PDA

View Full Version : iTunes pomoc



aca94
02-10-2010, 22:50
Imam problem, napravio sam account na Croatia iTunes i sada bih hteo da imam account na US i moram da unesem broj kreditne kartice, probao sam sa mnogih sajtova i nece da prihvati ni jedan broj kreditne kartice.
Da li neko ima ideju sta bih mogao da uradim?
Hvala...

iAlfa
02-10-2010, 22:55
Nazalost nema rjesenja, po broju kartice sistem prepoznaje da kartica nije sa podrucja gdje pravis account i odbija je. Mozes da napravis account bez kartice zbog besplatnih aplikacija, ako ti to sto znaci...

.stefan
02-10-2010, 22:59
zbog cega si otvorio novu temu,tu istu stvar si tamo pitao i samo si isao copy/paste....nemoj da si bezobrazan....

rekao sam ti vec da ispratis tutorijal

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=2391

sta si probao sa mnogo sajtova....lepo uradi sve sto pise ovde....bitno je da nadjes vazecu adresu,lepo su ti ljudi dali i link kako da nadjes adresu

http://www.isrbija.net/showpost.php?p=120439&postcount=4

ali ne....tebi je opet lakse da otvoris novu temu nego da se potrudis da napravis najobicniji itunes acc...

kao drugo,uopste ne moras da unosis broj kartice...samo je dovoljno da ispratis 2. i 3. tacku tutorijala koje su krucijalne..nakon par koraka ce se pojaviti opcija 'None' na mestu gde se nude kartice...

iAlfa
02-10-2010, 23:17
Ja sam shvatio da covjek hoce account bas sa karticom da bi moga kupovati preko US Appstore, posto ima account na HR Appstore (razlikuju se HR i US store, puno stvari, narocito muzike, filmova, ringtonova i sl. Nema u HR store zbog autorskih prava)

aca94
03-10-2010, 19:09
Otvorio sam novu temu da bih mozda dobio pomoc, i da bi je pitanje nalazilo na pravom mestu(iTunes sekcija na forumu).

Problem je sto imam account na HR iTunes store,a zeleo bih da predjem na US iTunes store, a da ne moram da pravim novi account.

Kada hocu da promenim adresu na US u postojecem account-u, trazi da unesem br. kreditne kartica, dakle da li postoji nacin da predjem na US iTunes, a da ne moram da pravim novi account.

.stefan
03-10-2010, 19:16
jel si probao u itunes storu da kliknes na zastavu u donjem desnom uglu i promenis drzavu?

igne
03-10-2010, 19:53
Na toolbaru u iTunes ides na Store/View my account, upises svoj password i kad se pojave tvoji podaci ides na Change Country or Region

aca94
03-10-2010, 22:05
Probao sam Store/View account idem Change country, ali kad dodjem da unesem adresu nema none opcije za kartice, moram da unesem br. kredinte kartice.

Kada kliknem zastavicu u donjem desnom uglu, to me odvede na US store, ali za to mi treba account na US store pa me opet vrati na HR.
Da li ima jos neka fora da se prebacim na US iTunes Store, da li je moguce brisanje account pa ponovno pravljnje.

.stefan
03-10-2010, 23:27
napravi novi acc sa novom e-mail adresom....ne moras nista da brises....