PDA

View Full Version : Nasa slova na iPad



sergejk
12-08-2010, 16:31
Pozdrav. Moje pitanje se odnosi na sledece. Da li je moguce napraviti iBook knjigu da se vide nasa slova đšćž. Moj postupak koji radim je sledeci.

1. Skinem knjigu u txt ili pdf formatu (domaca knjiga)
2. Otvorim je u wordu i word mi odmah pokaze unicode opcije i tu izaberem da sve lepo odgovara.
3. To snimim kao PDF i tu kada pregledam sve lepo i uredno sa nasim znakovim
4. Onda pokrenem CALIBRE da bih napravio iBook i kada sve odradim i prebacim knjigu i ipad nasa slova se ne vide

Da li neko zna kako da resim ovaj problem..

Pozdrav.

OzzY
12-08-2010, 18:26
Problem je u samom iBook-u. Nova verzija koja podrzava citanje PDF-ova takodje pravi probleme prilikom raspoznavanja domacih znakova (dakle nisu samo iBook formati problematicni vec i sam PDF format). Nisam probao latinicno pismo, ali ciril mi se da su neki cirilicni znakovi bili s*ebani.

Nista dok Apple ne popravi to u nekom od narednih izdanja (ako ikada popravi :D).

sergejk
12-08-2010, 18:55
Ja kada prebacim PDF (Latinica) format u iPad sve mi lepo iscitava i nema nikakvih problema ali znas kako je. Sada je ta fora sa listanjem i sve to sto nudi iBook mnogo zanmljivija dok je PDF varijanta isto ok i resava posao ako je nekome svejedno.

OzzY
12-08-2010, 19:17
Doduse ja imam iBooks na iPod-u, ali to je isto - iste knjige pa mora biti isti nacin citanja (dekodiranja) istih.

Jao, i ja sam se nalozio na tu animaciju sa listanjem. :D Razumem te. Ali sam na kraju odustao od iBooks-a jer je spor (jako spor, LITE verzija Biblije se ucitava bar minut).

Ako ti je stalo do efikasnosti, skini ReaddleDocs, cita sve, cirilicu, latinicu, slike u PDF-ovima - sve reprodukuje kao na PC-ju.

vikhiiz
12-08-2010, 20:23
Hajde da iskoristim temu jer univerzalna :)
A da li neko možda zna da li je moguće aktivirati domaća slova na tastaturi...
Ajd sad da vas vidim :)

nenad.jokic
12-08-2010, 23:12
Ljudi, jako bitna stvar kod konverzija fontova i slicno (bas to sto radi PDF) setovanje na CONTROL PANNEL > Region and language, Administrative, Change system locale mora da bude podeseno za srpski LATINICA ili CIRILICA, u zavisnosti koju konverziju koristite. za xp mcinimi se da ide CPANEL > Regional options >advanced

BiTrAtE
17-02-2011, 15:06
Hajde da iskoristim temu jer univerzalna :)
A da li neko možda zna da li je moguće aktivirati domaća slova na tastaturi...
Ajd sad da vas vidim :)
Takodje me ovo interesuje!Kako na tastaturi da imam nasa slova? Sve sam namjestio u samom iPadu sto se imalo namjestiti al ne dobijam nista...

djoni1980
17-02-2011, 19:39
Postupak je krajnje kompleksan ;-)
Sastoji se iz toga da u Settingsu ideš na General->Keyboard-> International keyboards, dodaš našu tastaturu; onda kad nešto kucaš, klikom na globus menjaš sa engleske na srpsku/hrvatsku/whatever tastaturu, a naše znake dobijaš dužim pritiskom na taster - npr držiš s da bi dobio š kao opciju, držiš c da bi dobio č ili ć, itd.

Villa7
17-02-2011, 21:36
Hajde da iskoristim temu jer univerzalna :)
A da li neko možda zna da li je moguće aktivirati domaća slova na tastaturi...
Ajd sad da vas vidim :)

mislim da to moze da se podesi u settings/general/internatonal/keyboard
od prilike je tako i izaberes jezik i kad zelis da stavis neko nase slovo mislim da treba da ga zadrsis malo bar 1-2 sec i izbaci ti jos opcija , nisam sigurna da li ste me razumeli ... :/ pozz

BiTrAtE
21-02-2011, 13:26
To je to ;) Podeseno je meni sve bilo kako treba samo nikako nisam mogao daprovalim gdje su nasa slova :) Kad se zadrzi sekundu S dobije se opcija za Š, kad se zadrzi C dobije se Ć ili Č itd ;)

babaroga73
17-05-2011, 17:18
Ima jedan mnogo dobar reader koji čita i lepo formatira knjige u txt formatu, a sa našim slovima. (probao sam deset- samo ovaj formatira kao ibooks, sa marginama itd.)
Zove se Tomes , ali !!!
Ali ne smete skidati najnoviju verziju Tomes, nego staru koja se zvala Bookshelf. Nova neće da čita naše txt knjige, iako bi trebalo. Krene da otvara, i pukne.
Znači , u installousu tražite Tomes, ali skidate verziju 2.3.3225 koja se instalira pod imenom Bookshelf 2.3.3225. Veoma toplo preporučujem!!!