PDA

View Full Version : Identifikacija poziva,kontakti,sms i format vremena



vdb86
26-08-2010, 12:30
Zdravo ljudi,za koji dan cu vratiti iPhone 4 u UK da ga zamene,no zanima me par stvari,par sitnica su mi smetale dok sam ga koristio.
iphone 4 je prvi iphone koji imam,presao sam na njega sa nokie.
nisam potpuni pocetnik sto se tice ios operativnog sistema,imam ipodtouch prvu generaciju (tako da znam neke stvari) :D
Prva stvar koja mi je zasmetala je identifikacija poziva pri pozivu i sms-u.
U imeniku su mi brojevi telefona u formatu 064... a kada dobijem sms oni budu u fomatu +38164... i iphone ih ne prepozna iz imenika,kako se to sredi?
I druga stvar,kada prebacim na Serbian-latin format rada,vreme mi je ispisano u obliku 11.27,kako to da promenim a da ne budem na UK formatu rada (to mi ne bi smetalo ali onda kontakti cudno izgledaju),da li mogu da se modifikuju ti formati (neki plist fajl ili tako nesto).
Shvatam da su ovo neka pocetnicka pitanja,ali sa ovim nisam imao prilike da se do sada susretnem na ipodtouchu.

Hvala vam unapred na pomoci

fatcat
26-08-2010, 12:48
Sve sto si pitai moze da se popravi sa Cydiom,ne brini :)

vdb86
26-08-2010, 12:54
Jailbreakovao sam ovaj iphone4 ali nisam nasao u cydia-i nesto sto bi mi sredilo sve ovo sto sam gore napisao,ne znam kako mi je promaklo.

fatcat
26-08-2010, 12:57
Za pocetak CallerIDFix.

vdb86
26-08-2010, 13:14
to sam video,ali mi se ucinilo da nij kompatibilno sa ios4.
jel to funkcionise globalno?
nije za neku konkretnu zemlju?

komsa
26-08-2010, 13:56
ne bih zeleo da zvucim kao namcor ali......ako neko zeli da ti pomogne i odgovori ti na pitanje,zasto moras postaviti 5 podpitanja koja zrace nevericom?tvoje je da poslusas ili ne,tvoja dobra volja.....ako te je vec mrzelo da citas "sire" o tvom problemu bar ceni to sto je nako zeleo da ti pomogne......

vdb86
26-08-2010, 14:19
mislio sam da mozda postoji neki repo koji nisam dodao u cydiu a koji mozda sadrzi neku noviju verziju,ne da je odgovor koji sam dobio los.
Uglavnom hvala fatcat na odgovoru,uspeo sam da nadjem ono sto me zanima,malo me je bunilo to sto je za stariju verziju,ali sam na kraju nasao da moze da radi i na ios 4 :)
Hvala puno na pomoci

applemaniac
26-08-2010, 18:13
Dajte repo sa kog mogu skinuti callerid and format fix za iphone 4 ios 4.0.1???

komsa
26-08-2010, 18:27
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=9327