PDA

View Full Version : iPhone 4 - Šta obavezno treba instalirati?



shomi22
29-09-2010, 13:19
S obzirom da smatram da bi ovo bila veoma korisna tema za buduće vlasnike najboljeg smartphone telefona na svetu - iPhone-a 4, mislio sam da bi ovde mogli da pišemo o "MUST HAVE" firmware-ima, programima, aplikacijama i igricama, prvenstveno napravljenim za iPhone 4 i OS4, bez kojih ne bismo mogli da osetimo prave performanse, ovog čuda od telefona. Tako da bih zamolio buduće učesnike ove teme, da se usko vežemo konkretno za iPhone 4 i ne širimo temu gomilom nebitnih i nekorisnih aplikacija, te sam zato i postavio temu u sekciji - iPhone Srbija Forum - iSrbija > iPhone 4, a ne na mestu koje je predviđeno za Aplikacije, prvenstveno što se odnosi na iPhone 4, pa sam hteo da odvojim zbog preglednosti. Kao što svi znate, iPhone 4 ima RETINA Display i bilo bi poželjno da predložene aplikacije budu optimizovane za ovu rezoluciju ili da koriste druge Hardware-ske mogućnosti specifične za iPhone 4, ili u krajnjem slučaju i ne moraju ako su zaista korisne "MUST HAVE".

Napraviću prvi korak, većina vlasnika iPhone-a 4 to već zna, ali da budemo malo solidarni i prema onima koji su prvi put uzeli u ruke Apple telefon, te da ih ne teramo baš na početku da koriste SEARCH. :)
Kupili ste danas iPhone 4, raspakovali ga, ubacili karticu i aktivirali i šta sada? Ukoliko imate sreću i u njemu zateknete OS 4.0.1 prvo što treba uraditi, po mišljenju većine korisnika, startovati Safari i u njemu ukucati adresu www.jailbreakme.com (odnosi se za sada samo za OS4.0 i OS4.0.1), kada se stranica otvori, slediti upustva i za tili čas u telefonu će Vam biti instalirana CYDIA - aplikacija preko koje ćete instalirati mnogo toga kasnije, tj. telefon će Vam biti JailBreakovan.

Za početak iskoristite Cydia-u i instalirajte tri najbitnija programčića bez kojih je iPhone 4 bespomoćan (ja baš i ne delim ovo mišljenje, ali većina pobeđuje - pa ako ne možeš da ih pobediš, pridruži im se):

1. pomoću Cydia-e instalirati AppSync for OS 4.x [Repo : http://sinfuliphonerepo.com/]
2. pomoću Cydia-e instalirati CallerID-Format Fix FW 3.x (poslednju verziju - u trenutku pisanja ovog posta 3.x je bio poslednji, čeka se 4.x) [Repo: http://ispaziorepository.com/]
3. pomoću Cydia-e instalirati Installous 3 (poslednju verziju - u trenutku pisanja ovog posta 3.2.5) [Repo: http://sinfuliphonerepo.com/]

Za one koji nisu imali dodira sa Cydia-om :), Repo se unosi na sledeći način:
Startujete CYDIA-u, pa kliknete na Manage > Sources > Edit > Add > ukucate gore navedenu adresu za Repo > Add Source > Done
Kada ovo odradite možete instalirati prva tri programčića.

Kada ste to uradili možete početi sa instalacijom drugih aplikacija, što preko Cydia-e, što preko Installous-a ili ti, ako skinete IPA fajl na računar, preko iTunesa, tako što dva puta kliknete na IPA fajl i on se automatski ubaci u iTunes, pa je potom potrbno samo uraditi Sync i imaćete aplikaciju na telefonu.

Za početak evo mog predloga za TOP 5 MUST HAVE iPhone 4 aplikacije:

1. Real Racing (Game - Retina Display)
2. iMovie (Snimanje i montaža u HD rezoluciji)
3. Light for iPhone 4 (koristan programčić koji iPhone pretvara u baterijsku lampu, paleći blic)
4. Budgom 2 (Game - Retina Display)
5. Google Earth (optimizovan za Retina Display - izgleda fenomenalno)

Napomena: Navodite samo testirane programe!

woffer
29-09-2010, 16:55
Odakle mogu skinit google earth? Nemogu ga nac u appstoru?

igne
29-09-2010, 17:11
Ako si na HR accountu u iTunes verovatno zato ne mozes da ga nadjes.. Napravis US account i odatle ce verovatno moci. Primetio sam da dosta aplikacija koje ima na US account nema na HR..

EDIT: Upravo tako, evo sad sam proverio, na US account mi je nasao i app je free :)

shomi22
03-10-2010, 18:10
Evo još jedne igrice za ljubitelje pucačina.
Pravljena za Retina Display - Jednom rečju grafika je fenomenalna!

- N.O.V.A. -Near Orbit Vanguard Alliance

Definitivno spada u "Must Have" igrice za iPhone 4.

studioton
03-10-2010, 18:26
upravo kupio hmmm

U extra je

stefaneli
04-10-2010, 13:35
Ja bih mogao da nabrojim nekih desetak aplikacija-igrica koje su stvarno dobre, zanimljive, ali posto je shomi insistirao da to bude vezano za i4 onda cu ovde nabrojati samo tih par... :D

1.Retina Wallpapers HD (Cydia-BigBoss repo)
2.Splinter Cell(Instalus, AppStore)
3.Pinball HD(Instalus, AppStore)
4.Real Soccer 11(Instalus, AppStore)
5.3G Unrestrictor(Cydia-Sinful iphone repo)-Jako korisna aplikacija za vlasnike i4. Ova aplikacija "laze" telefon da je na wifi dok ste na 3G-u. Sto omogucava Face time preko 3G-a.

Toliko od mene za sada... :D

shomi22
05-10-2010, 11:39
Danas sam instalirao i Angry Birds i na retina display-u izgleda zaista za respect.
Igrica je toliko dobra da zaslužuje da bude u "MUST HAVE" i ako nigde nisam pročitao da je ova poslednja verzija optimizovana za Retina Display (po grafici bih rekao da jeste), dakle:

1. Angry Birds

Nažalost, za sada su u većini slučajeva u pitanju igrice, što je i normalno jer su najzahtevnije, koje izvlače maksimum od iPhone 4 grafičkih mogućnosti.

OzzY
05-10-2010, 11:57
Angry Birds 1.4.2 je donela podrsku za retina displej. Poslednja verzija je 1.4.4 pa verovatno zato nisi video.
A za Angry Birds se podrazumeva da je "must have" zato sto drzi prvo mesto u kategoriji "igre" na AppStore-u vec mesecima. :)

Igi
16-10-2010, 05:49
Koja je razlika izmedju Installous-a sa hackulo.us i Installous sa sinfuliphonerepo?

Po navici krenuh u instalaciju verzije hackulo i na sred instalacije izbacio neki error... Ne moze da se instalira...

polut
16-10-2010, 07:23
Po navici krenuh u instalaciju verzije hackulo i na sred instalacije izbacio neki error... Ne moze da se instalira...

prvo instalisi appsync 4.1 sa hackula, a nakon toga kreni u instalaciju Installousa sa hackula. i appsync i installous da budu sa hackyla, mislim da ces resiti problem.

priest77
16-10-2010, 09:43
Koja je razlika izmedju Installous-a sa hackulo.us i Installous sa sinfuliphonerepo?

Po navici krenuh u instalaciju verzije hackulo i na sred instalacije izbacio neki error... Ne moze da se instalira...


Installous sa hackulo ti je original i uvek zadnja verzija i kada njega instaliras, cydija ce ti automatski instalirati odgovarajuci appsync, znaci samo onaj sa hackulo instaliraj i nemas problema :)

Hugo
18-10-2010, 04:20
jel ima neki sajt za skidanje crackovanih .ipa aplikacija?

reakcija
18-10-2010, 04:54
Apptrackr.org

djalf
18-10-2010, 11:57
Ili

http://apptrackr.org/
Ima jos par, samo napisi cracked ipa, ima da ti izadje puno sajtova na Google.

teslax
18-10-2010, 17:09
Ukucaj u Google.com "warez iphone" i naći ćeš na tone sajtova sa krekovanim IPA-aplikacijama i igrama.
Ako koristiš torrent idi na sajt www.torrentz.com i onda tu traži torrente vezane za iPhone.

Samo udri... :)

Hugo
19-10-2010, 16:27
Ne mogu da instaliram Installous 3...jel neko jos imao taj problem?

EDIT: Odradio sam preko hackula...

polut
19-10-2010, 16:33
Ne mogu da instaliram Installous 3...jel neko jos imao taj problem?

installous 3 ne radi na fw 4.1, instaliraj AppSync for OS 4.1 i Installous sa repoa


http://cydia.hackulo.us/

radi provereno na Iphone 4 fw 4.1

studioton
19-10-2010, 16:34
installous treba da instaliras sa repoa sa kojeg si instalirao appsync

Preporuka da uvek i jedino to instaliras iz hackulo.us repoa jer je to originalni repo za to, i uvek ima zadnje verzije prvo hackulo pa svi ostali

djipi72
24-10-2010, 10:43
radi li bluenova??

iKnez_95
24-10-2010, 11:13
Na iOS 4.0 pa nadalje ne radi.

djalf
24-10-2010, 12:07
Da li su oni uopste najavili da rade na novoj verziji? Imam iBluenova na Twitteru, ni slovo od njih vec mesecima :(

studioton
24-10-2010, 12:26
Tesko , ja sam igubio svaku nadu

shomi22
29-10-2010, 11:51
Takođe preporučujem za ljubitelje igrica da nikako ne propuste i

- Zen Bound 2

extra igrica urađena za Retina display - grafika je stvarno fenomenalna i slika kristalno čista.

Boletinho
30-10-2010, 11:29
upravo je install:)
odlicna igra:)

stanisinjo
01-11-2010, 14:22
Ko voli jednostavne i zarazne igre, od mene preporuka za Fruit Ninja.

shomi22
01-12-2010, 15:39
Svaka cast za Fruit Ninja, extra je.

fatboy
09-12-2010, 10:13
Imam na iPhone4 OS 4.0.2........ da li mogu da instaliram AppSync for 4.0.1 posto ne vidim da postoji bas za 4.0.2, hoce li raditi ???


PS: takodje me interesuje da li mogu da instaliram Installous 3.3.5.-1 na ovaj moj OS 4.0.2 tj da li ce isti raditi?


Hvala unapred!

polut
09-12-2010, 14:13
Nista neces izgubiti ako instaliras, u krajnjem slucaju, uvek mozes da deinstaliras ako ti ne bude radilo.

doktor22
09-12-2010, 14:15
Svakako instalirati na iPhone4 aplikaciju CALLLOCK

zlaja 1967
09-12-2010, 18:33
Potrebna pomoc
Imao sam aplikaciju na Nokia mobilnom pod nazivom"EyeSight EyeCall.v1.04 Interesuje me da li tako nesto ima i za iPhone4?
Hvala unapred

polut
09-12-2010, 20:31
mozes li objasniti kakva je to aplikacija?

doktor22
09-12-2010, 20:45
...ako se odnosi na moj post evo ti:

http://isrbija.net/showthread.php?t=14461

zlaja 1967
09-12-2010, 21:50
To je aplikacija kad telefon zazvoni prevuce se rukom preko telefona i on predje na vibraciju a ako se ruka zadrzi iznad telefona automatski se salje poruka pozivaocu da ste zauzeti i da vas nazove kasnije.

woya90
10-12-2010, 03:41
ako se vec prica o MUST HAVE aplikacijama ja mislim da bi trebalo da se prica o aplikacijama(pogotovo sa cydije) koje uklanjaju neke nedostatke( koje steve iz nekog razloga namerno nije uklonio) i povecavaju funkcionalnost samog iphone-a...

a igrice po meni nikako ne spadaju u MUST HAVE... ko hoce da se igra ima komp, ps3, xbox itd...

dario-ri
10-12-2010, 03:51
To je aplikacija kad telefon zazvoni prevuce se rukom preko telefona i on predje na vibraciju a ako se ruka zadrzi iznad telefona automatski se salje poruka pozivaocu da ste zauzeti i da vas nazove kasnije.

i ja zo trazim za iphone... imam 4.01

Iphonovac
13-12-2010, 13:20
Ono sto sam ja instalirao i sto smatram pod "obaveznim" :

-biteSMS
-MyWi
-360 Browser
-CallMe
-CallData
-Five Icon Dock
-FolderEnhacer
-iFile
-iPicContact (Cydia - dodavanje slike kontakta)
-iRemix ( Cydia - za iPod)
-Mover Open (Cydia - prebacivanje slika i kontakata sa Iphone na Iphone ili iPad)
-MxTube (Cydia - skidanje videa sa YouTube)
-VolumeMax EMEA (Cydia - za iPod pojacavanje tona)
-Volume Boost (Cydia- za iPod pojacavanje tona)

Ovo pobrojano odlicno radi na iPhone 4....

priest77
13-12-2010, 14:02
Samo da dodam SBSettings, program bez kojeg ne bih mogao na iphone :)

Dok se ne pojave widgeti na iOS, SBSettings je nezamenljiv i za mene obavezan :)
Tesko mi je da idem stalno u settings da bi ugasio/palio wi-fi ili 3G.
Takodje dosta koristim i toggler springflash uz ciju pomoc cak iz lock screena, mogu moj telefon da koristim nocu kao baterijsku lampu iz dva clicka. :)

Evo kako izgleda moj SBSettings:

http://www.dodaj.rs/f/26/ih/2FJlA1Gn/img0169.png

ima dosta stvari koje koristim sa cydije, aj napravicu spisak svih stvari za koje mislim da treba da se instaliraju appstore i cydia :)

shmitz
13-12-2010, 15:58
ako se vec prica o MUST HAVE aplikacijama ja mislim da bi trebalo da se prica o aplikacijama(pogotovo sa cydije) koje uklanjaju neke nedostatke( koje steve iz nekog razloga namerno nije uklonio) i povecavaju funkcionalnost samog iphone-a...

a igrice po meni nikako ne spadaju u MUST HAVE... ko hoce da se igra ima komp, ps3, xbox itd...

u potpunosti se slazem sa tvojim postom :yes:

piksifort
23-02-2011, 02:48
To je aplikacija kad telefon zazvoni prevuce se rukom preko telefona i on predje na vibraciju a ako se ruka zadrzi iznad telefona automatski se salje poruka pozivaocu da ste zauzeti i da vas nazove kasnije.

Ako imas iphone4 evo resenja tj vec ga posedujes:

http://www.programmerfish.com/send-auto-sms-on-iphone-4/

Ne znam da li radi samo na iphone4 ili generalno na iOS4 ali probaj. Ima nekih aplikacija kao sto su busy bee koje rade slicno ali nisu automatizovane u potpunosti tako da nije to to.

edit. a sto se tice prebacivanja na vibraciju ... kad primas poziv, jednim pritiskom na sleep dugme (ono gore za gasenje) gasis zvonjavu tako da mislim da je sa tim sve pokriveno

SrdjaNS
28-02-2011, 15:27
iBlacklist (cydia - source h7v.org - provereno radi) je jos jedno resenje za auto sms, a ima i dosta drugih interesantnih mogucnosti, recimo da je MUST HAVE

decibel
07-04-2011, 08:28
potpuno ispravno, igre su daleko od MUST fave, pa nismo deca a i igre su stvar ukusa, mnogo je bitnije pomoći ljudima koji ulaze u iphone svet da ne lutaju već da se nekako po oblastima preporučuju uz kratak opis čemu šta služi ili bar da svako svoja recimo tri favorita predstavi, pa nek neupućeni biraju i navigiraju :)

3gs
07-04-2011, 08:48
Aaaa bez uvrede pa ima i dece ovde :) jaaaaaa :P
Must have aplikacija hmmmmm

pa evo

sa cydie ima je na reppo h7v.org

Bitesms

To je aplikacija za sms bolja 1000 puta od originalne trebali bi je probati ako vec niste
ima animations(smajlovi :P) i svakakvih drugih opcija ona je po meni must have

SloboUgljevik
07-04-2011, 09:04
Ja igrice na kompu uopste ne igram i ako sam grafu svojevremeno platio 350e, ali zato na iphone-u igram kad god stignem, pogotovu ove do 30mb. :)

3gs
07-04-2011, 09:30
teska zaRAza ja se zarazio sa ovim

tiny wings ijuuuuuuuuu :P

e ovo moze da se svrsta u must have :P za velike i male

miodrage
07-04-2011, 17:18
Tiny Wings potpisujem - jedini problem - zavrsio sam je i sad mi dosadno :( Nemam vise izazova :(

SloboUgljevik
07-04-2011, 23:07
Bike mania je vrh igrica i svakom bih je preporucio. :P

nonamer
19-04-2011, 23:53
Evo, ja sam pregledao svoje aplikacije i pobrojao one vaznije :)
Appstore:
Tapatalk- omogucava fin rad na forumima, odlican za isrbija.net :)
Air Video- odlicna aplikacija koja omogucava da streamujete video snimke sa pc-ja na iphone. Super radi, samo zahteva i instaliranje aplikacije Air Video server na pc-ju.
VNC Viewer- remote control pc-ja u mrezi
Logmein ignition- remote control pc-ja preko interneta
Cydia:
RemoveBG- omogucava gasenje svih pozadinskih aplikacija, takodje ima i sbsettings dodatak da mozete preko njega da pokrecete. Mozete i da podesite da neke aplikacije ne gasi kad se pritisne na dugme.
iSHSHit- mnogo je receno o ovome, uglavnom must-have aplikacija. Omogucava cuvanje SHSH i slanje na mail. Prevazisla tinyumbrellu.

Hertzog
20-04-2011, 16:45
Uglavnom ste sve nabrojali pa cu dodati sta niste:
Star Walk- prikaz nebeskih tela, radi na i4 uz pomoc ziroskopa pa kada nocu okrenete telefon prema nekoj zvezdi ili planeti on vam prikaze sve o njoj

AppBoc Pro- raznorazni dodaci za telefon, veoma korisno

Wunder Radio

Viber- besplatne poruke i pozive sa drugim korisnicima iUredjaja (potreban wifi)

Live score, UEFA.com i F1 od sportskih aplikacija

erol029
21-04-2011, 19:29
star walk ili solar walk?

Hertzog
22-04-2011, 12:17
Kod mene je STAR :)
Dobre su obe verzije :)

SrdjaNS
25-05-2011, 20:34
Posto niko ni ovo nije dodao, nije lose imati RecognizeMe - aplikacija koja skenira lice pri otkljucavanju telefona.

Chris1602
25-05-2011, 21:17
Ovo su moje obavezne koje koristim iz Cydie:

biteSMS - SMS aplikacija kakva je trebala da bude po defaultu u iPhoneu
Browser Changer - stavite bilo koji drugi web brower kao defaultni umjesto Safarija
CyDelete - za laksu deinstalaciju Cydia aplikacija
eWiFi - scanner WiFi mreza - defaultni u settingsu nije mu niti do koljena
FolderEnhancer - poboljsa foldere te nacin na koji ih se koristi (nema ogranicenje od 12 appova po folderu, mozete kreirati folder unutar foldera unutar fodlera - INCEPTION! :lol: itd...)
iFile - file explorer - da zavirite sto je "ispod haube" u vasem uredjaju. Must have!
iPhoneDelivery - kao sto mu ime sugerira, izvjesce o isporuci SMS-ova. U kombinaciji sa biteSMS-om - dusu dalo.
MultiIconMover - selektirate/premjestite vise ikonica odjednom na springboardu dok ste u jiggle modu.
OpenSSH - samo mu ime govori, za povezivanje na vas iPhone preko SSH protokola.
PwnTunes - za one koji mrze iTunes i syncanje muzike preko njega - omogucuje jednostavan drag n drop mjuze, fajlova, datoteka u iPhone standardnim putem kao na bilo koji USB stick...
RetinaAppIcons - one aplikacije koje nemaju retina ikonicu, napravi ih retinom (valjda povuce sa iTunes-a one od 512x512 u opisu aplikacije)
SBSettings - mila majka svih tweakova. Sluzi za laksi pristup nekim od toggleova, mozete sakriti neke od appova na springboardu koje ne koristite (npr ja ne koristim, Stocks, iTunes Music store, googlemaps, compas, itd), mozete dodati custom toggleove.. I jos dosta toga...
Remove Background SBSettings Toggle - killa sve backgroundane aplikacije odjednom, umjesto da ih idete gasit jednu po jednu...
Serious SBSettings HD - po meni najbolja tema za SBSettings.

belthazor2012
05-06-2011, 13:49
Da ne pocinjem novu temu....smatram da bi moglo uz ovu....Ajmo da navedemo neke dobre aplikacije ili igrice za Iphone 4 koje koriste Gyroscope....evo recimo Gun range...

miodrage
05-06-2011, 14:49
MetalStorm: OnLine - fenomenalna igrica!

dzenopoljac
05-06-2011, 16:13
Moj odabir aplikacija (i igrica) za iP4:
1. Tapatalk
2. BiteSMS
3. WhatsApp messenger, za dopisivanje preko wifi-ja i 3g
4. Cut the rope - ekstra igrica
5. TuneIn radio
5. Nimbuzz - chat i tako to...
6. Smartsync, za sinhronizaciju sa fb kontaktima
7. Sexy girl SkirtUp :)

.stefan
05-06-2011, 16:48
7. Sexy girl SkirtUp :)

Sram te bilo,mator covek...:vb_kez:

dzenopoljac
05-06-2011, 16:58
Ja to instalirao samo da testiram retina display ;)

belthazor2012
06-06-2011, 11:21
Bravo za Metalstorm straaaava igrica!

SrdjaNS
17-06-2011, 21:03
Kada se vec stavlja sve i svasta, onda da dodam i jednu staru aplikaciju za telefoniranje putem wifi-a.
Viber, app store

idzo-bar
18-06-2011, 13:42
Gdje bi mogao da skinem krakovani PwnTunes?

SrdjaNS
18-06-2011, 15:12
http://iHackStore.com/repo

lujomanga
19-09-2011, 14:24
Skinuo sam PWN Tunes na Iphone, treba li mi nešto za PC da bih ga koristio?

sica
19-09-2011, 17:48
Jel može kratko objašnjenje za ovaj prog. kako radi i kako se uključuje
Remove Background SBSettings Toggle
Hvala unapred

Patt
19-09-2011, 18:37
Instaliras ga sa cydie i dobijes ga u SBSettings-u, i preko njega gasis sve apps koje su ti u pozadini.. Ja ga koristim pri svakom otkljucavanju telefona..

bekilence
21-09-2011, 02:35
Sa kog repo-a mogu da skinem iMovie?

priest77
21-09-2011, 02:40
To nije Cydija program i skidas ga legalno sa Appstore ili ilegalno sa installous-a :)

rul3z
23-11-2011, 02:37
jel ima neki dobar program za javne kamere po srbiji?

Byakuya
23-11-2011, 02:43
Program se zove LiveCams a url-ove za kamere mozes pronaci na forumu ima bas tema posvecena tome...

Bobap1988
07-01-2012, 14:34
Meni nece da radi MxTube na 5.0.1
ima li neka alternativa?

AlexPa
07-01-2012, 14:43
Probaj MyTube.

Bobap1988
07-01-2012, 14:58
ok.skida,radi..
a kako da dobijem opciju u youtube za download?

CJay
07-01-2012, 15:53
Imas i posebnu aplikaciju koja se zove ProTube, ja je koristim i zadovoljan sam njom.

mihajmi
08-01-2012, 11:31
Zephyr! Ne akajte vise home taster ... :)

loodacha
23-01-2012, 16:56
Uzela sam danas ip4, verzija sys je 5.0.1, pa me interesuje da li smem da instaliram cidya i kako? Hvala! :)

Chuckie
23-01-2012, 16:58
Zephyr! Ne akajte vise home taster ... :)

Activator?

maaxiimus06
23-01-2012, 17:06
@ludacha
skini redsn0w 0.9.10b3 ili 0.9.10b4
i odradi JB
naravno da mozes da uradis i nista ti nece skoditi samo ce ti poboljsati tvom iPhone...

nulled
02-02-2012, 12:03
Zephyr! Ne akajte vise home taster ... :)

Gde ga mogu skinuti na xsellize mi javlja error kao i na insanelyi?

goranagf
02-02-2012, 12:05
banned repo

h7v.org

vladimir89
16-02-2012, 03:55
Ja imam jedan problem. Nov sam u svetu Iphona. Kad hocu da downloadujem neku aplikaciju (npr Facebook) sa Instalusa,posle ukucanog koda mi ne daunloaduje to,nego mi izbacuje nesto drugo. Nije error,nego nesto tipa onoga "premium download" i "standard download",pa me to jako nervira... Kako to da namontiram? I ako mi neko moze reci par dobrih aplikacija sa Cydie i Instalusa. Zahvaljuje se puno.

kakosuper
16-02-2012, 04:43
Pa ides na standard download pa opet ukucas kod i skines. Jbg ako neces to kupi premium i neces morati da se patis s tim ;)

vladimir89
16-02-2012, 05:44
A nece ni tako,kucam po 200 puta,odlepim vise. :)

copears
16-02-2012, 11:22
Ovo je ludilo ja samo skidam :) recite mi sta je najbolje tj najbolja aplikacija za skidanje pozadina u nekom hd kvalitetu :) da je sa appstore :)

Sandi
16-02-2012, 11:51
HD wallpapers.

dado
16-02-2012, 12:06
Probaj i WallsStand, super aplikacija za HD wallpapers.

Paranormal
18-03-2012, 15:07
Dajte neki source za ful verziju biteSMS-a, skinuh sa cydia-e, ali je trial. :S Takodje mi je potrebno za iPhoneDelivery i SBSettings... :/

BiTrAtE
18-03-2012, 17:15
Imas full Bitesms 6.1 na banned repo, h7v.org sbsettings cini mi se takodje, iphonedelivery na iphonedelivery.advinux.com/cydia/

Paranormal
18-03-2012, 19:01
e ovako... instalirah iphonedelivery i bitesms, ali nigde mi ne registruje da sam instalirao iphonedelivery... kako to da sredim?

BiTrAtE
19-03-2012, 11:05
Pa i ne treba da ti ga registruje kao instaliranog, tj nema ga u packages, ako ces da ga brises nadjes ga na search (bice strikiran) pa modify pa uninstall. Ili si ovo pitao jer ti ne radi? Ako ne radi settings/message pa delivery raports ON i respring odradi...

Paranormal
19-03-2012, 14:06
Pitah jer mi ne radi i + nemam u settings->message... :/ uradio sam i respring posle instalacije... nista. :/

Inace, imam jos jedan problem, tipa ikonica Settings mi nekad bude prosto bela, a nekad je normalna, koja je fora sa tim? I uvek tako s vremena na vreme + Winterboard mi se nekad pojavljuje sa svim svojim ikonicama na ekranu, iako sam stavio da bude "sakriven"... Pored ikonice za WinterBoard, pojavljuje mi se i iOSetup (ili kako vec) i jos neka cuda, koja kontam da idu u paketu sa tim... Sta da radim da mi se to vise ne desava?:/

MajX
19-03-2012, 14:09
Jedino restore pomaze a inace nista drugo

dusanparcomp
19-03-2012, 14:11
@MajX nemoj da dajesh dezimformacije! Bele ikonice se sredjuju tako shto stavish da ti ikonice sbsettings i activator budu vidiljive i vishe ti se nece pojavljivati bele ikonice!

Paranormal
19-03-2012, 14:21
Telefon mi je pre par dana konacno potpuno dekodiran (preko mobilnog operatera iz zemlje odakle je) i mogu da ga gasim opusteno i da ga koristim sasvim normalno, jel ce restore da utice na to dekodiranje ili ne?

vlada2907
19-03-2012, 14:42
Naravno da nece... Ako ti je operater sa maticne mreze otkljucao telefon, sad imas simfree...

Paranormal
19-03-2012, 14:56
@dusanparcomp

Hvala zemljace, elem, tako je i podeseno, a to sa belim ikonicama se desava ponekad i to nakon respringa, ali se ubrzo i vrati posle... :/

@vlada2907

Pa kontam da jeste, jer pre toga sam mogao da ga koristim, ali nikako nisam smeo da ga ugasim, i ukoliko bih zeleo da ubacim drugu karticu morao bih da ga vodim na servis kako bi to sredili, a sad gasenje telefona i menjanje kartice se vrsi bez problema...


Inace, jel postoji mogucnost da nekako sredim problem za message opciju u settings bez restora?

dr5ar
08-04-2012, 12:02
po meni jedna od aplikacija koju zaista treba imati je -Mover Open

applefan
08-04-2012, 14:35
Cemu sluzi ta app i odakle se skida ?

mondex
08-04-2012, 16:16
ljudi, kad navedete ime neke aplikacije, ne bi bilo lose i da kazete sta ta aplikacija radi, repo, ili neki screenshot...

dr5ar
23-04-2012, 16:56
Mover Open aplikacija sluzi za prebacivanje kontakata (sa sve slikom kontakta ako je imate) i slika sa jednog iPhone-a na drugi. Potrebno je instalirati program na oba uredjaja iz Cydia-e i da se oba uredjaja konektuju na isti WiFi izvor. Kad to odradite pokrenite program na oba uredjaja i na jednoj strani ekrana ce vam se pojaviti gde se nalazi drugi iPhone. Kontakt koji zelite da prebacite, samo prstom "kliznete" ka drugom iPhone-u i on se prebaci.
Jako lako i ne zahteva visok FirmWare za razliku od iBump-a ! ;)

momo1111
22-05-2012, 20:32
Jedna korisna stvarčica... QuickLock sa cydia

omogućava gašenje ekrana bez pritiska na tipku za gašenje i paljenje uređaja čime je dodatno čuvamo :-)

dado
22-05-2012, 22:27
Odavno je quick lock aktuelan ;).

payche
09-07-2012, 18:54
AnyRing extra aplikacija za pretvaranje muzike sa telefona u ringtones i sms tones. Jedino sto ne radi 5.59 verzija radi samo trial 5.61 sa bigbosa koji se placa... ako neko zna gde ima da se skine 5.61 cracked nek javi. Skida se naravno iz Cydie

kerber76
24-11-2012, 12:38
Pozdrav Ifamilijo kupih i ja 4vorku u poznim godinama i shta sad da ga čačkam ili ne čačkam šta mi savjetujete ako mi kažete za ono prvo onda pomozite.
Ovaj ima ios6.0.1 nemogu ništa skidati zato što se sve placa večinom sve hehe. Malo sam potežak pa ono sto objasnite ako moze malo detaljnije
i nerazumjem te skračenice unaprijed vam hvala svima.....:)

Chuckie
24-11-2012, 12:47
Pozdrav iRođače. Prelista forum malo za početak. :D

kerber76
24-11-2012, 17:55
Pokušat ču al....:brickwall:

MajX
27-11-2012, 15:28
@MajX nemoj da dajesh dezimformacije! Bele ikonice se sredjuju tako shto stavish da ti ikonice sbsettings i activator budu vidiljive i vishe ti se nece pojavljivati bele ikonice!
meni je jedino restore rijesio problemi iznio sam svoj slucaj sto ne mora da bude i neciji drugi..

Paranormal
12-01-2013, 05:06
Koje su po vama MUST HAVE aplikacije u 2012. godini (neracunajuci igrice)?

gree
05-05-2014, 21:43
Ovde skoro nije bilo apdejta :)
Moja lista :

WhatsApp, BBM, Viber, Shazam, Yuotube aplikacija, Google Maps, Instagram, Office Mobile i Vintage (kamera). Sve na 7.1 bez JB naravno,