PDA

View Full Version : Popularnost iPhona



iDarth
29-09-2010, 23:35
http://www.iclarified.com/images/news/11962/40699/40699.png

Pogledajte ovu interesantnu tabelu koja na interesantan ilustrovan nacin pokazuje popularnost iPhona.

(http://ianatomija.blogspot.com/2010/09/popularnost-iphona.html)

Sharky
29-09-2010, 23:42
Cena ipak igra najvecu ulogu.
iPhone je i za Amerikance luksuz

bkns
29-09-2010, 23:44
Iznenadilo me je samo ovo poslednje pa svega 2% u svetu koristi iphone, nesto mi je to malo. :)

iDarth
29-09-2010, 23:45
Sharky, ne bih se slozio sa tobom. Posto sam trenutno u USA, mogu da primetim da je prilicno zastupljen. Naravno da ga nema bas svako, ali bi se izsnenadio koliko se koristi. Naravno, preko paketa, nista jailbreak.

priest77
29-09-2010, 23:57
Meni je interesantno to koliko je programa za iphone prodato.
Ostali svi zajedno ne mogu ni da se primete na tabeli.
Zato za iPhone ima najvise kvalitetnih programa i programera jer je to odlican biznis. Tesko da ce bilo koji os da se skoro priblizi tome.


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
30-09-2010, 08:35
Pa sad, koliko su kvalitetne. :) Rekao je @1024 bas, da ima 800 fart aplikacija, a ja sam rekao da nema ni jedna koja moze da manipulise profilima, sto ima svaki symbian telefon vec deset godina. Naravno ima i dosta kvalitetnih. Sve je to posledica marketinga i specificnog nacina prodaje koji je apple prvi aptentirao i jos implementirao sve zivo u itunes, tako da te tera, hteo, ne hteo da koristis itunes i da imas kontakt sa appstore-om, a samim tim i sanse da nesto kupis su daleko vece. Vidis da su i ostali to ukapirali, pa sada imas OVI store, pa ANDROID market ili kako se vec zove...

igne
30-09-2010, 09:38
Iznenadilo me je samo ovo poslednje pa svega 2% u svetu koristi iphone, nesto mi je to malo. :)

Prosetas lepo gradom i obratis paznju koliko ljudi u srbiji koristi iPhone, videces da su to uglavnom Nokia & ostali proizvodjaci, cak i u zemljama gde su zastupljeni nisu u vecini a ovo je statistika na globalnom nivou, tako da u tu statistiku spadaju i zemlje u kojima iPhone nije zastupljen. Svi navedeni proizvodjaci se nalaze kod nasih operatera, nema jedino iPhone i naravno da mu obara prosek. Uostalom, i dalje vecina ljudi smatra da je iPhone precenjen, svi se slazu da je vrhunskog kvaliteta ali i dalje je izuzetno skup a i paketi uz koje ide telefon nisu nimalo povoljni.. Zato se radije odlucuju za Android, koji je izbalansiran cena + kvalitet + pristupacni paketi = opcija koja je primamljivija nego iPhone. Ovako razmislja veliki broj ljudi.

Sharky
30-09-2010, 12:37
Sharky, ne bih se slozio sa tobom. Posto sam trenutno u USA, mogu da primetim da je prilicno zastupljen. Naravno da ga nema bas svako, ali bi se izsnenadio koliko se koristi. Naravno, preko paketa, nista jailbreak.

Bas zato i nije popularan, malo ljudi zna da postoji JB.
Svi znamo sta je iPhone bez JB.
Negde sam vec pisao, kada se 3GS pojavio u Makedoniji, prvi put.
U jednom trenutku je celo Skoplje bilo puno iPhona (na racun).
Malo njih je znalo za JB, iz meseca u mesec broj korisnika iPhona se drasticno smanjivao.

djalf
30-09-2010, 17:09
Meni je iPhone 4 Simfree bez JB nekako drazi od svih predhodnih :P

studioton
30-09-2010, 17:17
:vb_content:

djalf
30-09-2010, 20:41
Opusteno momci, bez vredjanja. Inace, zna se:
http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/9724668/2/istockphoto_9724668-lock-metallic-icon.jpg

Byakuya
30-09-2010, 21:19
sto rece kolega djalf tema spremna za lock...

@Ozzy ako ima bilo sta vredno pomena reci nam...mi smo tu da sredimo:)

@Darkopop iako si iz Stare Pazove mogao bi malo pristojnije da se ponasas...razlog postojanja ovog foruma nije prepucavanje neko druzenje i pomoc korisnika iUredjaja....