PDA

View Full Version : iPhone 4, italija, pitanje



stefaneli
04-08-2010, 00:22
Cao narode, postavljao sam vec slicno pitanje, ali su mi se promenili malo planovi. Hteo sam uzeti telefon u austriji, ali sam promenio malo plan, pa kao sto pise u naslovu, trenutno sam u italiji, pa bih ga uzeo tu. Elem, moje pitanje. Zna li neko da li je u vodafonu telefon sim free ako se uzme na ugovor(u principu to cu i pitati), i ona druga stvar, da li uzeti 3Gs ili 4? Da budem iskren, merkao sam 3Gs, i vec mesec dana preturam po forumu sve o tom modelu, ali mi se ukazala prilika da uzmem 4, o kome iskreno nemam pojma nista, pa bih vas zamolio za po koj savet, u par reci??? :D kazem, nisam gledao nista na forumu o cetvoorci, a hica mi je da saznam neke stvari sto pre da znam sta da kupim, pa cu posle lagan po forumu da trazim.... nesto tipa, a li moze da se otkljuca i JB, i onaj ko ga ima da li je zadovoljan sa telefonom...??? Hvala vam u napred i sory ako sam promasio mesto teme... :D

max_serbia
04-08-2010, 01:21
evo ovako drugar..

telefon nemoj uzimati na ugovor, nego contract-free, odnosno u Italiji zbog zakona su sim-free, tako da odgovor na tvoje pitanje- da, u Italiji su svi modeli simfree.

Sad tu postoji jos jedna caka, sto mi je rekao iSavcic a to je da moras imati Italijansku licnu kartu da bi uzeo telefon, a predpostavljam da nemas.

Sto se tice modela, i 3gs i iphone 4 mogu da se jailbrakuju i unlockuju (mada ti unlock nece biti potreban ako uzimas u Italiji)

mislim da treba svakako da uzmes iphone 4, ako imas dovoljno para.

iSavcic
04-08-2010, 01:52
Eee ovako u Italy moze da ti uzme telefon samo neko sa It licnom kartom ili permeso sedjornom! U Vodafonu su simfree telefoni kao i svugde u It. S'tim sto vodafone sad nudi dobru foru do kraja avgusta za ugovor, 69€ telefon i 25€ mesecno sto je ok za nekog ko zivi ovde i trosice te minute! I moj savet je iPhone 4 ako imas mogucnosti!

stefaneli
04-08-2010, 12:10
Hvala na info... To je tacno za vodafon, samo je mesecno 29eur. i za telefon odmah placas za cetvorku 69eur. a 3Gs je dzabe, juce sam bio u filijali vodafona. A sto se tice licne karte ii permesa, imam tri komada, cale keva burazer, samo da vidim koga cu da obrlatim da potpise taj ugovor... :))) hvala jos jednom...

iSavcic
04-08-2010, 12:14
E pa onda super kad imas preko koga da uzmes, to ne moze biti povoljnije. Oni ce u svakom slucaju da pricaju pa je onda bolje da trose te minute. Imas i u Tim-u istu varijantu cini mi se malo je jeftinije za 4-5e mada nisam siguran.
Ja cekam telefon iz Tim-a.