PDA

View Full Version : Resenje problema sa mrezom no service, searching, waiting for activation...



ssto2708
09-08-2010, 16:48
Juce stigao iz Londona SIM Free 32GB i onda sve kao u http://www.isrbija.net/showthread.php?t=10341. :mad:

Vratiti i cekati dva ili tri meseca da se poklope zvezde ili srafciger, mali, jako mali... :crash:

Predpostavio sam da neki od konektora nije spojen kako treba na zadnju ili donju GSM antenu i bio sam u pravu. Uputsvo za otvaranje imate na http://content.techrepublic.com.com/2346-13625_11-439398-1.html?tag=content;leftCol potrebno je da odvijete tri srafa povezete konektor za donju antenu i sve vratite na svoje mesto, ukupno 5 minuta. :vb_happy:

Pozdrav

woffer
09-08-2010, 16:51
jesi imao ikakva iskustva prije sta se tice otvaranja iphona?

ssto2708
09-08-2010, 17:01
Gledao kako otvaraju moj 3GS ;) ...

x3mwoman
09-08-2010, 17:34
Wow, svaka čast na pretpostavci, ali ne mogu da verujem koj propust i koj luksuz sebi dozvoljavaju :(

djalf
09-08-2010, 21:10
Nije to luksuz njima vec nama. Cemu sluzi garancija? Luksuz je to sto mi donosimo ovde pa se patimo ako nesto ne valja ;)

yzn
09-08-2010, 21:25
cek cek, a ako sam otvoris iphone onda gubis garanciju , jel tako???

djalf
09-08-2010, 21:42
Tako je, mada ovo sto je on odradio ne remeti unutrasnji deo tako da ne mogu da dokazu da je otvaran.

yzn
09-08-2010, 21:45
Onda bi WD-40 mogao da proba to, ili odnese u iphone srbija, pa da se ne bi cimao za njegovu cetvorku!

x3mwoman
09-08-2010, 21:56
Nije to luksuz njima vec nama. Cemu sluzi garancija? Luksuz je to sto mi donosimo ovde pa se patimo ako nesto ne valja ;)

To je tačno.

Sa pravim šrafcigerom, ako njime znaš rukovati, neće se primećivati da je telefon otvaran. Podrazumeva se da unutar telefona nisu rađene primetne popravke već ovakve sitnice poput konektora vraćenog na odgovarajuće mesto.

WD-40
10-08-2010, 12:27
Ima smisla, moze se desiti da je taj konektor ispao iz lezista ili nije povezan kako treba u startu. Ali ne bi se usudio sam da ga otavram i rasklapam. Ne znam sta misle ljudi iz iPhone Srbija servisa. Da li bi mozda oni mogli to da urade? Ili je pametnije sacekati kad mi drug bude isao za Pariz negde oko 25. ovog meseca. To je knap za onu reklamaciju od maseca dana sto daje apple, tj. rekli su da ako se telefon vrati u roku od mesec dana vracaju pare, a kapiram da to vazi i za zamenu telefona. Samo da ne bude ona fora da ga daju na servis pa cekam sto godina da ga vrate.

stefaneli
10-08-2010, 13:07
Cekaj, jedno pitanje... Ovo nije onaj problem sa antenom, tipa da gubi signal kada poklopis rukom, nego ispada skroz iz mreze i ne moze da je nadje zato sto se raskacio konektor?? ako sam dobro skapirao??

WD-40
10-08-2010, 13:17
Nije to taj problem. Ja kad sam ga prvi put aktivirao odmah je nasao mrezu i pola sata sam mogao da telefoniram (mozda malo duze), za to vreme sam testirao ovaj problem sa antenom na koji ti mislis i nije bilo nikvih problema (bukvalno kao sto je iSavcic objasnio). I posle pola sata je samo ispao iz mreze i nije mogao da je nadje. S tim sto je kasnije istog dana nasao jos dva puta ali bukvalno na minut i odmah nestane, i to je bilo to nije vise mogao da nadje mrezu. Onda je poceo da brljavi i posle restore cak u jednom trenutku nije pravio razliku da li je kartica unutra ili ne.

stefaneli
10-08-2010, 14:12
aha... posto sam se ja zesce istripovao za ovo sa antenom... testirao sam ga ovde u italiji u romingu, i kada mi je na timu i poklopim antenu padne i na jednu crtu, a kada je na vodafonu ne mrda signaj ili padne za jednu crtu... a kada ukljucim 3G isto pada, ali ni jenom nije izgubo mrezu... jedino me iteresuje da ga testiram kada se vratim u srbiju ono sto sam video negde na youtube-u, da dok je razgovor u toku i drzi se ruka preko donjeg levog ugla da se razgovor prekine nakon nekoliko sekundi, kao izgubi mrezu... ali kao sto mi je VISE PUTA rekao savcic, kada telefoniram u realnim uslovima kako ga realno drzim dok telefoniram, ne pada nikada signal... tako da opusteno... :D

ssto2708
10-08-2010, 15:05
Cekaj, jedno pitanje... Ovo nije onaj problem sa antenom, tipa da gubi signal kada poklopis rukom, nego ispada skroz iz mreze i ne moze da je nadje zato sto se raskacio konektor?? ako sam dobro skapirao??


DA, dobro si skapirao...

.stefan
10-08-2010, 15:46
Nije to taj problem. Ja kad sam ga prvi put aktivirao odmah je nasao mrezu i pola sata sam mogao da telefoniram (mozda malo duze), za to vreme sam testirao ovaj problem sa antenom na koji ti mislis i nije bilo nikvih problema (bukvalno kao sto je iSavcic objasnio). I posle pola sata je samo ispao iz mreze i nije mogao da je nadje. S tim sto je kasnije istog dana nasao jos dva puta ali bukvalno na minut i odmah nestane, i to je bilo to nije vise mogao da nadje mrezu. Onda je poceo da brljavi i posle restore cak u jednom trenutku nije pravio razliku da li je kartica unutra ili ne.

mislim da bi ti to trebao da nosis/posaljes na reklamaciju...sto je sigurno sigurno je....

a sto se tice rasklapanja telefona,to u principu niko ne moze da dokaze ukoliko se ne skine sticker 'do not remove' sa srafa kojim je zasrafljena ploca (bar je tu stajao na prethodnim modelima iphone-a)...

WD-40
10-08-2010, 15:52
Mislim da si u pravu, prvo cu da ga saljem za Pariz preko druga da zameni za novi, ako mu ne kazu da mora na servis ili tako nesto. Onda cu verovatno traziti pare nazad pa cu da ga kupti kasnije ove godine.

Pitanje za sve???@@@

Da li moze se obavi zamena telefona (reklamacija) u nekom drugom apple store-u, ne u onom u kom je kupljen telefon. Tipa Italija?????

stefaneli
10-08-2010, 16:41
Po nekoj logici bi trebalo da moze, mada oni uvek mogu nesto da izmisle i da kazu da trebas da vratis tamo gde si kupio... A posto si vec spomenuo italiju, imam neku informaciju od ortaka koji je italijan da klasican apple store imas samo u rimu... pa reko cisto da znas...

x3mwoman
10-08-2010, 19:37
WD-40

Jel su tom tvom drugu uzimali lične podatke prilikom kupovine iPhone-a? U principu trebalo bi da može, ali poznavajući njihovu poslovnu politiku ne bi me iznenadilo da ne može.