PDA

View Full Version : Kolio vam naplacuje AppStore



priest77
20-08-2010, 10:54
Koristim intesinu internet karticu da bih kupio aplikacije sa appstore i kada kupim neku aplikaciju koja kosta 0.99$ sa racuna mi skida 2€, sto je vise nego duplo.
Koliko skida kod vas?

mallena
20-08-2010, 10:57
Mislim da retko kod od nas kupuje aplikacije preko App stora tj da ih u opste kupuje ::) ali mislim da je stvar u porezima... bilo je rec vec o tome ako nadjem temu linkovacu je...

Inace imas sve aplikacije na apptack.org ;)

priest77
20-08-2010, 11:07
Koristim ja apptracker itekako :) , ali ima i onih aplikacija koje ne mogu da pronadjem i u zadnje vreme postoji puno aplikacija koje nisu dobro krekovane, samo se pokrenu i zatvore posle par sekundi.

Zanima me koliko skida kod vas, nije valjda da niko ne kupuje uopste programe?

Nesha
20-08-2010, 11:11
Evo ja sam juce jednu pazario

Subtotal: $0.99
Tax: $0.07

Order Total: $1.06

Koristim nalog koji je registrovan kao da je u USA, a kupujem preko naseg qvaucher-a, redeemujem na taj svoj nalog.

Verovatno su te vise recnuli, jer je tax tj pdv u zemlji odakle ti je nalog znacajno veci.

Shke
20-08-2010, 11:28
@priest77
Koja je to kartica, koji su uslovi? Ja sam u Intesi pa da znam pre nego ih nazovem ;)

AleksandarTesic
20-08-2010, 11:30
Je li ti account registrovan kao da si iz Amerike, ili neke dr. drzave??

OzzY
20-08-2010, 12:16
Ja kupujem preko AppStore-a i imam US account. Stavio sam Delaware kao drzavu i nema nikakvih taksi. Nadam se da sam pomogao. :)

iAlfa
20-08-2010, 13:13
Bilo je vec rijeci o ovoj temi, zaključak je da na USA account za kupljene stvari dodatno naplaćuje porez, ja sve kupujem preko Appstora (Croatia account) naplati mi isključivo onoliko koliko i pise, nikad nista više naplaćeno.

.stefan
20-08-2010, 13:39
@Shke:i ja koristim tu istu,nema nikakvih posebnih uslova,najobicnija debitna kartica koju koristis iskljucivo za placanje na internetu.Znaci ne ide u bankomat i nigde ne mozes da placas sa njom...osim na netu.Potrebno ti je samo da otvoris devizni racun,koji te ne kosta nista,niti te kosta odrzavanje te kartice...
Iako vec mozda imas dev.racun,moja preporuka je da otvoris jos jedan samo za tu karticu,pa da uzmes ONLINE uslugu banke intesa,kojom mozes prebacivati novac sa racuna na racun direktno od kuce bez odlaska u banku!mozes prebacivati samo sa deviznog na devizni,ne mozes npr da napravis kombinaciju dinarski devizni...

Nadam se da sam ti pomogao...

Shke
20-08-2010, 14:15
Pomogao si, to sve vec imam, znaci samo zahtev za karticu... :)

.stefan
20-08-2010, 14:27
Pa da...stize za jedno 20-ak dana...2 nedelje min.