PDA

View Full Version : Face time problem!!!



iVladimir
26-09-2010, 23:37
Imam problem sa face time-om na iPhone 4 sim free. Opcija je aktivirana, ali kad pozovem brata koji ima iph 4 (jailbreak verzija) zvoni mi dva ili tri puta i prekine se veza. Brat mi je uspeo sa svog jailbreak telefona da pozove prijatelja i sve je radilo super, ali ja i on ne uspevamo da napravimo face time poziv.

Da li je neko imao taj problem?

priest77
27-09-2010, 00:10
I meni se desavalo isto, probaj da ga pozoves obicno, i u toku razgovora ukljuci FT nekoliko puta dok ne uspe. Meni je iz treceg ili cetrvrtog puta uspelo, i posle radi najnormalnije.

iVladimir
27-09-2010, 00:20
Probao sam da zovem i ukljucim face time pri zvanju ali je ikonica face time-a imala upitnik na sebi i nije mogla sa se ukljuci. Da li si imao takav problem?

shusha
27-09-2010, 01:04
Tu moze da bude problem internet konekcija tj. da ti internet nije dovoljno brz ondnosno tebi ili onome koga zoves meni se to desilo jednom ali je bilo do interneta!


Sent from my iPhone using Tapatalk

stefaneli
27-09-2010, 03:29
Ja se ne secam da sam to morao da radim, ali sam vidjao po forumu da su ljudi morali da salju neke poruke da im se aktivira ft. Moguce da je u tome problem... Pogledaj malo. I vidi u podesavanjima da li ti je ukljucen ft...

iVladimir
27-09-2010, 09:12
Uspeo sam da rešim problem. Trebalo je samo da pozovemo jedan drugog putem normalnog poziva i da onda u toku razgovora pritisnemo ikonicu za face time čime smo prvi put aktivirali face time. Sad radi sve ok.

Hvala svima.

priest77
27-09-2010, 09:56
To sam ti i rekao da radis iz pocetka. :)
Drago mi je da radi kako treba, i nemoj da se iznenadis kasnije ako ti se to ponovo desi, jer meni jeste.


Sent from my iPhone using Tapatalk

frostonja
27-09-2010, 10:52
Meni je naprimer pravio problem formatfix, kada sam prepravio u imeniku broj telefona prijatelja kojeg sam pokusavao da pozovem putem face-a u format +38163, proradilo iz prve!

pedja!
01-10-2010, 01:37
Opet se desava problem. Posle uspostavljanja poziva prvi put vise nije mogao da se ostvari poziv. Na oba telefona je aktiviran face time i kazem samo jedan put smo mogli da uspostavimo poziv i vise ne. Npr. kada pozovem putem face time-a meni non-stop zvoni ali drugoj strani uopste ne zvoni i obratno. Da li neko zna u cemu bi mogao biti problem?

stefaneli
01-10-2010, 02:24
Moguce da ti je do wifi-a... Ja imam taj problem ponekad kada sam kod ortaka, jer mu je mreza preopterecena, pa mi baguje, ali kod mene kuci gde mi je nakacen samo laptop i telefon sve sljaka extra...
P.S. Probajte program 3g unrestricted,iz cydia-e, zanomljiva stvarcica... izmedju ostalog dozvoljava i FT preko 3g... ;)

pedja!
01-10-2010, 02:32
Ajde bas cu da probam sutra na nekom boljem protoku pa da vidim, javicu. A koji je tebi protok? U mom slucaju je 1mb/s ADSL sa obe strane, a nije opterecen tj. nakacen je samo iPhone.

shomi22
01-10-2010, 12:37
Meni fenomenalno funkcioniše imam ADSL 16MB, čak mogu da zovem i direktno preko FaceTime, da ne uspostavljam prvo normalan poziv, pa da prebacujem na FaceTime. To sam uradio samo prvi put, kasnije memorisao brata (on u Londonu ima 50MB internet) kao FaceTime i to je to.

pedja!
02-10-2010, 03:03
Danas sam probao face time na brzem protoku i sada je ok, za razliku od juce kada nisam mogao da uspostavim vezu nikako gde je protok sa obe stane bio 1mb/s ADSL. Danas kada sam probao jedan telefon je bio na protoku od 1mb/s a drugi na brzem protoku i svaki put kada sam pokusao da pozovem veza je bila uspostavljena. Kvalitet face time nije bio nesto narocit verovatno bi bio mnogo bolji da je sa obe strane brzi protok ali za razliku od juce kazem mogao sam svaki put da se konektujem. Sve u svemu ko bude imao slican problem verovatno je do neta, pa onda probajte sa brzim protokom.

biker972
04-11-2011, 14:27
Jedno pitanje...kako da povezem iPhone 4 i macbook pro preko facetime-a...probao sam da mi mac bude na lokalnoj mrezi, a iPhone preko 3g-a...i kada kliknem na call na mac-u, on me diskonektuje posle 2-3 sec?

Pavle
04-11-2011, 14:33
Facetime na iphonu mora da bude iskljucivo preko wifi-a znaci nemoze preko 3g...

biker972
04-11-2011, 14:36
A ako bih probao suprotno, da mac izadje na net preko npr tablet-a, a iphone preko wifi, da li ce onda moci? Probao sam da su mi oba u istoj mrezi, i to ne moze, a ne mogu drugacije da testiram, jer jos nisu resili problem da se bude na dva mesta u isto vreme :)

Poz.

Pavle
04-11-2011, 14:38
Pa sta da ti kazem nahvataj neki wifi od komsije pa isprobaj...

Sandi
05-11-2011, 15:23
@biker

Mora da radi na istom wifi samo ga verovatno buni jer na oba uredjaja koristis isti apple id. (pretpostavka)

Ja sam se isto cimao sa dva ip4 i onda kad sam napravio jos jedan apple id sve je proradilo normalno.

biker972
05-11-2011, 15:39
Da to je problem, garant


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikee
30-11-2011, 14:42
Pozdrav,Imam problem sa face timeom i to kada zovem nekoga ili kada me neko zove dodje normalno do uspostavljanja veze i nakon par sekundi slika se zamrzne i to je to...sta je jos bitnije internet mi tada blokira i moram da iscupam pa vratim ruter u struju da bi net proradio,kada ponovo upotrebim FT opet se desi isto.Saznao sam da je izgleda problem do rutera,ali nisam neki strucnjak pa ako neko moze da mi objasni kako to da prevazidjem..Hvala unapred

miodrage
30-11-2011, 15:29
Koji ruter imas? Koja su podesavanja za WAN, LAN i WLAN? Kakav Internet imas?

maaxiimus06
30-11-2011, 20:07
i mene kada pozovu,slika se ukoci a ton ide normalno... nikad mi se to nije desavalo do poslendji 15 dana...

mikee
30-11-2011, 22:21
Koji ruter imas? Koja su podesavanja za WAN, LAN i WLAN? Kakav Internet imas?
Ne znam koja su podesavanja,ali je ruter TP-LINK TL-WR340G
internet je wirlles 3Mb

miodrage
01-12-2011, 17:55
mikee: verovatno imas konflikt IP adresa. To ces morati u ruteru da sredis. Konkretno, WAN i LAN opseg moraju da se razlikuju. WAN je u ovom slucaju tvoj wireless. E sad, ako i wireless ti dolazi preko toga rutera, onda je tek nespojivo da se odradi... Npr za wireless net imas neki ip broj, za LAN stavi recimo 192.168.3.1, a u DHCP koji stavis na enable ubaci 192.168.3.100-199. Ne znam koliko si vican network podesavanjima, ovo je ukratko to sto treba da uradis, ako pojma nemas sta sam sve ovde napisao, javi mi se pa da sredimo zajednicki.

palacinkar
22-01-2012, 20:51
zasto mi ne funkcionise face time na iphone 4?
5.0.1 jailbrake, otkljucan softwerski...sve radi normalno inace....pre je na njemu biuo 4.0.2 i radio mi je face time bez problema. Sad sam uradio onu aktivaciju ft-a i to sve, medjutim on ga stavi kao ON, upaljen ali kad pozovem budecall filed
sta je problem??? i kakve su ovo price kao FaceTime nabija racun? ja sam do kje bio na 4.0.2 koristio face time jaaako mnogo i nikad ni dinar nije digao racun....

Sandi
23-01-2012, 00:26
Zavisi kako si aktivirao telefon ali posto kazes da je aktiviran ft probaj da izmenis DNS na 8.8.8.8 pa probaj da pozoves.

Filipp
18-02-2012, 13:40
ja pokusavam da pozovem preko facetime, da pozovem i4 preko macbooka, ali nikako mi ne uspeva, na kompu sam se ulogovao na bratov apple account, i pokusam da zovem telefon i nece, na macu se cuje da zvoni ali na telefonu nista ne izbacuje, a sve je isto i kad zovem sa i4 na mac, telefon zvoni ali na macu nista ne izbacuje... :/

Beren
22-04-2012, 23:52
Ista stvar, kada sa ipada zovem 4s, na ipadu zvoni a 4s kulira.

Rakac
23-04-2012, 00:08
Ja mislim da samo treba u DNS otkucati 8.8.8.8 na oba uredjaja i trebalo bi da sljaka :yes: