35
ljudi da postavim i ja jedno onako najvno pitanje! i meni je ovo prvi iphone!
kod mene na iphone4 dole radi samo jedan zvucnik i to desni a iz levoh nema nista jer moguce da to nije zvucnik ili se meni taj jedan sjebo!???

iAlfa
06-12-2010, 20:47
Normalno da ti radi jedan zvucnik desni, lijevi ti ne radi jer je to mikrofon. Naime, iphone4 ima 1 zvučnik i 2 mikrofona, jedna taj lijevo i jedan gore kod konektora za slusalice

filipfica95
06-12-2010, 20:49
Ne drugo je mikrofon . Meni je ip4 drugi iuredjaj , pre njega sam imao 3gs i imao je dosta bolji zvuk od ip4. Kupio sam polovan ip4 star 1 nedelju pa sam tripovao da je nesto do telefona jer nije bio nov al sad sam siguran da je sve ispravno zato sto vidim da se i ostali zale . Nadam se da ce sledeci da ima bolje zvucnike !

wwrcw
06-12-2010, 21:37
Normalno da ti radi jedan zvucnik desni, lijevi ti ne radi jer je to mikrofon. Naime, iphone4 ima 1 zvučnik i 2 mikrofona, jedna taj lijevo i jedan gore kod konektora za slusalice

hvala na odgovoru to sam i ja kontao ili nisam bio siguran