PDA

View Full Version : Zvucnik kod uha ne radi :(



vdb86
24-08-2010, 23:03
Juce mi je donet iphone 4 iz UK,danas sam tek stigao da se malo poigram sa njim i primetio sam da mi ne radi taj zvucnik,potpuno nista se ne cuje (nije mute ukljucen).
Onaj dole zvucnik radi kako treba.
Probao sam restart,nekoliko puta mute/unmute ali nista.
Naravno skinuta je zastitna folija.
Ako ikome znaci na njemu je 4.01 softver,mada sumnjam da je softverski problem.
Da li neko ima ideju sta se desava?
Do sada nisam naleteo na forumima da se neko zalio na gonji zvucnik

max_serbia
24-08-2010, 23:27
znaci kad te neko pozove, nista ne cujes? osim ako ne ukljucis spiker?

to je onda hardwerski problem.

vdb86
24-08-2010, 23:28
tako je :(

max_serbia
24-08-2010, 23:50
ne znam vise sta je sa ovim ip4.. apple je nesto zestoko zasro..

gde si ga kupio, jel imas garanciju?
vracaj ga sto pre. .

BaneK
24-08-2010, 23:52
Vracaj to nazad sto pre,imao sam isti problem sa 3g iphonom bio na servisu i nema mu leka,kazu mikroelektronika.Vratio ga prodavcu o koga sam uzeo i pazario drugi.

torla
24-08-2010, 23:56
kada ga prislonis na uho dali se ugasi display prilikom razgovora (a da nije prikljucen na spikerfon)????

vdb86
25-08-2010, 00:38
display se ugasi bez problema.
Kupljen je u UK preko itunes store-a,pa ga je caletova prijateljica donela u Srbiju
koji smor jbt,videcu sutra sa ovima iz iphone srbija da li mogu nesto da urade,zajebano je da ga posaljem u UK a onda opet da ga dovlacim ovamo

iphone-srbija
25-08-2010, 00:47
donesite...

iSavcic
25-08-2010, 01:17
Moguce da je negde prilikom stancanja doslo do greske npr.hladan lem ili nije zaletovana zica,... Ja bi to prvo odneo u iSrbija pa ako je skupo onda slao nazad jer ako je nesto smesno i cena min.onda se ne isplati slati nazad!

MAX_SERBIA uvek se desavaju ovakve stvari i ne samo na iPhone-u vec i na drugim telefonima i drugim uredjajima. Ja sam kupio TV u MediaWordu to je najbolja radnja tehnike u IT i riknulo mi je pozadinsko osvetljenje... to ne znaci da je tv los vec prilikom stancanja greska i kraj!
A TV 2.400e, tako da nije ono Fox i te fore! A isao sam specijalno za IT samo zbog njega!

shusha
25-08-2010, 01:29
Ovo je previse gresaka za kompaniju koja za sebe tvrdi da je bezgresna! :crash:

vdb86
25-08-2010, 01:31
iphone mi inace sjajno radi (sem zvucnika),veoma sam zadovoljan,malo mi treba vremena da se naviknem,jer sam presao sa nokie ali dobro to su sve sitnice.
pokusacu jos kolko sutra da ga odnesem da pogledaju pa cu da vidim sta dalje :)

Sharky
25-08-2010, 02:53
Savet:
Sve sto si znao oko nokie, zaboravi i sa iphonom pocni od pocetka. Nas forum je najbolje mesto da naucis mnoge stvari. U pocetku sve delije komplikovano ali kasnije shvatis da je jako jednostavno.

vdb86
25-08-2010, 15:58
moracu da ga vratim,momci iz iphone srbija su ga pregledali i ne znaju da li je taj zvucnik pokvaren ili cak ploca zeza,tako da smor nevidjeni.
jedina lepa stvar je to sto su momci iz iphone srbija bili brzi i veoma korektni,sve proverili i odmah javili na mob kakva je situacija.
hvala vam svima na pomoci

iphone-srbija
25-08-2010, 16:02
nemamo josh taj gornji zvucnik da mozemo da probamo da li je do njega problem :(

nesto da budzimo ne ide, mnogo je skup telefon, bolje da ga vratish i dobijesh nov.

max_serbia
25-08-2010, 16:13
Moguce da je negde prilikom stancanja doslo do greske npr.hladan lem ili nije zaletovana zica,... Ja bi to prvo odneo u iSrbija pa ako je skupo onda slao nazad jer ako je nesto smesno i cena min.onda se ne isplati slati nazad!

MAX_SERBIA uvek se desavaju ovakve stvari i ne samo na iPhone-u vec i na drugim telefonima i drugim uredjajima. Ja sam kupio TV u MediaWordu to je najbolja radnja tehnike u IT i riknulo mi je pozadinsko osvetljenje... to ne znaci da je tv los vec prilikom stancanja greska i kraj!
A TV 2.400e, tako da nije ono Fox i te fore! A isao sam specijalno za IT samo zbog njega!

ma daaaaaj savcicu ...

previse si fanatican po pitanju ip4..

ispostavilo se da ima toliko gresaka kad je u pitanju ovaj telefon, da je to strasno ..
mora da te "usere" da bi ti sve radilo .. (a pritom kosta 600+ eur !! )

iSavcic
25-08-2010, 17:35
max_serbia
necemo dalje da raspravljamo.
Samo cu ti reci kreni da citas sekcije 2G, 3G, 3Gs i videces sve sto trebas da vidis. Tacnije treba da vidis da su i ti modeli imali iste probleme ovom ne radi ovo, onom ono,.... Shvati da se ovih telefona proda za 1 mesec 2.000.000 a ko zna koliko do sad i normalno je da dodje do greske. Ne radi to Steve vec robot!

max_serbia
25-08-2010, 23:29
ne, nije bilo ovakvih gresaka kao na iph4.

i najveca vrednost iphona do sada je ovaj ip4.

najvece probleme su ljudi imali sa ovim modelom, a pritom je najskuplji.

kada platis nesto 700-800 eur ne sme biti greske.

studioton
25-08-2010, 23:41
To je apsolutno tacno, nije smelo ovako nesto da se desi pa makar proizvodili milione dnevno a ne mesecno, opravdanje za ovakvu situaciju ne postoji, krivi su i to je nesto sto je ocigledno

sdruge strane, IP4 imati,koristiti,drzati u ruci, je jednostavno vredno tih para, a za nekog vredno i rizika same kupovine, mene je kostao malo vise nego sto bi trebalo ali sam rizikovao pa sta bude, i na moju srecu, dobio sam sasvim ispravan telefon koji mi savrseno radi

Ip4 je sve samo ne telefon:)

djalf
26-08-2010, 00:43
Zasta sluzi garancija? Nokia i HTC se ne kvare?
Nije i4 nista skuplji nego generacije pre njega nego vam je isti dostupniji kao Simfree varijanta za razliku od predhodne generacije koja je kretala u Evropi mesecima kasnije.

shusha
26-08-2010, 00:56
Ovakvih problema nije bilo kad je iPad u pitanju a bila je slicna potraznja ,a samim tim i proizvodnja! Jeste iPad mnogo jednostavniji uredjaj od iPhonea ali bez obzira mislim da su bili pritisnuti rokovima i da tu nije bas sve odradjeno kako treba!

.stefan
26-08-2010, 01:01
Bogami kako stoje stvari najbolje bi bilo raspakovati iphone jos u radnji i uveriti se da li je sve ispravno,vise se isplati!:)a ako neko nije u mogucnosti to da uradi,neka kaze tom ko je u mogucnosti,tj.kupcu da ga proba!:)sto je sigurno,sigurno je!:D

shusha
26-08-2010, 02:15
A sta cemo mi sto nam stize na kucnu adresu? :brickwall:

max_serbia
26-08-2010, 04:10
Nije i4 nista skuplji nego generacije pre njega nego vam je isti dostupniji kao Simfree varijanta za razliku od predhodne generacije koja je kretala u Evropi mesecima kasnije.

slazem se, ali nekako ova prica oko ip4 je najnapucanija, posle prvog iphona ..

a to se moze videti sa cenama u nasim oglasima..

ranije su 3gs i 3g modeli kad su izasli kostali po 600-700, sada 1200-1300.. tu se takodje vidi razlika.

vdb86
09-09-2010, 18:44
Elem evo razresenja situacije ili mozda bolje da kazem ne razresenja.
Malo pre sam imao prilike da razgovaram sa prijateljicom koja je u UK i sa radnicom iz Genious bara iz Londona,zvucnik radi bez ikakvih problema,sve su testirali i sve radi kako treba.
Drugarica je imala prilike da se uveri da zvucnik radi kako treba.
Na moje pitanje zasto pre nije radio nisu mogli da mi daju odgovor.
Napomenuo bih da ja nisam neko ko se ne razume u tehniku,varijanta nisam uradio ovo ili ono ne pije vodu,telefon je cak bio i kod momaka iz iphone srbije i oni su konstatovali da ne radi,samo nisu znali sta tacno ne radi (moglo je da bude i nesto dosta komplikovanije).
Tako da eto,sve radi kako treba,a ja sam dzabe iscimao ortakinju oko svega.
Na koju je foru proradio nemam ideju,ali se osecam kao budala.
Vazno je da ce mi ga vratiti uskoro pa cekam fini low level jailbreak za 4.1 :D
pozdrav svima

prenex
11-09-2010, 18:17
Elem evo razresenja situacije ili mozda bolje da kazem ne razresenja.
Malo pre sam imao prilike da razgovaram sa prijateljicom koja je u UK i sa radnicom iz Genious bara iz Londona,zvucnik radi bez ikakvih problema,sve su testirali i sve radi kako treba.
Drugarica je imala prilike da se uveri da zvucnik radi kako treba.
Na moje pitanje zasto pre nije radio nisu mogli da mi daju odgovor.
Napomenuo bih da ja nisam neko ko se ne razume u tehniku,varijanta nisam uradio ovo ili ono ne pije vodu,telefon je cak bio i kod momaka iz iphone srbije i oni su konstatovali da ne radi,samo nisu znali sta tacno ne radi (moglo je da bude i nesto dosta komplikovanije).
Tako da eto,sve radi kako treba,a ja sam dzabe iscimao ortakinju oko svega.
Na koju je foru proradio nemam ideju,ali se osecam kao budala.
Vazno je da ce mi ga vratiti uskoro pa cekam fini low level jailbreak za 4.1 :D
pozdrav svimaDa li si SIM sekao nožem-skalperom ili koristio Micro SimCutter? Pretpostavljam da su u Londonu koristili drugu karticu... uslikaj tvoju karticu, pa je stavi ovde... pokušavam da razrešim misteriju, koju ima još neko sem tebe :D

Dexy
11-09-2010, 20:21
Telefon su sigurno rastavili i zamjenili zvucnik , sigurno nije proradio sam od sebe a i njihova konstatacija govori isto (nisu htjeli reci sta su napravili)

prenex
11-09-2010, 21:44
Ako sam ja dobro razumeo, telefon je tamo radio bez problema (bez ikakve intervencije).



EDIT

E, pa veliki LOL... na jednom iPhonu 4 je problem nestao, kada je skinuta originalna zaštitna folija.

vdb86
12-09-2010, 12:51
Hahaha,vodio sam racuna o zastitnoj foliji i svim ostalim stvarima koje mogu da padnu na pamet :)
Koliko ja znam telefon nije rastavljen tamo,samo prikljucen na racunar i to je to.
Bio sam kod momaka iz iphone srbije i oni su mi je isekli.
Nije problem u kartici,probao sam da napravim voice memo i da ga pustim kroz gornji zvucnik,nije radio.
Tako da ostaje misterije :)
Jedino mi je smor za jailbreak,koliko vidim ovo novo cudo ce biti teethered,a to necu,svaki put da kacim telefon na komp kada se ugasi,neka hvala :D

djalf
12-09-2010, 14:15
Tu se slazemo mada, mozes da probas JB pa ako ti se ne svidi, restore i cao ;)

vdb86
12-09-2010, 15:58
naravno,ali mi definitivno smeta varijanta stalnog kacenja na komp.
Najverovatnije ga necu jailbreakovati dok ne odrade neku "portabilniju" verziju ;)

vdb86
15-09-2010, 19:12
Novi update:
juce mi je stigao nazad iphone4 i recite dragicka...jos uvek ne radi zvucnik,sada moram ponovo da ga vracam nazad za englesku,samo sto cu ovog puta nekome da se "nacestitam praznika",ne znam koliko neko treba da bude retardiran da bi se ovo desilo,sve redi kako treba hahaha koji carevi.
Kada budem imao jos informacija pisem dalje

.stefan
15-09-2010, 19:21
stvarno strasno....

djalf
15-09-2010, 19:59
Bas nemas srece. Pa kako kod njih tamo radio bem ih bas, oni kao znaju nesto? Znaci ti kad te pozovu ne cujes nista?

vdb86
16-09-2010, 00:09
Bukvalno ne cujes nista,cak ni kad pravim voice memos,iz zvucnika zvuk ne izlazi ni malo.
Nemam ideju u cemu je fora,ko zna sta je ona pustala mojoj drugarici pa je prodala pricu da radi,sredice se to brzo :)

prenex
16-09-2010, 00:32
A da li si probao onaj fazon sa slušalicama? Spojiš ih, pa ih izvučeš... jedno 30-tak puta. Ili primiš poziv preko slušalica i u toku razgovora ih izvučeš...

djalf
16-09-2010, 14:25
Ma njemu zvucnik uopste ne radi.

.stefan
16-09-2010, 15:59
Ma oni ga tamo nisu ni pogledali,satro radi,pa ga poslali pe*eri nazad odmah!

kylle
20-09-2010, 17:16
Nije ni malo cimanje slati ga tek tako za UK, nije to u komsiluk, a najgore sto ti iz Srbije ne mozes nista, stvarno tuga..

Ja juce kad sam aktivirao IP4 mnogo mi se slabo cuje zvucnik kad pricam s nekim, mada jos mu nisam skinuo zastitne folije jer cekam da mi dodje screen protection a malo ste me zbunili s tim, jel moguce da to ima veze?

vdb86
20-09-2010, 18:21
Ako ne skines zastitnu foliju bice ti jako tih zvucnik,skini je slobodno :)

prenex
20-09-2010, 18:34
Obavezno skini foliju, jer nećeš čuti skoro ništa. To je i mene zbunilo... Predlažem ti da je skineš i uz pomoć skalpera, napraviš otvor za zvučnik (2 min. posla). Tako će ti poslužiti, dok ti ne stigne Screen Protection.

kylle
20-09-2010, 20:06
Pa zato ja vidim da me nesto jebycka, al ne znam sta je, taman sam planirao da ga vratim, ali sta bi ja bez vas.. ;-) Hvala ljudi, odoh po skalpel pa na poso.. =)

boriskooo
20-09-2010, 22:00
I, sta bi? Je l' proradio?

iphone-srbija
21-09-2010, 00:10
zapostavio sam ovu temu, izvinjavam se :)

naime, mi smo ip4 od @vdb86 pregledali, otvarali, proverili sve spojeve i zakljucili da ne radi slusalica (ili nesto drugo na ploci sto je naravno ozbiljnije)

posto momak ima garanciju, predlozili smo da ne budzimo (jer nemamo jos original deo) nego da reklamira i dobije drugi tel.

ne mogu da verujem da su tamo tek tako zakljucili da radi :) ne vidim foru da tamo radi, a ovde ne! ne moze problem da bude sim kartica - ako ima signal to je to.

BTW, mozemo da probamo da stavimo neku drugu slusalicu (ima nekih zamena) i da vidimo sta se desava... ako si za to, donesi ponovo :)

vdb86
21-09-2010, 00:32
cekam da ga dobijem (po treci put) iz uk,uskoro treba drugaica da ga ponovo odnese u genious bar,pa cu da vidim sta ce da bude :)

kylle
24-09-2010, 15:48
Skinuo foliji i sad sljaka kao leptir.. ;-)

djalf
24-09-2010, 16:38
@iphone-srbija
Zar nije izgubio garanciju otvaranjem telefona?

vdb86
30-09-2010, 13:51
Nisam :)
Juce mi je stigao novi i4,zamenili su onaj sa losim zvucnikom.
Nisu nista proveravali,samo zamenili i to je to.
Ovaj radi sada kako treba :D

WD-40
30-09-2010, 14:54
Jel ti serial pocenje sa 5K???

vdb86
30-09-2010, 20:28
Ne,sto?
za onaj prethodni ne znam

djalf
30-09-2010, 21:44
E super, bas mi je drago da si konacno resio problem, bas se oteglo!
Nek je sa srecom i pu pu, da te lepo sluzi! :)

vdb86
01-10-2010, 00:06
Hvala lepo :)