PDA

View Full Version : Jedan telefon na dva racunara



milan64586
26-08-2010, 12:00
Mogu li nekako i kako, posto imam desktop i laptop racunar da istovremeno koristim iphone 3GS na oba racunara, ali da svi podaci medjusobno budu sinhronizovani. Ako je moguce, interesuje me kako.

OzzY
26-08-2010, 12:58
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=2137
Koristi Google ubuduce. :p

milan64586
26-08-2010, 13:06
Hvala, ali bre ovo je mnogo komplikovano. Jel postoji nesto prostije? Cini mi se da je postojao neki apple software, da li mobile me, ili tako nesto koji je mogao da sinhronizuje sve apple uredjaje. I ova procedura, nemam sad vremena da je detaljno proucavam, jel to svaki put moras da radis kada premestas telefon sa jednog kompa na drugi?

1024
26-08-2010, 13:08
Moguce je, treba samo da usaglasis iTunes ID na oba racunara. Imamo tutorijal na tu temu, samo ne znam da li se nesto promenilo od tad.

EDIT: A onda su dosli novi postovi :)

milan64586
26-08-2010, 15:31
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=2137
Koristi Google ubuduce. :p

Ako odradim ovu proceduru, jel to onda znaci da je to onda sredjeno za sva vremena, ili svaki put mora ponovo da se radi?

Lazar
26-08-2010, 15:35
Notice if now select Manually manage music and videos from the Summary Tab you will no longer be prompted to erase your data, nor will the files on your iPhone be grayed out.

koliko ja razumem sve te promene ce uraditi to da ako ti se obrise nesto sa kompa da on nece to da obrise na iphonu... znaci na jednom racunaru imas 5 aplikacije a na drugom neke druge 2 on ce da pokupi 5 sa prvog kad odes na drugi on nece da dira ove druge 5 i ako ih nema nego ce samo da doda te 2...

bar sam ja tako skontao da radi...

OzzY
26-08-2010, 15:51
@Milan: Ne znam. :D Nisam probao u praksi jer mi nije trebalo a i nemam 2 racunara.
Sve se svodi na to da iTunes radi "Erase and Sync" kada utvrdi da taj ID nije isti. Ovde se sve svodi na to da ako je ID isti na 2 racunara onda iTunes nece da "Erase and Sync"-uje.
Ne mozes nista da sjebes, uradi sve i ako na tom drugom racunaru ne iskoci poruka "Erase and Sync" onda bi trebalo sve da bude u redu sa sadrzajem iPhone-a. iTunes nece (ne bi trebao) nista obrisati ako ti to ne potvrdis (tj. kliknes na "Erase"). Srecno! :)

milan64586
26-08-2010, 19:47
Pokusavam da izvedem ovaj tutorijal, medjutim kada dodjem do tacke sest za mac kao sekundarni kompjuter, dobijam poruku sa slike, kada pokusam da snimim iTunes Music Library.xml. Sta da radim?

OzzY
26-08-2010, 20:09
Sto se tice Mac-a tu sam totalni n00b. Kaze da je sintaksna greska, kreni odatle. Duzina kljuca bi trebala da bude ista. Probaj da otvoris dokument pomocu nekog programa za editovanje teksta koji nece proveravati sintaksu XML-a (mada ne znam zasto se i XML editor buni :().

milan64586
26-08-2010, 20:18
Ne znam da li se to sme, ali prebacio sam taj fajl preko mreze na pc, pa sam ga odatle editovao, promenio taj string, snimio i vratio na mac. Nego imam sada sledeci problem. Oni predlazu da se skine neki hexeditor. Skinuo sam ga, ali ne znam sta dalje sa njim? Ne znam kako da ga pokrenem. Ni jedan od ovih fajlova koje sam dobio nije izvrsni. ???

OzzY
26-08-2010, 20:24
Kazem, ne razumem se u Mac ali mislim da su *.dmg fajlovi izvrsni, right? Tu ocigledno nema ni jednog. :D
Ili pitaj nekoga ko ima Mac kako da to uradis to na Mac-u, ili sav posao odradi n PC-ju pa samo prebaci modifikovane fajlove na Mac. :)
Hex editor za PC: http://mh-nexus.de/en/downloads.php?product=HxD

milan64586
26-08-2010, 20:44
Ma kakvi. Ne radi ovo. Uspeo sam da odradim do kraja. Nasao sam neki hexeditor, ali kada sam stavio sync na macu poceo je da mi brise sve programe. Ne znam da li bi nastavio sa imenikom i tako dalje, ali programe je poceo da brise pa sam ga prekinuo.

OzzY
26-08-2010, 20:52
E jebi ga. :(
Ima raznih programa koji ti pomazu da prebacis svoju iTunes biblioteku sa jednog racunara na drugi, ali tebe interesuje sinhronizacija. Hm...
Nista, Google i YT pa udri: http://lmgtfy.com/?q=sync+iphone+on+multiple+computers

milan64586
26-08-2010, 20:54
Sta podrazumevas pod ituned bibliotekom?

OzzY
26-08-2010, 21:01
Pa celokupna kolekcija multimedije (slike, muzika, aplikacije, itd) koji iTunes prebacuje na iUredjaj. Svodi se kopiranje onog iTunes foldera na novi kompjuter (samo sto softver koji to radi kopira sve sto treba za razliku od tebe/mene koji mozemo da pogresimo i zaboravimo nesto). To znaci da na oba racunara moras da imas multimediju koju hoces da sinhronizujes (na oba moras da imas slike, aplikacije, muziku, itd). Ali tu je novi problem. Kada sinhronizujes uredjan na racunaru A i hoces oped da uradis sync na racunaru B (sa pretpostavkom da si kopirao svu biblioteku na racunar B) on - iTunes na racunaru B, ce ti obrisati svu muziku sa uredjaja i prebaciti tu istu muziku na uredja ispocetka (ne znam kako je sa slikama, aplikacijama i sl.). Isto vazi kad ponovo hoces to da uradis sa A (ako si prethodno sync-ovao sa B).
Jednom recju - zajebano.

(al' sam ga zakomplikovao)

milan64586
26-08-2010, 21:19
Neki novi momenti. Palo mi je na pamet da na macu (sekundarnom racunaru), stavim transfer purchases. Nakon toga prebacio je sve programe iz telefona u mac. Onda sam odradio sync da vidim sta ce da se desi i nije vise brisao programe, a imenik, poruke i ostalo je ostalo (verovatno ni prvi put ne bi to firao). Inace prepoznao je ime pod kojim je moj telefon, tako da je izgleda to uspelo.

E sada. Hteo sam da vidims ta se desava, ako na macu (sekundarnom racunaru) dodam nesto novo pa uradim sync sa pc-jem. I dodao sam neku igricu sa apptrack-era. I kada sam uradio sync sa pc-jem, nije je bilo APPS, ali je postojala u spisku instaliranih programa na telefonu. Probao sam SADA da uradim na PC-u transfer purchases, misleci da ce sada nju da prebaci u bazu iz telefona, ali on je NIJE prebacio, tako da je ostala na neki nacin nevidljiva.

Sad mi vise nista nije jasno...

schvaba
26-08-2010, 21:24
Ja sam upeo da sa lap topa prebacim na Maca,to jest prijatelj moj je to uspeo ali nisam siguran da mozes da ga i koristis uporedo posto sam posle koristio samo Maca,to je ozbiljna zajebancija,uglavnom zbog muzike,ali ako te interesuje pitacu druga kako bi to izgledalo

OzzY
26-08-2010, 21:25
iTunes valjda moze da uradi "transfer purchases" samo sa placenim aplikacijama zato sto je spisak placenih aplikacija (a i placene muzike, itd) smesten na tvom iTunes nalogu (online).

Idi na Google i probaj razlicite kombinacije kljucnih reci, to ti jedino ostaje.

schvaba
27-08-2010, 08:01
Ne ne ja nemam ni jednu plaćenu aplikaciju osim bezplatnih,a i muziku nisam kupovao tako da je moj primer što se tiče sinhronizovanja dva kompjutera pravi primer,medjutim nisam siguran kako bi to dalje funkcionisalo na dava kompjutera, dali bi mogli i da se koriste paralelno sa jednim iPhonon-om,i dali bi mu jedan brisao informacije koje je stavio na drugom kasnije ili bi stalno morao da sinhronizuje

milan64586
27-08-2010, 08:05
Da, da, vraca sve krekovane programe, samo je problem i dalje sto ja ne kapiram vise sta se gde i kako desava...Bilo bi lepo da mozes da koristis telefon na dva racunara, bez straha sta ce se desiti ako zelis da prebacis neku pesmu ili neki program, odnosno da li ce ti i sta obrisati.

Onaj mobile me. Jel on sluzi za tu sinhronizaciju? Jel moze nekako preko njega se to odradi?

colemuffin
12-09-2010, 12:55
Pokusao ja ovo i sa itunes 10, nista od ovoga :S na windows-u jedino Media monkey pomaze, a na mac-u sinhronizujem ostalo.

colemuffin
13-09-2010, 21:27
eee ovako, nznm da li ste znali, ali danas sam primetio pod meni store, ima authorize this computer, i imate pravo na 5 kompjutera, to se vrsi preko itunes acc, i tako mozete da prebacujete sa drugog kompa na vas iphone/ipod/ipad. Danas sam bio kod druga, prebacio pesme sa njegovog kompa i apps, i sve je islo savrseno, na kraju sam iso deauthorize this computer, i ponovo sam imao kao 1 of 5 computers =]