PDA

View Full Version : iTunes 9.2.0.61 kompletni backup prilikom reinstalacije sistema



marko_grcich
29-07-2010, 18:08
Kao što kaže naziv teme, planiram da reinstaliram sistem, u pitanju je 64bit Win7, ( imam neki problem sa particijama, nebitno za temu) e sada zanima me kako da odradim backup playlista, aplikacija i manje više svega (album art za pesme, video klipove i sl)...

Dosta sam se pomučio da na iPhone stavim sve što mi je potrebno i nepotrebno, ne želim da radim sve ispočetka (u poređenju sa time, reinstall win7, backup ostalih podataka i particionisanje hdd je smešno)

iMicko
29-07-2010, 18:54
Ja mislim da samo trebaš da sačuvaš onaj ceo folder itunes u My Documents i posle ga vratiš gde je bio i onda će se i sve i vratiti... Mislim... To napominjem... Sačekaj još koje mišljenje... :)

Byakuya
29-07-2010, 19:03
iMicko 100% si u pravu :)

samo prekopiraj ceo itunes iz my documents i posle kada reinstaliras win instaliraj itunes...jednom ga pokreni za sve reci cancel...(ono kao da ti on nadje muziku i sl)...zatvori ga pekopiraj nazad u my doc itunes pregazi sa starim i upali itunes i to ti je to...

marko_grcich
30-07-2010, 12:39
Krećem upravo sa rabotom, wish me luck... :)

dado
30-07-2010, 12:44
Good luck ;)

CJay
30-07-2010, 13:05
Aj javi sta si napravio, tj. da li radi...cisto da znamo i mi ostali, ako nam zatreba... :)

marko_grcich
30-07-2010, 15:36
Odradio sam reinstall Windowsa, sada vracam podatke (nekih 100Gb) preko mreze, pa kada to zavrshi (kroz nekih 2, 2 i po sata malo vise), krecem sa instalacijom programa, i onda se zezam sa iTunes-om... Javljam sta sam uradio u svakom slucaju..

marko_grcich
30-07-2010, 19:54
Sjajno... sve je ispalo kako valja... Dakle za sve koji budi imali slicnih problema, evo sta treba da se uradi prilikom reinstalacije windows-a, kako bi vam iTunes ostao netaknut...

I. Backup starih podataka.
Sacuvajte iTunes Library folder, default lokacija na Win7 je C:\Users\vase korisnicko ime\Music\iTunes\
napomena: u koliko ste menjali lokaciju iTunes Media foldera, potrebno je da i njega sacuvate... Po default-u se nalazi unutar iTunes Library foldera, ali ako ste promenili lokaciju, kopirajte ga sa te lokacije

II. Instalacija Windowsa
Imajte na umu da prilikom reinstalacije Windowsa, slova particija na kojima vam se nalazi muzika treba da ostanu ista, kako bi je iTunes pronasao... Npr, ako vam se muzika nalazi na E:\My Documents\My Music, a prilikom reinstalacije promenite drive letter sa E:\ na D:\ iTunes vam nece pronaci muziku, zato sto ima sacuvanu staru lokaciju

III. Reinstall iTunes
Nakon peripetija reinstaliranja windowsa i programa, instalirajte iTunes, udjite u njega, sta god vas pita (za trazenje library-ja, stavljanje pesama i sl) idite cancel, sacekajte dok vam ne otvori prozor,a zatim izadjite iz njega..
Nakon toga idite u C:\Users\vase korisnicko ime\Music\ i zamenite iTunes folder, sa onime koji ste prethodno backup-ovali
Ponovo otvorite iTunes, videcete da su vam se playliste, muzika, aplikacije i sve ostalo vratilo na mesto... Zatim idite na iTunes store, i ulogujte se sa starim username-om i pass-om..

i konacno ubacite iPhone, iPod, iPad, sta god, i odradite sync, videceta da (ako ste sve pravilno uradili) nema apsolutno nikakvih problema, i da je sve kao staro... :vb_happy:

ipod_touch
03-10-2010, 00:19
Ovo vazi i za itunes 10 ?

Byakuya
03-10-2010, 00:50
Vazi za svaki itunes bez izuzetaka...

.stefan
03-10-2010, 00:50
Naravno....sve je isto...

Byakuya:Aps!!:D

Byakuya
03-10-2010, 01:01
Dodatak mali...cak iako imas stariji itunes na kompu pa uzmes njegov library i stavis na reinstalirani win i novi itunes...itunes ce samo uraditi update library i opet sve radi...:)