PDA

View Full Version : Kako pronaci ukradeni iphone



Zilas
14-09-2010, 15:21
Pomocu aplikacije "Find my phone",casopis mobitech je objavio da je aplikacija besplatna ali neophodno je otvoriti account gde sam ja zastao jer mi trazi na sajtu da napishem broj racuna (master card,visa). Ako neko uspe da namesti neka podeli sa ostalima! poz

iAlfa
14-09-2010, 18:04
Aplikacija "Find my iphone" koja je izasla u AppStore jeste sama po sebi besplatna, ali osnovna aplikacija tj. Usluga "Mobile me" nije besplatna i kosta godisnja preplata 60,00 eur, a racun na istoj je potreban za koristenje "find my Iphone". Imas free trial 60 dana pa isprobaj. Inace ja imam placeni account i usluga je fenomenalna i po meni se isplati dati tih 60 eur godisnje, a mozes nekoliko uredjaja da pratis pomocu aplikacije.

Vlad
14-09-2010, 18:53
nisam nigde nasao, sta ako ti neko reinstalira fw i obrise se aplikacija?

dean
14-09-2010, 20:02
Aplikacija "Find my iphone" koja je izasla u AppStore jeste sama po sebi besplatna, ali osnovna aplikacija tj. Usluga "Mobile me" nije besplatna i kosta godisnja preplata 60,00 eur, a racun na istoj je potreban za koristenje "find my Iphone". Imas free trial 60 dana pa isprobaj. Inace ja imam placeni account i usluga je fenomenalna i po meni se isplati dati tih 60 eur godisnje, a mozes nekoliko uredjaja da pratis pomocu aplikacije.


A da li se može i ženin mobitel pratit a da nezna??

1024
14-09-2010, 20:20
Ako je za taj (zenin) iPhone aktivan MobileMe, a ti imas pristup tom MobileMe nalogu (prakticno username i password pretpostavljam) onda da, mozes da pratis zenu, decu ili tako nekog. Jedinoo nisam siguran da li telefon daje neke znake kad ga neko prati preko find my iPhone.

iAlfa
14-09-2010, 20:43
Moras na taj drugi nazovi zenin iphone da aktiviras account koji si otvorio preko Mobile Me i ukljucis u istom opciju Find my iphone, korisnik tj. zena nikako ne moze znati kada ti vrsis lociranje, jedino ako je malo upucena u tehniku pa sama udje u postavke i vidi aktivirane opcije :-).
Ako ti neko ukrade iphone i uradi restore brise se i ovaj software, ali cim ti ukrade imas opcije lock device, wipe device, to pod uslovom da Lopov nije brzi od tebe, koliko sam citao po stranim forumima i samom objasnjenju rada aplikacije stoji da lockovani iphone preko ove aplikacije ne moze proci aktivaciju nakon restorea.

Vlad
14-09-2010, 22:03
mislis, ako ga zakljucas sa passcodeom? mislim da mozes uraditi najobicniji restore, citao sam da je to obicno resenje kad ti neko uzme telefon pa pokusa 10 puta da ti ukuca sifru.. al da, remote wipe je najbolje resenje...

adorjan
14-09-2010, 22:22
a da koristis TapTrace ?

ne trazi nikakvu karticu ... i jako fino funkcionise ...

iAlfa
14-09-2010, 22:23
Ako ga zakljucas passcodom, mozes uraditi restore bez problema, ali imas opcije remote lock i remote wipe, ako uradis remote lock navodno ne moze aktivacija posle restore, pricam teoretski nisam pokusao, padalo mi je par puta da pokusam, ali uvjek se pitam sta ako ga remote lock i restore i posle toga mi odbije aktivaciju, sta u tom slucaju da radim, jer ne znam kako vratiti u prvobitno stanje :-))

dean
14-09-2010, 23:05
Taj tapTrace jel sam radi u pozadini ili treba instalirati backgrounder?

adorjan
14-09-2010, 23:14
sa ios 4 radi u pozadini ...
ali mislim da nema mogucnost remote lock-a i sl. ... samo prikazuje telefon na mapi i daje mogucnost slanja push notifikacije ... no, besplatan (i crackovan) je ...

iAlfa
14-09-2010, 23:24
koristim aplikaciju MobileMe vec pola godine, koja provjereno ima opciju remote lock i remote wipe, remote lock sam licno testirao, ali kao sto rekoh nisam nikad pokusao posle toga da uradim restore i send message, Remote lock radi na nacin da zakljucate iphone sa posebnom sifrom koja se unosi prilikom zakljucavanju, ukoliko istu tu sifru unesete posle na iphonu on se otkljuca, nisam pokusao restore jer ako ne dozvoli aktivCiju, nemam nacin da unesem tu sifru i samim tim otkljucam telefon.

Edit
Tek sad vidim da se ne odnosi na Mobile me aplikaciju vec na ovu drugu aplikaciju, izvinjenje, totalno sam falio odgovor.

Zilas
27-11-2010, 19:28
Find my iphone postao besplatan...ali samo za iphone 4 i samo za ios 4.2!