PDA

View Full Version : Program za razbijanje WEP zastite???



.stefan
16-08-2010, 15:53
Zna li neko neki program za razbijanje WEP zastite bez obzira dal je za Windows ili za Mac OS X ,bitno mi je da ste ga probali i da iz iskustva radi??

Ajde molim vas dajte neki,postajem ocajan!:crash:

Lazar
16-08-2010, 16:07
da li si probao ono sto sam ti ja napisao?

veliki je problem sto vecina programa traze odredjene mrezne kartice... koja ti je wifi kartica to jest koji cip koristi? najcesce mora da bude intel ako se ne varam inace nece nijedan da radi...

P.S. kad bi se zastite tek tako razbijale onda bi bilo veoma glupo :) moraces dosta da se potrudis oko toga... u krajnjem slucaju instaliraj onaj OS blackdragon ili kako se vec zove on je za hakovanje pa sa njim provali... imas na netu gomilu tutoriala za njega...

zexx0r
16-08-2010, 16:16
Backtrack? :)

Sniffaj podatke malo...

Lazar
16-08-2010, 16:22
da Backtrack :) mrezelo me da proverim ime na google :) thx zexx0r

.stefan
16-08-2010, 16:34
Hmm nije kartica,usb adapter je u pitanju,TP Link TL-WN321G....nasao sam dobar tutorijal ovde:


http://tazforum.thetazzone.com/viewtopic.php?t=2069.

Nisam ovo jos uvek probao,ali koliko sam procitao da se za usb adaptere koristi neki VMWare??ovo vazi samo za kartice ne za Usb...bacite oko ako vas ne mrzi na ovaj tut....

@Lazar:Mozes li mi objasniti sta je vmware i kako se on koristi u kontekstu ovog tutorijala i da li mozda znas te informacije o ovom mom adapteru,posto se ja uopst u to ne razumem?
Hvala!;)

zexx0r
16-08-2010, 16:38
VMWare je program za Windows OS koji se koristi za virtualizaciju operativnih sistema.
Možeš da podigneš tipa Linux virtual machine, možeš Mac OS X, itd itd.

Ne vidim kako je konkretno vezan VMWare sa Aircrackom koji je naveden u tutorialu, osim ako to nije striktno vezano za Linux, pa ti zato treba virtualizacija...

Sharky
16-08-2010, 17:21
@stef
Zar nije jednostavnije da odes do komsije od koga pokusavas da ukrades (pozajmis) net, slozis tuznu facu, kazes da si ocajan i pitas za sifru :)

zexx0r
16-08-2010, 18:05
Ja te ipak savetujem da to uradiš sam, umesto da složiš tužnu facu :)

Kako ćeš drugačije da naučiš? ;)

.stefan
16-08-2010, 19:24
Hahaha...ne znam sharky koji je komsija u pitanju..:)

@zexxor:slazem se sa tobom,za koju varijantu mislis da je najbolja za ovo?jel si probao nesto slicno ranije?

Da li za ovaj aircrack ima veze sto je usb adapter u pitanju?ako znas neku drugu varijantu,bilo bi lepo da mi predlozis...;)

Lazar
16-08-2010, 19:56
jel si probao kismac za Mac osx?

zexx0r
16-08-2010, 22:17
Da, ja koristim KisMAC na MacBooku, ali evo baš sam malo pre instalirao Backtrack na VMWare Fusion 3.1, pa ćemo da vidimo kako će da šljaka. :)

noname
17-08-2010, 00:02
Bilo koja linux distribucija će da ti završi posao, ako zafali neki od alata koji su ti potrebni to se downloaduje za par sekundi. U Backtracku su naravno oni svi uključeni ne treba ti čak ni vmware, možeš da skineš live cd ili live usb image.
Po meni, najbolje je da pokušaš sa kisMAC-om jer već imaš Mac-a...

Ako koristiš backtrack proguglaj malo SpoonWEP ili FeedingBottle, malo će ti olakšati posao...

.stefan
17-08-2010, 09:51
Kismac sam probao,ne nalazi mi nista u onom IV delu...a treba bar jedno par stotina hiljada,a znam da sam sve odradio kako treba sto se tice njega!probacu sa ostalim resenjima koja ste mi naveli,nadam se da cu uspeti...javicu!Thx!!

@zexxor:da li si to radio na winu ili macu?ajde ako ti nije tesko pusti mi pm sa nekim mini tutorijalom kako da odradim sve to....uzmi u obzir da sam tu totalni noob...ali naucicu!;)

zexx0r
17-08-2010, 13:53
aevl2nfRhHg

Mac naravno, prebacio sam se skroz na Mac :)

.stefan
17-08-2010, 15:18
Probacu kad nadjem malo vremena...jel si uspeo ti preko kismaca nesto da uradis?

zexx0r
17-08-2010, 16:49
Jep, ja uspeo :) Ima tutoriala na youtubu... :)