PDA

View Full Version : Restore 4.01 se stopira na pola ucitavanja



studioton
21-09-2010, 03:40
hteo sam da uradim restore, na isti fw koji imam .. i znam sve kako ide,lepo sam procitao i sve je krenulo dobro, medjutim na telefonu fw se ucita do pola .. kao na slici . .i tu stane i nista se ne desava.. nikako da dodje do kraja da mu udarim onaj kick out recovery ..

sve sam uredno uradio .. sacuvao shsh, startovao server iz tinyumbrella , pokrenuo itunes, shift+restore.. ucitao iPhone3,1_4.0.1_8A306_Restore.ipsw i sve je islo glatko do ovog trenutka na telefonu koji vidite.. tu stane i ni makac.. gde gresim?

http://img685.imageshack.us/img685/8895/clipboard01kh.jpg

http://img408.imageshack.us/img408/9149/dsc00100l.jpg

komsa
21-09-2010, 04:09
pokusaj ponovo iz DFU mod-a


http://www.youtube.com/watch?v=bITIiGswjFI

studioton
21-09-2010, 04:14
POkusao, ustvari, telefon je sve vreme u DFU ,dodje ovako do pola i stane.. i ja cekam . i vidim da nema nista od toga.. izvadim mu kabal i on se sam upali i sam udje u DFU mod i trazi da se poveze sa itunes, kada ga povezem itunes mi nudi samo da mi restore-uje, ali ce onda da mi uradi i upgrade na 4.1 a to necu . pokusao sam nekoliko puta na ovaj gore opisani nacin i nece.. cak i iz vise verzija umbrella, i na razlicitom mestu sam skinuo ipsw.. i opet isto, sta da radim?

http://4.bp.blogspot.com/_TGp0sUQ8_Ig/TC5291DUasI/AAAAAAAAADk/rZZmrhPy89k/s1600/iphone_recovery_mode.jpg

studioton
21-09-2010, 04:17
i povezem ponovo tel.. i upali se itunes i kaze ovo

http://img94.imageshack.us/img94/2205/ihhh.jpg

priest77
21-09-2010, 09:34
Probaj na drugi usb prikljucak ili na drugom racunaru ili laptopu. Kod mene hoce samo na one sa prednje strane na pc, dok oni sa zadnje strane nisu kompatibilni sa iphone-om (ne znam zasto). Na laptopu mi rade svi sa iphone-om kako treba.



Sent from my iPhone using Tapatalk

polut
21-09-2010, 10:58
Koliko ja znam kada je telefon u DFU modu, na ekranu se nista ne pojavljuje, tj. ekran je potpuno crn. Mozda nisi pravilno usao u DFU mod?

komsa
21-09-2010, 11:11
ako imas kabel na ekranu onda si u "RECOVERY" mod-u a ne u DFU.......

studioton
21-09-2010, 11:51
ja sam pogresio , kod mene je ova slika..

http://modmyi.com/forums/attachments/general-iphone-chat/134251d1227721065-original-recovery-mode-logo-attached-original-recovery.png

znaci usb kabal je na slici .. a ne odaj drugi deo

Gde sam ja to sad.. i kako da odradim restore do kraja

probao sam i u drugi usb pozadi i opet isto

priest77
21-09-2010, 12:10
Nisi u DFU jer treba da imas crn ekran,
Pogledaj ovo:
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=1034
Znaci drzis oba tastera pritisnuta tacno 10 sek, posle pustis onaj gornj taster i nastavis da drzis onaj donji, okrugli (home), dok ti itunes ne prijavi da ga pronasao. Kabal treba da bude ukljucen u telefon.

polut
21-09-2010, 12:43
Probaj ono dugmence da pritisnes u TinyUmbrella "Kick Device Out of Recovery"... pa onda pokusaj DFU mod.

shomi22
21-09-2010, 17:13
@studioton, druže, evo ti upustvo kako da uradiš restore u recovery modu, ako ne možeš da uradiš restore u standardnom modu. Ovo je meni pomoglo dok sam imao iPhone 3G 16GB, a imao sam problem bukvalno identičan tvome, dođe restore donekle i zakuca se (na oko 50%) i ne može dalje.

1. Prvo proveri da imaš instaliranu poslednju verziju iTunes-a
2. Isključi iPhone, sa slide-om za turn off i sačekaj da se skroz ugasi.
3. Pritisni i drži Home dugme dok povezuješ iPhone sa USB kablom na kompjuter i drži ga sve vreme dok ne vidiš PopUp u iTunes-u koji te obaveštava da je iPhone u Recovery modu: "iPhone is in recovery mode", sada možeš da pustiš Home dugme.
4. Pritisni OK i sledi dalja upustva.
Upozorenje:
Ovoga puta neće biti pravljenja novog BackUp-a kao što to radi Restore u Standard modu, već će iTunes koristiti već ranije napravljeni BackUp

Ukoliko ti i ovo ne uspe, probaj da kompletno uninstaliraš iTunes iz Windows-a na sledeći način:

Koristi Control Panel da uradiš uninstall iTunes-a i ostalih software-skih komponenti po sledećem redosledu:

1. iTunes
2. QuickTime
3. Apple Software Update
4. Apple Mobile Device Support
5. Bonjour
6. Apple Application Support (iTunes 9 ili veći)

Restratuj kompjuter i ponovo instaliraj poslednju verziju iTunes-a.

Probaj posle ovoga da uradiš prvo standardni restore, a ako opet neće pokušaj po gore datom upustvu.

Ako uspe, častiš.

studioton
21-09-2010, 17:22
Hvala shomi22, sve cu da probam pa javljam

Inace molim admine da preimenuju temu i vrate je iz kante.. jer je ovo problem koji nije cest i ne resava se svaki dan, a svakom moze da se desi ..

Znaci nista jos nisam resio , radim na tome pa cu javiti sta sam uradio .. a cuo sam se i sa iservisom(Kosovska), ispricao problem, i napamet ne znaju sta je, kazu da im se to do sada nije desavalo, ovakav bas problem ..

a priest77 je isti postupak radio , i njemu je sve uspelo iz prve, samo sto je on koristio itunes verziju pre 10tke .. mozda je moguce da su u itunes10 ubacili neku zamku da ne moze da se radi sa tinyumbrella, i jednostavno telefon posalje u out .. sve je moguce

evo ovako je i kod mene.. ovo je 3gs , ali identicno se desava i meni . non stop je u ovom modu .. i kada radim restore, dodje do pola i stane..

inace probao sam i prvo da stavim 4.1 regularno iz itunes-a preko njihovog servera.. ista stvar..

_Sx10xjhmS8

BaneK
21-09-2010, 17:27
Hvala shomi22, sve cu da probam pa javljam

Inace molim admine da preimenuju temu i vrate je iz kante.. jer je ovo problem koji nije cest i ne resava se svaki dan, a svakom moze da se desi ..




A mi molimo tebe da procitas Osnovna pravila foruma (http://www.isrbija.net/showthread.php?t=2759) pa ce ti tema biti vracane tamo gde treba.

studioton
21-09-2010, 17:31
a koje sam pravilo prekrsio? kazi mi da ispravim pa da mi vratite temu

Ja imam veliki problem, i umesto da pomognete vi mi saljete temu u ikantu .. to nije sustina ne ovog vec bilo kog foruma

@BaneK

Kazi mi u cemu je problem.. sta je uradjeno a nije po pravilniku i sta je toliki razlog da ovo ode u kantu?

BaneK
21-09-2010, 17:39
Da si na pr. procitao ovaj deo pravila foruma video bi.



Naslovi tema moraju imati veze sa temom koja se pokreće. Interpunkcijski znakovi umesto naslova tema, nepotrebno ponavljanje interpunkcijskih znakova, prazni naslovi, generički naslovi tipa "Pomoć", "Pitanje", uvredljivi naslovi i slično bit će menjani ili brisani ili će čitava tema (topic) biti brisana, ukoliko moderatori odluče da je to zaslužila.

studioton
21-09-2010, 17:46
ok ispravio sam, a sada ako moze back :)

pa to je umesto dva klika za kantu moglo da bude i dve reci na pm i ja bih ispravio, u svoj frci nisam lepo stavio naslov .

E pad drugari,moderatori, hvala vam na pomoci, lepo od vas:eek:

Tema bi trebalo da se zove Restore 4.01 se stopira na pola ucitavanja

ali ja kao user obican, izgleda ne mogu ni da promenim naslov .. pa ako bi bio neko ljubazan od moderatora da promeni?



W: probaj neduplirat postove, koristi EDIT, tnx

iAlfa
21-09-2010, 17:49
/off
Problem je u naslovu "Pomoć hitno", ali ako dozvolite,mislim da nadmudrivanje između članova i moderatora nije dobra ideja, slažem se da se pravila obavezno poštuju, ali i da se onim koji svijesno/nesvjesno krse pravila ukaze na propust, kako se greska nebi ponovila.
@studioton lijepo zamoli moderatore da preimenuju temu i vrate na odgovorajuće mijesto.

EDIT
Malo zakasnih, pa ste u međuvremenu rješili...

woffer
21-09-2010, 17:52
Rijesno!

Samo sljedeci put pripazi i sve ok!

Sad nazat na temu!
Jesi prominija host na cydia host?

studioton
21-09-2010, 17:56
Hvala :)

Jesam promenio sam host .. cini mi se da nema sta nisam uradio .. i uvek ista prica.. jedino sto nisam probao je da to uradim sa itunes 9.2 ja mislim da je bilo pre 10tke.. pa da probam.. nekako mi sve govori da je problem u itunes-u i da 10tka ne dozvoljava rad sa umbrellom.. apple vs hack .. nekako mi na to lici?

priest77
21-09-2010, 18:33
Host bi trebala umbrella sama da menja.

shomi22
21-09-2010, 18:53
Evo ti još jedno od mogućih rešenja, ako iscrpiš sve gore predloženo.
Ovo je mnogima pomoglo sa problemom sličnim tvojim.

1. Isključi iPhone, sa slide-om za turn off i sačekaj da se skroz ugasi.
2. Poveži ga sa USB kablom sa kompom
3. Pritisni i drži Power i Home dugme 10-ak sekundi
4. Pusti Power dugme i nastavi da držiš Home dugme 10-ak sekundi
5. Pusti i Home dugme
Telefon bi sada trebalo da bude u DFU modu
6. Sada otvori iTunes, ako je bio otvoren, zatvori ga i ponovo startuj.
7. Sada bi trebalo da se pojavi PopUp sa porukom da bi trebalo da odradiš Restore.
8. Pritisni Restore dugme i sačekaj nekoliko sekundi da ekran na iPhoneu pređe u beli.
9. Kada ekran na iPhone-u bude beli, pritisni Ctrl+Alt+Del istovremeno na tastaturi od kompjutera i isključi iz Task Managera ITUNES.exe
10. Ekran na iPhone-u će i dalje biti beo, ali ne brini ništa.
11. Startuj još jednom iTunes i pritisni ponovo Restore u iTunes-u
12. iPhone bi trebalo da Restore-uje do kraja i da radi kako treba

Javi obavezno da li je prošlo ovo rešenje.

cobra9
21-09-2010, 19:37
potreban mi je custom 4.0.1 da ne dize band ako neko zna gdje ima za skinuti ...izvinite sto upadam u temu ali da ne otvaram novu ...hitno mi je moj 3gs je zaglupao i moram ga ponovo dici iz mrtci hvala

studioton
21-09-2010, 22:50
nisam resio problem jos..

legalan ipdate/restore na 4.1 ista stvar.. dodje do istog momenta kada stane i ne ide dalje..

Ima li mozda neko iskustva, da nije memorija zakucala? bilo sta?

iAlfa
21-09-2010, 23:02
Sa ovim prvim problemom nisam vjest, pa se nisam javljao, ali kod ovoga, da ti nece regular restore, mogu se ukljucit. Radio sam nekoliko puta restore sa 4.1, i uvjek na jednom dijelu stane i stoji po nekoliko minuta ( sam restore traje jako dugo - preko 20 minuta), ne znam kako si pokusao retore, ako ne ide drugacije pokusaj iz DFU moda i ne prekidaj kad stane ( pricekaj nekoliko minuta) kad krene posle te pauze ide mic po mic, ali zavrsi. Napomena, restore sa 4.1 ne ide bez iTunesa 10, posto si, zaključujem, reinstalirao iTunes 9.2 pa 10, moja preporuka deinstaliraj ih, instalacija iTunes 10, pa restart kompa...pa restore.

studioton
21-09-2010, 23:04
hvala, probacu sutra sve predlozeno pa se javljam sa ishodom.

A kakva su iskustva ako neko zna.. da li je moguce da ako memorija crkne, da do pola radi .. i dalje da ne prima .. kao kod mene.. da li je moguce tako nesto?

Nada umire zadnja hmmm

cobra9
21-09-2010, 23:14
potreban mi je custom 4.0.1 da ne dize band ako neko zna gdje ima za skinuti ...izvinite sto upadam u temu ali da ne otvaram novu ...hitno mi je moj 3gs je zaglupao i moram ga ponovo dici iz mrtci hvala


:vb_exploder::vb_exploder::vb_rtfm::crash:

djalf
21-09-2010, 23:28
Meni je izbacivao neku gresku ali je zavrsio ubacivanje FW-a, posle toga samo Tiny Umbrella i Kick Out Of Recovery i aktivacija i radi normalno.

Srdjan
22-09-2010, 04:17
E, davno je bilo kada sam uradio restore na 3g-u, ali sad moram da uradim na cetvorci jer sam instalirao Lockdown pro i sad ne mogu da udjem ni na jedan program..
Jel tu moze samo da prodje restore ili kako?
ako mora restore, kako da ga uradim na cetvorci? pritom nisam sacuvao ono shsh i sta vec treba..

shomi22
22-09-2010, 10:10
hvala, probacu sutra sve predlozeno pa se javljam sa ishodom.

A kakva su iskustva ako neko zna.. da li je moguce da ako memorija crkne, da do pola radi .. i dalje da ne prima .. kao kod mene.. da li je moguce tako nesto?

Nada umire zadnja hmmm

Teško, ili radi ili ne radi, ali s obzirom da kod tebe puni do pola, to je 99% software-ski problem ili neka kompatibilnost sa iTunes-om, Windows-om, to uvek zna da zeza, pa USB portovi, 1000 puta se desi da na jednom portu radi, na drugom ne, na nekom ga prepozna jednom, drugi put neće, pa opet hoće, pa vadi i ponovo guraj u usb da ga vidi, te nevalja kabal, staviš drugi i sve prođe... To bi na MAC-u prošlo iz prve, ljudi su rešavali problem sa MAC-om, koji nisu mogli iz Windows-a, razlog - kompatibilnost. Apple je uvek bio zatvoren i furao neki svoj trip, od skoro su počeli da prave software i za Windows, ali iz iskustva znam da je i iPod 100 puta zezao pod Windows-om, zašto?!? I dalje je to u domenu magije, niko ne zna. Uvek se nađe neko nebulozno rešenje. Ali sada si bacio žišku i baš me zanima kako će se rešiti problem, da me toliko nervira, da sam počeo da googlam, kao da se meni desilo, a verujem i ostali članovi foruma. Naći će se neko rešenje, kada su iz iPhone-srbija rešili problem kako da sačuvaju podatke iz skroz pokvarenog iPhone-a ovo je dečiji kašalj.
Upravo čitam, čovek imao sličan problem, ubio se nedelju dana rešavajući ga, probao sve živo i digao ruke, posle par dana jednostavno priključio iPhone iz očaja, 'ajd da proba još jednom (poslednja nada) i sve prođe iz prve, normalnim tokom... objašnjenje - NEMA GA, Marfijev zakon! Vidiš da je i @djalf imao nekih problema i rešio, jednostavno nešto zeza bez bilo kog ozbiljnog razloga.

Evo ti još jedno moguće rešenje da restore prođe:

1. Priključi iPhone sa USB kablom i isključi iTunes
2. Download-uj RecBoot 1.0.2 sa linka: http://www.sebby.net/659-released-recboot-1-0-2/ i startuj "RecBoot Exit Only".
3. Klikni na "Exit Recovery Mode" i ekran na iPhone-u će postati crn
4. Isključi brzo USB kabal iz iPhone-a pre nego što počne da radi BackUp
5. iPhone će instalirati firmware, a zatim će početi da se diže (boot up)
6. Priključi ga ponovo da završi normalni Restore

Hajde ljudi, uključite se, dajte neko rešenje!!!

AwaX
22-09-2010, 11:55
taj 1% sto si ostavio je mnogo veci :)
znam iz prakse. kad ti regularni restore (ne shift+) puca na istom mestu to je hardware.
voleo bih da nisam u pravu

Dexy
22-09-2010, 13:01
Slican je problem imao moj kolega na ajfonu 3G ,nikako nismo mogli uraditi restore , sve smo pokusali ali nije uspjevalo i tako jedno 2-3 tj.....u meduvremenu sam nasao razbijeni 3G , rastvili smo ga i zamjenili ploce , i restore je prosao iz prve ....e sad sta je kod tebe ne znam ,ali mozda i je hardware....

shomi22
22-09-2010, 13:07
Meni je izbacivao neku gresku ali je zavrsio ubacivanje FW-a, posle toga samo Tiny Umbrella i Kick Out Of Recovery i aktivacija i radi normalno.

Ovo takođe nije loša ideja, pustiš da krene Restore i kada zakuca ili prijavi neku grešku, otvoriš TinyUmbrella i pritisneš "Kick Device Out of Recovery Mode".

Pre ovoga proveri da nemaš slučajno instaliran u Windows-u "Wi-Fi Sync", ukoliko imaš obavezno ga uninstaliraj, restartuj komp i pokušaj ponovo restore, tako da bi posle te unistalacije i novog restore-a trebalo da ti u toku restore-a iTunes prijavi grešku 1004 ili neku drugu, što je dobar početak, jer najgore je ako ne prijavljuje ništa, nego se samo zakuca i stoji, što je kod tebe slučaj. Ako izleti greška @djalf-ova metoda će verovatno proći. Za sada mi više ništa ne pada napamet, ali ako nešto pronađem ili se setim, javljam.

NEŠTO MI GOVORI DA ĆEŠ SA RecBoot METODOM KOJU SAM TI OPISAO U PRETHODNOM POSTU NAJPRE REŠITI PROBLEM, jednostavno sve mi smrdi na boot.


taj 1% sto si ostavio je mnogo veci :)
znam iz prakse. kad ti regularni restore (ne shift+) puca na istom mestu to je hardware.
voleo bih da nisam u pravu

Ubeđen sam 99,99% da nije hardware. Tako da je procenat koji dajem sada još manji od 1%.
Zašto:
Telefon je besprekorno radio do restore-a odnosno ubacivanja novog software-a, to ga je uništilo, tako da će software i da reši problem.
Apple je totalno specifična stvar i s obzirom da sa ovom firmom imam mnogo iskustva, počev od prvog iPod-a u Beogradu i problema na koje sam nailazio pri korišćenju istog, da sam dolazio do tačke da je skroz mrtav i uvek sam uspevao da ga reanimiram i dignem iz mrtvih raznim software-skim metodama, čak i nebuloznim, samo zato što kog Apple-a nema pravila, sve je moguće, jer jednostavno dugo će vremena proći da bude bar 99% kompatibilan sa Windows-om, jer 100% neće nikada.

Piši šta ti se dešava i dokle si stigao.

AwaX
22-09-2010, 14:38
nemas pojma koliko me interesuje ishod ovog testa.
jedan user sa ovog foruma (dado) je kupio od mene 3gs. odradio restore na ne secam se sada sta i zabode mu na polovini otpilike koliko se secam. vrati ga kod mene da ja probam. isti slucaj.
posaljem ga nazad jer je imao garanciju i zamene mi ga za novi uredjaj. novi imai broj, novo sve.

ne znam kako samo dolazi do ovog jer sam par puta sa namerom hteo da ubijem iphone.
zna @iphone-srbija
jel mozete da zamislite veci torture test nego shift+restore i manuelno skidanje sa kabla u nekom odredjenom trenutku. i tako 30 puta. ma kakvi. zilav primerak sam imao.
al eto nekima uspe iz prve i to nehotice.

mali off: sinoc probam da odradim restore na 4.1 na svom simfree iphone-u 4 jer mi je skroz poludeo od ne znam ni sam cega (ipod, itunes i app store ikonice ne rade).
shift+restore na 4.1 koji sam skinuo sa

http://www.iphonedownloadblog.com/iphone-downloads/
dodje do kraja i izbaci error 1004. baseband update fail za neupucene.
odradim normalan restore na 4.1 (znaci bez upotrebe shift-a i magija) sa windows racunara i sve prodje kako treba.
sta se desava sa tim cetvorkama blage veze nemam. na jednom koji sam prodao ne mogu da namestim mms na mts-u. na svim telenorima sam uspeo. probao sam SVE!
drugom liku kome sam prodao se izgubio facetime toggle a iphone 4 je setup-ovan as new device.
katastrofa!
ispade off malo veci nego topic. :)

shomi22
22-09-2010, 14:48
@AwaX-e, druže, jedan jedini zaključak postoji, a to je:
SA ČETVORKOM SE NE TREBA ZEZATI!
Opasno su ga zakomplikovali, verovatno namerno, piraterija im se smučila i tek će biti problema.
Naravučenije:
Što manje čačkati!

I ja jedva čekam da vidim šta je uradio @studioton, ali i dalje sam ubeđen da će problem rešiti software-ski, NIJE HARDWARE, veruj mi, iPhone 4 je čudna zverka.

AwaX
22-09-2010, 15:03
mislim da je 4.01 strasno bagovit. to je moje neko misljenje.
videcemo kad izadje resenje za 4.1

shomi22
22-09-2010, 15:17
Verovatno jeste, ali to nema veze sa ovim slučajem, jer čovek radi restore na 4.1 i ne može da da prođe već zakucava.

studioton
22-09-2010, 15:49
SHOMI22 ZA PREDSEDNIKA :)

Boot je bio u pitanju.. juce ceo dan do jutros, znaci nekih punih 20 sati telefon je podvrgnut ispitivanju i pronalasku resenja, u tome mi je pomagao drug koji radi u jednom servisu i koji je do sada uradio na hiljade iphona i susretao se sa raznoraznim problemima i softwerske i hardverske prirode, ali mi kaze sinoc u 23h kada smo i odustali od svega da ovaj problem u zivotu nije video .. jeste mu desilo davno identicni problem na 3G , ali je tada kako se seca bio do wifi, zamenio ga je i telefon je proradio ..

i njega je zainteresovao problem, i celi dan je ostavio sve i samo radio na mom ip4 .. kazem do sinoc kasno bezuspesno .. i kaze neka ostane do sutra pa da vidimo ako moze jos nesto ako ne.. verovatno je nesto hardverski ..

nisam bio prisutan kada je to uspelo i ne znam tacno korake ali mislim da je bas kako je shomi22 opisao,najnormalnije je bootovao , i pustili smo mu 4.1 direktno i ucitao ga je iz prve .. uglavnom oko ovog problema smo se bavili citavih 20 sati neprekidno, sve se desilo bez razloga i ni meni ni njemu nije jasno zasto se ovo desilo .. Kako shomi22 kaze, zajebana je ovo masina, totalno novi koncept hardware-a i svega, a tu je i veciti rat izmedju apple i jailbreak , i sto kaze ovaj moj prijatelj. Ono sto znas danas,sutra ne vazi , jednostavno je tako, a treba samo obratiti vise paznju sta se sve radi i desava i pre nego donesete odluku vise puta razmisliti sta i kako . jer ovo nije normalno, kada se desi , samo srcku da dobijete .. Da sam recimo imao zakljucan ip4, sada bi mogao da se slikam :)

I jos nesto mozda jos vaznije a interesuje sve vas

Rekao mi je da mu odnesem sutra ujutru telefon jer danas nije imao vremena jer sam celi dan juce ga zarobio i nista nije radio drugo da mi uradi jailbreake za 4.1 .. i ja u soku .. rekoh, kakav bre jb kada jos nije izasao o cemu pricas? .. kaze mi on .. donesi sutra i uzivaj .. nista ga vise nisam pitao jer je imao veliku guzvu .. uglavnom sutra cim ustanem nosim da vidim to cudo da mi uradi jb

DA LI JE MOGUCE DA SAMO NEKI SERVISI-POJEDINI LJUDI IMAJU JAILBREAK 4.1 ?? Ako je tako to ce se vrlo uskoro pojaviti za sve , samo mi nije jasno da dok mi ovde kukamo i pricamo o tome nestrpljivo kada ce jailbreak . neki ga vec imaju i uspesno jailbreak-uju .. ???

i za Kraj mojim mukama , zelim da se zahvalim svima vama sto ste ucestvovali i pomogli mi da resim problem, a posebno Borisu (shomi22) na nesebicnoj pomoci (Decko me je zvao 10 puta juce u zelji da pomogne svojim iskustvima), Hvala takodje Nemanji (awax) koji se takodje interesovao za ovaj problem i hvala SVIMA VAMA sto ste se ukljucili ..

shomi22
22-09-2010, 16:11
Ne znaš ni sam koliko mi je drago da smo uspeli. Počeo je hladan znoj da me obliva, jer jednostavno sve više sam počeo da verujem da je u pitanju hardware-ski problem, i ako mi je to delovalo NEMOGUĆE !!! Ali, nikad se ne zna, čuda se dešavaju. Verovatnoća 1:1000000 da bude hardware.

AwaX
22-09-2010, 17:19
happy end izgleda. sve je dobro sto se dobro svrsi. :)

Srdjan
22-09-2010, 21:26
@studioton
Jel si na kraju uspeo preko ovog RecBoot-a ili?

djalf
22-09-2010, 21:54
@AwaX i @shomi22
Znam da je i kod mene Baseband fail bio ali ne bi trebalo jer sam skinuo sa oficijalnog servera:

http://appldnld.apple.com/iPhone4/061-7939.20100908.Lcyg3/iPhone3,1_4.1_8B117_Restore.ipsw
E sad meni nije jasno zasto kada je to oficijalni fajl sa Apple servera?
Inace, BB je trebao da bude 02.10.04 a meni je ostao 1.59.00. Ko da sam stavio custom, a nisam :confused:

shomi22
22-09-2010, 23:14
Ne znam šta si tačno radio, ali verovatno si uradio proceduru za Update iPhone 4 na iOS 4.1 bez Upgrade-a 1.59.00 Baseband-a na 2.10.4, ako si koristio Tiny Umbrellu i restore normalno je da ti javi grešku 1004 baseband update failed. I zatim ako si kliknuo na “Kick Device Out of Recovery” i nastavio normalan restore dobio si ovo što si upravo i napisao.

Procedura bi trebalo da je sledeća:

1. Instaliraš poslednju verziju TinyUmbrella (mislim da je 4.1.3)
2. Startuješ TinyUmbrella i TSS server
3. Pokreneš iTunes i Restore (ne Update) dok držiš levi Shift na tastauri
4. Izabereš Firmware koji si skinuo (ipsw fajl)
5. iTunes će krenuti, ali će ti u nekom momentu prijaviti grešku 1004 i (baseband update failed)
6. iPhone će ti biti zaglavljen u Recovery Modu, a na ekranu će mu pisati “Connect to iTunes”
7. Da izađeš iz Recovery Moda kliknućeš na “Kick Device Out of Recovery” da nastavi normalan restore.

Kada restartuješ iPhone, dobićeš OS 4.1 sa starijim 1.59.00 baseband-om, što se i desilo u tvom slučaju.

studioton
23-09-2010, 02:21
@studioton
Jel si na kraju uspeo preko ovog RecBoot-a ili?

Nisam ja uspeo, kao sto rekoh telefon sam odneo kod drugara u servis, a nisam bio prisutan u trenutku kada je sve napravljeno .. kasnije kada sam otisao po tel rekao mi je da je ipak bio problem sa boot-om i da je pomoglo .. e sad tacnu proceduru kako i sta ne znam ali predpostavljam da je to bas onako kako je shomi22 opisao u jednom od prethodnih postova a ima i tutorial na youtube-u, nema tu sta drugo ..

Ja sam probao sve moguce i sve zivo, restore sa nekoliko verzija itunes-a unazad, na nekoliko razlicitih racunara, i to legalan restore na 4.1 .. i nista nije pomoglo , menjao sam nekoliko kabla za povezivanje, na sve usb ulaze sam probao .. sve moguce i nemoguce sto sam procitao na netu, i nista

djalf
23-09-2010, 11:48
@shomi22
Ma ok, znam ja to i da sam tako uradio, ali zasto kada je to oficijalni firmware od Apple-a? Zar on nema u sebi noviji Baseband? Da Apple ne dozvoljava Shift+Restore, ukinuo bi ga u samom iTunes-u. I ne bi dao da se skidaju FW na nacin na koji svi skidamo vec bi enkriptovao da samo iTunes moze da ga skine.
Nesto se tu desava. MuscleNerd je napisao da i Baseband trazi SHSH potpis, sto u mom slucaju imam od Apple-a jer je 4.1 aktuelan. Plasim se da ce u buducnosti spreciti da se koriste stariji BB.

shomi22
23-09-2010, 13:01
@shomi22
Ma ok, znam ja to i da sam tako uradio, ali zasto kada je to oficijalni firmware od Apple-a? Zar on nema u sebi noviji Baseband?
Naravno da je oficijalni i treba da bude oficijalni, ali gore pomenuta procedura ne upgrade-uje baseband, da si hteo da ga upgrade-uješ to bi odradio regularno iz iTunesa sa Update-om, zar ne?

Plasim se da ce u buducnosti spreciti da se koriste stariji BB.
Pa ja na to stalno upozoravam. Mnogo toga će oni u budućnosti sprečiti. Sa izlaskom četvorke Apple inžinjeri su obećali da će da spreče Jailbreak i otključavanje, kada... još se ne zna, ali nešto opasno se kuva, pa vidiš i sam da sada treba da dubiš na glavi da bi odradio najobičniju stvar na iPhone-u, koju smo na 3G završavali iz zezanja, čak i oni koji su ga prvi put uzeli u ruke. Više ni za šta ne postoji 100% rešenje, nego probaj ovo, probaj ono, pa šta prođe, a što je najgore, svaki slučaj je jedinstven, kod nekoga upali jedna stvar, a kod drugoga druga, a problem isti. Više se ni ja ne usuđujem previše da čačkam. Da li mi veruješ da mesec i po dana koristim iPhone 4, a još nisam uradio JB, pravo da ti kažem, nešto me i ne vuče. Ranije sam znao da spavam sa iPhone-om, a sada, valjda sam se zasitio sa čačkanjem i ne uzimam ga u ruke sem kada zazvoni, nego kada mi nešto treba, kupim aplikaciju, i onako nije preterano skupa i to je to. Koji će mi 150 programa u telefonu, kad na kraju koristim samo par.

tajkun
23-09-2010, 19:45
Koristim ovu priliku da jos jednom pohvalim Shomi22 koji mi je svojim savetima pomogao da resim problem sa restore 4.0.1 koji se stopira prilikom ucitavanja.
Covek je bog za Iphone.
Sve najbolje