PDA

View Full Version : iPhone 4 zaklucan na AT&T mrezu...pitanje?



dule977
16-09-2010, 20:55
Zna li netko ako kupim iPhone 4 u Americi, a planiram ga kupiti pa da mi ga jedan kolega donese hocu li ga moci koristiti na nekoj drugoj mrezi prije unlocka, neka mozda srodna mreza?
Mozda pitanje zvuci glupo, ali planiram ga uzeti bez ugovora, a znam da treba sim kartica za pokretanje pa ako nemam AT&T karticu hocu li ga uopce moci pokrenuti.
Do sada sam koristio 3GS na hrvatskom VIP-u, pa mi se neki dan skroz zablokirao i pomogao je samo restore i upgrade na 4.1 i mogao sam samo koristiti karticu od T-Mobile-a jer jos nema unlocka, a sad se bojim ako kupim u USA 4-ku ako mi se ikad ponovo dogodi da ga iz bilo kojeg razloga moram dici na najnoviju verziju da ce mi iPhone sluziti kao iPod?
Uglavnom kako bi izgledao scenarij da imam takav mobitel i da ga npr. dignem na neku novu verziju fw za koju nema unlocka...za ove kupljene u HR mi je uvijek ostajala mogucnost da ubacim T-mobile karticu i posluzim se, a sta sa mobitelom od AT&T?

iMorris
16-09-2010, 21:00
Trebace ti at&t kartica da bi aktivirao telefon i koristio kao iPod.

Ne mozes ga koristiti na drugoj mrezi sve dok ne izadje unlock.

studioton
16-09-2010, 21:03
pa za sada bi to svakako bio rizik .. telefon koji bi kupio bi verovatno bio 4.1 ili 4.02 a posto bi ti stigao iz usa , verovatno bi bio i zakljucan .. ukoliko bi imao AT&T karticu, mogao bi da ga aktiviras i da ga koristis kao ipad, bez JB

Prvo bi trebalo da izadje jb , a ne zna se jos uvek kada , pa tek onda unlock o kome za sada nema ni najave

Dakle , to bi moglo da potraje, znaci preveliki rizik bar za sada

dule977
16-09-2010, 21:06
Hvala na brzim odgovorima, a i mislio sam da je tako.:)
Nego, cudi me da nema u USA sim free...kolega je maloprije zvao Apple i kaze da za sada nemaju.

studioton
16-09-2010, 21:11
Amerika je to :) .. ima contract free .. bez ugovora .. ali je svaki vezan za mrezu :mad:

p.s. a mozes i jedno hvala da lupis i meni i iMorris-u hmmm

iMorris
16-09-2010, 21:36
Od koga li si to video :)