PDA

View Full Version : Fw 3.2.1 za iPad



Sharky
22-07-2010, 13:29
Koliko vidim cydia mi je sacuvala shsh za 3.2.1fw na ipad-u.
Iskreno iTunes nisam paliodesetak dana i nisam ni znao da je izasao novi fw za ipad. Zna li neko nesto o ovome i da li funkcionise Spirit za JB na novom fw?

veselinovic
22-07-2010, 14:57
Ne funkcionise Spirit na novom OS-u!!!! Ne apdejtuj!!!

Donosi neka manja poboljsanja kao sto su - ispravka wifi buga
bolji domet i sl... nista posebno


Cekamo OS4 :)

vikhiiz
03-08-2010, 13:37
Baš sam hteo da postavim pitanje u vezi sa JailbrakeMe.com!
Koliko sam pročitao sa ovim JB je moguće razbiti 3.2.1 za iPad?
Ali da li to ima smisla, i kakva poboljšanja donosi u odnosu na 3.2 (osim ova dva što je veselinović napisao: domet i wifibug?)?

P.S. kada se očekuje os4 i da li se zna, postoji li JB za njega?

veselinovic
03-08-2010, 14:29
Pa sta ja znam, nisam siguran da li vrijedi update na 3.2.1
Mislim, najvjerovatnije cu i ja preci cisto zato sto postoji JB pa onda nista ne gubim...

OS4 za iPad bi trebao na jesen da izadje (sept, okt) i naravno, ne znamo da li ce najnoviji JB metod (jailbreakme) raditi na njemu...najvjerovatnije NECE :)

playerPA
03-08-2010, 15:03
Update-ovao sam svoj iPad WiFi 64GB na nov 3.2.1 firmware i odradio JB bez problema sa jailbreakme. Eto informacija iz prve ruke ;)

iSavcic
03-08-2010, 15:05
Sharky isto kad cuvas SHSH za iPhone 3G ti izadje FW 3.2.1, ja mislim da je tu neka greska i da to nije novi FW. Mada mozda neka hakerska fora za SHSH.
ETO ZNACI IPAK POSTOJI FW 3.2.1, al samo za iPad, al posto se SHSH za 3G cuva kao za iPad onda je to to...

Predrag
03-08-2010, 15:07
Ne znam sta da radim? Mislim da necu dirati ipak nista za sad

iSavcic
03-08-2010, 15:19
Predrag a koji je tvoj problem pa ne znas sta da radis???

shusha
03-08-2010, 15:22
Ne funkcionise Spirit na novom OS-u!!!! Ne apdejtuj!!!

Donosi neka manja poboljsanja kao sto su - ispravka wifi buga
bolji domet i sl... nista posebno


Cekamo OS4 :)

Pa dobro nisu to bas neka mala beznacajna poboljsanja, kad znamo koliko iPad hoce da zeza kad je domet i ispadanje mreze u pitanju! I za ovih par meseci koliko ga ja koristim to su mu jedine mane sve ostalo je besprekorno!

marija
03-08-2010, 15:51
meni se jos nikad nije dogodilo nikakvo ispadanje....update-ovan i ama bas nikakve razlike nema...

Predrag
03-08-2010, 23:52
Predrag a koji je tvoj problem pa ne znas sta da radis???

Ma nemam problem al ne bih da ih stvaram :) ukoliko nesto ne dobijam pa da reskiram ovako koliko vidim nije vredno ;)

veselinovic
04-08-2010, 10:39
Updatovao i kao kod ostalih - ne vidim nekih poboljsanja... :) sve trajalo jedno 6 sekundi :)

Ni ranije nisam imao problema sa Wifi konekcijom pa nemam ni sada :)

ali nadam se nekim standardnim poboljsanjima koja se ocekuju od svakog novog fw - malo bolje trajanje baterije, brzine i sl.

Sharky
04-08-2010, 10:42
@veselinovic:
to je samo sitan update, nisi zamenio procesor :) :D

vikhiiz
04-08-2010, 12:58
Da li to znači da bez ikakve bojazni mogu da instaliram/update-ujem sadašnji 3.2 i da ga JB sa Jailbrake.me? To ne bi trebalo da ima ikakve konsekvence u pogledu sledeće verzije iOS4?

iSavcic
04-08-2010, 13:02
Tako je. Samo update i onda Jalibreke.me i resio si problem. Imaces iOS4.

nenad.jokic
04-08-2010, 15:17
a nije tako... do kad izadje iOS 4.0 za iPad,

ja verujem da ce do tad popraviti safari bug za citanje PDF file-ova koji koristi jailbreakme.com

Mada, pojavice se neko resenje valjda :)

vikhiiz
04-08-2010, 15:25
Jel to znaci da ipak nije sigurno updwte-ovati iPad?

playerPA
04-08-2010, 18:43
Ja da sam na tvom mestu ne bih ga updateovao, a na bilo cijem drugom bih ;)

vikhiiz
04-08-2010, 19:12
@playerPA: Čekaj, jel ovo neki tovar ili šta? :) Zašto? Samo se raspitujem oko onoga u šta nisam upućen... Možda izgleda smešno, ali pre nego što bilo šta uradim volim da znam buduće konsekvence po tom pitanju... Ok?

vikhiiz
04-08-2010, 23:50
Pokrenuo sam (oko 22:40) Cydia-u, i sama mi je ponudila Complete Upgrade! Uradio sam ga. Međutim, nakon upgrade-a restartovao sam SB (ono što cydia ponudi nakon upgrade, dakle još uvek sam u cydia samo sam kliknuo donje dugme), i na ekranu je jabuka i krug koji se okreće, i tako već 10ak minuta! Ne znam u čemu je fora, ali to mi se dešavalo i kada sam prvi put radio JB na iPad-u... Tada sam uradio hard reset... Šta sad?

EDIT: Morao sam da uradim hard reset, i iPad se ponovo uključio, čini se sve normalno. Međutim, uđem u cydia i prazan ekran. Gore stoji loading, ali se ništa ne dešava. Na kraju dugog čekanja, izbaci mi nešto za gateway... Još uvek nisam uradio upgrade, ali sad mislim da ga uradim... Ali evo, sve ostalo u cydia radi, samo ne radi prva stranica...
Šta da radim?

playerPA
05-08-2010, 08:59
I meni se desilo da Cydia radi update i da mi se zamrzne ekran sa jabukom prilikom restartovanja springboard-a pa sam pomislio da je to do novog firmware-a i ne bas sjajnog JB. Posto vidim da si i ti imao taj probem ipak se ispostavilo da je do Cydia-e. Takdodje i u mom slucaju je pomogao hard reset ali iz drugog ili mozda treceg puta. Nisam primetio nikakve bug-ove ni sa starim FW (ispadanje iz mreze) tako da osim natpisa u about 3.2.1 nista od unapredjenja nisam video :) Ipak se ceka iOS4 sa folderima i "mlatitaskingom" :)

veselinovic
05-08-2010, 11:08
Da li je mozda neko primijetio da nakon update-a na 3.2.1 youtube radi puuuuno brze:)

vikhiiz
05-08-2010, 11:16
@za sve: Da li ja sad mogu da radim restore pa JB, ili je bolje da uradim update na 3.2.1, da skinem posebno FW i radim po potrebi restore + JB.me?

@veselinovic: Mislim da si ti pisao kako si radio restore... pa me zanima odakle da skinem FW za iPad, i da li mogu svaki put opušteno da ih radim... i koji FW da skinem 3.2 ili 3.2.1?

veselinovic
05-08-2010, 11:35
Haha a konfuznih pitanja :)
Prikacis iPad na iTunes i kliknes na update-on ti ponudi 3.2.1 i to je to... Fw se downloaduje (nekih 450MB) ...sacekas, sve se automatski zavrsi i imas nov oficijelni 3.2.1
Nakon toga upalis Safari i ides na jailbreakme-povuces slider i sacekas 1min...

TO JE TO! Dobices jaibreakovan 3.2.1 sa Cydiom

vikhiiz
05-08-2010, 11:38
Da, da, to mi je jasno... ali kako kasnije mogu da radim restore kad nemam .ipsw fajl? Zato te pitam za neki link... a ovo ću sad uraditi :)
Hvala

veselinovic
05-08-2010, 11:56
Za download svih oficijelnih fw za sve iDevices


http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

vikhiiz
05-08-2010, 12:07
Izvini, još jedno pitanje.
Skidam sa sajta FW 3.2.1 za iPad.
Šta misliš da odmah uradim restore na 3.2.1 nego da radim update?
Znam da je i za iPhone bolje uraditi restore nego update, jer zadržava sve stare stvari, a ovako bi bio fresh install... zar ne?

costolleumus
07-08-2010, 19:14
Da li se i vama desava da nece duze vreme da vam ucita preview aplikacije u Installuos-u? Kada ga konacno ucita onda moram da cekam da download krene po minut,dva. Takodje i Cydia radi skroz usporeno, Appstore isto, jedino safari radi normalno.

vikhiiz
07-08-2010, 19:43
Mislim da je nešto do tvog iPad-a... Meni sve radi normalno!
Doduše, Cydia je nešto dugo učitavala, video sam da imam neki update, odradio to, restart SB, i ponovo ušao u Cydiu i učitala je za 10 sekundi...
App store 20ak sekundi...

zeljko
09-08-2010, 14:35
Da li 3.2.1 donosi poboljsanje sa safari tabovima ili ih i dalje svako malo refreshuje?

Predrag
09-08-2010, 22:52
Da li se i vama desava da nece duze vreme da vam ucita preview aplikacije u Installuos-u? Kada ga konacno ucita onda moram da cekam da download krene po minut,dva. Takodje i Cydia radi skroz usporeno, Appstore isto, jedino safari radi normalno.

Meni se to desava ponekad Ali ne mislim da je do iPada vec jednsotavno ti server ponekad uspore ukoce ....Pogledaj da li imas update neki u cydiji za installous ako ne sredice se to samo nema brige.