PDA

View Full Version : Kako da aktiviram iPhone?



Exileus
15-09-2010, 17:50
Nije mi jasna jedna stvar oko simfree IP4,


Dobijem ga sada neotpakovanog i sve, a znam da je sim free, kako ide postupak pokretanja ? (ne racunam secu kartice)

Ubaci se micro sim i onda se ubode samo u itunes i to je to?

Citao sam o nekim aktivacionim karticama, o cemu se tu radi ?

iAlfa
15-09-2010, 18:43
Ukoliko kupujes iPhone 4 simfree, ubacis micro (sjecenu) SIM karticu svog operatera, upalis iPhone, prethodno instaliras iTunes na svoj komp naravno, skopcas iPhone, otvoris iTunes, sacekas da se insatliraju driveri i iTunes ce automatski aktivirati tvoj iPhone ( prilikom ovog postupka komp mora biti povezan na internet cijelo vrijeme) i to je to.
Na iphoneu ces dobiti poruku iPhone activated, a u itunesu Your iPhone is unlocked. Uzivaj u koristenju

Exileus
15-09-2010, 18:45
Hvala Alfa, samo mi je to bilo potrebno :)


Znaci ta aktivaciona kartica je u stvari za zakljucane telefone samo ?

iAlfa
15-09-2010, 18:53
Upravo tako, to tebi nije potrebno, jedna preporuka kada uradis aktivaciju vjerovatno ce ti odmah ponuditi da uradis update softwarea, za početak uradi cancel, zatim u iphonu idi u settings/general/about i pogledal koji ti je software (version 4.?.? ) ako je je 4.0.1 onda ne radi update jer mozes uraditi Jailbreak ukoliko smatras da ti je potreban, ako je 4.0.2 onda slobodno uradi update na 4.1 koji ti nudi iTunes, jer za oba jos uvijek nema Jailbreak.
Ako se pitas sto ce ti uopšte taj Jailbreak, on služi da ubacujes krekovane aplikacije i mislim ono što ti je jedino mozda potrebno CallerId i Format fix, to da bi ti iphone prepoznavao brojeve iz imenika. Sve je lijepo opisano i objašnjeno na ovom Forumu.

Exileus
15-09-2010, 19:24
Hvala druze, puno pomoci za neku vrstu "start up"-a kod mene i iphone-a :D


Ostaje mi jos jedino da navatam te dve aplikacije, + dosta drugih korisnih koji sam video da su bukvalno neophodne kod iphone-a.

iAlfa
15-09-2010, 21:02
Molim i drugi put, srećno sa iphonom 4, mislim da ces se oduseviti od prvog momenta i to odusevljenje ce trajati...

Urosipad
21-09-2010, 03:48
da li se zna kad ce izaci unlock i jailbrake za iphone 4 4.0.2 ?

Dexy
21-09-2010, 04:19
Kad naprave