PDA

View Full Version : iPhone Temperature Warning



iSavcic
16-09-2010, 00:36
Danas mi se na trenutak pojavilo Temperature Warning, zna li neko sta je i o cemu se radi???

Bzvz sam nesto radio na telefonu, i na tren se to pojavi i nestade, i bas sam se iscimao a prvi put cujem i vidim!
Uspeo sam da iskopam sliku:
http://i51.tinypic.com/fd4izo.png
Glupost - treba da se ohladi pre koriscnja!

iSavcic
16-09-2010, 00:41
heh sad citam i ne verujem da se to desilo Stefketu pre neki dan!
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=11604&highlight=temperature
Smor!

maaxiimus06
16-09-2010, 00:42
inzinjeru,ipak 4 nije vredan cene koju nosi,sacujem je vec duze,i sve vise gubim afinitet prema njoj...
3gs su za sada najpouzdaniji,bar po meni...

x3mwoman
16-09-2010, 00:44
Pa to je s jedne strane ok, kao upozorenje, ali sa druge strane - to samo iPhonu može da se desi. Ja ne znam za mobilni telefon nekog drugog proizvođača koji ima takav ili sličan problem.

Sharky
16-09-2010, 00:56
Iphone jedini ima senzor za toplotu i na nekih 50-60 stepeni celzijusa, gasi sve i pali taj ekran, da bi se stampa i bat ohladili.
To uopste nije problem vec veliki plus koji stiti vas iphone.
Stavite iphone i telefon nekog drugog proizvodjaca na sunce jedno pola sata. Iphone ce izbaciti temp. warning i ugasiti se da bi se zastitio dok ce drugi imati trajna hardverska ostecenja.

iSavcic
16-09-2010, 01:07
Ma meni nije bio nikakav problem vec me je iznenadilo al' odmah se vratilo na normalno!
Realno gledajuci dobro je sto ima taj senzor, to je kao sto na komp.plocama (bios) postoji regulacija temperature CPU-a, GPU-a,... da nesto ne bi riknulo!

Kapetan
16-09-2010, 01:35
A sta si radio kad se to pojavilo? Da li je tel bio na punjacu mozda? Jesi osjetio da je ugrijan

iSavcic
16-09-2010, 01:42
Ma ne nego sam bio u kolima i bio mi je izmedju nogu na sedistu i sunce je picilo, ja sam hteo nesto da pogledam i samo se to pojavilo i za 2sec se vratilo sve na normalno! Ja nisam nista uradio!
I samo da dodam da se ovo desavalo i na 3Gs-u sad sam gledao na youtube!

igne
16-09-2010, 01:49
Bas se pitam kako se mojoj zeni nije desilo na njenom 3G-u, jbt ona zna nekad da brlja po sat vremena net i kad joj uzmem telefon onaj se skoro usija :D Nikad nije ispisao nesto slicno, mozda 3G nema taj senzor :vb_cool2:

Rakic90
16-09-2010, 02:07
Imaju svi iPhone-ovi taj senzor... :) Mozda je bila vrlo blizu. :P

pile20
16-09-2010, 03:55
Ne bi trebalo da brines ako je tel radio i bio na suncu. Logicno da postoji mogucnost da se pregreje. To se najcesce desava kada na telefonu radi navigacija satima a napolju sunce i jos ne daj Boze nema klime u kolima. Navigacija ubija procesor i tel. se greje, dodaj jos i spoljasnje zagrevanje i eto ti pakao ;-)
Ovo obavestenje je spas za tel i sluzi za prevenciju ozbiljnijeg ostecenja.

Sharky
16-09-2010, 09:36
Mislim da su ovo ubacili od 3GS modela, tako da 3G nema senzor. Ako gresim ispravite me.

studioton
16-09-2010, 11:10
ma nije to nista, kako sharky rece to je samo prednost.. mana bi bila da ti se svaki dan zagreva i da svaki dan moras da ga ladis :)

na 3gs je moram da primetim to cesci problem nego na ip4 .. hocu da kazem da se 3gs vise greje .. dok sam imao 3gs posle 10-15 min koriscenja on se toliko zagreje da mi neprijatno da ga drzim:) Nije bio na suncu ali je bilo 40 stepeni .. i umelo je da se upali to za temperaturu

Na ip4 posle duzeg koriscenja on je bar meni blago topao .. dakle ne mogu da upotrebim rec vruc .. e sad dal mu je bolja izolacija ili ko zna..

igne
16-09-2010, 13:39
Pa verovatno ima bolje hladjenje jer mu je metalno kuciste, samim tim i bolje se hladi

Shke
16-09-2010, 14:31
...bio mi je izmedju nogu na sedistu i sunce je picilo...

Ko zna sta se tebi pregrejalo! :)
Sorry za off, morao sam ;) U svakom slucaju dobro je sto ima senzor, da znas kad treba malo da ga "iskuliras" da ne bi crkao.

djpanta12345
08-04-2014, 03:16
Meni se desava na mom iphonu 4 isti problem Temperature Warning nakon toga restartujem telefon i on normalno radi. Imao sam iphone 2, iphone 3, iphone 3gs nijedan nije pravio problem.U cemu je kvar? Unapred zahvalan

NikolaSRB
08-04-2014, 07:57
kvar je u vecoj temparaturi, zato se pali upozorenje.

Stimpi
08-04-2014, 16:23
Meni se to desavalo bar 10 puta na iphone 5 letos kad odem na bazen a ostavim telefon u autu i kad hocu da ga upalim ne moze jednom ni ja nisam mogao da ga drzim u ruci koliko se ugrejao i onda stavim klimu od auta na 16 stepeni ohladim telefon i radi nikakvih problema nisam imao

.stefan
08-04-2014, 16:27
E pazite se toga sto se price sa kolima tice,u 99% slucajeva svaki iphone ce prikazati temperature warning
Mom drugu se posle par puta na ip4 zuta mrlja na ekranu pojavila

Ip5 i 5s su jos osetljiviji na ovo jer su aluminijumski i bas brzo se dosta ugreju/ohlade

ilijakv
08-04-2014, 16:30
Zuta mrlja se stvara od velike toplote,Najcesce u kolima.Upale ljudi iGo na 1h i stave tel na drzac ,.Telefon se ugreje od navigacije i jos sunceee....,dolazi do povecanja temperature i onda se pojavljuju zute mrlje..

Stimpi
08-04-2014, 16:34
meni je iphone 4 koristio kao navigacija od Holandije do Srbije putovao sam 32h i nikakva zuta mrlja ili nesto slicno nije ostalo...

ilijakv
08-04-2014, 16:38
To ne znaci da nece.Telefon se greje i plus ako je na punjacu ,,Ne mozes da ga drzis u ruci.
Meni se stara cetvorka tako zagrejala i pojavile mi se 2 zute mrlje sa gornje leve i gornje desne strane.

MajX
08-04-2014, 19:23
Pa to je s jedne strane ok, kao upozorenje, ali sa druge strane - to samo iPhonu može da se desi. Ja ne znam za mobilni telefon nekog drugog proizvođača koji ima takav ili sličan problem.
ima samsung S2 i to kad mi je bio najpotrrbniji on se smrzo bukvalno,doduse bio sam na snijegu ali i4 nije tada

3gs
08-04-2014, 19:31
E o ovome sto pricate ja sam video samo na slikama(obavestenje o temperaturi) :)
Verovatno nisam toliko zahtevan korisnik

mospre
08-04-2014, 19:37
Ja na i4 nikad nisam imao takav problem, a od kada sam presao na i5 nisam koristio navigaciju na duze relacije, i prije nekih desetak dana sam isao na put, upalio navigon cisto da ne bi promasio skretanje, i za nekih 20-30min voznje sam telefon drzao u ruci i ugrijao se toliko da nije "prijatno" za drzanje..

Ne znam da li je tako svima ili..?


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
08-04-2014, 21:05
Ma jeste...
Meni se nekad i toliko ohladi u ne toliko hladnoj prostoriji na primer...
Ljudi pisete to,meni se nije desilo,itd...ok,nije pravilo,ali definitivno je stetno drzati telefon ispod i iznad optimalnoh temperatura,ako ni zbog cega drugog onda zbog baterije

Pogledajte na kutiji sta proizvodjac propisuje...
Mogu da garantujem da na instrument tabli pri jakom suncu ima minimum 40 stepeni,a to je vec previse

skiper
08-04-2014, 21:47
Meni se poprilicno greje dok na 3G-u koristim telefon. Npr. sada kuckam na forumu i otvorio neki mail nesto citao 10-ak minuta i bas je topao.