PDA

View Full Version : Iphone 4 se gasi sam od sebe!!



Cvetna
13-09-2010, 17:36
Podrav ljudi! Evo ne znam šta da radim! http://www.mackorisnik.com/forum/plugins/Emoticons/images/sad.gif Imam mobitel par dana i svaki dan mi se bar jednom ugasi sam od sebe kada je u sleep modu... I onda ga ne mogu normalno upaliti nego moram drzati home i sleep/wake button... Restore-ao sam ga vec 3 puta i nista ne pomaže.. prvo sam mislio da je zbog backup-a, al sad vidim da se i dalje gasi... Kupljen je nov novcat, software 4.1 ... Nisam vidio da se to ikome događa http://www.mackorisnik.com/forum/plugins/Emoticons/images/sad.gif
Dal ima tko molim vas kakav savjet! Poludjet cu http://www.mackorisnik.com/forum/plugins/Emoticons/images/sad.gif
Hvala

djalf
13-09-2010, 17:45
Pa uradio si ono sto treba, cist restore i ako se ponovo desava moze da se desi da je nesto hardverski. Probaj da uradis cist restore bez da vracas ista, pa ga testiraj jedan dan, ako se gasi, mora na servis, to jes reklamaciju ako imas garanciju.

Cvetna
13-09-2010, 17:50
Prvo sam Napravio restore sa backup-om i vidio da je sve opet isto i jucer napravio restore i postavio kao novi... znaci skroz na tvornicke postavke...I danas mi se opet zgasi! Poludio sam!
A nema garanciju, kupljen je otkljucan u Švicarskoj... samo racun imam...

maxrale
13-09-2010, 18:06
Koliko sam ja upoznat u Applu ti nikad ni ne daju garanciju vec je ona automatski sadrzana u racunu.. Tj potreban ti je samo racun i pokvaren aparat da mozes da ga reklamiras. I uopste nije potrebno da bude prodavnica u kojoj si kupio vec moze bilo koji zvanicni apple store. Ja sam npr ipod kupljen u londonu reklamirao u srbiji i za 2-3 nedelje dobio nov... ovo je doduse bilo pre oko 3 godine, al to je ta prica... tako da ako imas racun i mozes da nadjes neku zvanicnu prodavnicu nema sta da brines ;)

Cvetna
13-09-2010, 18:13
Trebao bi onda slat mobitel ko zna kam, pošto kod nas jos nije izašao...

Cvetna
13-09-2010, 18:17
A piše na računu keine garantie, keine retouren... znaci da nema garancije...

djalf
13-09-2010, 18:23
NE moze da nema garancija, svaki Apple uredjaj je ima pa i tvoj. Moras da ga vratis tamo gde je uzet ili u neko predstavnistvo u zemlji gde se prodaje iPhone, znaci Hrvatska, Makedonija, Crna Gora su najblizi nama u Srbiji.
Upisi serijski broj telefona ovde:

https://selfsolve.apple.com/GetWarranty.doIma da ti izbaci do kad imas garanciju na taj uredjaj.

studioton
13-09-2010, 22:19
Kazes da je kupljen sa 4.1 fw, a onda si rekao da je otkljucan u Svajcarskoj .. sta to znaci otkljucan? Kljuc za 4.1 jos uvek ne postoji??

Da li je telefon simfree ili ne?

Nesto mi mirise ipak na sw problem,tj na taj "kljuc":confused:


kupljen je otkljucan u Švicarskoj...

Na ovo mislim .. jel si hteo da kazes simfree ?

igne
13-09-2010, 22:49
Pa verovatno je mislio na otkljucan u smislu simfree.. Neki ljudi to tako izgovaraju :)

shomi22
13-09-2010, 23:09
A piše na računu keine garantie, keine retouren... znaci da nema garancije...

Tvoj iPhone 4 nema garanciju, a to ti je naznačeno na računu i tako mora biti, pošto je uređaj prodat bez garancije - bar ne u radnji gde je kupljen.

Objašnjenje:

Postoje radnje koje prodaju Refurbished (popravljena je u nekom od servisa tehničke opreme koji je ovlašćen od strane radnje) i Factory Refurbished (testira je i popravlja proizvođač) tehničku robu.
Kupac koji vrati u radnju neki uređaj, kao neispravan, a u garanciji je tek nekoliko dana (formulisano zakonom koliko - uglavnom 10-ak), ima mogućnost da odmah na licu mesta dobije nov, dok prodavac vraćeni, takođe skoro nov, šalje na reparaciju. Kada se pokvareni uređaj popravi, vraća se u radnju i prodaje se kao Refurbished po naravno dosta nižoj ceni, pa čak i do 50% nižoj. Uglavnom ti uređaji posle servisa rade kako treba, ali s obzirom da ste ga kupili upola cene, nemaju garanciju. Ukoliko je uređaj kupljen po malo nižoj ceni, recimo 10-20%, može se dobiti i regularna garancija. Sve to obavezno mora da se naznači na računu.
U tvom slučaju na računu piše da ne podleže garanciji i to je to.
Kupio si verovatno Refurbished iPhone 4, koji je verovatno već bio vraćen u Apple, pa možda ga je Apple čak i prodao nekoj od gore pomenutih radnji, naravno u pola cene i bez garancije (ukinuo garanciju na uređaj sa tim serijskim brojem). Oni to svesno kupuju i dalje prodaju, jer napominjem, oko 90% takvih aparata kasnije radi OK i kao novi su u ful pakovanju, ali se zalomi i neki kao tebi.

Najviše takve robe radnje prodaju na E-bay-u, gde uglavnom i naznače, a opet ima i onih koji na istom tom e-bay-u kupe od njih jeftinije, pa ponovo prodaju na E-bay bez naznake da je Refurbished, već kao BNIB - NOV (naravno nije u Sealed ili Vakumiranom pakovanju - vidi se da je otvaran) i dostignu razliku u ceni. Najlakši način da se nešto zaradi iz fotelje.

U svakom slučaju proveri na Apple site-u - imaš link koji ti je dao @djalf, možda ga Apple nije otpisao.

Cvetna
13-09-2010, 23:09
Da da, simfree je :) Ne znam, danas sam ga ponovo restore-ao, ali ovaj put bez IKAKVOG backup-a. Prosli put sam isto stavio set as a new iphone, ali sam poslije prebacio app-ove, kontakte i tak to :/ Čisto se nadam da je zbog tog backup-a, da mu to smeta.... Vidjet ću sutra dal će se zgasit. Ako se i sutra zgasi, onda vjerojatno nema druge nego servis :S

Cvetna
13-09-2010, 23:14
Da, kužim.. Probao sam link koji mi je dao @djalf i piše da imam garanciju godinu dana... Heh nadam se da bude sve ok :/

shomi22
13-09-2010, 23:19
Da, kužim.. Probao sam link koji mi je dao @djalf i piše da imam garanciju godinu dana... Heh nadam se da bude sve ok :/

E baš mi je drago, verovatno nije vraćan u Apple, nego su ga sami čačkali u nekom od svojih servisa pa pomislili da je sve u redu - možda im se nije ugasio ili to nisu dočekali, pa ga odmah ponovo prodali, ali onda nemoj da ga vraćaš njima, nego direktno u neki od Apple Store-ova - moraju ti priznati garanciju i bez računa, u stvari račun ti i ne treba, dovoljan je uređaj, jer oni po serijskom broju sve znaju i ko ga je kupio i kada.

Naravno prvo probaj da nije nešto software-ski, da ne bi džabe bespotrebno čekao servis.

Cvetna
13-09-2010, 23:46
Da, sve se po serijskom broju vidi... joooj stvarno se nadam da je samo softverski. Vidjet ćemo sutra, javim :)

djalf
14-09-2010, 00:18
Uf, drago mi je da imas garanciju ;) Imas srece.

priest77
14-09-2010, 01:08
Kupio si verovatno Refurbished iPhone 4, koji je verovatno već bio vraćen u Apple, pa možda ga je Apple čak i prodao nekoj od gore pomenutih radnji, naravno u pola cene i bez garancije (ukinuo garanciju na uređaj sa tim serijskim brojem).
Apple ne prodaje pokvarene uredjaje nikome, ono sto je refurbished naznaceno je tako i dobija se garancija jer je uredjaj prosao njihovu kontrolu posle popravke.

Na ebay kada kupujes od proverenog prodavca nema sanse da ti uvali refurbished i da to ne naznaci. Ozbiljni prodavci nece da dobiju los feedback za takve gluposti.

A na racunu pise da nema garncije zato sto oni ni ne daju onu klasicnu garanciju...

Rakic90
14-09-2010, 01:22
Ma restore probaj jos jednom, ali BEZ VRACANJA IKAKVOG BACKUP-A. Ako se i posle toga opet gasi, u najblizu autorizovanu Apple prodavnicu ili iStyle u Srbiji i to je to. Drago mi je da ti garancija vazi. ;)

Cvetna
14-09-2010, 01:25
Evo ga...Opet mi se upravo ugasio!! Popizdit cu!

bkns
14-09-2010, 01:30
salji ga sto pre na reklamaciju, nemas sta da cekas. definitivno je greska hardverske prirode :(

shomi22
14-09-2010, 12:09
Apple ne prodaje pokvarene uredjaje nikome, ono sto je refurbished naznaceno je tako i dobija se garancija jer je uredjaj prosao njihovu kontrolu posle popravke.
Naravno da ne prodaju pokvarene, ali sa Refurbished, se nikada ne zna, to ne može nikada da bude isto, jer novo je novo i neraspakovano je, nego desi se da kod njih sve bude OK pri testiranju i oni vrate kao 100% ispravan, ali posle izvesnog vremena javi se greška. Klasičan primer je hladan lem, može da radi 3 meseca super, pa da se kasnije manifestuje kvar, pa opet da radi i tako u nedogled, jednostavno zeza. Bez obzira da li prodavac dobija garanciju od proizvođača za takav uređaj, nije u obavezi da da istu u slučaju da proceni da će se možda kasnije opet zezati sa vraćanjem, ali zato da dosta nižu cenu i naznači na računu, da nema garancije, ko što i piše u slučaju korisnika @Cvetna.


Na ebay kada kupujes od proverenog prodavca nema sanse da ti uvali refurbished i da to ne naznaci. Ozbiljni prodavci nece da dobiju los feedback za takve gluposti.
To je tačno i tako bi trebalo da bude, ali nisu svi ozbiljni, a tebe pomami cena i solidan feedback.


A na racunu pise da nema garncije zato sto oni ni ne daju onu klasicnu garanciju...
Što bi neko napisao da nema garanciju? Ili je ima ili nema, šta znači klasična?