PDA

View Full Version : PDF u iBOOKS!



vikhiiz
28-07-2010, 21:42
Imam velikih problema sa ubacivanjem pdf fajlova u iBooks...
Našao sam alternativu (Dropbox) ali me to smara. Čitam po internetu kako ljudi jednostavno prevuku pdf u iTunes, a zatim u iPad i to je to!
Ne znam gde grešim, ali jednostavno ja ne mogu da odradim to.
Potrebna mi je pomoć, pa ko je voljan.

Molim admine, da ukoliko smatraju da je ovo pitanje iTunesa, isto prebace pod odgovarajuću temu...
Hvala

Kapetan
28-07-2010, 21:54
Pa i jeste jednostavno :)
Potrebna ti je samo nova verzija iBooks-a. PDF fajlove prebacujes u Books library u iTunes-u (isto kao sto imas Music,videos,applucations itd itd).
Ako ti ta biblioteka nije vidljiva moras je stiklirati u Preferences iTunes-a.

Kad sve to uradis, odes na tab Books koji se pojavljuje kad prikljucis iPad, tu stikliras pdf-ove koje si prebacio i sync :)

Identican princip kao kad instaliras programe preko iTunes-a ili prebacujes playliste.

vikhiiz
29-07-2010, 00:38
Vidi ovako:
1. koliko kapiram poslednja je... u Appstore-u jedan jedini iBooks... tako da, to je ok...
2. U preferences iTunes-a je štikliran bibiloteka za Book (knjige), ali kad prevučem pdf u sekciju Books, ništa se ne dešava... Međutim, u međuvremenu provalim (jer sam čitao po netu) da on - iTunes, PDF fajlove prepoznaje kao muziku. Odem u Music, nađem neki čudan folder, kad gle, eno ih tamo... Desno dugme, get info, i prebacim fajl da bude knjiga (jer tu u iTunesu je nešto toliko glupo, da ih automatski prepoznaje kao muziku), i on se pojavi u Books. Ali ni to nije sve. Radim Sync, neće. Prevlačim iz Books library u iPad, neće... Više sam popizdeo... Ne znam šta da radim... Sve radim kako treba...

iTunes verzija 9.1.1

EDIT: Uspeo sam foru sa prevlačenjem iz iTunesa i u iBooks... Izgleda da je problem bio i u jednom i u drugom. Sve sam updetao i sad je ok!