PDA

View Full Version : iOS4.1 signal problem i dalje



studioton
09-09-2010, 21:59
iOS 4.1 pojacava signalne crte ali ne resava problem signala,tj. pad signala


http://www.geek.com/articles/mobile/ios-4-1-makes-the-signal-bars-taller-but-doesnt-fix-the-iphone-4-death-grip-20100715/

http://a.fsdn.com/gc/wp-content/uploads/2010/07/iOS-4.1-signal-bars-fix-Gizmodo.png

_F6Qzf4foUI

mitchalek
10-09-2010, 00:20
To samo izolacija antene moze da resi tj. bumper ili nesto slicno. Al zato nema vise problema oko proximity senzora ne desava mi se vise da slucajno prekinem vezu uhom. ;P

valdy
27-09-2010, 18:15
odradio sam par glupih testova sa padom signala.

Mogu reći da imam taj problem,al samo na određenim lokacijama i to kad pokrijem dlanom cele onaj deo ispod +/- dugmića.

Uzeo sam najobičniji beli papir,presavio ga 2x isekao da ima širinu kao iphone i zalepio na kritično mesto.Otišao na problematiče lokacije i mogu vam reći da u većini slučaja prijem ne pada ni za jednu crticu,a u malom broju padne za jednu,al se posle nekog vremena vrati.

Naručio sam bumper i nadam se da sa njim neću imati pad signala,mada,koliko sam primetio sa par dana korišćenja i kad padne signal za dve crtice,kvalitet razgovora se ne menja,što je meni najbitnije...

Javljam bumper rezultate...

shusha
27-09-2010, 19:17
Ja nisam imao problem sa proximity senzorom dok sam bio na 4.0.2 medjutim od kada sam update-ovao na 4.1 desava mi se da se u toku razgovora upali displej pogotovo dok koristim skype jer razgovori duze traju! Na svu srecu jos mi se nije desilo da prekinem vezu!
Jos nesto i pored toga sto se crtice gube ako se dodirne kriticno mesto nikad mi se nije desilo da mi se prekine veza i primetio sam da mogu da pricam i na mestima na kojima sa 3gs-om nisam mogao da uspostavim vezu!

igne
27-09-2010, 19:54
Ja iskreno ni ne obracam paznju na te stvari kao sto nisam ni sa jednim telefonom ranije, koliko crtica imam i da li padaju dok drzim telefon na famoznom mestu, ali primetio sam da imam bolji prijem na odredjenim mestima nego sto sam imao sa 3G/3GS

valdy
27-09-2010, 20:31
evo još jedno poređenje sa po meni genijalnim telefonom nokijom 1110i.

Pošto živim da xy spratu i putujem liftom preko 40 sekundi primetio sam sledeće,da na i4 pada prijem i po malo se gubi kvalitet veze,dok kod n1110 ne padne uopšte signal,al je veza totalno očajna-metalan!

Koristim vip karticu i na nekim mestima sam i sa drugim telefonima imao problem,al na primer,prilikom pada te famozne dve crtice,ja i dalje normalno razgovaram,a sa drugima nisam mogao...

studioton
27-09-2010, 20:45
ni ja ne obracam paznju vise, a signal ume da pada, i to se desava na svakom ip4 , zato i dele besplatno bumpere jer je problem ako je uopste problem, generalan

shusha
27-09-2010, 20:56
A kakva su iskustva sa proximity senzorom?


Sent from my iPhone using Tapatalk

igne
27-09-2010, 21:37
Ja sa 4.1 nemam problema

djalf
27-09-2010, 22:42
Ni ja a moj kolega je ostavio 4.0.2 i danas mu se upalio ekran prilikom razgovora i aktivirao speakerfon ;)

shusha
27-09-2010, 22:46
Dal da probam restore?


Sent from my iPhone using Tapatalk

igne
27-09-2010, 23:07
Pa nemas sta da izgubis, samo da dobijes :)

shusha
28-09-2010, 01:33
Nisam dosad nikad radio! Jel se prilikom restora gube svi podaci sa telefona ukljucujuci i imenik , slike, poruke? Ako je tako onda moram prvo sve da backup-ujem!


Sent from my iPhone using Tapatalk

igne
28-09-2010, 01:36
Uradis backup i kasnije kada se zavrsi restore ides na restore from backup. Ala sam ga skockao :D

shusha
28-09-2010, 02:16
Razmisljao sam da izbegnem taj restore from backup nego da idem na set as new device pa da posle iz iTunes-a ubacujem stvari koje sam imao u tel. Medjutim posto sad bas i nemam puno vremena da se zezam sa tim morace malo da saceka!
U svakom slucaju hvala na pomoci!


Sent from my iPhone using Tapatalk

valdy
28-09-2010, 12:41
stigao mi je bumper upravo,pa vam javljam uskoro rezultate,mada,mogu vam reći za sad ovo:
-tamo gde mi je padala jedna crtica,al se i vraćala,ista je situacija i sad
-tamo gde su mi padale 2,3,padne jedna i vrati se i tako u krug.
Što se tiče tog senzora,nisam obraćao pažnju,tako da verovatno nemam tih problema.Koristim 4.1.
Juče sam u kraju našao vip antenu i blejao u tom kraju u radijusu od pola kmetra i ni jedna crtica nije padala.
Još sam nešto uočio,juče dok sam sedeo na jednom mestu gde na lelenoru pada prijem kao blesav,na itelefonu padne crtica,dve maximalno (vip kartica).Baš čudno s obzirom koliko sam upućen vip koristi lelenor antene!
Mislim da je ovo ipak sve do one užasne američke mreže koja ima slabu pokrivenost,pa kad još pokriješ antenu na to,naravno da dobiješ no servis!

Dexy
28-09-2010, 13:36
Znaci tebi uz bumper isto pada signal? Koliko si cekao na bumper od danas kada si ga narcio?

studioton
28-09-2010, 13:44
Situacija je ista siguran sam kod svih ip4 telefona

Signal pada tamo gde je prijem slab i gde je inace drop signal, a kod nas u Srbiji koliko sam primetio nista nije bolja situacija nego na AT&T .. dakle slicna situacija

Ni bumper, ni case niti bilo sta ne pomaze kada je slabiji signal, jednostavno signal padne, ali ne samo na IP4 vec na svim telefonima, nokia koja ima oko 10 crtica za signal desi se da padne na 4-5 pa naglo dodje.. isto tako i sa ip4, signal je dovoljno dobar da se veza ne prekida, dakle ako ne obracate paznju, necete ni osetiti da problem sa signalom postoji, ali ne na telefonu vec problem na mrezi

djalf
28-09-2010, 16:30
Ja sam VIP-om uopste nemam problema, cak stavise, tamo gde je 3GS prekidao i nije moglo da se prica, i4 radi bez problema.

valdy
28-09-2010, 22:41
ma,definitivno je do mreže,jer sam danas nosio oba telefona sa sobom i kao zamlata gledao s vremena na vreme oba signala.

Otišao sam kod one vip antene,lelenor mi je baš tu padao 2,3 crtice na nokiji,a i4 je imao ful prijem.

Još nešto sam primetio,kad su mi ruke znojave,i kada pokrijem oba telefona,pada prijem obavezno!bumper mi je danas malo "pomogao",jer na mestima gde sam gubio dve crtice,sad gubim jednu koja se brzo vrati.

Nemam više šta da kažem,sem da sam sluđen,al opet ponavljam,zabole me,sve dok ne bude padao kvalitet razgovora,a i sa bumperom mi nekako lepše stoji u ruci,a i na neki čudan način mi je i lepši!

dexy,kupio sam ga preko oglasa i mislim da sam ga kupio baš od korisnika studioton.

shomi22
28-09-2010, 23:04
Nemam više šta da kažem,sem da sam sluđen,al opet ponavljam,zabole me,sve dok ne bude padao kvalitet razgovora

Pravi odgovor. Ne razumem zašto toliko buke oko pada crtica, kad svi razgovaraju normalno. Ja nemam, ama baš nikakvih većih problema nego što sam imao sa 3G i3GS-om. Sa 3G i 3GS-om mi se dešavalo (zaista retko), da mi stigne poruka propušten poziv jer nisam bio dostupan, a ja imam signal i dostupan sam. Sa četvorkom do sada nijednom, a imam ga skoro 2 meseca i OS4.0.1. I kada je na njemu jedna crtica pričam normalno.

WD-40
30-09-2010, 15:00
Ja imam problem sa signalom samo kad mi je ukljucen 3G, inace u svim drugim situacijama signal ne pada ni za jednu crticu kako god da ga uhatim.

valdy
30-09-2010, 15:30
to sto ti pises nema nikakve logike,ali nikakve...ili ti pada ili ti ne pada ili zivis pored antene

evo sad sam trenutno doziveo sledece,blejim u resniku sa e72,mts kartica,prijem pada konst. i to na jednu crticu,a na i4 sa vipom ni crtica,a bez bumpera padnu dve,pa se vrati jedna i tako u krug.

WD-40
01-10-2010, 11:45
Ne znam da li ima logike ili ne ali ja pricam ono sto se meni desava. Signal padne na jednu crticu kada mi je upaljen 3G i kad drzim za "kriticno mesto"

shomi22
01-10-2010, 12:18
Jel tebi radi normalno telefon, zanemari da li prikazuje jednu ili tri crtice? Ako radi, i možeš normalno da razgovaraš, što se opterćuješ brojem crtica na aparatu, pa sve i da nema ni jednu, bitno je da budeš dostupan.

studioton
01-10-2010, 12:56
To se svima desava, samo sto neki ili nisu ukljucili 3g ili ne zele da priznaju :)

Dakle kada je ukljucen 3g i kada se uhvati telefon, sa 5 padne na 1 crticu, i inace je slab prijem signala kada je ukljucen 3G

shomi22
01-10-2010, 13:16
Meni je uvek uključen 3G.

studioton
01-10-2010, 13:20
zivis u centru gde je inace jak signal i ne mozes ni da primetis, pogledaj kada budes negde na putu kroz BG i sl..

Posebno je izrazeno gde je signal takav da stalno ima drop-ove i padanja inace, tako je u celom Kraljevu, a verujem i celoj Srbiji na telenoru, osim uzeg dela Beograda, ne znam zasto je tako ali je tako

shomi22
01-10-2010, 13:34
To je tačno, ali kada odem do sela (35km od Beograda na autoputu ka Nišu) gde nema 3G mreže, takođe nisam primetio da se prekine veza ili budem nedostupan, a znao sam da pričam celim putem, pri tome na njemu ništa nisam menjao, radi to automatski. E sada, moguće je da je autoput bolje pokriven signalom. Sve u svemu, želeo sam da kažem, da ne funkcioniše ništa lošije od 3GS-a, kod kojeg se u suštini nisu smaljivale crtice, a razgovor je razgovor, bez obzira na broj crtica.

Hugo
01-10-2010, 14:13
meni i kad na mom 3g-u ukljucim 3g, signal istog trenutka padne 2-3 crtice... iskljucim, automatski je pun signal... verovatno ste i vi to primetili tako da to nije nista novo...

1024
01-10-2010, 15:28
Samo da napomenem da, jos kad je pocinjala prica o tom "problemu", vidjali su se komentari tipa "padne ili na jednu crticu ili cak na EDGE". Znaci kad 3G signala nema telefon se prebaci na EDGE (koji uglavnom ima bolji signal od 3Ga, pogotovo kod nas)

valdy
01-10-2010, 20:34
nema pravila.Posle par dana korišćenja ovog telefona i bumpera zajedno,zaista nema pravila.
Zaključak je sledeći,sve zavisi gde je antena i na koju antenu vam se kači telefon i to je to.Ja sam na karakterističnom mestu,ceo grad vidim,a to znači da mi se menja signal stalno:te sam na bb,pa onda vidikovac,pa blok 45,pa nbgd...svi telefoni polude,svi!

polut
08-10-2010, 09:49
Posle mesec dana koriscenja iPhone4 (fw 4.0.1), ja ni jednom nisam primetio nikakve smetnje sa prijemom i mrezom. Crtice ni ne gledam, ali mogu reci da kada sam pokusao da smanjim broj crtica na displeju drzanjem telefona "kako ne treba" i prekrivanjem antene, nikada nisam uspevao.

x3mwoman
08-10-2010, 10:11
Meni se desilo sledece: bio je ukljucen 3G, signal na telefonu full i zove me sestra koja je sedela za istim stolom preko puta mene a ja nedostupna. Odmah nakon poziva mi stize poruka o propustenom pozivu. U pitanju je Telenor, bila sam u uzem centru grada tada. Jel imao neko slicno iskustvo?


Sent from my iPhone using Tapatalk

shomi22
08-10-2010, 10:50
To se meni dešavalo i sa 3G i sa 3GS-om, tako da to nije ništa čudno za iPhone, doduše ne tako često, ali se događalo. Tako da iPhone 4 nije ništa lošiji po tom pitanju, čak šta više imam ga 2 meseca i to mi se samo jednom dogodilo. Možda je i do mreže u tom momentu, jer dešava mi se i da pozovom nekoga, a dobijem povratnu poruku od operatera, da birani korisnik nije dostupan, a zatim ga odmah okrenem drugi put i on je dostupan?!? Vrlo česta pojava.

igne
08-10-2010, 11:03
Upravo tako, kad mi se desi da okrenem nekoga sa telenor mreze i bude nedostupan obavezno probam jos jednom ili dva puta za svaki slucaj.. I da bude bezbriznije po korisnike iPhone-a desava se i na telefonima drugih proizvodjaca.. Moja keva ima Sonyericsson i zna neki put takodje da bude nedostupna a dostupna..

valdy
08-10-2010, 12:04
to se dešava sa svim telefonima,jer 3g kod nas i dalje ne radi kako treba,naročito na lelenor mreži.

I ja zovem obavezno 2x kada je neko 1.put nedostupan i zato kod svih telefona gasim 3g data...

studioton
08-10-2010, 12:06
meni se ovo X puta desavalo i na nokiji ..

Nista neuobicajeno, i nije do aparata

dario-ri
08-10-2010, 12:43
od kad sam nqpravio upg sa 3.13 na 4.01 imam 1 crticu gdje sam na 3.13 imao 5 ( u sobi) 30km od repetitora na uckoj...

valdy
08-10-2010, 13:43
Odradio sam dosta testova i zaista nema pravila,uvek je drugačije i uvek je nešto nelogično,a moj zaključak je da je to ipak softverski problem,jer prilikom pada tih čuvenih crtica,kvalitet razgovora ostaje isti,kao da ih ima 5...

fatcat
08-10-2010, 13:57
Iskljucite 3g i cepajte.

byMaX
08-10-2010, 14:47
LOL, comment FTW