PDA

View Full Version : Micro SIM kartice



studioton
16-08-2010, 16:02
Upravo sam razgovarao sa jednim operatorom u telenoru , koji mi je rekao da MicroSim kartice u telenoru pocinju da se rade od 1. Oktobra

x3mwoman
16-08-2010, 16:14
To je divna vest onda, daj Bože da bude tako :)

djalf
16-08-2010, 17:15
I zabole me, imacu Simfree i imam Sim Cutter, bas cu njih da cekam ;)

Sharky
16-08-2010, 17:18
@djalf:
A sta radis kad hoces da ubacis karticu u neki drugi mob koji koristi standardne

woffer
16-08-2010, 17:24
evo sharkey vidi sta ja radim! hehe, kartica izrezana na microSIM i cekan iphone 4 a kartica funkcjonira odlicno u samsungu d500 koji je star 5godina :)
http://img843.imageshack.us/img843/7241/img0247h.jpg

Sharky
16-08-2010, 17:26
A kako bi je ubacio u 3gs ili 3g? :)

woffer
16-08-2010, 17:27
hehehe, a to je vec druga stvar, nemoze bez adaptera koji nisu skupi :)

djalf
16-08-2010, 18:11
@Sharky
Dobijaju se uz SimCutter dva adaptera koji prave od Micro obican Sim i stavis u iPhone ;)

evil
16-08-2010, 21:46
takođe sam morao da isečem karticu, ali sam naručio još jednu karticu u telekom, tako da ću imati obe sada :)

iMP
14-09-2010, 21:44
ja sam isekao i ne radi, kako ste isekli sami ?

boriskooo
14-09-2010, 23:03
Ja koristim vipov pospejd 325 paket vec duze vreme.

Bez problema su mi besplatno zamenili karticu i mogu da se vratim na prethodnu kad god pozelim. :)

boko
15-09-2010, 02:00
ja sam isekao i ne radi, kako ste isekli sami ?

ima fora kako da namestis da ne iseces cip,ja sam jednu unistio dok sam naucio,sad imam sim cutter i nema frke ;)
javi se ako hoces da ti isecem.

woffer
15-09-2010, 04:09
Ja san ovako napravio 3 microsim kartice i sve rade bez problema!

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=9748

Samo isprinatj template i zalipi sim karticu priko njega i rizi!

bjankab
17-09-2010, 10:28
ja zamenila u Vipu bez ikakvog problema, a kartica će mi duže vreme ostati u iphoneu tako da me ne brine uopšte što ne može u druge telefone :-)

studioton
17-09-2010, 13:31
i u Telenoru izdaju sada micro sim kartice, tako da ja sada odoh da uzmem .. jer ova moja isecena i praistorijska ide na zaslucen odmor :)

Tako da , nista ne kosta.. samo odete u najblizi telenor , i dobijete novu micro sim karticu :vb_cheers:

studioton
17-09-2010, 14:09
Ma nemaaaa.. Odem u telenor i kazem micro sim a oni vade flash memoriju, *****i, kaze nema micro sim posle 10 min objasnjavanja sta je to... Zovem opet call centar i javi se drugi operater i kaze ipak da nema jos.. Znaci svima otkaz, *****i glupavi

ReCkA
17-09-2010, 22:52
To se i meni desilo pre nekih nedelju dana! :D
Odem ja u Telenor kod Beograđanke da platim račun i rekoh daj da pitam kad im stižu MicroSim kartce. Kad eto meni odgovora: "Pa one su već stigle!" Ja se tu oduševim... Kad posle sekund mene čovek pita da li mi treba od 1 ili 2 GB i vadi MicroSD kartice! Mrzelo me i da mu objašnjavam. Samo sam mu rekao: "E, šteta. A meni treba od 4 ili 8!" i okrenuo se i otišao...

igne
17-09-2010, 23:30
Ahhahaa, dobar si http://www.isrbija.net/images/icons/icon10.gif Ja sam juce otisao u Vip i slicna scena, pitam devojku "imate li micro sim"? Kaze ona meni, ne nema, izadjem ja napolje i znam da je x3m rekla da su dobili u Vip-u ali da samo moze na postpaid al ajde reko da se napravim lud pa da pitam da li moze prepaid ili da otvorim ugovor pa zatvorim sutradan, trebao mi micro sim samo zbog sablona da izrezem moju http://www.isrbija.net/images/icons/icon10.gif Ajde vratim se ja nazad i pitam devojku, izvini ali neznam da li si me dobro razumela, treba mi micro sim kartica, a ona ko sa marsa, "a mislis MICRO SIM" ??! Zamisli curku :eyebrows: Kaze ona razumela Micro SD ::) Jbt a lepo sam joj rekao micro sim :vb_cool2: Kad jbg, nisam nista iskombinovao :vb_kez:

studioton
17-09-2010, 23:38
a danas u telenoru isto jedna curka sa ogromnom cubom curkastom, ja toliko popizdeo da sam izvadio telefon i kazem KARTICAAAAA , ne MEMORIJAAAA.. DUPLO MANJA KARTICAAAA .. a ona meni"molim vas udaljite se iza linije".. :) i nastavlja.. da razumem kartica ali postoje samo memorijske . hehe. onda sam odustao ..

serbian_agent
19-09-2010, 23:30
I ja sam trazio u telenoru, ali to su nevidjeni *****i vade memoriske i fleseve ....... retardi !!!!!! smejao sam se i svi me gledali kao da sam pao sa marsa :)))))))

polut
19-09-2010, 23:41
Ja sam u Novom Sadu trazio micro sim kartice u 2 vip-ova prodajna mesta, naravno nisu imali, al mi se ucinilo da devojke koje rade u radnjama, u stvari nisu ni skontale sta trazim :eyebrows:. Nemojte se bojati da sami isecete sim karticu, moja preporuka ostavite je malo vecu, za milimetar na svakoj ivici i finom smirglicom doterujte dok ne dodjete na dimenzije sim tray-a. Tako je necete greskom ostetiti, malo duze traje, ali je sigurno

x3mwoman
19-09-2010, 23:52
Znate šta je najcrnje?! Mešaju microsim i microsd kartice, a poenta priče što se recimo u Merkatoru u Nišu, u prizemlju nalazi Vip a na spratu Telenor. I sad neka mi neko kaže kako sa samo jednim spratom razlike ne znaju šta se dešava kod konkurencije? Ova ekipica koja radi u Merkatoru u Vipu vrlo dobro zna šta su microsim kartice, momak mi je čak i objasnio onu foru oko zamene, jes da ih nemaju još uvek u svim prodajnim mestima sem u glavnom u centru grada ali bar ima nekog pomaka. Ali su me zato Telenorovci razočarali sa tim mešanjem baba i žaba.

igne
19-09-2010, 23:59
Ma nemaju pojma ni jedni ni drugi ;) Ja sam takodje bio u Vip pre nego sto sam uzeo telefon da vidim da li imaju bar neke test miscro sim kartice, u smislu probas karticu ali devojka, iako imaju, u prvom obracanju nije skontala na sta mislim, kaze mi "nemamo", i ja izadjem, pa razmisljam da me sigurno nije dobro skontala, vratim se i ponovo je pitam za MICRO SIM i ona ko sa marsa, "a ti mislis na micro sim" ??? Znaci neverovatno.. ::)

iAlfa
20-09-2010, 00:10
T-mobile CG vec 15ak dana ima u ponudi data microSIM kartice (pripejd i postpejd) ako nekome vec treba radi uzorka, a nije mu daleko ili problem dobaviti, izvolite... Klasične nece prije početka prodaje iPhone 4.

boriskooo
20-09-2010, 00:36
U vipu dobro znaju sta su microsim i jos me je pitala devojka da li je za iPhone 4 ili iPad 3G. I onda me je zamolila da pogleda iPhone. :)

Naravno, ne mogu da generalizujem, ali ja sam imao vrlo prijatno iskustvo.

slavke1976
20-09-2010, 01:16
Pa mozda je nacitana :)

shusha
20-09-2010, 02:19
Ja sam u Svajcarskoj otisao u MobilZone da uzmem pripaid karticu i trazio micro sim, riba koja radi tamo me je pitala za koji tel i ladno uzela seckalicu i isekla obicnu karticu i tako mi prodala! Tako da i ovi nasi mogu u medjuvremenu da nabave seckalice i kome treba na licu mesta otfikare visak i to je to a ne bice za mesec ili dva ili nikad ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

BorisMarkus
20-09-2010, 19:15
U CG u T-comu me gledaju kao profesora sa Oksforda, samo sto ne pocnu da mucaju kada ih pitas za mikro sim....nacuo sam da ce biti micro sima ali operateri jos nista ne znaju

izo
20-09-2010, 19:36
Evo malo uputstvo kako sam ja izrezao karticu bez problema, mozda nekom pomogne:
Prvo download sablona:

http://www.buy-microsim.com/pub/How%20to%20make%20MicroSIM%20-%20EN.pdf

I tu je sve lijepo objasnjeno, jednostavno zalijepite karticu sa malo oho ljepila na sablon i zabava moze da pocne, stim moj savjet iz iskustva ne rezi te karticu makazama, puno bolje ide linijar i ostar skalper i jos jedna bitna sitnica, ne trudite se da je prerezete skroz dovoljno je da par puta povucete skalperom i onda jednostavno taj dio rukom prelomite - dobijete perfektan rez koji samo malo popravite turpijicom za nokte

iAlfa
20-09-2010, 19:40
U CG u T-comu me gledaju kao profesora sa Oksforda, samo sto ne pocnu da mucaju kada ih pitas za mikro sim....nacuo sam da ce biti micro sima ali operateri jos nista ne znaju

Ako procitas nekoliko postova iznad tvoga, vidjet ces da sam napisao da u T-mobile Cg vec 15ak dana imaju u ponudi micro SIM data kartice. Dakle, govorim sa 100% sigurnošću jer sam svoju postojeću zamjenio za jednu takvu, tačnije od 01. septembra T-Mobile CG nudi isključivo micro SIM data kartice ( iste kao i ove dosadašnje samo je plastika dvostruko perforirana, pa se moze izdvojiti ili klasična ili micro SIM) Ne znam u koji si T-Com shop bio, ali vjerovatno u istome radi neko ko nije upućen, a ako je taj pojedinac nije upućen to ne znači da kartica nema, rjesenje- trazi data SIM karticu da ti pokazu pa ces imati priliku da vidis micro SIM. Informaciju zasnivam na ličnom iskustvu u T-shopu Herceg-Novi, a po informaciji zaposlenih u istom svi T-shopovi su dobili te kartice.

BorisMarkus
20-09-2010, 22:19
Ako procitas nekoliko postova iznad tvoga, vidjet ces da sam napisao da u T-mobile Cg vec 15ak dana imaju u ponudi micro SIM data kartice. Dakle, govorim sa 100% sigurnošću jer sam svoju postojeću zamjenio za jednu takvu, tačnije od 01. septembra T-Mobile CG nudi isključivo micro SIM data kartice ( iste kao i ove dosadašnje samo je plastika dvostruko perforirana, pa se moze izdvojiti ili klasična ili micro SIM) Ne znam u koji si T-Com shop bio, ali vjerovatno u istome radi neko ko nije upućen, a ako je taj pojedinac nije upućen to ne znači da kartica nema, rjesenje- trazi data SIM karticu da ti pokazu pa ces imati priliku da vidis micro SIM. Informaciju zasnivam na ličnom iskustvu u T-shopu Herceg-Novi, a po informaciji zaposlenih u istom svi T-shopovi su dobili te kartice.

Ja sam bio u glavnom T-com shopu u Nikšiću, posle ubjedjivanja sa dvoicom ljudi koji tamo rade nije mi prostajalo ništa, nego da izadjem preko vrata pošto su ljudi prvo bili zbunjeni a onda i neprijatno uvrijedjeni kada sam tražio nekog drugog "višeg ranga" sa kim bih razgovarao.Otići ću sjutra opet sa molbom da mi dupliraju broj na micro/sim ali bojim se da ako opet budu kao zaliveni da će doć do frke :eyebrows:

iAlfa
20-09-2010, 22:36
Nece ti moci duplirati jedino zamjeniti karticu, a prije toga lijepo gospodu zamoli da uzmu tu karticu koju bi ti dali u zamjenu i pogledate je zajedno. Mislim da ne postoji mogućnost da jedino u H.Novom u T-shopu imaju micro SIM kartice.
Ništa upućeno tebi, nego generalan komentar na zaposlene u T-shopovima.

BorisMarkus
20-09-2010, 23:49
javljam šta bude...

iAlfa
20-09-2010, 23:53
Slobodno im pomeni H.Novi, neka provjere, valjda pricaju izmedju sebe...

polut
21-09-2010, 10:00
Studioton, javi ako su ti u Telenoru uradili microsim i baravno za koliko novaca... Sretno

BorisMarkus
21-09-2010, 13:10
upravo sam pozvao call centar t-coma i potvrdili su da ima micro/sim kartica i da ce ubrzo poceti prodaja iphone 4, ali neznaju zasto prodavci u Nk nemaju pojma o tome :-)

iAlfa
21-09-2010, 15:16
Milo mi je da si dobio potvrdu moje tvrdnje, a radi ostalih kojima je ovo interesantna-bitna informacija.

BLOODHUNTER
23-09-2010, 17:11
ја сам пре 30 секунди звао кол центар мтс-а и изненађена операторка ме је пустила на чекање неколико минута да би ми рекла да они немају појма шта је то и да то немају. нека још неко јави искуство са мтс.

boriskooo
23-09-2010, 18:35
Zasto bi ljudi javljali iskustva sa MT:Som kada je poznato da je VIP jedini operater u Srbiji koji nudi MicroSIM kartice? http://i19.tinypic.com/4oq3k3s.jpg

A da vi lepo odustanete i nastavite da secete ili uzmete u VIPu? http://img.photobucket.com/albums/v232/korn0818/b80efe23.gif

djalf
27-09-2010, 19:11
Ja sam narucio karticu i danas dobio novu za pola sata u VIP-u. Ugase staru i dobijes novu i cao-zdravo :)

boriskooo
27-09-2010, 21:23
Pola sata? Narucio? http://www.mobilnisvet.com/forum/images/smiles/icon_mellow.gif

djalf
27-09-2010, 22:40
Narucena je jer sam iz Svilajnca, nemaju to na stanju, a i sta ce im kad samo ja i moj kolega imamo iPhone 4 u celom gradu ;) Narucena u petak i danas stigla, kad im se javim gase staru i prodje pola sata dok ne proradi nova micro sim, sto je ok po meni.

valdy
28-09-2010, 22:52
ja sam bukvalno tu operaciju završio za 3 minuta u vip-u na nbgd-u

ušao,uzeo karticu,potpisao neki papir,ugasili staru i rekli mi aktivirana vam je nova!

djalf
28-09-2010, 23:57
Pa nije bilo bas pola sata, manje, ali nije bilo bas za par minuta, mislim i da je nemoguce jer mora da se ugasi stara i da se ubaci nova u sistem.
I da, ne placa se nista i ne traze da vracate staru.

valdy
29-09-2010, 11:22
meni su uzeli staru odma,jer su tamo na nekom papiru napisali da mi je ona oštećena i onda im treba kao dokaz,bla-bla...

Urosipad
29-09-2010, 18:11
Postovani,

Obavestavamo Vas da je politika Telenora da se planovi o lansiranju novih proizvoda ne objavljuju javnosti pre nego sto se novi proizvod/usluga zaista i lansiraju.

Shodno tome, molimo da razumete da nismo u mogucnosti da Vam pruzimo podatak da li ce Telenor u svoju ponudu uvrstiti i micro SIM kartice.

Ukoliko dodje do bilo kakvih promena, svakako cete na pogodan nacin biti obavesteni. TAJ ODGOVOR SAM DOBIO NA MAIL NA PITANJE DA LI IMAJU MICRO SIM KARTICE

djalf
29-09-2010, 19:12
Slepci, a ja vec uzeo od VIP-a. Telenor se puvao da ce prvi to da dobije, a VIP je samo izbacio.... ;)

Srdjan
01-10-2010, 23:15
Ja sam sad zvao Telenor i rekli su mi da nemaju informacije kada ce biti dostupne Mikro sim..
A ovde kod mene u gradu kad sam usao u Telenor radnju i pitao za Mikro sim, isto su mi izvadili Mikro sd..Bukvalno sam morao da im crtam sta je to mikro sim, a PETORO njih radi unutra i niko nista ne zna! Sramota!

igne
01-10-2010, 23:19
U principu ne moraju da budu obavesteni za nesto sto nemaju u ponudi ;)

polut
01-10-2010, 23:45
Vi zaboravljate da je u nasoj zemlji stosta u out-u, tako da je najmanji problem sto Telenor ne prodaje micro sim, a da ne spominjem nezainteresovane i nezadovoljne prodavce u Telenoru koji ne razlikuju memorijske od sim kartica. Ne slazem se sa konstatacijom da oni nisu duzni da znaju o proizvodu koji nemaju u prodajnom asortimanu, oni ocigledno nisu upoznati ni kako se tacno zovu te memorijske kartice koje prodaju. Mislim ljudi makazice u ruke, potrebno je samo 10tak minuta da dodjete do svoje microsim kartice.

Zeusplus
02-10-2010, 00:15
Pa nije to samo u Telenoru a i kod nas je jos uvek ostalo staro vreme zaposlis se i boli te uvo, ne unapredjujes se vise, ali dolaze vremena gde se to mora promeniti.

ic3man
05-10-2010, 20:12
Samo da kazem utiske iz Banja Luke ;) , prodajno mesto M:Tel-a , ulazim pitam da li imaju micro sim , zena koja na prvi pogled izgleda neupucena :D , odgovara sa Da naravno da imamo , zelite li da zamenite svoju sim karticu sada :)

i72
06-10-2010, 14:52
Sad je 6 oktobar ali nista od kartica :(

djalf
06-10-2010, 15:35
Kako nista, a VIP?

FistoKit
12-10-2010, 12:11
Upravo sam zamenio svoju veliku sim karticu sa micro sim-om u Telenor.

pozz

igne
12-10-2010, 12:17
Nigde ne pise da ih imaju u ponudi

valdy
12-10-2010, 12:45
ko zna u kojoj državi...

dario-ri
12-10-2010, 14:14
hrv ima u tmobilu

FistoKit
12-10-2010, 14:30
pa jel sada pricamo ovde o tome da li pise ili da ih imaju. Kazem ti imaju u ponudi i ako ti treba idi pa uzmi. Ne razumem sta hoces da ti posalju na kucnu adresu. S druge strane zvanicno uphone nije u Srbiji i ne vidim potrebu da neko pravi reklu i advertajzing za to. No, naravno to je samo moje misljenje, stvar slobode i VIP i Telenor imaju kartice pa izvoli imas izbor.

FistoKit
12-10-2010, 14:34
za ove koji ne znaju u kojoj zemlji, evo i sveze uslikane kartice.

igne
12-10-2010, 14:43
Vip je jednostavno objavio da ima u ponudi micro sim kartice i to mozes procitati bilo gde, ja sam potrazio i nigde nije ni spomenuto za Telenor, na to sam mislio. Ne treba da mi salju na kucnu adresu.. :vb_belive:

FistoKit
12-10-2010, 14:56
ako pratis scenu mobilnih operatera onda mozes da zakljucis da je VIP isto tako objavio da je jedini na trzistu sa HTC desire modelom pa to nije tacno. Stvar je tacne komunikacije. ako pustas nesto za siroke mase onda to trebas da imas u dovoljnim kolicinama i da je tehnicki izvodljivo. Ocigledan primer je isto tako kako je MTS pozurio da objavi da je prvi u Srbiji pustio video poziv i sta se kasnije desilo, nije bilo tehnicki pokriveo i video poziv ispada sa mreze, gubi signal i slicno. Govorim ti o tome da to sto operateri objavljuju ne treba primati zdravo za gotovo i u svakom slucaju uvek testirati.

Ocigledam primer tome ti je da je Telenor jedini koji nudi facebook i drustvene mreze i na najobicnijim telefonima, kako kod koga to radi? pitanje je, a Telenor tvrdi da radi!

igne
12-10-2010, 15:05
Vidi, ja sam na telenor mrezi i tvoja informacija je korisna jos kako, danas cu sigurno otici da zamenim moju isekusu ako je tako kako kazes, samo sam rekao da nisu na njihovom sajtu nista naveli, a trebali bi jer mozda oni ne prodaju zvanicno iPhone ali ipak ima korisnika kojima je to potrebno ;)

pedja!
12-10-2010, 16:22
Evo jos jedna potvrda, upravo sam razgovarao sa drugarom iz Telenora u Kragujevcu i rekao mi je da su im stigle micro sim kartice ali da ce najverovatnije od sutra moci da se uzimaju jer ih nemaju jos u sistemu. Mocice mozda i krajem dana ali od sutra sigurno!
Tako da Telenorci krenite po svoje micro sim-ove. :)

studioton
12-10-2010, 16:33
Ja sam bas svratio u Kraljevu do telenora i kazu u najavi je i uskoro ce biti . ali ne znaju detalje.. :(

valdy
12-10-2010, 19:55
eh kad je vip ove kartice uveo,a lelenor je "lider u tehnološkim inovacijama",jednom rečju-bruka i sramota za njih!

pedja!
13-10-2010, 00:11
Nemoj tako, popravljaju se iz dana u dan. :D

fatcat
13-10-2010, 23:25
Bas sam poslao mail telekomu za micro sim, pa cemo da vidimo da li i oni imaju u planu nesto :)

slavke1976
15-10-2010, 17:33
http://www.ncmagazin.rs/gedzeti/mobilni-svet/1785-mikro-sim-kartice-dostupne-u-telenoru.html

Konacno od danas i u Telenoru, za nove postpaid korisnike besplatna, a za stare uz doplatu od 200din :)

igne
15-10-2010, 17:51
To se vec odavno zna, jedino je po meni malo podmuklo.. Ja koji sam njihov korisnik godinama treba da platim 200 dinara a neko dodje prvi put i dobije za DZ.. :mad:

Zeusplus
15-10-2010, 18:03
Ja sam juce uzeo i nisam nista platio u Telenoru, kaze to ce doci uz sledeci racun 200din, a sto se tice toga sto si stari korisnik telenora kao i ja pa pogledaj sta radi Telekom sa ADSL-om, to ti je tako kod nas sta da se radi.

igne
15-10-2010, 18:13
Znam da se placa preko racuna, godinama sam korisnik, nisu se setili ni da dogogodisnjim korisnicima makar poklone jedan telefon, pa makar to bila i ne neka sugava nokia

valdy
15-10-2010, 19:16
e o tome pričam.

KOristio sam njihov pripejd interner i karticu već skoro dve godine,a postpejd već jedno 3 i nešto+sam uzeo tel od 400e na ugovor.Svi računi su redovno plaćeni,a od njih u životu nisam dobio ni 100 sms kao poklon.O telefonu da i ne govorim.

Zato sam posle silne rasprave i zvanja kol centra,uspeo da raskinem ugovor sa njima (podneo sam "zahtev" za raskid 6.10),iako je on istekao pre 10 dana iz nekog razloga su odugovlačili moj "zahtev" toliko.

Vip koristim već par meseci,sve radi kao sat,ljudi na šalteru su uvlakači teški,microsim sam završio za džabe i to za 3 minuta,a čuo sam i da imaju odličnu politiku vezanu za redovne platiše i dugogodišnje korisnike.Videćemo još...

Hugo
16-10-2010, 02:28
Ljudi, ja sam danas bio u Telenoru (Smederevo) i pitam je za microsim karticu, ona kao - to nema, dobili smo M PEJMENT kartice kao verovatno taj ko ti je rekao nije lepo skapirao, ja je pitam - jel znas ti sta je microsim kartica, ona kao - znam znam, za iphone i to..ja reko da, ona kao nemamo mi to jos, samo "m pejment" ... sad mi nista nije jasno.. jel dobio neko od vas u Telenoru microsim karticu ili samo nagadjate da ima?

nikoola
16-10-2010, 03:00
@Hugo
Pa Zeus je rekao da je juce uzeo, sto znaci da ima.

studioton
16-10-2010, 03:03
Pa naravno da smo uzeli, vidis da smo i slikali :)

pedja!
16-10-2010, 05:05
I ja sam juce uzeo karticu bez problema a i moj brat je uzeo danas u BG-u. Ta salterusa nema veze a sigurno je primljena da radi tu preko veze :)

Hugo
16-10-2010, 12:25
Strasno koliko nemaju pojma -.- U ponedeljak cu da idem ponovo...

serbian_agent
16-10-2010, 15:26
Dali su ovo neke dezinformacije??? Ja sam zvao i isao u telenor kaze mi lepo zena da jos nemaju....... ako je neko to stvarno to dobio neka postavi sliku da se uverimo !!!

studioton
16-10-2010, 15:33
Haha,kakav si lik , ne mogu da verujem da mislis da te zajebavamo .. :D , u Beogradu si , idi u drugu telenor prodavnicu, vidis da su neobavesteni, ja sam moju uzeo u Kraljevu , a znam sigurno da su iSavcic i Stefaneli zamenili u Beogradu

Evo ti slike iz moje ruke :)


http://img413.imageshack.us/img413/8651/dsc00168pa.jpg

http://img707.imageshack.us/img707/7751/dsc00169qp.jpg

valdy
16-10-2010, 15:34
mislim da ima slike na prethodnoj strani,tako da pogledaj.

Pokušavam da nađem vest na telenorovom sajtu,al kao da je nestala ili sam se istripovao da sam je video.

studioton
16-10-2010, 15:37
informacija na telenorovom sajtu se nalazi OVDE (http://www.telenor.rs/sr/O-Telenoru/Telenor-u-Srbiji/Novosti/2010/Mikro-SIM-kartice-u-Telenorovim-prodavnicama)

valdy
16-10-2010, 15:49
znam da sam video,al nisam mogao da nađem.

Studioton,to si fotošopovao,nismo mi blesavi.

studioton
16-10-2010, 15:56
:D Kako si me provalio .. pa zar ne vidite da vas zezam sve vreme :D cak sam i hackovao telenor sajt i napravio vest :) , losa ima je zastita, malo dete moze da provali

Exileus
16-10-2010, 16:08
Ljudi, ja sam danas bio u Telenoru (Smederevo) i pitam je za microsim karticu, ona kao - to nema, dobili smo M PEJMENT kartice kao verovatno taj ko ti je rekao nije lepo skapirao, ja je pitam - jel znas ti sta je microsim kartica, ona kao - znam znam, za iphone i to..ja reko da, ona kao nemamo mi to jos, samo "m pejment" ... sad mi nista nije jasno.. jel dobio neko od vas u Telenoru microsim karticu ili samo nagadjate da ima?


E tacno to su i meni rekli ovde u Pancevu, bukvalno identichno...

I kao, proveri ti u Beogradu, mozda tamo ima.


Bem ti telenor.

valdy
16-10-2010, 16:31
ne ložite se,nema još tih kartica preko lelenora.To vam studiton samo pokazuje šta zna i može,a može mnogo da vara,kao što je mene prevario,pa mi poslao kineski bamper,a trebao je eplov,al ja sam mu oprostio.I meni je fotošopirao sliku "originalnog" bumpera i poslao na mejl.

Pazite se.Nemojte puno da mu verujete... :D

studioton
16-10-2010, 16:34
Kazi istinu sad do kraja, oprostio jer si mnogo zadovoljan bumperom;) :D:D:D

valdy
16-10-2010, 16:40
upravo.Ne skidam ga.Mnogo mi je bolji sa njim,nego bez,a i ne moram da razmišljam o ogrebotinama.

Prijem mi je takođe bolji za jednu crticu.Čarolija je u bamperu koji si mi "uvalio" :D

studioton
16-10-2010, 16:44
Uvalio more Steve Jobs izgleda svima nama :vb_hump: :D

flyeru
22-10-2010, 10:48
Ima u Telenoru, sad sam bio...jes da su me prvo pitali od koliko gigabajta mi treba microsim..al smo se dogovorili na kraju.
Problem je sto nema nikakav adapter za obican SIM..sta ako treba da prebacim karticu u drugi telefon..jel ima negde tih adaptera da se kupi?
Tnx

polut
22-10-2010, 11:11
adaptere imas da kupis u iPhone Srbija shopu u BG, kostaju 200 dinara, mogu ti poslati City express-om ako nisi iz BG

flyeru
22-10-2010, 11:13
Hej..sjajno..tnx za info!

dooki
22-10-2010, 14:18
Evo i zvanicno iz Telenora:
http://www.telenor.rs/sr/O-Telenoru/Telenor-u-Srbiji/Novosti/2010/Mikro-SIM-kartice-u-Telenorovim-prodavnicama/?pn=1

i72
04-11-2010, 10:00
http://www.telenor.rs/sr/O-Telenoru/Telenor-u-Srbiji/Novosti/2010/Mikro-SIM-kartice-u-Telenorovim-prodavnicama

12. oktobar, 2010 – Od sada u svim Telenorovim prodavnicama svim postpejd korisnicima dostupne su mikro SIM kartice. Ove kartice namenjene su novoj generaciji Apple proizvoda, iPad-a i iPhone-a 4.

Postojeći korisnici mogu da zamene svoje SIM kartice po ceni od 200 dinara (sa PDV-om). Mikro SIM kartice dostupne su i svim novim postpejd korisnicima besplatno.

djalf
04-11-2010, 10:39
Stara vest.

astronman
15-11-2010, 17:50
Danas sam u Vip-u zameni staru karticu za micro sim, bez problema, i ako je stara bila vec isecena. Bez nadoknade.

.stefan
15-11-2010, 17:53
ja sam uzeo u telenoru....zamena se placa 200 dinara....ne znam za privatne korisnike da li se placa na licu mesta,ja imam ugovor preko firme...i kazu da stize na prvi sledeci racun...

djalf
15-11-2010, 18:12
Meni VIP nije trazio staru karticu.

valdy
15-11-2010, 18:54
a kome su to tražili?

igne
16-11-2010, 00:41
I fizicka lica takodje placaju 200 dinara

polut
16-11-2010, 06:48
meni jos uvek nije jasno zasto ljudi izbegavaju secenje kartice? nema potrebe davati ni tih 200 din, a posto iphone, a ni ipad nece vise ici unazad i prelaziti na klasicne sim kartice u sledecim modelima, nece nam ni trebati vise obican sim. zato secsec i gotovo:)

igne
16-11-2010, 10:19
Meni odgovara i zbog telefonskog placanja, samo mi treba malo vremena da stignem da odem do banke da aktiviram uslugu

biljka
28-03-2011, 15:25
Cao,
evo me prvi put ovde na forumu, lepim povodom. Uskoro treba da dobijem sim free iPhone 4, pa naravno imam pitanja za vas povodom mikro SIM kartice.
Ja sam prepaid mts korisnik i raspitala sam se malo i navodno imaju mikro kartice za postpaid korisnike cak i mts-ovci. Imam razloga da ne prelazim na postpaid, tj problem je sto posle necu moci da se vratim na prepaid, a i tromesecno neposedovanje roaminga mi se ni najmanje ne svidja. Uglavnom, osim pravolinijskog resenja da predjem na postpaid i uzmem mikro SIM u startu (a koje bih da izbegnem po svaku cenu), zelim da isprobam varijantu sa secenjem kartice. Ukoliko ne uspe secenje, uvek mogu da zamenim tu ostecenu karticu i platim nekih 180 din mts-u, cak i za prepaid, pa da probam ponovo, a ako nista, pa ... da sa velikim zaljenjem predjem na postpaid. Da li neko ima sim cutter za usluzno secenje ;), posto nisam sigurna koliko cu biti spretna i koliko su mi nozevi ostri da to sama radim? Naravno, moze sim cutter i da se nabavi, ali racunam da je glupo da ga narucujem zbog jedne kartice, plus citala sam svakakve review-ove na Amazonu i uopste nisam sigurna da li cu naruciti pravu stvar koja ne unistava moju sada vec 11-godisnju karticu. Da li medju vama ima neko ko je na MTS-u i kakva su iskustva sa njihovim karticama? Unapred hvala :).

Sharky
28-03-2011, 15:40
Karticu seci vecim makazama , ako je vec seces, nije tesko, ima na netu slike mikro kartice pored lenjira pa tacno mozes da vidis kliko milimetara da seces, veruj mi da nije uopste tesko.
A sim cuter imaju u iSrbijaShopu, kosovska 28 beograd, ako si blizu svrati i imas za sekund mikro sim

valdy
28-03-2011, 15:43
prvo što bih ti priporučio je da uzmeš novu sim karticu,jer je ta baš stara,a drugo da odeš u bilo koji ozbiljniji servis i da im daš da ti oni iseku tu novu karticu.Treće,u slučaju da ne nađeš takav servis,idi u isrbija i to obavi ;)

miodrage
28-03-2011, 20:23
Ima na netu da se nadje template microSIM kartice - skines to, odstampas i sve imas u prirodnoj velicini. Onda uzmes svoju karticu, stavis na parce papira sa stampom, i seces po linijama. Ne mozes da se zeznes. Ja sam jednu karticu upropastio kad sam je napamet sekao, a druge 2 su radile savrseno. Naravno, nisam sekao svoju postpaid, nego sam otisao u mt:s i za pola sata je imao aktiviranu!
I ako nije tajna, koji je tvoj razlog protivljenja postpaidu? Pa za 1000 din se dobije minimum 8x vise nego na prepaidu.

biljka
28-03-2011, 20:54
hvala svima na pomoci, sad samo da dodje iPhone, pa da se bacim na posao. Seci cu je sama po template-ima ako nadjem neke dovoljno ostre makaze, a ako ne, tu su drugari iz Kosovske :). @valdy, zamena moje prastare prepaid kartice novijom nije losa ideja, jer sam primetila da bas i nisu iste, koliko se secam (ne pricam o kartonu i printu) nego bas o cipu, a mozda i tripujem sada. Ispitacu to jos pre operacije.
@miodrage - pa, kako da kazem, znam puno ljudi sto su se pokajali sa postpaidom i sarenim paketima, gde uglavnom imas minuta koliko hoces, a na ostalom te deru. nekako kad pogledas, lakse se kontrolisem kad imam redovniji pregled, stalno su neke promocije, pa cesto ispadne dosta jeftinije od onih koji su na postpaidu. ja puno saljem poruke, malo pricam i surfujem tu i tamo i tu je prepaid super, jer su poruke maltene dzabe. verovatno ce iPhone da promeni tu statistiku u korist neta, ali videcu vec. a bitnija stvar u korist prepaida je sto za nekoliko meseci idem u inostranstvo, pa mi se ne isplati da imam postpaid karticu sa koje ne mogu da se vratim na prepaid, a zelim da zadrzim broj da ostanem u kontaktu sa ekipom odavde. jeste sve to peripetija i verovatno sentimentalisem po pitanju broja, ali cvrsto verujem da se sve moze kad se hoce :). sta je krojenje prepaid micro SIM-a u odnosu na sve ostale zivotne izazove ;).
a da vam pravo kazem, mislim da se sve to isplati zarad iPhone-a 4.

miodrage
28-03-2011, 23:44
Ahh, inostranstvo je jedan od opravdanih razloga slazem se. Sto se sentimentalisanja oko broja tice, tu smo isti - ali od 1. juna zvanicno krece MNP. Nadalje ne znam kako ces za net, ja potrosim oko 30-40 MB mesecno, sto je na prepaidu prilicno skupo. Na postpaidu je 50 MB 118 din. Ja konkretno za 1475 din imam 450 min/SMS. Za moje potrebe sasvim dovoljno. E sad, naravno da svako gleda svoje navike, ali ti mozes da uzmes i neku malu tarifu, sa malo minuta ali vise poruka i neta (MixNet), ili ako ti je i to malo poruka, imas postpaid plus tarifne dodatke - 389 din = 600 SMS :D
Anyway, necu da ti solim pamet, svako najbolje zna sta mu je najbolje. Cekamo da ti stigne novi iPhone, pa da podelis radost sa nama.

.stefan
28-03-2011, 23:50
Miodrage,otkud to za MPN od 1.juna?Znam da je od ove godine ali nemam informaciju da je od 1.6.Jel sigurno to?

valdy
28-03-2011, 23:56
sigurno je :) na vestima je vec bilo par puta ovih dana,al videcemo,jer su i do sad tako pricali i objavljivali neke datume...

.stefan
29-03-2011, 01:45
E super,tnx za info...kako li ce to da bude regulisano,posto verujem da ce da bude opsti haos...:)
Meni konkretno ne treba,ali lepo je znati...zbog bliznjih...:)

djalf
29-03-2011, 11:16
http://www.ratel.rs/informacije/novosti.234.html?article_id=1053
Ratel je zavrsio svoj deo posla a citao sam u vestima da krece od Jula.

ialexandar
29-03-2011, 17:09
imam telenorovu micro sim i extra je, a paket imam prenesi 2gb, kidam internet na phoneu :)

Shomy_ksh
17-04-2011, 04:15
ja pitao pre neki dan u vezi micro sim telenor kartice i dobijem odgovor

Dragi Milose,

Trenutno u Telenor mrezi postoje micro SIM kartice koje su dostupne iskljucivo postpaid korisnicima. Mi ne preporucujemo korisnicima da seku SIM kartice jer cineci to mogu da je ostete i ukoliko biste sekli karticu to cinite na svoju odgovornost.
- ukoliko to nije fora da me zeznu da predjem na post...

kupio sam sim cutter jer mi ne pada na pamet da predjem na postpaid, e sad isprobao sam na neki karticama i da kazem odsece mi pola milimetra od cipa... :S

za neki dan mi stize telefon pa ce da vidimo sta je i kako... :)

iAlfa
17-04-2011, 10:13
To sto ti odsjece malo cipa sa strane, nije problem, kartice koje si sjekao imaju stariji-siri cip, nista ne smeta, moci ces tako isjecenu karticu koristiti...

djalf
17-04-2011, 11:10
Da. pogledajte malo bolje sim kartice, nijedan kontakt se ne osteti a sam cip je inace manji od kontakt povrsine. Cak i kod starijih Sim-ova.

Shke
17-04-2011, 12:32
Da li ima neko iz BG, ko ima Sim Cutter, da je voljan da mi napravi Micro Sim od moje kartice, danas u toku dana?! Lokacija nije problem :)

kontakt: 063/213-202

neciteci
17-04-2011, 13:43
Kosovska 28 sigurno oni imaju, posto vidim da ih i prodaju!!

Shke
17-04-2011, 13:47
Treba mi danas, ceka me iP4 simfree :)

miodrage
17-04-2011, 14:23
PA ja mogu makazama da ti isecem, 5 komada sam isekao, samo jedna je bila bacena...
Najjednostavnije http://www.thechinacellphone.com/micro_sim_template.pdf skini ovo, i odstampaj velicinu 1:1, i samo iseci po ovome, nema greske, ja sam tako radio :D

iMP
17-04-2011, 14:28
sekao sam makazama 3 kartice od toga je jedna 065 stara koja ima veliki chip i podnozje, ona sada radi i koristim je nema tu neke filozofije samo flomasterom obelezizs po semama sa innterneta i kada upadne u mesto ona radi :)

Shke
17-04-2011, 15:40
Ok ljudi, znam da moze da se sece makazama. Ja hocu sa sim cutter-om :) Ali slaba vajda danas, koliko vidim... :)

DjoleNbg
16-05-2011, 17:35
ja danas bio u Novom Sadu u telenor sa namerom da moju staru karticu zamenim za micro i nemaju micro kartice....kako mislis da zamenis kad ih jos neprave?Imaju novije sim sa malim cipom pa bi moglo da se isece al jbg. nisu za pripejd nego samo za ugovor.Onda sam popizdio i otiso u MTS kupio pripejd sa malim cipom,uzeo makaze otseko i radi.....

selfcare
16-05-2011, 21:18
Mikro SIM kartice mogu dobiti samo post paid korisnici Telenora (za sada). Post paid korisnici mogu zameniti karticu i pozivanjem Kontakt centra 063/9000 (dostavom na kućnu adresu) ukoliko Mikro SIM nisu dostupne u odredjenom trenutku u lokalnoj Telenor Prodavnici.

Pozdrav.

DjoleNbg
17-05-2011, 00:14
MTS je katastrofa,deru kozu za internet....ukljucio sam personal hotspot na iPhone 4 i sa laptopom sufovao oko 20 min.....i ode 250 din. nisu normalni...odma sam zauko karticu u kantu

Sandi
17-05-2011, 00:29
Kad ste prepaid. Danas mi bas stigla poruka od mts i kazu ko ne potrosi ima i sledeci mesec da koristi.

DjoleNbg
17-05-2011, 12:33
znam da je na ugovor bolje,al ja zivim u nemackoj sad sam ovde kod roditelja 3 nedelje na odmoru i netreba mi ugovor jel dodjem jednom godisnje.....ali da deru-deru.Recimo tamo imam kod O2 karticu na ugovor,placam 10€ mesecno i imam flejt internet,do 500 mb puna brzina posle malo sporije

Maverick
09-07-2011, 17:16
ljudi,ja sam bio u mts,trazio microsim,devojka na salteru mi rekla sacekaj trenutak da nazovem beograd,pricala nekih 5,6 minuta,vratila se i rekla mi,,imamo,ali samo ako si postpejd korisnik mozes da dobijes :D

Goxy86
09-07-2011, 17:21
Tako je od kad se pojavio microsim kod nas, tako da to nije nista novo...

djalf
10-07-2011, 14:10
znam da je na ugovor bolje,al ja zivim u nemackoj sad sam ovde kod roditelja 3 nedelje na odmoru i netreba mi ugovor jel dodjem jednom godisnje.....ali da deru-deru.Recimo tamo imam kod O2 karticu na ugovor,placam 10€ mesecno i imam flejt internet,do 500 mb puna brzina posle malo sporije
Za vas koji ste ovde kratko postoji prepaid Internet:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/paket-prepaid-mobilni-net.html
Za 3000 dinara dobijas modem i Sim karticu i 4GB protoka. Sledeci put kad dodjes samo dopunis sa 1500din za 2gb i vozis. Imas flat kod Telenora i Vip-a ali samo na pretplatu.

pacijent
22-07-2011, 10:50
hehehe, a to je vec druga stvar, nemoze bez adaptera koji nisu skupi :)

Ko kaze? :) ja koristim microsim na 2g i na 3gs. Potrebno je samo maste i kreativnosti, okacim slike kasnije :)

eh evo i slika :)

http://img219.imageshack.us/img219/1517/img0002xz.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/219/img0002xz.jpg/)

http://img41.imageshack.us/img41/7069/img0010cti.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/41/img0010cti.jpg/)

http://img810.imageshack.us/img810/2087/img0007gb.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/810/img0007gb.jpg/)

3gs

http://img98.imageshack.us/img98/5241/img0012bj.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/98/img0012bj.jpg/)


selotejp ftw :D

WoYo
04-08-2011, 01:09
2min u vip_u sa licnom kartom

miodrage
04-08-2011, 17:42
A za 200 din u iSrbija ima da se kupi Rebel microSIM holder - po meni sjajna stvar, a para uopste nije neka.

Creep
05-08-2011, 03:33
kako da pravim ovu kratku karticu za cetvorku, treba li 100% da bude skracena ili moze onako otprilike samo da bi se dobro namjestila :)

pacijent
05-08-2011, 07:31
Nadji na netu imas tutorial, takodje mozes i da isprintas na papir dimenzije oznacis i isjeces karticu(to je najsigurnije). Ja sam nasao na google slike obicne sim i micro i po tome odprilike isjekao, i dobro je, radi :)

toscana
05-08-2011, 22:02
Ja imam Sim Cutter, ako si u Bgd ja cu ti je iseci za dz.

lukatzar
07-08-2011, 14:49
Jel ima nekog iz Nisa ko ima sim cutter ili zna gde rade to po Nisu?

tamnik
05-09-2011, 11:04
Ja sam isekao makazama vipovu karticu, odprilike. Bitno je da se konektori na gevey poklope sa mestima na kartici i to je to.

nulled
05-09-2011, 11:32
Ma ja sam isekao tako sto sam skinuo template sa neta, ali u principu prvom prilikom sa otisao do Telenora da uzmem originalnu, jer opet, bolje je kad je fabricki microsim, jer se moze desiti kod nekih da zasecete i metalni deo, ako idete po sablonu.

Byakuya
05-09-2011, 12:40
Na nekim sim-ovima sa velikim cipom i moras metal da zaseces....tu se sanse da ce kartica posle raditi smanjuju...tako da je najbolje uzeti microsim...ili barem klasican sim sa manjim cipom...

Sandi
05-09-2011, 17:12
Ja sam isekao vodafone sa ogromnim cipom i radi. Velika je verovatnoca da nece raditi ako se sece rucno a ne sa cutterom jer ipak je preciznije sa njim kad se uradi.

djalf
05-09-2011, 17:38
Svaka kartica sa bilo kojim cipom radi nakon Simcutter-a.

tamnik
17-09-2011, 12:01
U Nisu, Servis "mreza" kalca u prizemlju, imaju simcutter

nulled
17-09-2011, 12:08
Imam ga i ja :)

edyman
17-09-2011, 12:31
Da li ima neko iz Subotice de ima sim cutter ili da zna neku radnju koja ima????

rikee
19-09-2011, 06:21
U Subotici Eurotel

x3mwoman
22-10-2011, 14:21
Našla sam na svom računaru klip koji sam snimila još aprila meseca. Još uvek koristim iste kartice što znači da tehnika radi pos'o :)

http://www.youtube.com/watch?v=uDMWAu6e-Lc

Sandi
22-10-2011, 15:14
Stvarno si x3m:D pedu na nosu:)

x3mwoman
22-10-2011, 15:15
Ma budala :D

Babakaj
22-10-2011, 15:19
ja sam dve isekao bukvalno gledajuci sa slike koje dimenzije i proporcije krajeva treba da ima...
makazicama ocas posla.. Prvu sam isekao ko bombona, druga ima maaale zazore ali nista strasno, obe rade :D

011Bojan
30-10-2011, 11:43
Meni u VIPu na keca izvadili micro sim i pustili ga odmah. To je bilo nekoliko momenata pre nego sto sam uzeo iP4, pre nekih 10 dana.

Mene zanima gde mogu da kupim "ulozak" koji mi omogucava da tu istu micro sim koristim u nekom dumb phone-u.


Powered by AlphaEfficiency.com on iPhone

Goxy86
30-10-2011, 11:46
isrbija.....

miljanx88
30-10-2011, 12:18
Ja sam otiso u vip servis u ns-u tamo su mi isekli telenor i mts karticu :) i kad isecu ostane adapter u koji vratis karticu i ubacujes u bilo koji drugi tel
secenje je dzaba i moze da se odradi u bilo kom servisu za telefone, ja sam konkretno u nekom blizu zeleznicke

Gedza
24-11-2011, 10:52
Ako ima neko u Zrenjeninu Cater a voljan je da pomogne.Hvala unapred

mladennnn
27-11-2011, 14:17
Kupicu mozda ip4, pa me interesuje kako ide ta stvar sa zamenom kartice u telenoru, da li daju mikro sim sa novim brojem ili taj broj koji imamo? I ako je isti broj, da li mogu da se koriste obe (sim i mikro) kartice, tj. da zadrzim obe kartice i da aktiviram obican sim kasnije?

Gedza
27-11-2011, 14:44
Dobijes novu micro sim karticu sa postojecim brojem a staru ti uzmu nazad i platis nekih 100 din.Mozes zameniti u svakoj poslovnici Telenora.

no_nick
27-11-2011, 15:16
Staru karticu ti ne uzmu jer prestaje da vazi, tako da ne treba ni tebi a ni njima. Ne naplacuje se i traje 1 minut.

Gedza
27-11-2011, 15:23
Meni su naplatili normalno da prestaje da vazi nemogu dve biti aktivne

no_nick
27-11-2011, 15:48
Pa zasto su Vam uzeli onda nazad? Da bi je bacili verovatno... Nebitno je to sad :) Meni nisu nista naplatili,pre dve nedelje sam je zamenio.

Gedza
27-11-2011, 15:52
Ja zamenio u petak u Zrenjaninu

RIsbO
27-11-2011, 21:00
Ja sam zamenio, telenor postpaid, dali su mi novu koja je odmah bila aktivirana, a stara deaktivirana i devojka je rekla da ce mi naplatiti 200 djunti na racun ali ja mislim da nisu naplatili.

cloud
01-12-2011, 21:03
Jel zna neko da li isto tako mogu da odem u mts i trazim micro sim, iako sam na postpaidu? :)

Gedza
01-12-2011, 21:05
Ja sam na postpaidu u mys i kazem ti da su mi dali drugu i naplatili 100 din sa istim brojem

goranagf
01-12-2011, 21:07
Ma hoces, nema razlike jesi li na prepaidu li postpaidu, samo ces dobiti drugu karticu,isjecenu, sa uloskom.

DinoBg
01-12-2011, 21:08
Mozes u mts-u samo moras da budes postpaid makar su mi tako oni rekli... A po meni je mnogo lakse i bolje otici u bilo koji servis telefon i iseci je micro sim cutterom i ostaviti ulozak s kojim moze se koristi kao obican sim u svakom pogledu je bolje i lakse...

dejan9
01-12-2011, 22:26
Moras biti postpaid, cak i tu micro sim moras malo zaseci da bi lepo legla preko gevey. Ipak je mozda najbolje resenje simcuter.

goranagf
02-12-2011, 10:10
Moras biti postpaid, cak i tu micro sim moras malo zaseci da bi lepo legla preko gevey. Ipak je mozda najbolje resenje simcuter.
Ako je gevey supreme, ne treba reckati cosak i plus sto, kad se jednom odradi postupak sa pozivanjem 112, airplane modom i td, kasnije vise ne treba.