PDA

View Full Version : facetime waiting for activation



huljax
20-08-2010, 18:50
znaci problem je sledeci.
drugar je na telenoru ukljucio facetime i za 2 minuta je mogao da ga koristi.
ja na vipu nemam uspeha stalno stoji waiting for connection.
ono sto sam razumeo je da telefon u pozadini posalje "stealth" sms i treba da dobije odgovor.
e sada...vip i h posalje i naplati ali odgovor na sms se ne vraca do iphone i ovaj ne ukljuci facetime.
nadam se da ce neko imati resenje.
jos jednom vip je provajder.
hvala

komsa
20-08-2010, 20:15
koliko se ja secam facetime ide preko WIFI-ja nema nikakve veze sa telenorom ili vipom :confused:

huljax
20-08-2010, 20:22
nazalost ima. :(
kada se facetime aktivira (samo jednom po broju) onda provajder vise nema nikakve veze. nfacetime ide preko wireless-a.
nazalost apple se odlucio da se registracija ne vrsi preko itunes vec preko provajdera koji klijent ima (registruje se broj klijenta i mogucnost za facetime).
e sada , posto na moj stealth sms preko vipa odgovor do mene ne stize ja ne mogu da aktiviram facetime.
vip mi naplacuje odlazece sms poruke (medjunarodne broj je navodno vodaphone u uk) do sada sam vec izgubio 1500 dinara, a ple-ov povratni sms ne stize do mene.

komsa
20-08-2010, 20:26
....to mi je moram da priznam,promaklo......:)
ispade skup sport "facetime"......

djalf
20-08-2010, 21:22
Prvi put cujem da se SMS koristi za pokretanje Facetime poziva :/

huljax
20-08-2010, 21:31
ne koristi se sms za pokretanje facetime poziva.
sms se koristi za registraciju telefonskog broja u apple bazi i za ukljucivanje facetime-a na telefonu.
kada se to jednom ueradi, od tog trenutka se facetime pozivi odvijaju preko wirelessa u potpunosti tj sms nema nikakvu funkciju.

djalf
20-08-2010, 23:00
Opet, NIGDE se nije pominjao SMS i Facetime u istoj recenici do sad. Ako to ne radi na VIP-u, aktivirajte na mrezi na kojoj radi i to je to.

huljax
20-08-2010, 23:24
pa u to je i problem.
aktivacija se vrsi sa telefonskim brojem.
tj ako bih ubacio telenor karticu kao drugar ja bih aktivirao taj broj a ne svoj vipov.

1024
21-08-2010, 00:21
Ja sam cuo za SMS. Stavise, bila je jedna teorija zavere o tim SMS porukama, gde je neko pogresno shvatio kako "Apple spijunira ljude tako sto salje sms poruke sa privatnim informacijama kad koristis facetime...". Uglavnom, radilo se o tom aktiviranju facetime-a.
Nego, zar nisu ovi iz Dev Teama radili nesto po pitanju FaceTime?

studioton
21-08-2010, 00:31
Ovo je tacno .. ja kada sam aktivirao facetime .. dok sam cekao na aktivaciju stigao mi je delivery report da je primljena nekakva poruka na +44xxxxxxxxx ili tako nesto .. i posle nekog vremena aktivirana mi je ta usluga

inace, telenor je u pitanju ... znaci da ima nekakve veze sa sms-om

Rakic90
21-08-2010, 02:08
Sigurno postoji mogucnost neke vrste procurelih informacija Apple-u na nacine koji nikome do sada nisu poznati, osim njima. :) Uopste me ne bi zacudilo.

stefaneli
21-08-2010, 12:43
Mislim da mozes da ga aktiviras bilo kojom karticom i da ga koristis normalno sa drugom karticom. Ja za tu SMS aktivaciju nisam znao do sada, ali sto se mog slucaja tice. Uzeo sam i4 u italiji na ugovor. Nije bio zakljucan, ali dok sam bio tamo koristio sam vodafonovu karticu i pricao sa iSavcicem preko FT(ne secam se da sam slao ili dobio bilo kakav SMS vezano za FT). Nakon par dana sam ubacio svoju telenor karticu, i ponovo se cuo sa savketom preko FT bez ikakvog problema. Tako da mislim da mozes to da odradis sa nekom drugom karticom.

huljax
21-08-2010, 14:47
nista probacu ovih dana sa telenor pripejd pa cu onda ubaciti vip ali ne verujem.
ti si ubacio telenor karticu tako da je ona u stanju da radi sa facetime.
jos jednom te se sms poruke ne vide.
ti samo kada ukljucis facetime on ispise da je moguce da ce provajder da naplati sms funkciju.
znaci jedini dokaz da se to desilo je naplata medjunarodnog sms.

stefaneli
21-08-2010, 14:55
Verovatno da je tako... I druga stvar, da li je moguce da je problem u tom da li je tel simfree ili ne... Meni je simfree.

huljax
21-08-2010, 15:01
i ja imam sim free.
drugar i ja smo ih zajedno nabavili. sim free 16gb posto su 32 bile rasprodate. kupljene u applestore-u. on je ubacio telenor i uspeo da prodje aktivaciju.
ja ne. tako da je definitivno problem preko vipa proci aktivaciju jer povratni sms ne stize do iphone.

JASSE
21-08-2010, 18:12
Eh, jeste ne znam zashto, ne radi preko VIP-a, to mi je chak rekao i drug koji radi u VIP-u nece me mrzeti da pitam i zashto, pa ubrzo javljam, ja sam VIP karticu stavila u Iphone, jer sam se plashila da sama seckam Telenorovu, jer na njoj imam mnogo brojeva koje nisam save-ovala u komp. Bila sam u gradu i nestrpljiva i stavila sam neku VIP koju imam i setovala sve na VIP, i Face Time ne radi!

JASSE
21-08-2010, 20:09
Jednostavno VIP ne dozvoljava tu aplikaciju! Eto, tako su mi rekli!

huljax
21-08-2010, 20:37
to je vrlo cudna izjava.
zasto bi je vip zabranio kada facetime nema nikakve veze sa provajderom tj radi preko wireless?
to mi pre zvuci kao najlaksi odgovor tj da nije tacan.
pre ce biti pitanje zasto vip ne propusta sms poruke sa odredjenih mreza?
zasto, kada svi drugi provajderi pustaju?
i ja imam druga u vipu i registrovao je moju "primedbu" tako da ocekujem u ponedeljak da me zovu.

Rakic90
21-08-2010, 21:13
Fora bi bila da kazu iz support-a: "Mi nemamo u ponudi iPhone, tako da i ne postoji podrska za njega." - Zajeb na veliko. :)

JASSE
21-08-2010, 22:23
Ja cu staviti Telenor karticu, ali budalashtina je shto ne radi preko VIP-a!

iMP
26-08-2010, 22:44
jer neko uspeo sa NE simfree telefonom ?

huljax
27-08-2010, 17:28
evo napokon je problem resen.
proslog cetvrtka sam prijavio tehnicki problem kod vipa i poslednja dva dana me je vip zvao ali nisam bio dostupan. danas resih da probam i facetime se registrovao u sekundi!
sad da li je to slucajnost ili su radili na tom problemu ne znam ali je resen!
ako iko ima problem na vipu definitivno prijavite kao tehnicki problem.

Rhamses
20-09-2010, 22:30
Da li je neko uspeo da aktivira FaceTime na Telenor CG?


Edit: Riješeno :)

boko
21-09-2010, 02:02
jer neko uspeo sa NE simfree telefonom ?

da,meni radi bez problema.

btw.na vip-u sam ;)