PDA

View Full Version : Rezolucija slikanja



studioton
23-08-2010, 00:05
Kako da smanjim rezoluciju slikanja, da bih mogao da posaljem mms .. kada saljem sliku po deafoltu vrati mi se mms, too large ..

iAlfa
23-08-2010, 00:21
Ja mislim da to nije moguce podesiti na na nacin smanjenja rezolucije slikanja, vec se to regulise podesavanjima za MMS. E sad, to nije moguce podesiti kod tvornicki postavljenih iphona, najbolje se to rjesavalo sa kreiranjem custom carrier bundlesa, ali to nije izvodljivo kod ios4. Mislim da mora biti u cydia neki program, ali meni to nije blisko, valjda se neko javi ko to zna.

iSavcic
23-08-2010, 03:11
Ma sta ce ti MMS pored WIFI i Mail-a!
Kaze meni pre neki dan drugar ajde ukljuci bluetooth da ti posaljem neke slike i ja kazem da ne radi sad app za bluetooth zato sto nije modifikovana za iOS 4, i on krene da se smeje i ja mu kazem pa sta je problem posalji mi preko WIFI-a i on zanemeo!
Tako i ti samo peglaj preko WIFI, sve ostalo je ne kvalitetno i sporo! Ovde ma koliko da je velika rezolucija ili sta vec mozes da posaljes brzo i besplatno!

stefaneli
23-08-2010, 03:55
Tako je... :) reci im savke

x3mwoman
23-08-2010, 08:02
Ne pamtim da sam 2 puta u životu koristila bluetooth za prebacivanje fajlova, ali ga koristim za bluetooth slušalicu.

shusha
23-08-2010, 09:52
Kiselo grozdje!

Naravno da ti ponekad zatreba i blootuth i mms i kad neko napravi telefon za koji tvrdi da je najbolji na svet onda treba da ima sve ovo i uz to sve treba da radi besprekorno! To sto neki pojedinac ne koristi neku opciju ne znaci da je nepotrebna!

studioton
23-08-2010, 12:10
Savke , potrebna mi je jer do sada sam X puta hteo dao posaljem sliku iskljucivo mms jer sdruge strane osoba kojoj saljem ima neki drugi aprat,nokiu, i fora je da u tom momentu vidi sliku, a ne da saljem mail pa da vidi recimo za 2 dana:) , ili da posaljem mailom, pa da saljem poruku da proveri mail , pa u X slucajeva to znaci da vidi mail kada dodje kuci jer na telefonu ne ume,ne moze,nema vremena itd itd

MMS svakako treba da funkcionise.. ali ne brinite.. naci cu neku aplikaciju koja umanjuje slike za mms .. pa cu da javim ;)

iSavcic
23-08-2010, 13:28
Ok kako kome, meni ne treba.
Shusha telefon i radi besprekorno, MMS, bluetooth ce biti updatovan uskoro tako da nema problema nikakvih!
A ja mislim da sam ja pravi korisnik iP i da mu dusu vadim al' mi do sad nije palo na pamet da saljem MMS i koristim GPRS. Slozices se samnom da je sve 10x brze i bolje preko WiFi!

shusha
23-08-2010, 13:38
Meni je npr gprs preko potreban, jer sam cesto na mestima gde nemam wifi a u paketu ima 1gb prenosa podataka tako da ako mi ne bi recimo radio gprs na iPhoneu odmah bih ga prodao pa da je od zlata, mms manje-vise mogu i bez njega ali gprs nema sanse plus sto koristim MyWi aplikaciju i sherujem net za iPad kad mi treba!

studioton
23-08-2010, 16:18
evo ga resenje .. free aplikacija u appstore-u


http://itunes.apple.com/us/app/image-crop/id367272103?mt=8

pored resize-a fotografija ima i jos dosta drugih korisnih edicija za foto ..i aplikacija je jako dobra i lepo uradjena

slikao sam sa iphone, usao u ovu aplikaciju, uradio resize na 800x600, i sacuvao foto i poslao mms i RADI ..

Dakle resen problem, ostaje vam fotografija u HD rezoluciji + kopija koju ste namenili za mms slanje

ziveli :vb_cheers:

p.s. mozete i da udarite jedno hvala :):)

Encephalon
23-08-2010, 16:44
Pa meni zatreba po neki put, ipak sto da ne radi kad vec ima mogucnost. Mislim da mms aplikacija treba da modifikuje sliku. Sad ne znam za dalje.

studioton
30-08-2010, 02:37
Jos jedna jako zanimljiva aplikacija vezana za rezolkuciju ..

Sa ovom aplikacijom mozete direktno slikati u rezolucili koju vi izaberete, uz to postoje i druge jako zanimljive stvari vezne za video i sliku

IOS4 kompatibilno


http://apptrackr.org/?act=viewapp&appid=357514731

pucar
06-12-2010, 23:11
Pa zar iphone kad uneses u podesavanja velicinu mms, automatski ne resava to. Meni je na 3.1.2 to radio sam...

Juga
07-12-2010, 04:10
Xxxxxxxxxxx