PDA

View Full Version : OS4.01 na 3GS my ringtones?



djnykk
04-09-2010, 13:17
Pozz

Svoje ringtonove sam pravio pre kad sam imao 3.1.2 na mom 3GS-u tako sto sam preko programa "ImTOO iPhone Ringtone Maker" konvertovao mp3 u njegov format [m4r].

E sada kad sam presao na OS4.01, kada kreiram zvuk [ili pokusam da prebacim stare zvukove ringtones-a ili muzike koja ce se pustati kada zvoni telefon], ILI dobijem gresku "Unknown error" u Itunes-u [!?]... ili ne dobijem gresku, pise sve OK [u iTunes pa na fon pa na Ringtones]...

Tamo su mi stiklirani svi songovi koje sam konvertovao preko imToo programa i selektovani ali ih NEMA sounds telefona :(

Songovi u m4r formatu su mi u sledecem direktorijumu na PC-u:

C:\Documents and Settings\nykk\My Documents\ImTOO\iPhone Ringtone Maker

imam najnoviji iTunes, WinXP sp3, sve je radilo ali sada kada iz iTunes-a pokusam da prebacim [syncujem ovaj dir], dobijem ili gresku ili sve bude kako treba ali se semplovi ne pojavljuju u mom telefonu.

Wtf?

Jel treba neki drugi program sad za OS4.01??? Jel moze rucno i kako???

djnykk
05-09-2010, 22:39
Pozz
Tamo su mi stiklirani svi songovi koje sam konvertovao preko imToo programa i selektovani ali ih NEMA sounds telefona :(


...Evo da kazem da sam najzad pronasao programchic koji radi 120%... Znachi da rezimiram: svako ko ima 3GS i OS4.01 a ne rade mu ringtons koje je pre instalirao - mora da skine poslednju verziju "Xilisoft iPhone Ringtone Maker"-a, startuje iTunes i tek onda program koji ce da iskonvertuje wav ili mp3 u 4.01 prepoznatljiv format.

Program koji mi je PRE radio vise ne radi a to je "ImTOO iPhone Ringtone Maker" - njega avoid u velikom luku. On snima neke formate neprepoznatljive i "prevelike" za OS4 ma koliki oni bili...

Case Closed :)

crni87
05-09-2010, 22:42
Sve u svemu ringtonovi moraju da budu do 40 sek.

djnykk
05-09-2010, 22:50
Sve u svemu ringtonovi moraju da budu do 40 sek.

...To sam i ja mislio ali ovo sto sam prebacio je od 50 sek pa do 4 min... i sve radi :) Inace ImToo koji god da snimim [par sekundi pa do 5 min] - nece. Xilisoft iPhone Ringtone Maker jedini radi [a da ja znam] kako treba :) Evo prebacio sam 3 ringtones-a [mp3 u Wavelab pa iz Wavelab-a sam iscuttovao najbolje delove za rington iz pesama] i sve radi 120% :)

boko
06-09-2010, 02:01
imas puno jednostavniji program iringer,konvertuje pesmu,tj. deo pesme koji ti zelis i posalje u itunes,kasnije sync i radi extra.

.stefan
06-09-2010, 02:14
a najlakse resenje je www.audiko.net ima ringtonova koliko hocete i sta hocete....kod vecine da izaberete koji deo pesme hocete za ringtone....moze da se skine direktno u iphone formatu i samo se prebaci u ringtones na itunesu....;)

polut
22-09-2010, 09:15
Instaliraj program UnlimTones sa Cydia-e, imas opciju da sam pravis ringtonove od mp3 fajlova u telefonu, kao i da skines veliki broj ringtonova sa neta. Odlican program i radi na 4.0.1

igne
24-09-2010, 00:07
Uradite ovo ako zelite duzu pesmu za vas Ringtone preko iTunes..


1. Napravite dva Ringtone fajla od pesme koju zelite, jedan .m4r koji zelite da vam zvoni, moze i cela pesma i jedan Ringtone od 30 sekundi u .m4r formatu;


2. Kliknete na onaj od 30 sekundi da ga iTunes ucita i obelezite ga za prebacivanje ali ne sinhronizujte jos;


3. Sada dolazi trik potez, onaj fajl koji zelite da vam bude zvono, taj duzi .m4r odradite overwrite (znaci treba da budu istoimeni) preko onog od 30 sekundi i tada idite na Sync.


4. Izaberite u vasem telefonu u Ringtones pesmu koju ste sinhroizovali.


Na ovaj nacin imate Ringtone duzi od 30 sekundi ;)


EDIT: Inace, ovo sam provalio posto nemam JB na 4.1 i odlicno je resenje :D