PDA

View Full Version : AppStore Isplata



milika
29-08-2010, 06:28
Ima li ko iskustva sa tim na ovim prostorima?

Zanima me da li apple salje novce ovamo i da li i kakv porez treba placati na takvu isplatu kao fizicko lice...

Hvala....

djalfirevic
29-08-2010, 11:27
30% svih finansijskih transakcija ide Apple-u, a 70% ostaje tebi.

Zackoljica postoji u jednoj stvari, naime, ukoliko iz jedne drzave, prilikom konvertovanja novca u USD protivvrednost, suma ne prelazi 150$, novac ostaje zakljucan kod Apple-a, sve dok se naznacena suma ne predje.

Mozes otvoriti devizni racun u banci Intesa recimo, registrovati se preko Apple Purchase Form-e, iako nismo u njihovom platnom sistemu, i poceti da radis Development bez problema.

Nadam se da sam pomogao.

milika
29-08-2010, 15:37
Znam za 150$ lower limit, hvala na podsecanju...

No to nije bio problem, problem je da li ce apple hteti da uplati na npr raifajzen devizni racun iako nema srbije pri izboru za isplatu?

Takodje, ako sume postanu veche, da li sam duzan davati neku vrstu poreza i kome/kako?

Hvala :)

djalfirevic
31-08-2010, 11:49
Hoce, bez ikakvih problema. Jedan drugar ima u Intesa-i, a drugi mislim da bas ima devizni racun u Raifeissen-u.

Sto se tice sume, ukoliko postane veca, koliko znam Apple kompaniju to ne zanima bas preterano, njima je svakako dobro :), ali boj se ti Srba :D

x3mwoman
31-08-2010, 12:07
Što se Srbije i poreza tiče, maksimalna neoporezovana suma na godišnjem nivou je 1.200.000 dinara. Sve preko toga se oporezuje kao porez na prihod.