PDA

View Full Version : iPhone 4 FT 3G



iSavcic
03-08-2010, 00:25
Od danas je moguce koristiti FaceTime preko 3G.
Ovo je prosecna potrosnja za 15min.
http://i32.tinypic.com/qx56hs.jpg

.stefan
03-08-2010, 01:24
Pa dobro...7mb za 15min i nije strasno...

byMaX
03-08-2010, 01:49
nije strašno, ali strašno će biti kako (ne) radi. Ja u beogradu jedva surfujem sa 3G-om...

.stefan
03-08-2010, 01:53
ja u KG-u kako se mrdnem iz centra nema vise 3G...inace telenor je u pitanju...

kad god surfujem na 3G-u brzina sasvim dobra...

fatcat
03-08-2010, 02:01
A i povoljne su nam cene GPRS usluga :)

iSavcic
03-08-2010, 02:03
Pa dobro nije sad toliko bitno ko je gde, vec da su jako brzo napravili 3G FaceTime. Mada ja ne vidim svrhu FT preko 3G-a, zar nije bolje da se legne kuci i prica preko FT a ne trosis nista. Ok mi je 3G za skyp koji zaista moze da posluzi jer ako jos neko koristi skype preko 3G-a onda je to ultra povoljno. A za FaceTime mora i sagovornik da ima iPhone 4.

.stefan
03-08-2010, 02:14
sto je vrlo verovatno uzevsi u obzir trenutnu cenu!:)

a da ne pominjem ove ovde sto traze 1000e

iSavcic
03-08-2010, 02:22
Ja ne bi dao te pare pa makar nikad nemao iPhone. Ok da se zaradi 100-150e al brate 400e sto je mnogo mnogo je. Mada ja to cenim, svako ima pravo na svoje misljenje!
A 3G i skype su jedan veliki pogodak, ne trosis telefon a razglabas!
A ja kad uzmem iP4 onda cu da jurim ovde max_serbia i ostale koji imaju iP4 pa da se gledamo preko FT. :D ;)

Sharky
03-08-2010, 10:33
Jedno malo glupo pitanje: u cemu je razlika izmedju facetimea i videocalla

zixY
03-08-2010, 11:59
Facetime je napravio Apple. :D http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b8/XD-smiley.png

iSavcic
03-08-2010, 12:28
Jedno malo glupo pitanje: u cemu je razlika izmedju facetimea i videocalla

Video call koristis preko GPRS ili 3G-a, dosta je sporo,secka i nije Apple-ov proizvod, dok FaceTime se koristi samo preko WIFI i Apple-ov je proizvod. Daleko bolje i brze sve to funkcionise preko WIFI,i zato mi je jasno zasto Steve nije stavio da ide preko 3G-a jer slika ne bi bila idealna i seckalo bi dosta. Dok za skyp ti treba samo za konferenciju i onda je 3G dovoljan! ;)

max_serbia
03-08-2010, 14:10
cek cek znaci ni u buducnosti nece postojati opcija da se iphone 4 spaja sa drugim telefonima, nego samo sa i4?

koja glupostt ! mislio sam da ce izaci neki fix u cydia pa ce moci da se koristi normalno kao video call, ali sad kolko kapiram moci ce samo sa i4..

onda je ovo totalno neupotrebljivo.... bas sam se sad razocarao u glupavi FT (oduvek mi je bio glupav)

djoole
03-08-2010, 14:19
Mislim da gresis. Bas mi je jutros stigao mejl od Fringa sa tekstom:

"Now, see your friends with 2 way video calls over 3G/WiFi
iPhone (iOS4) users can enjoy video calls (3G & WiFi) to any friend on other
iPhones, Android and Nokia (S60) Smartphones.
*3G performance subject to mobile operators' 3G coverage and quality"

FT je Open Source platforma (ili app, kako god)

max_serbia
03-08-2010, 14:38
e pa ja se isto tome nadam, mislim nema sta da gresim, ja sam samo zakljucio iz prethodnih postova da ce FT biti dostupan samo izmedju i4.. ako moze i sa drugim telefonima to je sjajno ..

iSavcic
03-08-2010, 14:40
max_serbia delujes mi kao da si se smorio i kao da ti nista ne valja na telefonu. Ako sagovornik ima FT onda je ok i pricacete preko FT, do sad se zivelo bez FT moze i od sad. Kad ja uzmem zvacu te da se gledamo... ;)
A da testiramo FT moramo, samo da se za koji dan dokopam telefona!

max_serbia
03-08-2010, 15:05
ma nisam se smorio nego nije mi jasno zasto je FT bolji od obicnog video calla..

sta moci cu da se gledam sa 10 ljudi u celoj Srbiji jeaaa..
mislim app je potpuno neupotrebljiv.. cak i USA i drugim razvijenim zemljama, pa svaki 10ti ima iphone, a kamoli u Srbiji gde 100 ljudi ukupno imaju ovaj telefon.. mislim glupost..

mada kapiram da ce srediti posto je "open source platforma" da ce moci da se koristi kao normalan video call..

woffer
03-08-2010, 15:09
ft je potpuno besplatan u tome je stvar i funkcjonira super bez sjeckanja, dok videocall ti placas operateru posebnu tarifu

iSavcic
03-08-2010, 15:11
Videcemo sta ce biti po tom pitanju, ja se samo nadam da ce skype za iP4 srediti da moze kamerica da se koristi.

Npr.ako ti devojka ili zena imaju iP4 mozes da gledas dok je na ultra zvuku vidis kako beba mrda,... :D al samo pod uslovom da ta bolnica ima WIFI :D ili kupis babi i dedi koji nisu tu pa da mozete da masete jedni drugima!!! ;)

max_serbia
03-08-2010, 15:26
napravili su mnogo preduslova za taj facetime.. i to dosta nerealniih..

da bi uspostavio vezu, moraju oba uredjaja da budu ip4 (sto je retkost-posebno kod nas) i moraju da budu zakaceni na wifi(sto je takodje retkost)

facetime je dobar za ugovorene razgovore, ali nista vise od toga.

mislim ja sad lupam, ko da sam ikad i nesto koristio video call, al kad vec raspravljamo..

iSavcic
03-08-2010, 15:33
Ja nikad GPRS, 3G, videocall i te gluposti nisam koristio jer nemam para za bacanje. FT ako devojcica uzme iP4 onda ok WIFI i pici sto je Dz i bogu je drago. Nije kamerica ubacena toliko zbog FT vec zbog drugih konferenciskih programa!

ialexandar
03-02-2011, 00:59
ajd sad ovako, neka mi neko pojasni kako da koristim facetime :\ nisam skontao gde je