PDA

View Full Version : Ne radi winter board!!



shomi
05-12-2008, 00:57
E ovako dobio sam telefon pre par nedelja i tek sam se sad posvetio igricama, programima i slicno jer nisam imao vremena. Skinuo sam winter board da bih menjao teme i slicno medjutim program mi uopste ne radi.
Sve sto se desi je da se winter pokrene i stoji samo bela pozadina sa linijama (podseca na svesku :D) i to je sve nema nikakvih tema da bih mogao da odaberem, i da naravno da sam skinuo teme ,ali njih nema u njemu a i nisam siguran kako on tacno radi tj kako izgleda taj prvi screen jer sem tek pre neki dan instalirao sve.
Znaci sve sto sam stavio je sa cydie...
2.1 je verzija..
Cak sam radio i reinstall winter boarda i restart telefona i obican i ovaj respring i nista...
Ne znam u cemu je problem pa ako neko moze da mi kaze ako zna u cemu je frka posto bas ocu to da namestim sve ostalo sam uspeo i igrice i sve ali ovo nece pa nece..
I da josh ovo znaci nemam taj neki custimize program ili kako vec posto sam citao da on moze da pobrljavi winter board...
Ljudi pomagajte :D

SMRT!!!
05-12-2008, 01:25
i ja imam isti problem i bas sam danas trazio na forumu resenje medjutim nema sanse da nadjem

znaci
samo mi se pokaze bela pozadina (ko notes) i to je to cak sam u ukljucivao neke teme medjutim nista se ne menja ajde ljudi ovo je donekle veeelik problem :D toliko velik da sam odustao od tema itd... zajebancija koje vi imate u neogranicenim kolicinama :D

tnx unapred

sveta3j
05-12-2008, 10:45
ajde probajte hard reset..drzite home i power dugme dok se ne iskljuci i ne pocne da se ukljucuje...

SMRT!!!
05-12-2008, 12:14
ajde probajte hard reset..drzite home i power dugme dok se ne iskljuci i ne pocne da se ukljucuje...


ma jok nista

ajde sad neka neko pocne iz pocetka

odakle sta da se instalira itd....

ako nije tesko :D

carterado
05-12-2008, 12:41
Kod mene sve radi super na 2.2 FW. Jednostavno kad udjete u Winterboard pojavi se lista temi koje se nalaze u folderu /Library/Themes/

Probajte SSH-ovati u iPhone i ubaciti koju temu u taj folder i onda upalite Winterboard i vidite hoce li se pojaviti.

A kada se upali izgleda ovako:

http://i208.photobucket.com/albums/bb317/carterado/IMG_0001.png


Pozdrav

shomi
05-12-2008, 19:50
e sad sam ssh-ovo na telefon i vidim da je meni themes folder u private/var/stash/themes i tu su mi sve teme koje sam skinuo, a nije u private/var/root/libriary/themes znaci tu stoje samo
wallpapers,share,ringtones,libexec,include i applications i nista vise...
e sad sam ja probao da prekopiram taj folder u library/themes ali opet nece
na kraju sam obrisao taj folder u stashu i opet sve uninstall i reinstall i opet nece cini mi se da winter board radi ali ove teme sto skidam ne dolaze do tog njegovog foldera u library themes ili gde vec i da on zbog toge ne vidi ni jednu, vise stvarno ne znamsta da radim nemogu da verujem da mu nesto pravi ovoliki problem...
jel zna neko josh neko resenje?

SMRT!!!
06-12-2008, 01:27
carterado hvala na objasnjenju pokusacu sve to kad me podsetis odakle i sta da instaliram za winterbord..?

sve sam zaboravio aj kao sto rekoh iz pocetka :P

odakle da skinem sta tacno itd... PLZ :D

carterado
06-12-2008, 10:23
Pa instaliraj samo WinterBoard iz Cydie i onda instaliraj teme iz Cydie ili ih preko SSH-a uploadaj u onaj gore folder. To je sve.

Evo jedan link sa temama.

http://macthemes2.net/forum/viewforum.php?id=24

Milker
17-12-2008, 18:45
E ovako dobio sam telefon pre par nedelja i tek sam se sad posvetio igricama, programima i slicno jer nisam imao vremena. Skinuo sam winter board da bih menjao teme i slicno medjutim program mi uopste ne radi.
Sve sto se desi je da se winter pokrene i stoji samo bela pozadina sa linijama (podseca na svesku :D) i to je sve nema nikakvih tema da bih mogao da odaberem, i da naravno da sam skinuo teme ,ali njih nema u njemu a i nisam siguran kako on tacno radi tj kako izgleda taj prvi screen jer sem tek pre neki dan instalirao sve.
Znaci sve sto sam stavio je sa cydie...
2.1 je verzija..
Cak sam radio i reinstall winter boarda i restart telefona i obican i ovaj respring i nista...
Ne znam u cemu je problem pa ako neko moze da mi kaze ako zna u cemu je frka posto bas ocu to da namestim sve ostalo sam uspeo i igrice i sve ali ovo nece pa nece..
I da josh ovo znaci nemam taj neki custimize program ili kako vec posto sam citao da on moze da pobrljavi winter board...
Ljudi pomagajte :D

meni je isti taj problem, ne vidi mi se ni jedna tema u winterboardu a kopirao sam ih u library/themes