PDA

View Full Version : Ne radi mi kamera na iPhone 4 (Reseno)



pedja!
26-09-2010, 03:26
Da li neko moze da mi pomogne da resim problem? Danas sam kupio iPhone 4 4.0.1 jailbrake-van. Kada sam dosao kuci uradio sam restore from backup od 3GS-a i on mi je prebacio sve podatke i to je to. Kasnije kada sam ga podesavao upalio sam kameru da vidim kakve su slike ali nisam mogao da slikam tj kamera je zablokirana kada udjem u aplikaciju za kameru stoji samo onaj zatvoreni objektiv i nista vise ne funkcionise. Ako neko zna sta to moze da bude pomagajte. U napred zahvalan.

Dexy
26-09-2010, 03:57
Pokusaj restore napraviti ako imas sacuvan shsh ,kako bi ga mogao vratit JB , ali odaberi "set new iphone" (tako nesto) ,ne restore from backup....nakon toga bi moralo raditi jer ovo je vjerovatno SW problem jer je povukao neke podatke od 3gsa....

boko
26-09-2010, 03:58
postoji velika sansa da kamera ne radi zbog backup-a.
ako imas sacuvan shsh da uradis restore na 4.0.1,ili ako je sim free a nemas shsh onda na 4.1

pedja!
26-09-2010, 04:07
Problem je u tome sto nema shsh sacuvan 4.0.1 vec 4.0.2 a nije sim free pa ne znam sta da mu radim. Predpostavljam i ja da je nesto povukao sa 3GS-a ali recimo brat moj je danas uzeo samnom isto 4-rku ali sim free na 4.0.2 i takodje je uradio beckup sa 3GS-a ali njemu kamera radi ne pravi mu taj problem.
Hvala Dexy, hvala boko.

Dexy
26-09-2010, 04:29
Necu da te plasim ali taj problem moze biti povezan i sa HW problemom jer dosta videa ima na youtubeu bas s tim problemom ...ali prvo treba rijesiti sve moguce SW probleme.
Malo je gadna situacija posto ga ne mozes otkljucati jer nema JB za 4.0.2 ....pokusaj jos nesto , u najgorem skucaju update na 4.1 i sve cisto da bude.

pedja!
26-09-2010, 04:36
Pa sta cu, sta da radim mozda cu morati tako. Pokusacu jos nesto da uradim da pobrisem neke aplikacije i malo da ga cackam pa ako nista ne uspem onda 4.1 pa cemo da vidimo. Javicu bas sta sam uradio. U svakom slucaju jos jednom veliko hvala.

mrga
26-09-2010, 05:20
Da li si probao da instaliraš neku drugu aplikaciju koja koristi kameru?

pedja!
26-09-2010, 20:30
Da, probao sam i neku drugu aplikaciju sa kamerom i nista ista stvar. Pobao sam onu aplikaciju 7.0 mpx kamera i njoj slicne i jok!

bkns
26-09-2010, 21:51
Posto vidim da si kupio vec JB-ovan telefon onda pretpostavljam da nije skroz nov, jesi li uopste probao da li je radila kamera pre nego sto si ga kupio?

unknown99
26-09-2010, 22:10
Kaze covjek da njegov nije sim free, dakle koristi na unlock.Updejtom na 4.1 bi si zakljucao telefon jer ga nebi mogao unlockati zar ne?
Ako kao padobranac uskacem, ispricavam se svima :)
Dali kad si kupovao od tipa si vidio jeli kamera radila? Ako je onda ti je sigurno kao sto iznad boko kaze.
Osobno mislim da je SW tip, jer bi ti inace bacao neki error.

shomi22
26-09-2010, 23:47
Ovo bi trebalo da bude problem sa memorijom!
Jedno od mogućih, za početak, najprostijih rešenja je, da ako već nisi, probaš da ugasiš sve aplikacije iz multitaskinga, koje rade u pozadini i zauzimaju dosta memorije. Pretpostavljam da znaš kako se to radi, ali 'ajd da objasnim. Brzo dva puta stisneš HOME dugme i ispod slide bara ti se pojave popaljene aplikacije, izabereš jednu i na njoj zadržiš prst dok ne počnu da podrhtavaju i zatim na X ih sve isključiš, a zatim ugasi (Slide To Power Off) i ponovo upali iPhone, pa probaj kameru. Ako te ne uspe, probaj posle toga da uradiš HARD RESET. Nisam siguran, ali mislim da kada se ugasi i upali telefon, ne gase se programi iz multitaskinga.
Restore sigurno rešava ovaj problem, ali pošto je to u ovom trenutku nemoguće uraditi, jer telefon nije SimFree i zaključao bi se, za početak da krenemo sa najnebuloznijim rešenjima, jer to je Apple, i ona ovek prolaze.

pedja!
27-09-2010, 00:14
Nisam probao da li je radila kamera kada sam ga kupio tj nisam probao pre backup-a koji sam uradio sa 3GS-a. Drugar sto mi je prodao kaze da je ubedjen da je SW problem i da ce sigurno da radi kada bi mu pustili ponovo 4.0.1 ali naravno to ne mogu jer nije sim free i nemam shsh 4.0.1 vec 4.0.2, dok mi danas kaze opet jedan drugar da je on ubedjen da je hardver tj da kamera nije ni zakacena unutra jer kaze da se desavalo da u samom telefonu ne zakace u brzini tipa kameru ili mikrofon itd zbog velike potraznje telefona i zelje da postignu da proizvedu trazenu kolicinu i ona naravno ne radi. Sta je od ta dva pitanje je???
Shomi22
Probao sam da ocistim memoriju i hard reset ali nista, sve po starom.
Ima li ko jos kakvu ideju?

unknown99
27-09-2010, 00:35
Sumnjam da je ovo sto kaze frend, da u brzini izrade nije zakacena kamera.Iphone se ne radi da se slikovito izrazim rucno, vec preciznim strojevima automatski, gdje su takve pogreske prakticki 0,00001% da ne kazem nemoguce.Nesto je drugo ako je hardware u pitanju.
Btw, inace nisi jedini s tim problemom, i ima ih masa.Nazalost rijesenja nema puno (jedan dio korisnika je dobio novi uredaj) dok drugima razni restorei, dizanja verzija i sl. nisu pomogli.

Jedan je uspio ovako, pa probaj i ti: ukljucivanje notifikacije za kameru rijesava problem

komsa
27-09-2010, 00:57
...ja sam imao isti problem na 3GS-u kada sam pravio restore from backup sa 3G na 3GS,kada sam posle jos jednog restora postavio "set as new phone" sve je bilo u redu........velika verovatnoca je da je "povukao nesto "nekompatibilno" od prethodnog backup-a..................posle "clean" restora ces biti pametniji :)

iKnez_95
27-09-2010, 01:04
Ali "zakljucanij".
EDIT: Sve dok ne izadje unlock.

pedja!
30-09-2010, 03:11
Evo nakon par dana eksperimentisanja resio sam problem sa kamerom tj zamenio sam telefon za nov i sada je sve ok. Posle nagadjanja da li je softver ili hardver ispalo je ipak da je hardver bio u pitanju. Kada sam uzeo zamenjeni telefon prvo sam probao da li kamera radi posto to nisam uradio na predhodnom a zatim sam uradio isti postupak kao i sa predhodnim telefonom tj uradio sam restore from backup od 3GS-a i sve najnormalnije funkcionise. Tako da na prvom telefonu gde nije radila kamera nije bio problem da je povukao neki bag od 3GS-a vec ocito hardver a i na youtub-u ima dosta primera gde ljudima ne radi kamera i gde je ocigledno hardverski problem. Hvala puno svima na pomoci!

bkns
30-09-2010, 04:06
Neka te dobro sluzi. ;)

pedja!
30-09-2010, 04:10
Hvala puno ;)

Dexy
30-09-2010, 04:16
Ipak sam dobro rekao da je HW jer masa ljudi ima taj problem, i on je HW prirode :)

pedja!
30-09-2010, 04:21
Nema sta, bio si upravu. Ja sam se tesio da nije to al stvarno ispade najgore moguce. Al dobro sve se lepo zavrsilo. ;)