PDA

View Full Version : iPad + iPhone (GPRS, 3G) kombinacija?



vikhiiz
29-07-2010, 00:42
Da li je moguće da na neki način spojim iPhone, sa kojim imam free internet (3g, GPRS) preko VIP-a, sa iPad-om?
Pitam ovo jer verovatno da može nekako... da iPad koristi iPhone-ovu konekciju na internet i da tako surfujem?

U tom slučaju mi je to kao da imam iPad 3g :)

Nesha
29-07-2010, 01:08
Vidis to je ideja koju ja planiram da koristim kad uzmem ovih dana iPad. iPhone ce biti WiFi Access Point, i posto imam na iPhone paket sa netom, gde god da se krecem imacu i 'iPad 3G' (a zapravo iPad WiFi), bez da kupujem 2 paketa interneta i da placam iPad 3G skuplje.

Ja iPhone prebacujem u WiFi AP mode pomocu MyWi programa, vrlo je prosto. Verzija OS-a mi je 3.1.3.

Inace sam isto na VIP-u kao i ti.

vikhiiz
29-07-2010, 01:10
Hoćeš da kažeš da će mi aplikacija MyWi rešiti dilemu? :)
A inače, mislim da je to za nas (u Srbiji) više nego idealno rešenje... Zašto bih plaćao 3g karticu koju bih sam morao da modifikujem, a pri tom ne bih trošio minute za razgovor već samo internet (debilana, barem za sada u Srbiji), kad mogu sa matične kartice da odradim posao, jer već imam Apple proizvod koji se zove iPhone!?

Nesha
29-07-2010, 01:12
Pa pazi MyWI ce ti omoguciti da iPhone postane klasican ruter, sto znaci da na njega moze da se zakaci bilo sta sto podrzava WiFi standard. Znaci moze laptop, iPad, drugi mob...

vikhiiz
29-07-2010, 01:13
Daj reci mi gde da ga skinem... na Apptrackr ne mogu da ga nađem... jel si dobro napisao naziv aplikacije?

EDIT: nema je ni na iTunes-u..

Nesha
29-07-2010, 01:14
Nema ga u app store vec u Cydiji.

Predlazem da skines
MyWi (No rock)
jer default paket zahteva i rock da instaliras koji ti ne treba.


Repo za OS 3.1.3:

http://sinfuliphonerepo.com
Paket se zove
MyWi Cracked

nenad.jokic
29-07-2010, 11:25
Ja ovako shljakam vec mesec dana MyWi je vrh! cak sam ga i legalno kupio! Mislim da za ovakvo parce softwarea stvarno treba dati kes i podrzati ga :)

vikhiiz
29-07-2010, 11:28
Dakle, sinoć sam ga odmah probao! Oduševljen sam! Ovo je vrh... Ko kaže da će mi ikad biti potrebna 3g verzija iPad-a... Jeste cimanje što trošiš bateriju iPhone-a, ali mislim da je mnogo isplatljivije!
Ovo sam tražio, i zaista sam zadovoljan.
MyWi radi savršeno. Merio sam brzine, i mogu reći da odlično funkcionišu u paru.

Posle ovoga, zaista ne znam ima li potrebe za 3g modelom (iPad)?

Kapetan
29-07-2010, 14:43
Ima li neki repo za 3.1.2? Htii bih da skinem ovaj program.

Rakic90
29-07-2010, 15:16
MyWi je extra program! Koristio sam ga i sa iPad-om, a sada i sa MBP-om. Fenomenalan je! Jedina mana je to da ako ste negde napolju, morate imati sa sobom externu bateriju, jer ovako iPhone-u baterija traje max sat - sat i po!

Kapetan
29-07-2010, 15:28
radi i ovaj repo na 3.1.2 . Ako nista drugo sad imam razlog da kupim mili power pack :) ili nesto slicno sa puno mAh-ova :p:p

Odlicna app.

vikhiiz
29-07-2010, 20:44
Ali čekaj, nije mi jasno... ako možeš da surfuješ na WiFi po nekoliko sati sa uključenim ekranom, kako je moguće da telefon kome je isključen ekran i radi kao HotSpot traje samo 1, 1.5 sat?
Probao sam, nisam mnogo bio ali nisam primetio to za bateriju!?