PDA

View Full Version : CallerID for 2.2 firmware



veselinovic
26-11-2008, 17:19
E ovako ljudi, posto svi koji smo nabacili 2.2fw imamo velikih problema sa callerID, a standardne metode patchovanja ne rade, mislim da ce vas ovo obradovati!:) ...ako radi:)
Znaci na modmyiphone forumu sam nasao sledece rjesenje:
---u onaj folder gdje se normalno nalaze callerid definicije, prije nego sto se ubaci patched PhoneNumberTemplates.plist, PRVO UBACITI ORIGINALNI fajl AppSuport iz 2.1 fw!!!
Tako da, ajmo neko ko im 2.1fw da nam ovde okaci ovaj fajlic!!! :)
Znaci prvo njega ubaciti pa onda odraditi standardni patch!!!!
Ajde da probamo!!!

iMarko
27-11-2008, 01:54
I ja sam naisao na ovo na dev blogu ali ne mogu da nadjem originalni AppSuport. Ako neko jos ima 2.1 bilo bi lepo da okaci taj fajl ovde!

Darkman
28-11-2008, 23:34
Ljudi da vas pitam. Instaliranje novog CallerID Fix-a ne pomaze? Posto meni to resava sve probleme bez ikakvih dodatih radnji...

veselinovic
28-11-2008, 23:47
Znaci, jednostavno previse sranja se desava sa 2.2fw tako da ODUSTAJEM!!!!

Ajd nekako sam rijesio taj CallerID fix za Bosnu i Herrcegovinu, ali (takodje se i drugima po svim forumima desava) telefon pocinje da baguje zesce!!! Znaci, kad primim sms ili poziv, ledi se, moram non stop da restartujem, plus, poslije svakog restarta pali se u safe modu sto onda zahtijeva jos jedan restart!!! Ma propast !!!!

Uglavnom, odradio sam upravo downgrade na stari dobri 2.1 :) i sve sljaka pravo... :)

Samo da vam kazem, ovo sam prvi put u zivotu radio i ne moze biti jednostavnije :) Doslovno sam samo u iTunes-a na shift+restore izabrao 2.1fw i to je to... BRUKA JEDNOSTAVNO! To je moguce samo za 2g telefone jer nije taj bootloader updatovan valjda....

To je to...
Srecno :)

byMaX
29-11-2008, 13:13
Ja kažem ljudima da baguje kad se primi sms. Mom drugaru mnogo više baguje nego meni - jer je imao BiteSMS ili koju već SMS aplikaciju i ceo softver mu puca kad primi sms, a telefon je lockovan. Meni se samo uspori, vrti se kružić jedno 6-7 sekundi i onda poruka nestane sa ekrana, pa moraš ponovo slide to unlock. Naravno, ta poruka ostane u inboxu, ali ovo čekanje smara... inače sve ostalo radi kako treba.

dencic
02-12-2008, 00:25
Da li ima bagove neznam ali funkcionise.

http://www.sendspace.com/file/cfknps

Postavio ga je mihajmi .. (to mu nick na jednom forumu.. gde sam nasao ovo) SVAKA MU DALA :))

Pioneerko
15-02-2009, 15:34
Da li neko moze precizno da objasni kako je sredio callerId na 2.2?

Zahvaljujem :)

zuxon
15-02-2009, 21:03
Instaliraj Caller ID fix for 2.2 iz cydia-e i radice.

cuvenilik
16-02-2009, 14:01
Instaliraj Caller ID fix for 2.2 iz cydia-e i radice.

upravo tako sredjuje cak i sms id