PDA

View Full Version : Da,da,da iPhone 4



iSavcic
05-08-2010, 00:03
Danas sam konacno posle kraceg cekanja dobio svoj iPhone 4 16GB Simfree.
Ne znam odakle da pocnem.
Telefon je prelep, strasno otmen, izgleda skupo, kvalitet izrade je na najvisem nivou i stvarno je opravdana cena, vidi se da nema konkurenciju sa te strane,... Staklo i metal pun pogodak CISTA 10. Extremno je brz, nema cekanja ni seckanja ni u najtezim igricama i app. Sve otvara kao iz topa i mogu reci da je lep efekat na iOS 4 kad se otvara i zatvara app. Posto sam dobio micro sim uz telefon svoju karticu sam isekao bez problema i odmah aktivirao i JB telefon! Ekran je pravo cudo to ne mogu opisati, NE MOZE SE VIDETI pixel, slika je extremno ostra i danas dok sam cekao da uzmem iPhone drzao sam Samsung Galaxy koji ima Amoled i jednostavno ne moze da se porede, Retina je 10X bolja.
Za ekran nemam nista vise da kazem sem PERVERZIJA. Kamera je na moje veliko iznenadjenje dobra, al opet ponavljam ne toliko dobra da zadovlji moje kriterijume koji su po tom pitanju zaista visoki! Antena je ono sto sve najvise zanima, i mogu reci da NEMAM al bas nikakav problem, testirao sam je na 100 nacina i to je bilo prvo sto sam gledao. Ni jedna crtica nije opala i radio je perfektno FW je 4.0.1, a snimak antene kao dokaz cete videti cim dodjem u Srb jer sam nemam cime da snimim. Znaci sa antenom nemam ni najmanji problem!!! Kutija je manja od prethodnih iPhone-ova, i dobija se alat za otvaranje sim-a. Sto se Multitaskinga tice meni je ok. igram igricu i predjem na safari ili sms i kad se vratim stanem tamo gde je pauzirao, youtube tj.pesma na youtube ne svira kad se prebacis na drugu app al' i ne vidim potrebu za tim, imas iPod i onda pusti i slusaj muziku a sve ostalo mi je ok. Lepo je to sto na iOS 4 nema potrebe da se instalira WinterBoard i slicne stvari jer dosta toga iOS 4 donosi sa sobom. Sve app koje sam koristio na 3Gs-u rade i ovde naravno daleko bolje!

Evo i neke slike, a video ce uskoro!!!
http://i35.tinypic.com/tahqwp.jpg

http://i33.tinypic.com/2jt6ir.jpg

http://i37.tinypic.com/2noprb.jpg

http://i35.tinypic.com/25hzek3.jpg
Evo ga i snimak kao dokaz!!!
pEz7dHtdKeE

djalf
05-08-2010, 00:16
E u zdravlje i da te lepo sluzi ;) Ja cekam da mi naruce u Svici pa da se i ja igram.
Mislim da je vreme da promenis potpis ;)

iSavcic
05-08-2010, 00:19
Hvala djalf, a evo menjam potpis (potpis promenjen)!!!

dado
05-08-2010, 00:32
Čestitam na 4-ci , ti si srećan čovjek :D

bkns
05-08-2010, 00:34
Cestitam! Hocu i jaaaaa! :)

komsa
05-08-2010, 00:34
....e neka je sa srecom i brzo odradi JB cudan je bez Cydia-e.......:)

iJova
05-08-2010, 00:36
pa jailbreakovan mu je, vidis da ima 5 app u docku

iSavcic
05-08-2010, 00:38
Jb je telefon samo nije bio na toj strani gde je Cydia!

.stefan
05-08-2010, 00:39
:vb_cheers: pridruzujem se brate na cestitkama....sve najbolje i lepo da te sluzi....:vb_avatar:

iJova
05-08-2010, 00:43
cestitke iSavcic, u zdravlju da ga koristis :)

iSavcic
05-08-2010, 00:44
Ljudi al verujte mi da nemam nikakav problem obavio sam ceo telefon i nista, jednom je samo jedna crtica pala, al pogledajte kako drzim telefon. Ne znam da li je to zbog roaminga al pun pun FW je 4.0.1.
Evo jos jedna slika kad je ceo telefon obavijen rukama...

http://i37.tinypic.com/sphglk.jpg

iMicko
05-08-2010, 00:46
Takođe se pridružujem... Vala brzi ste iForumaši... Malo po malo pa će svi imati...
Nek te služi savršeno dugo kao što si i sam opisao... :D :D :D Čestitam... :D :D :D

bkns
05-08-2010, 00:46
Jos jedan dokaz da je ono sve previse naduvano oko gubljenja signala... Nek ti je sa srecom. :)

1024
05-08-2010, 00:48
Ja sam ti lepo rekao: "napisi review, ali nemoj ni da pominjes 'antenu'."
Mozda i ja kupim jedan kad pojeftini :D

iSavcic
05-08-2010, 00:51
Hah, :D 1024 morao sam da demantujem sve gluposti koje sam cuo.

x3mwoman
05-08-2010, 00:51
Čestitke i od mene i pridružujem ti se ovih dana. Nadam se da ni ja neću imati problem sa signalom.
Ali palo mi je našto na pamet pa kad sam tu ajde da pitam. Da li je moguće da do problema sa lošim signalom može doći nakon unlock-a tj. da je on uzrok?

iJova
05-08-2010, 00:55
nije unlock razlog, razlog je materijal od kojeg je pravljen, pa ruka ima direktan kontakt sa antenom...

ali izgleda da kod nas nema tog problema

igne
05-08-2010, 00:56
U zdravlje da te sluzi i pu pu pu da ga niko ne urekne :D

iSavcic
05-08-2010, 00:56
Ne bih znao tj. ne verujem, jer ja nisam unlock-ovao telefon jer je simfree pa sve radi full...

igoR
05-08-2010, 00:59
Cestitam, hocu i jaa jedan! :vb_exploder:

WD-40
05-08-2010, 01:52
Slazem se sa iSavcic, sve to sto je on rekao i jos bolje kad se stvarno uzme u ruke.

Samo steta sto moj nece da nadje mrezu.:vb_exploder:

Akilone963
05-08-2010, 02:48
Bilo bi lepo kad bi napisao kako si dosao do njega, da li si narucivao ili si samo otisao u apple store, da li je guzva, gde si tacno uzeo i ostalo. Verujem da bi nam ta informacija znacila vise nego da li je signal pao za jednu ili dve crte.

max_serbia
05-08-2010, 02:56
ne znam, to je onda od telefona do telefona...

inace stabilizovao mi se signal od kad sam presao na 4.0.1.. sad mi u kuci bleji pun signal, 5 crtica.. ali kad ga obavijem rukama za manje od 20sec padne na jednu crticu ..
znaci definitivno ima problem sa antenom, a ti kazes da nemas.. tako da je verovatno od modela do modela.. ili mozda do rominga, ili italijanske mreze, ili ko zna cega vec.. istestiraj kad dodjes.

Exileus
05-08-2010, 03:08
Bilo bi lepo kad bi napisao kako si dosao do njega, da li si narucivao ili si samo otisao u apple store, da li je guzva, gde si tacno uzeo i ostalo. Verujem da bi nam ta informacija znacila vise nego da li je signal pao za jednu ili dve crte.


What he said :)

iSavcic
05-08-2010, 03:16
Bilo bi lepo kad bi napisao kako si dosao do njega, da li si narucivao ili si samo otisao u apple store, da li je guzva, gde si tacno uzeo i ostalo. Verujem da bi nam ta informacija znacila vise nego da li je signal pao za jednu ili dve crte.

Akilone ako imas radnju sa iPhone-om u mestu u kom si odes i raspitas se lepo kao i ja. A ja verujem da je ovde ljude najvise zanimala antena i neke druge stvari. Ja prvo sto sam uradio kad sam uzeo telefon je bilo testiranje antene, pa onda detaljano cackanje i pisanje ovde po forumu! Ja mislim da je ovde svima jasno kako se dolazi do iPhone-a.
U mom slucaju je bilo da sam narucio na jednom mestu (TIM-u) i taj mi je rakao da ce biti tokom nedelje i otisao na drugo mesto (VODAFONE) i nasao telefon i cao!
E sad ja ne znam sta tebi vise znaci gde kupiti telefon ili kako radi. To je kao da si me pitao gde da kupis NIKE patike!!! ;)

Akilone963
05-08-2010, 03:37
Kako mozes da poredis kupovinu iphone i nike patika.. Evo npr. uopete nisam znqo da u vodafoneu mogu da se kupe simfree telefoni. Mislio sam da samo u apple store mogu da se kupe. I maravno da me jos zanima kiliko si platio? I da li cekao, da li je bilo guzve i gde je tacno ta vodqfone prodavnica, kako si je nasao?

Exileus
05-08-2010, 03:39
Akilone, je l' u svim vodafone moze da se uzme sim free ili samo u odredjenim drzavama ?

mallena
05-08-2010, 03:44
@iSavicu cestitke na 4-ci :) .... dugo da te sluzii ...

djosavl
05-08-2010, 08:36
Cestitke, nadam se da cu i ja u skorije vreme uzivati u carima iphone 4!!!!

iSavcic
05-08-2010, 10:21
Ja znam da je samo u IT u Vodafone iPhone simfree. Platio sam ga 659e, radnja je u Veroni u MediaStore i nije bilo guzve jer sam slucajno setao i video da ima i to je to - nogicama sam setao i okicama video radnju i rekao ajde da udjem posto su stavili reklamu i eto rukicama uzeh. ;) Ne mozes da dodjes tek tako ja dosao i daj telefon to sam i ja mislio. Vec moras da imas LK ili permesosedjorno ja sam na kraju morao moje da iscimam, ja mislim da je isto tako i u Apple store-u, 95% sam siguran....................... Nedaju strancima!

stefaneli
05-08-2010, 11:52
Da dodam i ja nesto, posto za par sati podizem i ja moju cetvorku iz vodafona, inace isto u italiji. Ne moze da se kupi bez sinjogna ili LK, kao sto iSavvic rece, a sto se tice simfree, naleteo sam negde na forumu, a i licno sam pitao ovde(italija) u radnji. U italiji je zakonom zabranjeno da zakljucavaju telefone. Tako da kupio za kes ili kao ja na ugovor, svi telefoni su simfree.
P.S. Cestiteke i od mene za cetvorkicu. :D

iSavcic
05-08-2010, 13:59
Izbacio sam video na prvoj strani ove teme
Ja mislim da sam dovoljno obuhvatio telefon cak i vise nego sto je potrebno. On da gubi signal ni wifi ne bi funkcionisao, a on vec nije toliko jak koliko GSM, ovde je bilo 3 zida kao prepreka izmedju telefona i rutera. Tako da mislim da je sad sve jasno!!! Mada ima toga i da su operateri slabi sa jacinom signala!!!
p.s.video je iz meni ne poznatih razloga los, ok je bio dok ga nisam upload-ovao, al ono sto treba da se vidi vidi se!

WD-40
05-08-2010, 14:40
iSavcicu jel si dobio bumper?

iSavcic
05-08-2010, 14:43
Ne bumeper se preko app narucuje i stize za 30 dana,instaliras jednu app na iP4 i on prepozna da je iPhone i onda se ulogujes preko svog naloga na iTunes i narucis i to ti stigne na kucnu adresu! Koliko si mogao na snimku da vidis ne treba mi. Vec cu samo neku futrolu da uzmem, videceu da li mi odgovara stara od 3Gs-a.

x3mwoman
05-08-2010, 14:52
E sad imam jedno drugo pitanje. Iphone koji ću dobiti je kupljen u Švajcarskoj na ime čoveka koji tamo živi. Telefon ću koristiti ovde u Srbiji. Da li nalog na iTunes mora da bude na njegovo ime ili ga mogu otvoriti na svoje i da li ću imati neki problem prilikom downloada app preko iTunes-a?
Hvala

iSavcic
05-08-2010, 15:01
Mozes na svoje ime, to nema nikakve veze kako ces ti da ga registrujes. Napravis nalog i teras dalje i nikakve probleme neces imati!!
;)

1024
05-08-2010, 15:11
videceu da li mi odgovara stara od 3Gs-a.
Kazu da futrole za 3GS generalno ne odgovaraju cetvorci.

Exileus
05-08-2010, 15:23
Savcic si probao GPS kako radi ? :)


Ajd' ako mozes napravi i slike toga, i malo detaljnije iskucaj kako radi :)

iSavcic
05-08-2010, 15:46
Evo slika sa iPhone 4 kamere, neke su po apsolutnom mraku, neke iz dnevnog osvetljenja (min) i neke su po danu.

http://i36.tinypic.com/6zycrk.jpg

http://i36.tinypic.com/2emh9ja.jpg

http://i38.tinypic.com/w072br.jpg

http://i38.tinypic.com/51sq42.jpg

http://i33.tinypic.com/243rx40.jpg

iperza
05-08-2010, 16:13
Ajde pa neka ti je sa srecom i dugo dugo da te dobro sluzi!!

Sto se tice potrebnih dokumenata kad se kupuje telefon u italiji, to se trazi za sve! Bez obzira da li si stranac ili italijan! To je zbog sim kartice a ne zbog iphona jer kod njih po zakonu kao sto su svi telefoni simfree, tako se trazi neki dokument kad se kupuje kartica bilo pripejd ili postpejd. Koliko ja znam, u srbiji bi trebalo od nove godine da vazi novi zakon po kome ce takodje biti neophodna dokumenta za kupovinu sim kartica, i moci ce da se prelazi sa provajdera na provajder bez promene broja i pozivnog za mrezu...

WD-40
05-08-2010, 16:39
Da video sam tu app, samo je pitanje da li salju za srbiju?

Dok mi je telefon bio na mrezi nije opadao signal kada se drzi na "pogresan" nacin. A bumper bi mozda nosio cisto kao neku zastitu.

iSavcic
05-08-2010, 16:56
Pa da i ja bi samo iz tog razloga nosio bumper!
A cekaj i ti si uzeo iP4?

dado
05-08-2010, 17:00
Ove slike mi djeluju extra, pogotovo kada se zumira.


Sent from my iPhone using Tapatalk

WD-40
05-08-2010, 17:00
Da, pre neki dan! Pogledaj temu "Iphone 4 problem sa mrezom". Maler!!!!:crash:

iSavcic
05-08-2010, 17:18
A da da da, smor. :(
Pa cekaj gde si uzeo iPhone, i sta je problem nece nikako da uhvati mrezu?
Jesi probao na sve moguce nacine da resis to, jel orginalna micro sim radi?

WD-40
05-08-2010, 17:45
Ma da, probao oko 6-7 kartica od sva tri operatera, i nista! Treba ovih dana da se nadjem sa jednim likom sa foruma da probam jos jednu karticu koja provereno radi. Slao sam i mail radnji, i rekli su da mogu da mi pomognu samo ako dodjem do radnje, i steve jobsu pa cekam da mi odgovori. Ako ne, drug se vraca tamo za 20 dana i vraticu im telefon a oni meni pare. Jebiga....:vb_exploder:





E da, kupljen je u Parizu pre 7-8 dana.

komsa
05-08-2010, 17:56
bash mi je zao......zar ne mozes da se najavis kad ces ga vratiti(drug) pa da ti daju drugi........?:smrc:

WD-40
05-08-2010, 18:00
Pa moze ali on ostaje tamo, a ne znam kako bi mi slao odande!!

iSavcic
05-08-2010, 18:22
Busem ti posalje. Da vozacu 10e i recen problem. Meni tako mnoge stvari salju iz IT!

WD-40
06-08-2010, 11:44
E, pa da mogu to da odradim. Mislim jedino mi to ostaje.

A telefon je sad definitivno pobrljavio, uradio sam restore sinoc da probam jos jednom, sad cak ne moze ni da ga aktivira u iTunes-u, pokazuje poruku na nema SIM kartice unutra i pored poruke da se prikaci na iTunes stoji i "Restore Needed Iphone 4 cannot dial or receive any calls Restore from Itunes”. A na telefonu pokazuje da trazi mrezu bez obzira sto sa izvadio karticu.

Definitivno nesto nije uredu sa ovom aparatom.

stefaneli
06-08-2010, 12:07
Ne znam da li neko sa foruma ima cetvorku sa problemom antene, ali izglrda sam ja prvi... :) iSavcic zna vec... :D Ali nije nista strasno. Nego vidim da pricate o bamperu. Ja sam ga dobio, i stvarno je bolja prica sa njim. I signal, a i lepo izgleda, a i odvaja ivice od stoja, tako da staklo nije u direktnom dodiru sa podlogom gde ostavljas telefon i ne moze da se grebe... Ako niste, obavezno ga porucite...

WD-40
06-08-2010, 13:01
Jel salju za Srbiju??? Ako salju ja cu sigurno naruciti samo da vidim na cemu sam sa ovim mojim ip4.
A koji ti problem imas sa antenom? Jel gubi signal kad spojis dve antene?

iSavcic
06-08-2010, 13:27
Druze samo u settings/general/network i ugasi 3G i Cellular Data Network. Resen problem i ako nije 4.0.1 stavi ga na taj fw, mada koliko se ja secam tj fw imas. Ono sto si mi ti rekao nije aman bas bas nikakav problem, jedna ili dve crtice kad padnu ko ni jedna. Ti idalje imas signal i mozes sve isto da obavljas.

stefaneli
06-08-2010, 13:27
Jel gubi signal kad spojis dve antene?

Kako mislis kada spojis dve antene?? Kada ga skroz onako obuhvatim kao savcic na snimku padne na jednu crtu nako 20-25 sekundi, a sa bamperom ne pada...

WD-40
06-08-2010, 13:56
Pa da, to je to, na to sam mislio. Nije strasno ako ti ne ispadne skroz iz mreze.

A reci mi jel znas da li salju bumpere na adresu u Srubiji?

x3mwoman
06-08-2010, 14:11
I mene to interesuje...

stefaneli
06-08-2010, 14:24
Evo ,resenja, nisam ja razumeo savcica... Gubio je signal kada je na 3g, a kada se ugasi to, onda ima pun signal i ne pada ni jednu crtu... A za bampere ne znam stvarno... Ja sam ga dobio uz telefon...

iMicko
06-08-2010, 14:25
Pa verovatno zato što u Srbiji nije 3G konekcija toliko razvijena... Edge je kod nas najviše... Barem sam tako čuo negde...

WD-40
06-08-2010, 14:33
Imate detaljnije da pogledate u temi http://www.isrbija.net/showthread.php?t=9368.

A zakljucak je da je to marketinski naduvana prica, problem se pojavljuje u na malom broju telefona kada se spoje dve antene (jedna za GSM, a druga za GPRS, WIFI, EDGE i GPS), signal padne na jednu crtu.

stefaneli
06-08-2010, 14:36
Pa verovatno zato što u Srbiji nije 3G konekcija toliko razvijena... Edge je kod nas najviše... Barem sam tako čuo negde...
sto je najgore, i ja sam trenutno u italiji... :D ali je svakako do 3G. Mada sam ja u malom gradicu u alpima pa moguce da je i ovde losiji 3G signal... A i realno, pored wifi, 3G skoro da mi nece ni trebati...

iMicko
06-08-2010, 14:39
Ali realno! :D

max_serbia
06-08-2010, 14:43
ja od kad sam ugasio edge/3g stoji mi full signal, ali kad ga obavijem rukama, kao sto ti rece posle 20-25 sec padne signal na 1 crticu.

A sto se tice bumpera, otisao sam na itunes, i video da Srbije nema u listi drzava, tako da sam skoro siguran da ne radi shipping kod nas.. Jedino da narucite kod nekog rodjaka/prijatelja pa da vam on donose/posalje..

Kanidja
06-08-2010, 14:45
Ogavan je!Nikad ga ne bi kupio.JOs ti odvratno stoji u ruci!:mad:

To je bilo protiv uroka =] Cestitke sve.I tnx za mali review. =]

WD-40
06-08-2010, 14:46
Jebote u kojoj mi rupi zivimo!!!!!!

x3mwoman
06-08-2010, 15:14
Stefaneli,
jesi li telefon kupio u Apple storu?
Ne želim da širim dezinformacije, videh na YT jedan link gde je lik naručio iPhone i u paketu je pored iPhone-a dobio bumper plus full Zagg invisible shield paket. E sad problem je što nisam zapamtila link niti mogu ponovo da ga nađem pa da vam pokažem. Sigurna sam da je to sve dobio uz iPhone ali nisam sigurna da li je naurčio direktno od Apple-a.

stefaneli
06-08-2010, 15:48
Ne, ja sam kupio u vodafone-u, kao i savcic, ali ne za kes nego na racun. Mada to nema veze. E sada sto sam ja dobio odmah tu bamper, a on nije, nemam pojma... A to sto kazes za taj snimak da si videla, moguce da je on sve to narucio uz iphone. Na apple storu ti mozes da kupis i dodatnu opremu ako se ne varam, tako da mozda je to...

P.S. PROBALI SMO SAVCIC I JA FACETIME; I VRH JE!!! :)

x3mwoman
08-08-2010, 08:50
Po njihovom pravilu bi bumpere trebalo besplatno da dele do 30 septembra, ali ne znam da li prave razliku između onih koji su kupili simfree i onih koji su preko ugovora. Ne bi trebalo ali ko će ih više razumeti.

byMaX
08-08-2010, 13:20
stefanelli, ja ne mogu da napravim problem sa antenom, koliko god se trudio. Padne signal za jednu crticu, ali padne i kad se tako ne drži... potpuno ista stvar je gde god ga držao. I probao sam na mestima gde imam 1 ili 2 crtice i ista je stvar. A i telefon ima generalno bolji signal od prethodnih iPhone-ova. Takav signal nisam imao još od kako sam imao Philips Genie :D

iSavcic
08-08-2010, 14:27
Evo i ja da dodam da sam dosao iz Italy gde sam napravio onaj snimak i pokazao da ne gubi signal, i ista stvar je i u BG opadne za jednu ili dve crtice al isto tako opadne i kad ga ne drzim pa se vrati pa opet padne,... Moja devojka ima 3Gs i imam bolji signal od nje ili isti. Juce smo bili na istom mestu u sobi i njoj je telefon ispao iz mreze a meni je bio na 3 crtice. Ljudi shvatite da je svo ovo prenaduvano, glupost teska. Ja da sam verovao svemu sto su pricali ne bi uzeo nikad telefon.

djalf
08-08-2010, 15:23
I kod mene je palo samo za 2 crtice na Telenoru preko Roaminga kada sam testirao.

iSavcic
08-08-2010, 15:36
djalf nisam znao da si uzeo telefon. Svaka cast neka te lepo sluzi! ;)
Nego reci mi a sad kad si u SRB kako je jel ti pada signal, i celokupno misljnje kakvo je???
pozz

djalf
08-08-2010, 17:49
Hehe, kamo srece da sam ga uzeo, jos cekam iz Svice, nije jos ni narucen :(
Probao sam od drugarice koja koristi Francuski Orange na nas Telenor. Nisam stigao puno nesto da se igram, videcu ovih dana da je navatam da joj otkljucam fon i taman vise da se igram sa njim.

iSavcic
08-08-2010, 18:16
Aaaa ja mislio ti uzeo fon, pa reko ne hvalis se. Fon je super videces kad ga malo vise koristio!

WD-40
09-08-2010, 13:53
iSavcic@@@
Koliko ti traje baterija? Meni se nesto cini da izcuri brzo, ma ja da stalno koristim wifi i kameru. Sinoc sam npr. ostavio sa 10% baterije na standby-u i do ujutru se sam ugasio???

iSavcic
09-08-2010, 16:07
Meni baterija traje 20h koriscenja sto nije bio slucaj dok sam imao 3Gs. Kad sam krenuo iz Italy za SRB koristio sam telefon 16h, igice, muzika,... i kad sam dosao trajala mi je jos 4h. Prezadovoljan sam baterijom...
Pogledaj da li ti je upaljen Location Service to trosi bateriju.

byMaX
09-08-2010, 17:47
I ja sam prezadovoljan baterijom. Tek drugi ciklus pražnjenja. Bar za 30% bolja autonomija od 3GSa

stefaneli
09-08-2010, 19:16
meni se isto cinilo da mi traje kratko, ali verovatno da je zbog onog location servisa ili kako se vec zove... mada sam ga ja ubijao ovih dana, nisam ga ispustao iz ruke, plus konstantno na wifi... naravno mislim na telefon... :D a kada sam ugasio ovo sranje cini mi se da duze traje... inace, koliko dugo punite telefon???

iSavcic
09-08-2010, 20:04
To vec nisam merio zato sto ga stavim preko noci da se puni, mada mislim da kad sam ga tek kupio da i prvi put stavio da se puni da je za 2h bio pun ALI TO NISAM SIGURAN!

woffer
17-08-2010, 11:32
STIGAO IPHONE 4!!!!!

iden se sada malo igrat, pa vam javin!

al iphone je strava kako izgleda

x3mwoman
17-08-2010, 12:02
Čestitam, u zdravlje da te služi ;)

bkns
17-08-2010, 12:11
cestitam, cestitam! :) da zivite i ti i on 100 godina!

Lazar
17-08-2010, 12:38
bas mi je drago da ti je konacno stigo... lepo se sluzi...

djalf
17-08-2010, 15:01
Cestitam Woffer-e, valjda cu i ja budem uskoro sa iPhone 4 u dzepu :)

Stevs
17-08-2010, 21:29
Pridružio se i ja klubu 4 ;)

Prve iMpresije:

- Ekran za dve klase iznad 3Gs. Kad sada pogledate 3Gs imate osećaj kao da gledate kroz akvarijum :)
- Kada telefon držite jednom rukom 3Gs ipak bolje leži zbog oblih ivica.
- Telefon je prilično brz verovatno i brži od 3Gs-a obzirom koliku rezoluciju pokreće.
- Kamera dosta bolja ali i dalje ne može da zameni aparat ali zato snimak jako jako dobar još da ima stabilizaciju tek bi bilo vrh.
- Telefon izgleda dosta manje iako je nešto duži ali debljina i širina daju osećaj da je dosta manji od 3Gs-a
- Teži je i nekako imam osećaj iako odaje osećaj vrhunske završne obrade da ne može da podnese padove koje je podnosio 3Gs. Možda grešim ali imam takav osećaj.
- Face time? Ima dobrovoljaca? :)

Eto to je to ukratko :)

PS: Nisam uspeo da izgubim signal ma kako ga držao (stezao), padne po koju crticu ali da izgubi signal je nemoguce. Bar ja nisam uspeo.

AnaBG
17-08-2010, 21:33
Moze li neko da mi opise koji screen mora da bude pri prvom paljenju simfree-a? Hvala unapred.

iAlfa
17-08-2010, 21:42
Prilikom paljenja simfree iphona isti je screen kao inace, connect to itunes i emergency calls only, imas dobru foru sa model number (npr. MC605B/A =simfree UK iphone 4 32GB black; MC603B/a =simfree iphone 4 16GB black) ukucas na Google i on ti da info je li factory unlocked tj. simfree. Jedina garancija da je iphone 4 simfree je original racun sa ser. brojem na njemu i cijenom ( 730, 740 EUR ili 599 funti GB) ili aktivacija sa nekom nasom karticom, ako se aktivira i javi u itunesu poruku iphone ulocked, super...

AnaBG
17-08-2010, 21:46
Hvala puno! Malo me je zbunilo kad sam ga upalila. Taj je model i racun je na 600 funti iz UK. Nisam bila sigurna da je simfree.

iAlfa
17-08-2010, 21:50
E onda cestitam, da te dobro sluzi. Isti takav sam ja danas uzeo i zanimam se citavo popodne.

iSavcic
17-08-2010, 21:53
Ana kako si zadovoljna sa telefonom? Pisi malo o tome, hocu da cujem tudje misljenje da vidim da li sam samo ja toliko fasciniran i odusevljen!
Pozz

AnaBG
17-08-2010, 22:04
Pa tata je kupio iPhone 4 a ja sam moj 3G menjala za 3GS 32GB jer mi 4-ka izgleda malo muski. Tako da kad ga procackam malo, javljam vam utiske. Za sada sam samo videla da je lep ali po meni za muskarce :) I hvala u tatino ime na lepim zeljama!

Exileus
17-08-2010, 22:13
Zavidim vam, ja moj cu tek za mesec i po dana iz kanade dobiti :D

Stevs
17-08-2010, 22:37
Kako štancuju iPhone 4ke neverovatno. Sad sam pogledao kada je moj iPhone 4 proizveden i dobio podatak da je to bilo prošle nedelje. A telefon je kupljen prošle nedelje u četvrtak. Dakle mogli su da ga proizvedu u ponedeljak, utorak, sredu ili četvrtak ujutru :P

Dexy
18-08-2010, 02:38
Moj bi trebao da stigne za 8h i 22minute :D weee :))
Ono cemu se nadam je da ce biti 4.0.1

WD-40
18-08-2010, 11:00
Prilikom paljenja simfree iphona isti je screen kao inace, connect to itunes i emergency calls only, imas dobru foru sa model number (npr. MC605B/A =simfree UK iphone 4 32GB black; MC603B/a =simfree iphone 4 16GB black) ukucas na Google i on ti da info je li factory unlocked tj. simfree. Jedina garancija da je iphone 4 simfree je original racun sa ser. brojem na njemu i cijenom ( 730, 740 EUR ili 599 funti GB) ili aktivacija sa nekom nasom karticom, ako se aktivira i javi u itunesu poruku iphone ulocked, super...

A gde ti to vidis na googlu kad ukucas broj da ti pokaze da je simfree ili ne. I jel znas kako jos moze da se proveri da li je simfree?

Dexy
18-08-2010, 11:24
Evo stigo ajfon i imam problem sa kamerom ....pa nemogu vjerovat ....pojavljuju se neke crte po ekranu kad upalim kameru :((( ....ocito hardwareska greska

http://img411.imageshack.us/img411/4026/img0014ok.jpg

woffer
18-08-2010, 11:25
hmm, na prednjoj il straznoj kameri? jel ti ostala ona folija na iphonu nazat pa da te zeza

Dexy
18-08-2010, 11:35
I na prednjoj i na zadnjoj .....maknuo sam foliju ....

Pa da li je moguce da je stvarno greska ? =(

WD-40
18-08-2010, 11:37
Au bedak, ja mislim da sam vec video negde na netu da je neko imao taj problem.
Gde je kupljen telefon?

Dexy
18-08-2010, 11:40
Gdje si nasao? Da li mozes potrazit link da vidim bas....
U Švicarskoj ....

woffer
18-08-2010, 11:40
:( mogu mislit kako ti je, ja bi poludio da cekan iphone4 i onda nesto nevalja. mislin da je to hardwerska greska, provjerit ces tako sta ces slikat i onda ces sliku pribacit na comp i ako i na comp imaju te crte onda je hardware ako nemaju onda je neki bug u softwaru koji zeza i morat ces restore

Dexy
18-08-2010, 11:44
Pa ne znam sta da radim sada ....moram ga vratit , pa koliko cu sad opet cekat :O
Imaju crte i kad prebacim na komp....

WD-40
18-08-2010, 11:46
Meni pricas, mozes misliti kako sam izgoreo kad sam video da mi ne radi mreza, a toliko sam se cimao da nabavim.

Dexy@ to sam naleteo kada sa guglao da nadjem svoj problem, pa mi se cini da sam video jednog lika koji je imao problem sa kamerom (nisam siguran da li je bas identican problem). Probacu da se setim gde je to bilo pa kad nadjem stavicu link.

I ja sad vracam svoj, i nadam se da cu za 15 dana imati ispravan telefon.

Dexy
18-08-2010, 11:53
Znaci i ti imas problem :O .... sad bi najrade vratio sve nazad neka mi novce vrate i uzeo nesto druge .... zgadio mi se apple sad za sva vremena

woffer
18-08-2010, 12:02
greske u tako velikoj seriskoj proizvodnji su normlane, jedini nas problem je sta ako naidemo na te greske nemozemo iphone normlano zamjenit jer triba ga slat tamo vamo, poslat preko ovoga onoga, da ti se to desilo u USA dosa bi u apple store pokaza im, oni ti bi ga uzeli i dali ti novi i nebi bilo problema nikakvi

Dexy
18-08-2010, 12:12
Istina a ovako sad cekat sigurno 2mj dok to sve prode ....bolje da sam ga cekao do 1.9 i kupio ga kod nas u t mobileu

Dexy
18-08-2010, 19:57
Ne razumijem sad jednu stvar ... evo par slika na kojima se nista ne vidi ....

http://img841.imageshack.us/i/img0005yc.jpg/

A ovdje opet ima :

http://img716.imageshack.us/img716/5858/img0003xl.jpg


Izgleda da nisam jedini koji ima ovakve probleme , ovdje ima preko 25stranica sa istim problemom :O

http://discussions.apple.com/thread.jspa?threadID=2479908&start=0&tstart=0

max_serbia
18-08-2010, 20:08
mogu reci da sam i ja nekoliko puta primetio crte preko ekrana, mada kolko se secam kada sam slikao sliku, one su nestale..

iAlfa
18-08-2010, 20:16
A gde ti to vidis na googlu kad ukucas broj da ti pokaze da je simfree ili ne. I jel znas kako jos moze da se proveri da li je simfree?
Ukucaj ovaj primjer koji sam napisao, pa ces naci. prvo ti na rezulatat pretrage izbaci apple-ov site, a 3-4 po redu ima u samom rezulatatu pretrage da je taj model factory unlocked.