PDA

View Full Version : Obaveštenje! Cydia čuva SHSH za iPhone 4 :)



djalf
16-08-2010, 16:02
Upravo sam saznao da je na iPhone 4 moguce sacuvati SHSH potpis isto kao i na 3GS/3G/iPad-u. Imao sam informaciju ali je nisam dobro shvatio, milijarde kombinacija su za Baseband FW, ne za sam FW uredjaja.
Ovim putem zelim da se izvinim ako sam napravio pometnju ili dezinformaciju, jer ni sam nisam znao sta to znaci.
Ovo mi je inace potvrdio Notcom, covek koji pravi TinyUmbrella softver:

http://twitter.com/djalfserbiaNapisao je da ce iTunes izbaciti gresku 1004 prilikom restore-a, ali da samo treba izbaciti telefon iz Recovery moda.
Ovo prakticno znaci da mozete kupiti zakljucan iPhone 4, i uzivate kao da imate Simfree!

Lazar
16-08-2010, 16:08
o boze to znaci da cu ipak mozda uzeti iphone 4 :P cekam sad jos samo beli da izbace i cu da pazarim :) simfree mi je bio mnogo skup

thx za info

iPhonovic
16-08-2010, 16:17
Lol, nista nisam shvatio. Kakve veze ima shsh i simfree?:) ja mogu da vratim FW uz pomoc shsh, ali ne i BB, tako da nece moci unlock, naravno ako nema unlock za taj BB.
A i ako sad uzmes iPhone 4 moze doci sa 4.0.2 i neces moci da uradis downgrade.

priest77
16-08-2010, 16:19
meni je cydia to nudila cim sam je pokrenuo:
http://j.imagehost.org/0597/IMG_0082.png

byMaX
16-08-2010, 16:19
Nešto ste se vi tu malo zbunili, a? :)

Lazar
16-08-2010, 16:22
hehe evo ja cu da pitam kulturno onako neznalacki :)

jer mogu ja da kupim tel koji nije sim free koji ima 4.0.1 FW i da ga koristim kao sto sam do sad sve iphonove koji nisu bili sim free? :) nego me je na forumu zbunio da to nije nikako moguce i meni je to bilo MNOGO cudno :)

zexx0r
16-08-2010, 16:28
U principu bi trebao da možeš, ali sam čitao po internetu da su postojali simfree uređaji koji su postajali NON-simfree nakon SHIFT+restore...

P.S. Morao sam da editujem ime topica :)

max_serbia
16-08-2010, 16:37
kako bre da postane non-simfree jes lud :D

@Lazar, da mozes da ga koristis najnormalnije, s tim sto znas da ces morati da ga unlockujes uvek, i da zavisis od toga, dok sa simfree brines samo za jb, nikad ti ne treba unlock.

djalf
16-08-2010, 16:37
hehe evo ja cu da pitam kulturno onako neznalacki :)

jer mogu ja da kupim tel koji nije sim free koji ima 4.0.1 FW i da ga koristim kao sto sam do sad sve iphonove koji nisu bili sim free? :) nego me je na forumu zbunio da to nije nikako moguce i meni je to bilo MNOGO cudno :)
U globalu da. Ostaje pitanje da li je ona greska 1004 u stvari BB koji trazi potpis za njega jer sada postoje dve vrste potpisa, jedan za FW, drugi za BB. Kako je on objasnio, testirano je i moguce je vracanje uz pomoc SHSH potpisa bez problema.
Takodje, iPhone 4 dozvoljava Downgrade BB verzije FW, ali jos uvek ne postoji nacin kako. Ovo nije bilo moguce na 3GS-u.
U svakom slucaju sacekaj malo sa kupovinom, izkristalisace se sve, i onda kupis, i uzivas.
Ja narucio Simfree, tako da mi nije ni bitno, ali opet, voleo bih da imam JB ;)

kako bre da postane non-simfree jes lud :D

Ima to smisla, razmisli, stavio si SHSH potpis, FW je dobio sta treba i dozvolice ti restore. U toku procesa izbaci ti gresku 1004, sto moze da znaci da Baseband takodje trazi potpis, koji naravno nemas za dati FW koji si stavio, i eto blokade BB modema. Jedino resenje da ponovo postane Simfree je da uradis restore na zadnju verziju gde ces imati i potpis za Baseband. Ima smisla, sta mislite?
Naravno, ovo je samo teorija, praksa ce da pokaze sta je i kako.

zexx0r
16-08-2010, 16:43
http://discussions.apple.com/thread.jspa?threadID=2538907&tstart=1

Pogledaj sam.

Nekima na forumu se dešavalo isto.

iPhonovic
16-08-2010, 16:46
Ma jok, naravno da to nema smisla...
To neko kupi polovan iPhone, prodavac mu kaze da je simfree, a ustvari uradjen unlock. Pa posle kupac uradi restore i vidi da nije simfree i pocne da kuka na netu kako iPhone moze da postane non-simfree. :)

djalf
16-08-2010, 17:14
Toga ima, cak se i nasima desavalo. ;)

Lazar
16-08-2010, 17:59
ok super onda... cekam ja da izadje iphone 4 beli pa cu da vidim sta cu dalje da radim :)

boko
17-08-2010, 03:21
Lol, nista nisam shvatio. Kakve veze ima shsh i simfree?:) ja mogu da vratim FW uz pomoc shsh, ali ne i BB, tako da nece moci unlock, naravno ako nema unlock za taj BB.
A i ako sad uzmes iPhone 4 moze doci sa 4.0.2 i neces moci da uradis downgrade.


upravo tako,kako god okrenes sim free je sim free,jedino sto mozes da izgubis je jb,bez koga tel moze da se koristi dok se ne napravi alat za novu verziju.
jedino jos sto je ostalo,bar meni,znak pitanja,dali ce iphone 4 moci da se restoruje na oficijalnu verziju i normalno koristi?

djalf
17-08-2010, 09:14
kako rece Notcom, probano u praksi i radi na 4.0.1.

.stefan
17-08-2010, 09:40
Moj bivsi 3G je ziv primer da je posle JB jos na 2.2 fw restao da bude simfree,daleko pre shsh...tako da generalno simfree telefoni nisu cista posla...ali boze moj svejedno,dok je iphona bice i unlocka,samo je bitan tajming kupovine,a ja mislim da je simfree bacanje para...

Ako neko hoce da pita...da,siguran sam MB500t/A je italijanski simfree koji se u mom slucaju ispostavio da je zakljucan...

iPhonovic
17-08-2010, 09:55
Kupio si polovan?:)

boko
17-08-2010, 13:16
e onda dobro,sad je samo pitanje da u datom momentu moze da se sacuva shsh za fw koji ima unlock.

zexx0r
17-08-2010, 13:45
Posle napravite mene ludog, kada kažem da je bilo simfree koji su prestali da budu simfree.

komsa
17-08-2010, 13:46
...ja sam na mom 3GS ,MC131T radio 5x shift+restore i nista se nije zakljucalo.....ostao je simfree........:):):)

djalf
17-08-2010, 15:00
Posle napravite mene ludog, kada kažem da je bilo simfree koji su prestali da budu simfree.
Nismo rekli da si lud, ali simfree MORA da bude simfree! Ili ga saljes na reklamaciju jer su ti prodali nesto sto nije a pisalo je da jeste.

.stefan
17-08-2010, 15:14
@iphonovic: ne,kupio sam ga novog,ali su ovi u radnji u kojoj sam kupio izgleda nesto cackali...