PDA

View Full Version : [FAKE]IPA God - Od sada aplikacije i bez JB



studioton
18-09-2010, 12:18
IPA God je nova aplikacija sa kojom mozete skinuti aplikacije koje se placaju besplatno a pri tom ne morate da imate Jailbreakovan telefon

Radi na exploitu 4.1 i 4.2

zmTGx98BxTI

IZVOR (http://www.redmondpie.com/download-ipa-god-to-install-cracked-pirated-apps-without-jailbreak-iphone-ipad/)

milan64586
18-09-2010, 12:33
Deluje jako zanimljivo, samo da se jos i pojavi i da nije opet neka zezancija. Mada i ovo je "soon", a naplacivace se 20$. Ako valja i ako ovi ne izbace uskoro JB, ja cu ovo da kupim.

iSavcic
18-09-2010, 12:38
Ako je ovo istinito onda je fenomenalno! Samo jos da cujemo da je neko testirao ovde,...

studioton
18-09-2010, 12:44
http://i-enthusiast.com/2010/09/cracked-apps-on-a-non-jailbroken-idevices-yup/

milan64586
18-09-2010, 12:50
Ako je ovo istinito onda je fenomenalno! Samo jos da cujemo da je neko testirao ovde,...

Nije jos dostupno...

No ETA on when the app will be released.

Ne bi me cudilo da se opet neko zeza.

boriskooo
18-09-2010, 12:53
Ako izadje a bude kostalo 20$, sta je poenta i kako nama moze da pomogne?

milan64586
18-09-2010, 13:00
Pa nije valjda da ne bi dao 20$ za nesto ovakvo? Ja bih dao odmah. To je 15 eur...A verujem da ce i da izadje neka krekovana verzija...

studioton
18-09-2010, 13:08
pa dao bi ti, dao bih i ja ..

ali ovde ima i ljudi koji su platili recimo ip4 1000 eur, a kada im pomenes 0.99$ nije im dobro

A sdruge strane sto bi i dali 20$ kada imaju JB telefon i sve to isto:)

Ti bi trenutno dao jer nemas jb i zakucan si na 4.1 .. a da je situacija kao sa 4.01 zasto bi platio i tih 20$ za nesto sto vec imas, samo na drugi nacin :vb_kez:

votdfak
18-09-2010, 13:17
Najgora vrsta ljudi, naplacuje svoj app za pirateriju.

boriskooo
18-09-2010, 13:18
Nenene cekaj. Dao bi ti. Dao bih i ja. Svi bismo dali.

Ali ovde ne mozemo. Tacno? Tacno.

I odakle ce se ovo kupovati, AppStore? Apple nece odobriti tu aplikaciju.


EDIT: Skida se sa nekog sajta, ne iz Appstorea.

I dalje mi je sumnjivo.

milan64586
18-09-2010, 13:38
Naravno da imam JB, ne bih kupio ovo. Ali ipak, ja recimo jako cenim trud tih ljudi, koji se muce i izgaraju da bi nahranili svoj ego, ali i (in)direktno pomogli nama krajnjim korisnicima. Necu da se sada nesto hvalim, ali donirao sam GeoHot-u za blackra1n, jer cenim jako sto mi je omogucio (tada) i jb, ali i unlock. Dakle donirao bih i devteam-u da primaju donacije, a platio bih i ovom liku, ako se ovo pojavi pre jb-a, sto da ne.

Jeste malo smesno da placas nekome, odnosno da on trazi nesto za program koji koristi krekovane programe, ali opet s'druge strane, meni treba bilo kakvo resenje da mogu da koristim iGo i jos mnoge druge stvar, tako da bih mu platio, zasto da ne. Pogotovo ako je on sam pronasao exploit, onda je i zasluzio. E sad, mogao je da trazi donacije, pa ko mu koliko da, ali ipak ako on meni omoguci da koristim telefon kako treba, po meni zasluzio je.

Jedino sto mi sve to deluje dosta sumnjivo. Da ne ispadne na kraju kao onaj lik sto se zezao sa nama.


Nenene cekaj. Dao bi ti. Dao bih i ja. Svi bismo dali.

Ali ovde ne mozemo. Tacno? Tacno.

Netacno. 99% cemo mocu da kupimo preko internet platnih kartica, ili paypal-a.


I odakle ce se ovo kupovati, AppStore? Apple nece odobriti tu aplikaciju.


EDIT: Skida se sa nekog sajta, ne iz Appstorea.

I dalje mi je sumnjivo.

Pa naravno da nece biti na appstore-u. :D Pa ne mislis valjda da ce apple da odobri program preko koga ce se nuditi krekovani programi? :D

studioton
18-09-2010, 13:44
Ja sa do sada potrosio jedno 20tak eura na legalne aplikacije u appstore, ubacio sam podatke visa internet kartice u svoj appstore account i samo kliknem na aplikaciju i kupljena je :) cak dobijem i kao neki racun na mail :)

Dakle nisi dobro obavesten

A ja mislim da se ova aplikacija nece ni placati, nego je neko usput pomenuo sta ako... I eto:)

boriskooo
18-09-2010, 13:53
Netacno. 99% cemo mocu da kupimo preko internet platnih kartica, ili paypal-a.



Pa naravno da nece biti na appstore-u. :D Pa ne mislis valjda da ce apple da odobri program preko koga ce se nuditi krekovani programi? :D

Ako pretpostavis da sam mislio da se kupuje preko appstorea (imaginarno, znam da ne moze, zato sam u sledecem postu i boldovao i malo pretrazio net da bih video koji je nacin kupovanja pa editovao post) znas da je tacno i da ne mozemo. Ukoliko nemamo iTunes gift card.

Ali, posto je sa websitea, mozemo. To je kul.

Inace, treba da mi stigne iTunes gift card, tako da da, kupio bih aplikacije koje volim. Cak i poneki album iz iTunesa. Videcemo, sve u svoje vreme. Secam se, pre tri godine je bila neka emisija na b92 o tome kako amerikanci kupuju muziku i ja sam bio kao "Wtf muzika se placa?!". U to vreme sam koristio limewire za skidanje muzike. :laugh:

Sad sam toliko zavoleo http://forums.macrumors.com/images/smilies/blackapple.gif i sve sto ide uz njega da zelim da kupujem svoju muziku i aplikacije.

milan64586
18-09-2010, 14:05
Ja sa do sada potrosio jedno 20tak eura na legalne aplikacije u appstore, ubacio sam podatke visa internet kartice u svoj appstore account i samo kliknem na aplikaciju i kupljena je :) cak dobijem i kao neki racun na mail :)

Dakle nisi dobro obavesten

A ja mislim da se ova aplikacija nece ni placati, nego je neko usput pomenuo sta ako... I eto:)

Cek, cek. Kupujes legalno aplikacije preko te internet visa kartice?

EDIT:

Probao sam sada i ne moze. Ne znam da li ima veze sto mi je account na apple switzerland, ali dobijam poruku sa slike.

.stefan
18-09-2010, 15:37
sta fali JB-u?:)
a i ovo je samo za simfree telefone po nekoj logici stvari.....tako da za nas ''zakljucane'' JB je zakon....a i za vas ''otkljucane''....

milan64586
18-09-2010, 16:23
Ja bih bio zadovoljan sa bilo kojim resenjem koje bi mi omogucilo da "normalno" koristim telefon. E sad ko pre devojci, sam u nju upada...

djalf
18-09-2010, 16:30
Meni bi ovo zavrsilo posao za Simfree, i onako mi najvise treba Appsync iz Cydije.

igne
18-09-2010, 16:42
Malo glupo ali dobro.. Ja u principu koristim 4-5 aplikacija koje se placaju i kostaju svega 5-6 dolara.. Ja da mogu da kupim aplikacije legalno sve bih kupovao, lakse mi to nego da se cimam svaki put sa instalacijama te source, pa appsync, i tako svaki put posle restore.. Pogotovo sada kada nemam JB pa mogu samo da posmatram.. Tako da je totalno glupo, da das 20$ samo zato sto nemas JB narednih par nedelja zbog aplikacija koje vrede svega par dolara.. ::) Da je free pa ajde, ali da platim tu vrstu aplikacije mi je skroz bezveze..

vlajco2510
18-09-2010, 16:46
Ja bez problema kupujem app sa appstore-a iz Beograda, Visa kartica SocieteGeneral banke....account registrivan na Hrvatsku...

igne
18-09-2010, 16:49
Mogu kreditne Visa i MasterCard?

zexx0r
18-09-2010, 16:57
Odakle bi skinuli IPA God?
Sa AppStora??

Da bi moglo nešto da se ubaci na telefon, mora aplikacija da bude code signed by apple.
Ako nije code signed by apple, mora da ima fake signature.
Da bi telefon prihvatio fake signature, mora da jailbroken.

Moje mišljenje? Fake.

boriskooo
18-09-2010, 17:04
Sa "njegovog websitea".

milan64586
18-09-2010, 19:01
Samo da se pohvalim da sam uspeo da zemlju u svom appstore account-u promenio na Hrvatsku i da sam normalno registrovao svoju internet visa karticu banke intese i kupio jednu aplikaciju data usage i sve je proslo ok. Dakle ko hoce da kupuje, moze.

igne
18-09-2010, 19:05
To sam i ja skontao da moze malopre, nisam samo imao vremena da to uradim, reci mi samo moras zip kod i broj telefona odgovarajuce da postavis za HR podrucje?

milan64586
18-09-2010, 19:07
Ma jok. Ja sam stavio Beograd, 011 i tako dalje, samo na dnu stoji Croatia.

OzzY
18-09-2010, 19:18
Je l' ovaj program skida krekovane aplikacije (sa "nekog" sajta, kao Installous) ili skida one sa AppStore-a al' za dzabe? Ako je ovo drugo bice do jaja. :D

milan64586
18-09-2010, 19:30
Ne mislis valjda da program moze da krekuje sve programe? :) On ce verovatno imati neki pristup cydijinom serveru, i installous-u. Mada sto vise razmisljam sve mi vise deluje da je neko opet pustio samo buvu.

OzzY
18-09-2010, 19:51
Krekuje? Ne. Da bi se krekovao, mora biti na disku, a to znaci da mora biti placen (da, krekeri KUPE program, pa onda krekuju :D). Mislio sam na to da ode na AppStore, plati "laznim" novcem i skine aplikaciju, mada na drugi pogled to deluje neizvodivo, Apple sigurno ne bi napravio neki propust koji je u vezi sa placanjem. Ipak su pare u pitanju.

igne
18-09-2010, 20:00
Ma jok. Ja sam stavio Beograd, 011 i tako dalje, samo na dnu stoji Croatia.

Uspelo i meni :)

milan64586
18-09-2010, 20:04
Uspelo i meni :)

Cool. ;)


Krekuje? Ne. Da bi se krekovao, mora biti na disku, a to znaci da mora biti placen (da, krekeri KUPE program, pa onda krekuju :D). Mislio sam na to da ode na AppStore, plati "laznim" novcem i skine aplikaciju, mada na drugi pogled to deluje neizvodivo, Apple sigurno ne bi napravio neki propust koji je u vezi sa placanjem. Ipak su pare u pitanju.

Obesili bi ga ispred senata u roku od pola sata. Kakva bre kradja i lazni novac. To ce, ako uopste bude napravljeno, samo koristiti vec krekovane aplikacije, sa cydijinog servera, ili preko installous-a, mada opet ne znam kako ce to potpisivanje da rese. Zato i mislim da je to opet samo neka buva...

OzzY
18-09-2010, 20:16
Zbog tog potpisivanja mi je izgledalo ovo drugo resenje logicnije, jer kad otvoris neku kupljenu aplikaciju u nekom editoru arhiva ima podosta enkriptovanih fajlova, tako da ako to uspeju da laziraju, svaka cas'. Mada bas zbog toga sto planiraju da naplacuju aplikaciju izgleda sumnjivo. Hmm... Ako izadje super, ako ne - ko ga je*e, tu je jailbreak.

milan64586
18-09-2010, 20:19
Pa nije tu jb u tome i jeste ceo problem. :) Nije tu za nas sa 4.1. :) Meni je svejedno. Samo neka nadju neko resenje, a da li ce se ono zvati JB, ili kako vec, to je manje vazno. ;) I necemo vise da idemo u off. Opet ce da nas zakljucaju. :)

1024
18-09-2010, 21:02
To ce, ako uopste bude napravljeno, samo koristiti vec krekovane aplikacije, sa cydijinog servera, ili preko installous-a

Kakve veze ima Cydia server sa bilo cime?

Nego, zexxor lepo rece u jednom momentu: da bi se pokrenula bilo koja aplikacija potrebno je da bude potpisana.

Sad, kad Dev Team radi jailbreak, oni direktno u kernelu "srede" jedan deo potpisivanja, a drugi deo posle moze da se odradi lazno. Na taj nacin recimo jedna Cydia moze da se pokrene posle jailbreaka, i druge aplikacije mogu da se pokrpe laznim potpisima kako bi radile. (Gde se tu uklapaju ipa aplikacije i appsync, to nisam siguran :) )
Medjutim, to sve ide pod pretpostavkom da je kernel vec patchovan za vreme jailbreaka. Nejailbreakovani telefoni nemaju razbijenu zastitu za pokretanje third party programa (sto je inace i poenta jailbreaka), tako da stvarno ne znam sta taj lik planira.

Druga stvar, niko ne naplacuje pirateriju. To je pakrsenje zakona na kvadrat :D

zexx0r
19-09-2010, 02:59
Hvala što si im pokasnio :)

studioton
19-09-2010, 03:17
Da, na Hrvatsku mi je account i od samog pocetka sam ubacio karticu i pokupovao aplikacije koje mi se svidjaju a nisu krekovane, dakle meni je super sto mogu koristiti i jb i legalno u kombinaciji, to je posao

Nisam ni znao da ste mislili da ne moze, sve moze, registrujte na cro, ubacite karticu i vozi.. :) desilo mi se skoro da sam prelistavao appstore i naisao na aplikaciju koja mi se svidja a kosta 0.99 usd, i kupio sam je legalno iako sam slutio da ima krekovana ali me mrzelo da gledam, tek posle sam video,ali nema veze, i legalno ima svoju draz, svaki update ti je odmah dostupan besplatno, dok u installousu moras da cekas da se pojavi ako se uopste pijavi i onda mi stalno stoji ono u fazonu imate 3 update-a preko foldera u crvenom krugu pa me nervira, a update-a jos nema i ko zna dal ce za sve biti..

zexx0r
19-09-2010, 05:23
c7THWBDWjQg

Fejk.

Može lock?

Hvala.
Locked.