PDA

View Full Version : Instaliranje cydie bez jailbreaka



boskovic.ognjen
23-08-2010, 17:10
Da li je moguce instalirati cydiju ili ifile 1.3 bez jailbreak-a?
Nasao sam cydiju i ifile ali kao deb fajl, ali neznam da ih ubacim u tel.
Instalirao sam OS 4.0.1, imam sim free iphone 3gs.

1024
23-08-2010, 17:21
Nije moguce. Da bi se pokrenula bilo koja aplikacija koja nije Apple digitalno potpisana (sto ukljucuje i Cydia) mora da se uradi jailbreak.

Jailbreak uopste nije kompikovan proces i skoro nikad nema problema sa njime (a i legalan je :) ), tako da je preporuka da ga uradis. Jailbreakovan telefon ima neuporedivo vise koristi nego mana u odnosu na nejailbreakovani.

.stefan
23-08-2010, 18:44
Cydia=Jailbreak!

Mislim da su sva ostala objasnjenja suvisna!

Byakuya
23-08-2010, 19:12
Amin stefane....amin:)

Sharky
23-08-2010, 19:46
Kad smo vec kod toga...
JB je u stvari samo instalacija Cydie, e sad to "samo" je problem naci rupu kroz koju treba ubaciti Cydiu.
Radi li JB jos nesto osim toga?

1024
23-08-2010, 19:47
Ako cemo da teramo mak na konac, moguce je uraditi jailbreak a ne instalirati Cydia. Ma koliko to besmisleno zvucalo, sve bi radilo, samo bi neke stvari morale da se urade "rucno".

EDIT: @Sharky: Ne bas :) jailbreak je otvaranje sistema, omogucavanje da rade stvari koje Apple nije omogucio i mozda jos par stvari. Cydia je "samo" aplikacija kao i svaka druga :) Dobro, mozda i nije kao i svaka druga, jer uz nju mozda ide i ceo APT (ili ne? nisam siguran), ali poenta price je da jailbreak moze i bez Cydia.

Ali, da ponovo odgovorim na pitanje iz prvog posta, obrnuto nije moguce.

.stefan
23-08-2010, 20:33
Ali kako bi npr bilo sta instalirao u taj otvoreni sistem,kad nemas ni OpenSSH koji ti je potreban za Terminal (na kompu)?:)kako bi ubacio OpenSSH bez Cydije?ovo pitam,jer me je ovo podstaklo na razmisljanje...:)
Ako postoj nacin da ubacis ssh bez cydije onda ti ona vise i ne treba,sve moze preko terminala,ali cemu to?to je ja mislim krucijalno pitanje!:D

Sharky
23-08-2010, 21:57
Stef je u pravu.
Kako ubaciti afc2add za pocetak, bez Cydie?

boskovic.ognjen
23-08-2010, 22:15
I meni je zagolicalo mastu-zato sam i postavio pitanje.

Sharky
23-08-2010, 22:17
Sad si zagolicao i 3 moderatora i jednog administratora :)

1024
24-08-2010, 01:18
Moja ideja rucnog rada bi bila da (koristeci iPhone folders ili nesto slicno) prebacis mobileTerminal (raspakovan folder) u /Applications, a onda iz njega krenes da instaliras sve ostalo koristeci dpkg. Medjutim, ovo sa afc2add tu malo pravi probleme.

Cekaj, cemu uopste sluzi taj afc2add? To mora da se instalira zasebno samo kod odredjenih jailbreak-a, right? Ja se ne secam da sam ga instalirao poslednji put kad sam radio jailbreak, a sve (ssh) je radilo.

Uglavnom, redosled rucnih dogadjaj bi bio: iPhone Folders - Terminal app - dpkg i cao :)

.stefan
24-08-2010, 02:44
afc3add je za mac da bi mogao da ga povezes sa DiskAid-om...

nex91
29-08-2010, 14:09
afc2add je koliko se ja secam programcic koji sluzi da se u iphone folders i slicnim programima vide sistemski folderi sa iphona...tako nesto...

1024
29-08-2010, 14:20
Ali samo ako je jailbreak radjen blackra1n-om. Posto sad blackra1n vise nije aktuelan, afc2add nije neophodan (ili se ugradjuje jailbreakom).

magistar0
10-10-2010, 02:12
Nema sanse bez brejka da stavljate ista na iphonr.Sam brejk nije kako je netko napisao kompliciran ali samo treba naci rupu kroz koji ubacit cidiju u iphone.E upravo o tome sto sad pricate ta rupa kroz nju bi islo i sve ovo sto spominjete ali samo treba naci rupu i nacin a bez cidije to nije moguce jer ona je jedina koja omogucuje kao jedan kanal koji se ne rusi i kroz koji sistemi mogu putovat i gradit appove itd.Vjerujte mi da je tako barem za sad.

Juga
10-10-2010, 22:26
Xxxxxxxxxxxxx