PDA

View Full Version : Proximity senzor 4.1



studioton
30-09-2010, 22:45
Znam da je vec pisano o ovom problemu u nekim drugim temama ali nema nijedne sa ovim nazivom

Sada sam na 4.1 i neverovatno koliko mi se pali-gasi ovaj senzor, to mi se na 4.01 nije toliko desavalo . a sada na svaki razgovor mi se pali ekran dok pricam.. jednostavno tera me da jako prislonim telefon uz uho, a ponekad i tu zabaguje i cesto mi se desi da prekinem vezu ili upalim uhom speakerfon ili mute..

Desava li se jos nekome ovo na ip4 4.1 ?

bkns
30-09-2010, 22:54
negde sam citao (ne mogu da nadjem gde) da ukoliko se radi UPDATE sa 4.0.1 na 4.1 problem sa proximity senzorom moze da ostene a ukoliko se uradi RESTORE onda problem nestane... e sad da li je tako nisam siguran...

iAlfa
30-09-2010, 23:00
Desava se meni, ali od kada sam uradio update na 4.1, sad sam vec naucio da moram drzati onaj dio iznad zvucnika, gdje se nalazi senzor, dobro prislonjen uz uho, jer uprotivnom svjetlost prodre do njega i aktivira displej, a onda ili prekinem vezu ili mutiram tel. i sl. Apple care sam zvao, kazu rade na tome da poprave u sledecem update-u, a po netu sam nasao puno istih slucajeva.
Radio sam restore bar 5 puta, ali nisam rjesio problem...

bkns
30-09-2010, 23:06
pa koliko ja znam 4.1 je trebalo da popravi taj problem, tebi se pojavio od kako si ga instalirao? pre toga nisi imao problema?!

studioton
30-09-2010, 23:08
na 4.01 gotovo da nisam ni primecivao ovaj problem .. a sada na 4.1 gotovo da se i ne gasi :) .. jer ne drzim telefon jako pricvrsen na usnu skoljku vec ono skroz normalno .. ali svetlo se non stop pali - gasi.. trebali su da poprave na 4.1 a napravili su jos gore :mad:

bkns
30-09-2010, 23:12
Boze sacuvaj! A ja cekam ovaj sugavi JB misleci da cu cim predjem na 4.1 resiti taj problem... :(

iAlfa
30-09-2010, 23:13
Upravo tako, trebalo je 4.1 da to popravi, zato sam i zvao Apple care, potvrdili su da imaju prijavljen taj problem i da ce sljedeci update to prevazici. Isto, u prethodnim verzijama sw nisam ima ovaj problem izrazen.

bkns
30-09-2010, 23:18
Ja ne mogu da verujem da oni to ne istestiraju dovoljno... :( Pa kada je bilo predstavljanje 4.1 sw rekli su da je problem sa proximity senzorom resen! Ne mogu da verujem da ovakve stvari Apple moze sebi da dozvoli! :(

iAlfa
30-09-2010, 23:25
Desava se i to... Treba se strpiti do novembra i sw 4.2, ocekujem da ce definitivno srediti ovaj problem.

studioton
30-09-2010, 23:50
sredice ovaj problem sa 4.2 ,ali i sa zakrpom za jb, ukoliko izadje kako i najavljuju za nekoliko danahmmm

pa onda , jovo nanovo :mad:

iAlfa, meni i nije sada vec tolika frka kao ni tebi, trenutno ga koristim legalno i pokupovao sam sve aplikacije koje zelim kao i ti, ali ne bih da sam u kozi onih koji ne mogu bez jb, a uz to lock-ovani ..
p.s. Ovo ce doveka da traje, izadje jb, odmah zatim update sa nekim ispravkama pa sve u krug :rupa:

djalf
01-10-2010, 00:11
Pa bre oni to namerno rade, ostave po neki bug da imaju izgovor za novi update ;)
Ja sam na 4.1, dignut sa 4.0.2 sa restore opcijom, sve ok, nijednom mi nije upalio ekran tokom razgovora.

studioton
01-10-2010, 00:16
a primetio sam i jos jednu cudnu stvar

kada telefon ne drzim direktno, dakle kada mi je u nekom case-u gotovo da mi se ne desava ovaj problem.. a kada ga drzim golog, bez icega vec direktno to mi se desava jako cesto .

jel tripujem? :vb_shocked:

nemoj samo neko da mi kaze osim problema sa signalom dok ga drzis u ruci da sada na taj dodir nekako reaguje i ovaj senzor :wc:

bkns
01-10-2010, 00:34
haha, sve je moguce :)
evo citam sad po raznim forumima i koliko vidim nekima je 4.1 popravio proximity a nekima koji na 4.0.x koji nisu imali taj problem prelaskom na 4.1 se problem pojavio.
dobro kazes! :) :wc:

byMaX
01-10-2010, 01:53
meni nije izražen problem, možda imam veliku glavu :D
Ali me nervira na 4.0.1 onaj bag kada često gasiš aplikacije ručno. Zna da se ubaguje najstrašnije...

priest77
01-10-2010, 02:06
sredice ovaj problem sa 4.2 ,ali i sa zakrpom za jb, ukoliko izadje kako i najavljuju za nekoliko danahmmm

pa onda , jovo nanovo :mad:




Koliko sam ja citao, rekli su da ce novi JB biti trajan i da ga apple moze zakrpiti samo promenom hardvera, no videcemo sta ce biti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
01-10-2010, 02:15
e sto vise citam ove probleme o ip4 sve vise mi se mota po glavi utisak da je totalni fail i nosim se mislju da ga preskocim i cekam sledeci pa tek onda promenim 3gs...

studioton
01-10-2010, 02:43
Pa napravili su novi iphone,novi OS .. e sada jos da ispeglaju sve, ja bih sve ovo nazvao nijansiranjem

Pre ip4 koristio sam 3gs , i posle 2 meseca koriscenja ip4 , juce uzmem u ruke od 3gs od drugara, i toliko mi je bio smesan i jeftin u odnosu na ip4 da ne mogu da vam opisem, sam osecaj u ruci dok drzite fon, displey , neverovatno koja razlika ..

Samo da kazem da ove razlike na YT i ne mozete mozda da primetite u toj meri.. ali kada koristite malo i jedan i drugi, vidite ogormnu razliku, ja recimo, vise ne bih mogao nazad na 3gs :(

.stefan
01-10-2010, 03:18
Imao sam prilike u par navrata da se igram sa ip4....e meni se bas taj osecaj u ruci ne svidja....previse mi je kockast....takodje m se ravna zadnja strana ne svidja....ukusi su razliciti...to je verovatno zbog prvog utiska i zbog toga sto je drasticna promena,verujem da kao i na sve,covek se i na to navikne...naravno displej je savrsenstvo i velika je razlika,nema potrebe o tom pricati....

Meni se jednostavno ovaj dizajn ne svidja...nema tu apple crtu....kad ga gledas iz profila da ne znas da je iphone misli bi da je sony ericsson....

studioton
01-10-2010, 03:28
Isto to sam mislio i ja kada sam uzeo ip4 , cak sam pratio oglase da se vratim na 3gs, jednostavno mi nije legao, dok sam se posle par nedelja koriscenja zaljubio u dizajn i bas takav izgled kakav ima.. Sad mi 3gs dodje "tinejdzerski telefoncic" naspram ip4 koji mi je totalno ono bussines varijanta sto mi se mnogo svidja, dok razgovaram jednostavno uzivam , jos samo da mi se ne pali ovaj senzor i da me ne ometa , haha :)

.stefan
01-10-2010, 03:43
Ma zaljubio si se u jabucicu iza koja sad jos vise sjaji zbog stakla...to je droga...ne u dizajn...veruj mi!;)

studioton
01-10-2010, 03:46
Ima istine :)

shomi22
01-10-2010, 12:26
Šta da Vam kažem, telefon je bezobrazan. Iskren da budem, meni on fenomenalno funkcioniše i ne dešava mi se ništa što mi se nije dešavalo sa starijim modelima, čak šta više, generalno gledajući, za sada je sve u svemu perfektan. Nemam ama baš nikakvih problema, ni sa signalom ni sa proximity senzorom, Face Time radi odlično i idealan mi je za komunikaciju sa Londonom - po meni samo ta funkcija vredi svaki dinar dat za iP4. U njemu je OS4.0.1 i ja za sada tu ne bih ništa menjao.

iAlfa
01-10-2010, 13:22
Iskreno ima par mana, ali... Kompletan utisak je odlican, a pored svega, po meni, ne moze se uporediti ni sa jednim slucnim uredjajem na trzistu, a mislim da je mnogo ispred 3GS, koga sam smatrao perfektinim. U ostalom da sve funkcionira bez greske, bilo bi dosadno :-)

shomi22
01-10-2010, 13:29
U ostalom da sve funkcionira bez greske, bilo bi dosadno

U tome i jeste čar. Šalim se, zaista je dobar. Prosečan korisnik, da ne čita ovaj forum, ne bi imao nikakvih zamerki.

studioton
02-10-2010, 15:17
Zvanicno je i potvrdjeno da ios 4.1 ne resava problem proximity senzora , vec je na zalost korisnika problem postao jos veci i zastupljeniji, sve vise korisnika se javlja sa ovim problemom koji u ranijim verzijama ios-a nisu imali ovaj problem

Pitanje za sada ostaje zatvoreno dok ne izadje verzija 4.2 koja ce verovatno na srecu svih ip4 korisnika trajno resiti ovaj nedostatak koji samo izgleda kao sitnica ali u praksi predstavlja ogroman problem

IZVOR (http://venturebeat.com/2010/08/30/apple-iphone-4-proximity-sensor-issue-still-not-fixed-with-ios-4-1/)

p.s. kod mene je ta situacija, da se non stop pali-gasi kao strob light .. na 4.01 nisam znao da postoji ovaj problem :mad: restore ni meni ne pomaze, do sada zbog ovog senzora 3 puta sam uradio i nista, i dalje isto

loeates
02-10-2010, 17:05
I kod mene je isto,imao sam ga i na 4.01 i sad na 4.1 stim sto nije bas ono non stop,ali u razgovoru od desetak minuta bar jednom,ako ga drzim na ramenu onda je uvek. E sad malo sam isprobavao mob i nasao ovo sto meni dosta pomaze,stavi se sifra,tipa da ne smara npr.1111 i onda kad neko zove javim se normalno i pritisnem home dugme i tel se zakljuca i problem resen,vezu ili taj prekine ili ja pomocu dugmeta za zakljucabanje tj gasenje moba. Kad ja zovem onda okrenem broj pritisnem home dugme i npr udjem u sat tamo gde ne mogu nista da pritisnem i tako razgovaram,malo je smor,ali pomaze,valjda ce 4.2 da popravi ovo..

loeates
09-10-2010, 02:37
U app storu ima aplikacija sensor monitor,free je skinite je ,odite u more ,other i moze da se isproba kako radi proximity bez uspostave poziva,u mraku tacno zasija crveno iznad zvucnika.

studioton
15-10-2010, 02:56
Samo da javim jednu cudnu stvar.. do sada sam zbog ove situacije oko JB telefon restore-ovao pa jedno 10tak puta..

i odjednom sam primetio da mi se vise ne pali senzor .. sada jednostavno funkcionise bas kako treba dok razgovaram, skoro pa savrseno :confused:

bkns
15-10-2010, 04:50
ja od kako sam presao na 4.1 nemam uopste problema sa senzorom dok sam na 4.0.1 imao i ekran se u toku razgovora palio...

igne
15-10-2010, 09:35
Ja nisam ni koristio sa nizim FW od 4.1 i ja licno nemam nikakvih problema. Ne koristim JB.

studioton
15-10-2010, 12:15
Ja na ranijim verZijama nisam imao problem medjutim od kako sam presao na 4.1 non stop se palio ekran .. Ali od pre neki dan problem je sam nestao,sad je sve kako treba :)

I to nema veze da li je telefon jb ili nije.. Problem je postojao i dok nisam imao jb

iAlfa
15-10-2010, 12:23
Ja sam imao isti problem, ali mislim da je suština problema kada posle restora radite restore from backup ( narocito ako je taj backup bio sa 3GS-a), prije nekoliko sam čitao na nekim forumima da restore i postavka kao novi iphone, rješava ovaj problem.
Posle ovoga imam i dalje povremeno problema- prekinem vezu, ali rijetko i to je daleko od onog sto je bilo prije...

igne
15-10-2010, 12:26
Ja kad radim restore NIKAD ne radim restore from backup, nemam ni potrebe, da ubacim u telefon ono sto mi je potrebno traje svega 10 minuta ali znam da nisam vrati neki bug :)

iAlfa
15-10-2010, 12:31
Slazem se, ali neki imamo dosta nekih aplikacija koje iziskuje određena podesavanja, pa je najlakse restore from backup, ali u zadnje to ispada tezi nacin, zbog raznih bugova kao što reče, pa se pridružujem konstataciji da treba posle restora iphone postaviti kao novi.

studioton
15-10-2010, 13:00
Ja uvek radim restore from backup jer na taj nacin vracam i kontakte, zatim sve informacije koje imam sacuvane u notes, to do, classes .. dakle sve sto je vezano za unos ili izmenu u svakom programu ponaosob, sve to sredjuje se preko restore from backup .

Ako bih isao na NEW.. sve bih izgubio , i to bi bilo vec zabrinjavajuce

igne
15-10-2010, 13:41
Ja kontakte sinhronizujem sa Yahoo i samo ih posle restore ponovo sinhronizujem i sve se ubaci nazad kako je bilo i pre restore. Mislim da i te liste za notes mozes takodje sinhronizovati u iTunes i posle ih ponovo samo obelezis i sve ce ti ih vratiti nazad i bez da radis restore iz backup.. Sad na ovom racunaru nemam iTunes ali bas cu kasnije to da pogledam :)

studioton
15-10-2010, 13:45
ma ne moze na svaki, za notes koristim posebnu aplkikaciju a ne defoult, takodje najbitnije je sto restore-om from backup vracas sve za svaku aplikaciju, sve sto si ubacio,bilo da je fajl ili ne znam ni ja sta.. sve pamti ..

A za kontakte, posto koristis sve legalno, preporucujem ti ovu (http://itunes.apple.com/us/app/contacts-tool/id313137543?mt=8) aplikaciju koja je jednostavno fenomenalna

iAlfa
30-10-2010, 23:22
Kako citam po stranim forumima novi iOS 4.2 definitvno popravlja proximity sensor problem. Testiran iOS 4.2 beta 3 i nije primjeceno da se problem pojavljuje.

dzenopoljac
01-11-2010, 19:34
E sad ja nisam siguran da li sam u pravoj temi :) Naime, ja sam danas na svom IP4 uočio sledeći problem. Kada me neko pozove ili ja nekog okrenem, nakon završetka razgovora, kada odvojim uvo od telefona, ekran ostaje crn i ne mogu da prekinem vezu sve dok ne stisnem power dugme. Kao da senzor ne prepoznaje da sam se odvojio od telefona. Inače, telefon je vrhunski, stigao mi pre par dana i ne ispuštam ga iz ruku ali me ovo jako nervira. Ima li neko ideju kako ovo da rešim? Koristim iOS4.1.

iKnez_95
01-11-2010, 19:44
Imas dva rjesenja. Prvo BI BILO da se vratis na 4.0.1, ali da bi to uradio moras imati sacuvan SHSH za 4.0.1. Ali, kao sto ti kazes, telefon si dobio prije par dana tako da sumnjam da to imas. Ipak na svaki slucaj otidji u Cydia-u i pogledaj da li ti nesto pise na vrhu zelenim slovima. A drugo rjesenje je da cekas 4.2 kojibi trebao izaci u novembru (preciznij datum ti niko ne moze reci.) Jbg, kako ti je tako ti je.

dzenopoljac
01-11-2010, 21:01
I ja sam to pretpostavio ali ću da probam restore da vidim šta će biti :)

iKnez_95
01-11-2010, 21:02
A jel imas SHSH za 4.0.1?

priest77
01-11-2010, 21:07
Kod mene od kada sam na 4.1 nemam vise nikakvih problema sa proximity senzorom, na 4.0.1 ponekad mi ukljucivao ekran u sred razgovora ali sada radi kako treba.

iKnez_95
01-11-2010, 21:10
Sve je to od slucaja do slucaja. Neko ima ovaj problem, neko nema. Nekom baterija brze se trosi na 4.1, nekom ne... Nadam se da se Apple dobro potrudio da zakrpi sve ove propuste.

dzenopoljac
01-11-2010, 21:21
A jel imas SHSH za 4.0.1?

Nemam. Telefon sam kupio sa već instaliranim 4.1.

iKnez_95
01-11-2010, 21:26
Onda ne mozes se vratiti na 4.0.1.

dzenopoljac
01-11-2010, 21:43
Znam. Kada sam uradio restore (samo kliknuo na restore u iTunesu) posle je sve radilo. Jupi! Sad telefon šljaka odlično! Nemam nijednu zamerku!
Uživancija!

loeates
10-11-2010, 01:19
Instalirao sam Call Guard iz app store-a i generalno resen je problem,jeste da je malo smor,ukljuciti ga uvek,ali vise nema problema:)

Cile28
23-02-2013, 21:02
E fazon ja danas zamenio taj senzor i ko lud radi ali mi ne radi light senzor, ukljucen je na automatsko ali nece, a kada razgovaram normlno gasi ekran. Pomocc :(((

igorsimo
23-02-2013, 21:21
Oba senzora su na jednom flex-u,a sada je verovatno ambient light senzor neispravan,ili nije dobro ukopcan konektor na plocu.

Cile28
23-02-2013, 23:39
Nov je senzor nemoguce bre, ukopcao opet nista, niti da poveca niti da smanji, ima neko da prodaje to??

igorsimo
24-02-2013, 01:41
Pazi druze,sa preko 7 godina radnog staza u GSM servisu,sa pravom ti mogu reci da postoji mogucnost da i novi delovi ne rade bas uvek.

.stefan
25-02-2013, 05:10
pogotovu taj deo...ja sam 3 razlicita fleta, nova inace isprobao na jednom tel-u proximity nije hteo da radi....jedva je nekako proradio....tako da ako ti radi prox zazmuri na taj light sto ne radi i teraj ;)

igorsimo
25-02-2013, 09:07
...ili reklamiraj deo.Recimo da proximity nece nekad da radi i posle menjanja digitajzera itd itd.

.stefan
26-02-2013, 15:14
to se zna resiti izolir trakom i/ili markerom....mislim da je njemu to do loseg dela.....ali cimanje je realno taj deo menjati...pogotovu prvi put...svaki naredni je lakse jer je lepak popustio

igorsimo
26-02-2013, 17:02
Proximity se resava sa zatamnjivanjem digitajzera,ali ambient light senzor ne ako ne radi.Deluje nelogicno ali tako je!

Cile28
26-02-2013, 17:29
Proximity se resava sa zatamnjivanjem digitajzera,ali ambient light senzor ne ako ne radi.Deluje nelogicno ali tako je!

Kako to?

Ma meni radi, pri pozivu mi gasi ekran, ali sve jedno ne bih koristio ovo automatsko, ali ipak hocu da mi bude sve picikato :eyebrows:

.stefan
26-02-2013, 17:30
na prox sam i mislio, ne na ambient light...

igorsimo
26-02-2013, 21:30
Da,ali Ciletu na radi ambient senzor i nece ga resiti zatamnjivanjem digitajzera.

.stefan
27-02-2013, 06:03
covece bozji,znam,to sam rekao a pro po tvog posta #54 gde si pomenuo prox

ovde je situacija jasna,deo je falican i gotovo,nema popravke osim zamene

vrlo lako se desavaju i situacije nakon ozbiljnijih padova da se ovakve stvari desavaju zbog kvara na ploci...licno sam se susreo sa ip4 kojem nakon pada nije hteo prox da se gasi i ispostavilo se da je do kvara na ploci

igorsimo
27-02-2013, 09:03
Sve je moguce.

matrix
02-07-2014, 22:45
ajde da ne otvaram novu temu....preglednost...imam problem sa Proximity senzorom, ambient light radi kako treba ali proximity nece pa nece.probao sam razne tweak-ove i app i nista nece, kao da ne radi. da napomenem da je staklo menjano pre mozda par meseci i radilo je sve kako treba do danas. iOS 6.1.3 bez mnogo JB Tweak-ova. sta mi je ciniti sem servisa?

zabrljanje
02-07-2014, 23:01
...da bi iskljucio bilo sta softverski, mada ne deluje kao takav kvar, mozes samo restore i da vidis da li onda radi...ako ni tad nece, jasno ti je da mora u servis ili da ubacis tweak koji ce ti zakljucavati telefon bar tokom razgovora i omoguciti da bar tad normalno funkcionise...posto je menjan displej, sve upucuje da je kvar hardverske prirode...

.stefan
03-07-2014, 00:15
Pogledaj intervenciju sa markerom i sa izolir trakom po netu ;)
Ako ne uspe,a trebalo bi da uspe ako je ispravan flet, mora flet da se menja....a na njemu je i ambient senzor...ali posto on radi mislim da ce ti ove intervencije resiti problem
Imas i tweak CallLock cini mi se da se zove za pokvaren senzor