PDA

View Full Version : nemogucnost spajanja s itunes-om



senchy
04-10-2010, 17:02
Pozdrav,
naime imam iphone 4 (nije napravljen jb) i ne mogu ga povezati s itunesom - stalno pokazuje ovu poruku ""iTunes cannot read the contents of the iPhone. Do to the Summary tab in iPhone preferences and click Restore to restore this iPhone to factory settings." Nece ni restore i update na 4.1. (iz itunes-a) napraviti, kao downloadira i kad dodje do kraja pise "network connecton timed out" i nista...
Moze li netko nekako pomoci? :)

iKnez_95
04-10-2010, 17:04
Skini sa neta 4.1 za iPhone 4.1 i u iTunes-u stisni SHIFT-RESTORE i izaberi taj file koji skinuo. Prije toga mozes probati reinstalirati iTunes. Ali ako imas SIMFREE model i JB ti nije bitan, restore ti nece puno smetati.
EDIT:
http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/
Odavde skini fw.

senchy
04-10-2010, 17:11
kao prvo, hvala puno (na brzom) odgovoru...
buduci da ja bas i nisam neki expert, ajde mi, please, probaj malo detaljnije objasniti kako, tj. sta da napravim...:) onako - korak po korak...:)
btw - probala sam reinstalirati itunes i nije pomoglo..

iKnez_95
04-10-2010, 17:19
Skines sa neta fw za svoj iPhone (koristi link iz mog prvog posta). Kad ga skines prikljucis iPhone na iTunes, pa drzeci shift (ako imas Win, ako si na Mac-u koristi "vase shift"*) stisnes restore i nadjes taj file koji si skinula. I onda samo pustis da svi (i iTunes i iPhone) odrade svoje. Samo kad se to zavrsi, iTunes ce te pitati da li zelih iPhone postaviti kao novi uredjaj (da ga dobijes praznog) ili da povuce back-up. E ti izaberi prvu opciju jer ponekad uz back-up se zna povuci neki "problem". Jos jednom ponavljam, kad odradis sve ovo ostaces bez jb (al kontam da ni ne treba), al eto da ponovim za svaki slucaj. Nadam se da ti je sad jasnije.

iAlfa
04-10-2010, 17:23
Ako dozvolite da se umjesam, prvo provjeri koji iTunes imas, mora biti itunes 10, ako nisi sigurna deinstaluraj taj postojeci pa skini sa Apple.com novi. 2. Usb ulaz koristi onaj na zadnjoj strani kompa, nikako naprijed. Zatim skini softwAre za koji ti je dat link, sacuvaj ga na desktopu. Podji u iTunes klikni shift+restore, trazit ce ti da odaber file, odaberes ovaj sa desktopa i potvrdis. Trebalo bi da odradi, ako ne, mora se raditi restore Iz DFU moda, a to cu ti objasniti ako ovo ne uspije.
@iknez_85 ona nema JB, tako da moze sve da odradi na 4.1

senchy
04-10-2010, 17:27
je, jasnije je! evo skidam sad 4.1. pa cu pokusati to..i nadam se uspjeti...nisam ja ni imala jb tako da nista ne gubim...:) znaci kad se to sve instalira iphone ce biti na tzv. "tvornickim postavkama" samo sa 4.1. umjesto dosadasnjeg 4.0.2., mozda malo jos bolji? :)

senchy
04-10-2010, 17:29
hej..jos jednom hvala na odgovorima - bas ste dragi!
imam itunes 10, i probala sam sve moguce usb ulaze (nemam na laptopu iza, imam s lijeve i desne strane), ali u svakom isti problem... evo probat cu sad ovo sto ste mi rekli pa javljam rezultate...:)

iKnez_95
04-10-2010, 17:31
znaci kad se to sve instalira iphone ce biti na tzv. "tvornickim postavkama" samo sa 4.1. umjesto dosadasnjeg 4.0.2., mozda malo jos bolji? :)
Bas tako...

senchy
04-10-2010, 18:07
evo uspjela sam!! sve radi kako treba! decki, puunoo vam hvala!!!!