PDA

View Full Version : SBS FreeUpMemory



Dexy
09-09-2010, 16:21
Opcija koju sam stalno koristio na 3gsu je bila free up memory :) ....da li vama radi na i4? ja kada stisnem nista se ne desava.....znam da ima mb rama na pretek ali nakon dosta vremena koristenja ,sa pocetnih 340mb kad upalim fon, navecer mi ostane 230-250 i nikako ocistiti da bude opet preko 300mb....jedino reboot radi ali to se ne ispalti ....

1024
09-09-2010, 16:32
Moze jedno filozofsko pitanje: za sta ti treba slobodna memorija? :)

Na temu pitanja: ako pogasis aplikacije iz pozadine to bi trebalo da oslobodi memoriju.

priest77
09-09-2010, 16:35
Ta opcija ti vise nije potrebna jer iOS4 sam gasi aplikacije koje ne koristi i nikada neces osetiti neki problem ako ih ne gasis rucno.
Znaci ne trebas ti da vodis o tome racuna, iOS je taj koji to radi.
Ram je postavljen tu da bi se koristio a ne da stoji prazan.
Sada gotovo svi novi programi imaju podrsku za multitasking iz iOS4, sto znaci da kada izadjes iz programa on ostane zamrznut u RAM-u i kada ga sledeci put pozoves, otvorice se trenutno.

Dexy
09-09-2010, 17:04
heh mene samo zanima da li vama radi kada se stisne na freeup ili samo izbaci?
A bome onda iOS4 ne zna baratat s pokrenutim procesima .....kako je moguce da 100mb "nestane" tijekom vremena , a sve je pogaseno :O ?

1024
09-09-2010, 17:27
Ta opcija ti vise nije potrebna jer iOS4 sam gasi aplikacije koje ne koristi i nikada neces osetiti neki problem ako ih ne gasis rucno.

To je radio i do sad. Jedino sto nije bilo mnogo aplikacija koje rade u pozadini :) (samo Apple-ove Mail, Safari, iPod)

@Dexy: Aplikacije ne koriste fiksnu kolicinu memorije, nego vise ili manje u toku rada. Kad prigusti, OS posalje aktivnim aplikacijama obavestenje da je memorije malo i da treba da oslobode svu memoriju koja im nije bas neophodna (verujem da nesto slicno radi i SBSettingsov Free Memory). Jednom kad aplikacije oslobode memoriju, memorije onda ima, i mogu opet da je zauzimaju po potrebi :) Zato memorija opet "nestaje".


Ram je postavljen tu da bi se koristio a ne da stoji prazan.
Upravo tako :)

Uglavnom, ako memorije ima malo a potrebna je, iOS ce da ubije neke od aplikacija iz pozadine i time da oslobodi memoriju. Tako da u opstem slucaju kolicina slobodne memorije ne treba da te zanima.

Dexy
09-09-2010, 17:38
Istina ....samo sto je lijepo za vidit da ima memorije nego kad zagusti ispod 200 :D

BTW ...ako netko ima i4 neka samo proba stusnuti na freeup da vidim jel vam radi ili ne :)

1024
09-09-2010, 17:49
"zagusti ispod 200", kazes? To veoma humoristicno zvuci nekome ko recimo ima iPhone 3G i 40 MB slobodne memorije je "standardno dobra" situacija.

Neko je nekad rekao "idealno stanje je da (kompjuter) nikad nema slobodnu memoriju, jer slobodna memorija je beskorisna memorija"

Shomsyo
09-09-2010, 18:24
Po slicnom principu funkcionise i Win7, tj. programi koji se cesto koriste zauzimaju slobodnu RAM memoriju kako bi se u buduce brze pokretali. Ja imam 6GB RAM-a i desi mi se cesto da mi oko 4GB bude zauzeto ali ne dolazi do sporijeg rada kompa. Naravno u zavisnosti da li je program pokrenut ili ne, zavisi da li ce trositi vise ili manje RAM-a. :)

priest77
09-09-2010, 18:29
BTW ...ako netko ima i4 neka samo proba stusnuti na freeup da vidim jel vam radi ili ne :)
Sada sam probao i oslobodio citavih 30MB :)
Znaci nemas nikakve koristi od toga.

Dexy
09-09-2010, 18:31
Radi tebi? :O pa koji SW imas?

priest77
09-09-2010, 18:32
iPhone 4 sw 4.0.1 uradjen unlock i JB

Dexy
09-09-2010, 19:04
pa meni na 4.0 ne radi freeup ....s kojeg s sourcea skinuo sbs i koja je verzija?

priest77
09-09-2010, 20:29
SBSettings 3.1.0-1
BigBoss source

srbinovic
09-09-2010, 22:00
Bil Gates je rekao 80 i neke da "ce 512KB biti sasvim dovoljno memorije...."
Da ne otvaram novu temu, interesuje me free up memory na smrtnickom 3g iphone-u, znaci da li vam se desava da posle aktiviranja te opcije nestanu podesavanja za mms ito samo apn username i pass, a ta ista podesavanja ne mogu da se ponovo ukucaju sve dok se ne restartuje tel.
P.S. Skinuo sam neku aplikaciju zove se Memory pro, pokazuje bas ovo o cemu ste pisali u postovima iznad, znaci koliko je memorije "vezano" koliko aktvino, neaktivno slobodno... a ima i free up memory opciju. Ne znam da li radi na iphone 4.

Dexy
09-09-2010, 22:27
Kada mi memorija padne ispod 150mb onda radi freeupmemory .....tako mi je bilo na 3gsu ,iznad 150mb nije radilo ......ne razumijem zasto je tako na i4...