PDA

View Full Version : iPhone 4 radi kako treba :D



stefaneli
22-08-2010, 22:33
Moj iPhone 4, kao sto pise radi kako treba. :) Ekran vrhunsi, nema nekih zutih mrlja na koje se ljudi zale. Kamera savrsena, nema nikakav problem kao sto neki pisu i svi koji vide slike i video sa njega prevrnu se. Antena nema smetnje, skroz je obavijem rukom i ne izgubi signal(eventualno jednu crtu). Bamper sam dobio i nosim ga iz estetskih razloga, stvarno je lep sa njim, a signal je ok i bez njega. Sve u svemu VRH!!! :D I za kraj, pu pu, da ga ne ureknem. :D

P.S. Pozdrav za 1024. Rece negde da nema ovakve teme na forumu gde ljudi hvale telefon nego se samo nesto zale, pa ja reko da se pobrinem za to... :D

x3mwoman
22-08-2010, 22:48
U zdravlju i veselju da te služi i dalje ;)

iAlfa
22-08-2010, 22:50
Da te dugo i dobro sluzi. Mogao si napisati samo prvih 5 cifara iz serijskog broja, cisto da ostali potencijalni kupci znaju koje sve serije sigurno nemaju problema.

bkns
22-08-2010, 22:59
evo i ja mogu da potvrdim da na mom Iphone 4 nema uopste opadanja signala!

ako nekom znaci evo prvih pet cifara serijskog broja: 87032........

telefon je donet iz Engleske

stefaneli
22-08-2010, 23:12
85030... kupljen u italiji pre dvadesetak dana... :D
@x3mwoman: jel jos nije stigao tel iz svice? Nadam se samo da ako nije stigao da nece biti 4.0.2

studioton
22-08-2010, 23:45
Moj iPhone 4, kao sto pise radi kako treba. :) Ekran vrhunsi, nema nekih zutih mrlja na koje se ljudi zale. Kamera savrsena, nema nikakav problem kao sto neki pisu i svi koji vide slike i video sa njega prevrnu se. Antena nema smetnje, skroz je obavijem rukom i ne izgubi signal(eventualno jednu crtu). Bamper sam dobio i nosim ga iz estetskih razloga, stvarno je lep sa njim, a signal je ok i bez njega. Sve u svemu VRH!!! :D I za kraj, pu pu, da ga ne ureknem. :D


+1

SN: 86031

Osim sto sam primetio da signal opada samo u slucaju kada je ukljucen 3G , a ponekad i ovako zna da se spusti na 2 crte bez razloga .. ili tripujem:confused: , svejedno nemam problema sa razgovorima i veoma sam zadovoljan telefonom

x3mwoman
22-08-2010, 23:49
@x3mwoman: jel jos nije stigao tel iz svice? Nadam se samo da ako nije stigao da nece biti 4.0.2

Nije stigao još, naručen je 5-og, treba da ga pošalju 26-og a da stigne do 31-og.
Iskreno se nadam da neće biti 4.0.2, ali i ako bude neću se mnogo nasekirati dok ne naiđe neko rešenje zato što su sve aplikacije koje ja koristim free.
Samo da telefon bude hardverski ispravan i biću zadovoljna ;)

stefaneli
22-08-2010, 23:50
Signal je od slucaja do slucaja i zavisi dosta od lokacije. Ja sam negde imao signal sa i4 gde nisam imao na nokiji, a isto tako mi je negde bolji bio na nokiji, tako da nema pravila... I ostjem pri tome, telefon VRH!!! :D btw, hvala svima na lepim zeljama za telefon. I ja uzvracam sa istim zeljama... :D

x3mwoman
22-08-2010, 23:53
Ma znam, digla se prevelika prašina, ali nije malo ni slučajeva poput ovih koji se desio članu WD-40. Da ne budem baš te sreće ku*ate ;)

Sharky
23-08-2010, 00:39
Konacno jedan i4 koji radi kako treba :)
I ovaj apple... Bas su bezobrazni, tolika kompanija a prodaju nam pokvarene ipohone i opet ih svi kupujemo :)

iSavcic
23-08-2010, 03:04
Sharky nemoj tako i moj radi kako treba, nisam se zalio :D

Salu na stranu ni ja nisam imao nikakvih problema sa iP4, radi savrseno i bas kao sto je Stefaneli rekao kad vide ekran padnu na pedu ;)
Ovo je nesto najbolje sto sam ikad video i da dodam da je apple bio brz u dostavljanju bumpera koji je extra i izgleda elegantno na telefonu. Bumper je spoj plastike visokog sjaja i gume!

Stefaneli ja ti necu nista pozeleti da ne bi bilo previse dovljno puta smo testirali i gledali fon!

stefaneli
23-08-2010, 04:04
Tako je Savke... Ovom prilikom i u ovoj temi bih hteo da se zahvalim iSavcicu na na svakoj pruzenoj pomoci i na svakom dobrom savetu...
P.S. Savke, videces kada stigne moj free ski, bice lepsi od tvog Crnog bampera.... Hehehe...

Montana
23-08-2010, 11:04
Moj iPhone 4, kao sto pise radi kako treba. :) Ekran vrhunsi, nema nekih zutih mrlja na koje se ljudi zale. Kamera savrsena, nema nikakav problem kao sto neki pisu i svi koji vide slike i video sa njega prevrnu se. Antena nema smetnje, skroz je obavijem rukom i ne izgubi signal(eventualno jednu crtu). Bamper sam dobio i nosim ga iz estetskih razloga, stvarno je lep sa njim, a signal je ok i bez njega. Sve u svemu VRH!!! :D I za kraj, pu pu, da ga ne ureknem. :D

P.S. Pozdrav za 1024. Rece negde da nema ovakve teme na forumu gde ljudi hvale telefon nego se samo nesto zale, pa ja reko da se pobrinem za to... :D

+1
isti serijski broj, isto iz Itl.

iSavcic
23-08-2010, 13:33
Tako je Savke... Ovom prilikom i u ovoj temi bih hteo da se zahvalim iSavcicu na na svakoj pruzenoj pomoci i na svakom dobrom savetu...
P.S. Savke, videces kada stigne moj free ski, bice lepsi od tvog Crnog bampera.... Hehehe...

Nema na cemu tu sam da nesebicno pomognem. Meni je isto tako pomogao shO koji vise nije na ovom forumu, mnoge stvari sam naucio od njega! I samim tim postali smo super drugari.
;)

A tesko da ce taj free ski biti lepsi od mog crnog bumpera! heh :D
salim se jedva cekam da vidim kako to izgleda!

slavke1976
24-08-2010, 09:38
Pozdrav.
Evo jos jednog korisnika IP4 a da nema problema sa njim. Iphone kupljen u Svajcarskoj u applestoreu , ali nazalost ima 4.0.2 FW. Sa ovim novim verzijama se ne dobija bamper.

priest77
24-08-2010, 10:15
Da li su promenili nesto oko antene ako ne dele bumper?
Da li si probao da ga uhvatis rukom tamo gde ne sme :) i da vidis kako se ponasa, da li ima neke izmene sa signalom?
Ralno ni sada nije nikakav problem sa antenom ali vidi se da reaguje kada se spoje te dve antene.

slavke1976
24-08-2010, 10:28
Sad sam u Francuskoj i koristim roaming, i ovde gde sam nije bas najbolji prijem signala ( cudno za Francusku) iako je urbana sredina. Signal varira cak i ako pomerim telefon za 10cm. Za variranje signala je sigurno jer na svim telefonima koje sam imao i koristio ovde u Francuskoj se isto desavalo.
Sad za iphone signal. Drzao sam telefon u ruci kao da vodim razgovor sa nekim, i izgubila se crtica ali signal nije nestajo. Ovo se isto dogadja i sa samsung omniom II koju koristim uporedo.
Pokusat cu jos jednom ovu proveru sa signalom na iphoneu kad budem u sredini gde je pun signal.
Za sada sam prezadovoljan telefonom, jedino me malo kopka to sto je FW 4.0.2 a kazu da nece bit jailbreak za taj FW jer treba da izidje 4.1 za 2-3 nedelje, pa onda bar mesec dana za jailbreak.
al dobro valjda ce bar izaci .

studioton
24-08-2010, 15:21
treba da izidje 4.1 za 2-3 nedelje, pa onda bar mesec dana za jailbreak.
al dobro valjda ce bar izaci .

ios 4.1 za sad:


Updates Carrier Settings
Security improvements
Fixes Proximity Sensor problems
Fixes Bluetooth connectivity problems
Updated Game Center (only for iPod Touch 3G, iPhone 3GS and iPhone 4)
Improved AVRCP, adds support for Next and Previous
Enables FaceTime on iPod touch
Check Spelling can be turned off in Settings
P2P App Support
Improves iPhone 3G performance issues [46]
Improved Battery life across the board (More noticeable in the iPhone 4)
Added support for iPad

Mislim da ce od verzije 4.1 svima da bude isto,tj.da ce svaki telefon bilo koje serije da radi isto, Jer hardverske izmene nece da rade, jer kako rece jedan clan foruma, nece oni zbog nekog sitnog problema da menjaju robote i celokupnu proizvodnju koja je uzela maha ... sve ce resiti softwerski

milan64586
24-08-2010, 16:20
Jel si ti bese napisao negde da ti je telefon imao jednu crticu da si bio nedostupan?

studioton
24-08-2010, 16:25
Jesam, ali to se desilo samo jednom, medjutim iskljucio sam 3G i sada sve radi, ali moram da kazem da i tamo gde inace imam pun signal nekada se desi da bude jedna crtica ali ne ometa razgovor niti bilo sta, sve funkcionise kao da ima pun signal a pokazuje nekada jednu crtu ..

Takodje sam bio u jednom marketu koji se bukvalno nalazi u podrumu .. i tu je poznato da nikad niko nema signal ni sa jednom mrezom ..

i meni je telefon zazvonio i obavio sam razgovor ,takodje jedna crta , dok su svi bili nedostupni

Pre bih rekao da su se zeznuli sto su menjali nacin prikazivanja, i da telefoni sasvim normalno rade ali da taj vizuelni prikaz nije dobar i da opasno nervira korisnika..

ali sa 4.1 ce sve da isprave, siguran sam

milan64586
24-08-2010, 16:28
Ok, tnx. Znam da je neko to napisao, ali nisam siguran da si to bio ti.

Dexy
24-08-2010, 18:17
Za sada sam prezadovoljan telefonom, jedino me malo kopka to sto je FW 4.0.2 a kazu da nece bit jailbreak za taj FW jer treba da izidje 4.1 za 2-3 nedelje, pa onda bar mesec dana za jailbreak.

Zar ce trebat toliko za JB? ...mislim da ce JB izac odma cim 4.1....

djalf
24-08-2010, 19:41
Sledeci Jailbreak se cuva za 4.1 za iPhone ili cak cekaju 4.x fw za iPad.

iSavcic
24-08-2010, 19:51
ios 4.1 za sad:



Mislim da ce od verzije 4.1 svima da bude isto,tj.da ce svaki telefon bilo koje serije da radi isto, Jer hardverske izmene nece da rade, jer kako rece jedan clan foruma, nece oni zbog nekog sitnog problema da menjaju robote i celokupnu proizvodnju koja je uzela maha ... sve ce resiti softwerski

Ja sam to napisao i stojim iza toga.

A problem o kom se toliko dugo prica ne postoji jednostavno ili ako nekom postoji on ga vidi zato sto se o tome prica a da se nije reklo e to i to nikad niko ne bi primetio niti hvatao telefon da testira signal! Drugar ima Google Nexus i bas sam ga obavio levom rukom i on gubi signal,... tako da je tu sve jasno! Taj problem postoji vec 12god.samo se negde manje vidi a negde vise. +iPhone-u se nesto moralo naci jer kako on sme da bude najbolji kad je tu Nokia i HTC mislim bre,...

slavke1976
24-08-2010, 21:28
Zar ce trebat toliko za JB? ...mislim da ce JB izac odma cim 4.1....

Ja sam procitao na Dev-team blogu da ce novi jailbreak biti za 4.1 firmware koji je iza coska i da ce poceti da ga realizuju cim bude dostupna verzija za developere, i od tad bi trebalo, kako oni kazu oko mesec dana a mozda i manje da izidje jailbreak.
Ili evo originala


There probably wont even be a 4.0.2 jailbreak coming out because of 4.1 beta is on its way. The next jailbreak and unlock will be for 4.1. So you are looking around about a month and a half before there's some news about the jailbreak and unlock. 4.1 will be out in a couple of weeks, to make a jailbreak and unlock normally takes a month, to make it and make it clean for users

stefaneli
25-08-2010, 02:20
Ljudi, sto vise o toj budjavoj anteni??? :D dajte vise ovih pozitivnih komentara... :D Ja sam ovu temu namenio za to... :D hehehe...

Encephalon
25-08-2010, 06:09
SN: 8003...
Cekam da se otkljuca 4.0.2 pa da javim utiske.

evil
25-08-2010, 16:56
e, da...i ja imam taj problem kada uključim 3G da mi je slab signal kući, a po gradu sve radi kul, a kada isključim 3G kući, odma 5 crte...

djalf
26-08-2010, 14:09
Tako se 3G ponasa na svim telefonima, 3G trazi bolji signal da bi dobro radio.

Encephalon
26-08-2010, 17:47
Ne znam sta si hteo da kazes, Ali zar svaki telefon ne trazi bolji signal da bi radio? :)

djipi72
19-10-2010, 21:06
nece da mi radi mms -na telenoru sam!>>>>:(((

studioton
19-10-2010, 22:04
Kako nece opisi problem.. sta si sve podesio i sl?

shusha
19-10-2010, 22:34
Ni meni ne radi a ne znam sta sve nisam probao i na kraju odustao! :(

djipi72
20-10-2010, 16:10
sve kako su mi rekli u telenoru i kako mi stoji na 3gs(na kome mi sve radi)

valdy
20-10-2010, 17:00
baš čudno.Meni sve na vipu radi.Juče sam baš primio 1 mms.

Možda je do njih,trenutno...

polut
22-10-2010, 11:37
@djipi72, jel ti je ukljucena opcija 3g i cellular data u settings/general/network?

igne
22-10-2010, 11:44
Jesi li uradio reboot nakon upisivanja parametara? Probaj jos da iskljucis 3G i da posaljes prego EDGE, pre par dana sam i ja hteo da posaljem mms ali nije hteo dok nisam iskljucio 3G

djipi72
22-10-2010, 13:08
ma jesam sve kako si napisao-i nece!!!

valdy
22-10-2010, 13:13
napravi se glup i idi do obliznjeg korisnickog centra i trazi da ti nameste da radi.Mozda naletis na nekog ko zna da ga natera da proradi!?

Boletinho
04-11-2010, 18:17
Moj iPhone 4, kao sto pise radi kako treba. :) Ekran vrhunsi, nema nekih zutih mrlja na koje se ljudi zale. Kamera savrsena, nema nikakav problem kao sto neki pisu i svi koji vide slike i video sa njega prevrnu se. Antena nema smetnje, skroz je obavijem rukom i ne izgubi signal(eventualno jednu crtu). Bamper sam dobio i nosim ga iz estetskih razloga, stvarno je lep sa njim, a signal je ok i bez njega. Sve u svemu VRH!!! :D I za kraj, pu pu, da ga ne ureknem. :D

P.S. Pozdrav za 1024. Rece negde da nema ovakve teme na forumu gde ljudi hvale telefon nego se samo nesto zale, pa ja reko da se pobrinem za to... :D

haj nek je u zdravlju i sreci.Da te slusa tako,da ti ga unuci naslijede:).I moj iphone 4 16 GB,jos uvijek unlockovan na IOS 4.1 BB 02.10.04,a'l je uradjen JB,i stvarno sve je u najboljem mogucem redu.Nema nikakvih zutih mrlja,camera je izvrsna,nema bugova,ma jednostavno perfekcija,da nije ovakav,kakav jeste,ne bi onda bio iphone 4 u pravom smislu te rojeci.Samo jos da ga unlockujem,pa da vidim da'l je sve ok sa pozivima i signalom,mada i tu mogu potvrditi da telefon sljaka ko SWATCH,jer je aktiviran original ORANGE karticom,s kojom sam ga testirao nekih 10-tak dana.Nemam druge rijeci nego "iPhone 4 je ZAKON koji PRIZNAJEM".Usput da naglasim da je moj iphone kupljen u Danskoj a prvih 5 cifara seriskog broja su 81031 MODEL MC603B VERZIJA 4.1(8B117),IMEI 01 242200 765929 7,ICCID 8938 7610 0036 0019 188:)

P.S.ja nisam siguran jesam li ovo smijeo sve napisati,da mi neki hacker ne bi sjebao telefon,heheheh8sala naravno9,a'l opet ne znam ja,kad su u pentagon provalili,zasto ne bi u moj telefon:)

ic3man
09-11-2010, 14:16
Da se pridruzim ovom hvalospjevu iphone 4 , donesen iz engleske sim free jbroken na 4.1 mogu samo da kazem da je savrsen problema sa signalom nema (pobogu nismo na onom govnetu od at&t) kamera savrsena oci su mi ispale na hd video :).. Jedina zamjerka je ta sto FT nisam uspio aktivirati ali ajde i koji ce mi :) ( ne kazem da ne radi cuo sam da treba da se aktivira prije jbreakinga to tad nisam znao a sad mi se neda raditi restore :) sve u svemu prezadovoljan sam !!!! Samo da ga ne ureknem :P